Jump to content

Moto Zajednica

Motor se ugasio u toku voznje i vise se nije ni upalio

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Juce dok smo se sa drugom vozili njegova Honda Nsr je od jednom pocela da stuca i ugasila se... Tacnije vozili smo se otvorenim putem 80km/h nekih 8-9 hiljade obrtaja i od jednom mu je motor krenuo da stuca kao da nema goriva on je odmah prikocio malo medjutim pritisnuo kvacilo dao par puta gas motor sve normalno prima gas vratio u manju brzinu i krenuo za jos nekih 10 metara i motor se prosto ugusio. Stali smo pored puta jer nam je prvo na pamet palo da mu je nestalo gorivo medjutim imao je goriva i u rezervaru i u filteru za gorivo, Zaverglao je par puta pri cemu smo i ja i on primetili da anaser malo brze vergla kao da nema opterecenje kao pre. Ubacili smo motor u brzinu i pogurali malo motor ima kompresiju sve je ok.Ubacio on u 3 pogurali malo motor zamirisao na gorivo znaci presisao nista sacekamo mi malo skinemo svecicu pogledamo baca struju sve to ok izverglamo malo na prazno motor izbaci gorivo koje je uvukao klip se cuje da se pomera to sve ok,pogledamo temperaturu normalna merac za ulje sve kako treba pregledamo masinu nigde nije pljunula ulje ili vodu,ali motor nikako da upali natovarimo motor u prikolicu i doteramo kuci i celo popodne gledamo ne uocavamo nikakav kvar jedino sto smo primetili je da se anaser lakse okrece kao da nema opterecenje koje je obicno imao pri paljenu,pa nas zanima mozda neko ovde zna u cemu bi mogao da bude problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Probajte da mu vi izmerite kompresiju,mozda je ostao bez karike,desava se ns 2t masini da izlomi kariku i ode kompresija.. Probajte..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Za brzinu anlasovanja ne znam ali simptomi zaustavljanja mi lice na vodu (dosta vode) u rezervoaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Sad cu da odem do njega da vidim da skinemo auspuh posto nemamo cime da izmerimo kompresiju cisto da vidimo da li su karike, Ne znam mozda je i do vode ma da motor ne daje nikakve znake zivota ni na gurku ni na kljuc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Skinuli smo auspuh i buljili u klip sve je normalno stoje dve karike na klipu nema ostecenja,pomerali smo malo karike srafcigerom ali stoje gde treba da budu gornji deo cilindra nema nikakve ogrebotine. Dok smo skidali auspuh primetili smo da ne mozemo da skinemo auspuh dok ne skinemo svecicu tako da vrvatno nisu karike jer u suprotnom ne bi drzao vakum barem je to neko moje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ovaj...da...proverite da li baca varnicu na svecici, pa i ako baca zamenite svecicu...kolege su vec napisale za vodu u gorivu...

 

I shvati kao dobronamerno ovo sto ti kazem...obrisi poslednju recenicu u tvom poslednjem postu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Skidali smo i cistili svecicu jedino sto varnica nije plava nego nekako crvenkasta mozda to tako treba mozda ne nzm, ja stvarno ne znam puno o motorima a to sam napisao jer mozda nekom ko se razume znaci nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Zato smo ti ovako koliko i moze preko tastature pokusali da skrenemeo paznju na moguce probleme...Struja, gorivo i masina (kompresija)... niko se nije rodio naucen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Shvatam i jako smo vam zahvalni na tome,verovatnoca je velika da je kompresija tj karike. posto smo nailazili na klipove gde se motor isto cuje pri verglanju i svuda u komentarima pise da jee problem kompresija. Sutra ide kod cika doktora da digne poklopac cilindra i cilindar pa cemo videti sta ce biti. Hvala puno na odgovorima i pomoci.

 

Ovako se cuje kada vergla,samo ne bas ovako lagano malo teze ali jako puno lakse nego sto bi trebalo. https://www.youtube.com/watch?v=e5hRO89Acno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Meni je licilo na vodu u gorivu ali videcemo sta ce biti.probaj sa drugom svecom i ako ne upali skini i vidi kakva je.Ako vec ima kompresiju onda je do svecice ili je lose gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Kompresiju ima,u prvoj brzini nema sanse da se okrene tocak u drugu onako jedva tek od trece moze da se okrece da kazem laganije,sto se svecice tice mozda je i do nje na motoru stoji oko dve godine pa je moguce da je crkla,videcemo sutra i to da pokusamo da zamenimo svecicu i sipamo drugo gorivo ako ne uspe morace kod majstora da digne cilindar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Radio sam neke motore ali ovaj problem imaju ljudi koji voze uglavnom skutere do prodavnice jer nisu registrovani a u principu im za to i sluze samo.Onda sipaju gorivo iz flase ali ne iz iste flase nego kad ima zatreba uzmu neku u kojoj je bila voda i samo protresu.Dosta kapljica ostane i tako dospeva voda u rezervoar.Posle nekog vremena se stvori rdja i talog i to sve ide do karburatora a posle do motora ili se karb zapusi pa ne moze da upali motor.Cak i oni koji imaju filter goriva posle nekog vremena ne pomaze.Posle strada i karb a moze i motor.Kad im kazem da treba elektroliza,oni kazu ma samo malo properi..dobro ali posle nedelju dve opet dodju i kazu ovo ne radi i kako da im pomognem onda..Ja sam u mog Mz-a sipao par puta tako pa sam posle morao da cistim rezervoar i nikad vise.Evo par slika kako izgleda karb sa jednog takvog skutera 

 

post-31409-0-57165900-1488399455.jpg

post-31409-0-97897900-1488399502.jpg                                     

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

auuuuuuuuuuuuuu tuga ziva, sto se filtera i ostalih stvari tice ulja i rashladne tecnosti to smo zajedno menjali pre dva tri dana. Sto se registracije tice zivimo u takvom gradu da ce jos malo moci da se voze i kola bez registracije tako da nas ne diraju,vozimo se tako 30-tak kilometara otvorenim putem od grada do grada.sto se motora tice gorivo sipamo u kantice pa napravimo mesavinu ulja i goriva pa onda u rezervoar bas zbog vode i trunja. ma da kakvo je vreme moguce je i da se u cistom gorivu na pumpama nadje po koja kap vode...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Moj drug je tako sipao dizel,bilo u nekoj flasi i on samo okrenuo, nije bilo dobro.. Ponasao se slicno,necu vam reci kako je resio problem,nece vam se svideti.

Nadam se da niste to uradili.

U svakom slucaju ta varnica nije dobre boje,zamenite svecicu i dajte mu gorivo na "infuziju" ne iz rezervoara,pa probajte..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Pokusacemo sutra pa javljamo sta je bilo... hahahaha znamo mi lika koji je sipao isto tako  dizel u motor i vrvatno su na isti nacin vadili gorivo ma da je ovaj vise popio,posle kad je upalio,motor dimio kao parna lokomotiva. U motoru je 100% mesavina goriva i ulja (ipone ulje za 2t masine)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Mogu da snimim pa da postavim u prvu nema sanse da se okrene tocak u drugu jedva u trecu vec malo laganije cetvrta isto a peta i sesta lagano moze na ruku da se okrece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Danas pri verglanju je motor pljunuo ulje na neko malo crevo sa leve strane (moguce i da je antifriz ne primecuje se a oba su masna) tako da je neki dihtung otisao... Hvala svima na pomoci <3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Antifriz je inace jako slan,tj sto je manje razblazen to je kvalitetniji i slaniji. posto je u motoru cist antifriz msm da nije pametno da se proba a uz to je i otrovno kao sto je "rboban" napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

jako otrovan.mos mislit.nije cijanid u pitanju.liznes i ispljunes.

ja nisam ni na jedan slan naleteo a liznuo barem 5 razlicitih marki

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

jako otrovan.mos mislit.nije cijanid u pitanju.liznes i ispljunes.

ja nisam ni na jedan slan naleteo a liznuo barem 5 razlicitih marki

Ni ja nisam naisao na slan antifriz...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja