Jump to content

Moto Zajednica

Otvaranje PS4/PC/XBOX-one igraonice

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Pozdrav svima planiram neko vreme da otvorim igraonicu u svom gradu koji ima oko 10.000 stanovnika a nijdne igraonice, nesto mi je u planu da nabacim 5 racunara, 5 PS4 konzola i 2 stola za stoni fudbal mozda cak i bilijar da bude bas prava igraonica tu je ideja i za pikado itd.... 

Prva stvar koju bi nabavio je PS4 + VR na TV od 42 mislim da je to sada aktuelno i da bi klinci bas dolazili
Interesuje me vase misljenje, vasi predlozi sta bi tu jos moglo da se ubaci ili izbaci znam da mi za to trebaju originali ali koliko znam PS4 nudi serovanje jedne igrice na ostale konzole da li je to legalno? 
Ranije u ovom mestu je imala jedna igraonica koja je bila uvek puna ali vlasnik je bio neozbiljan i nezainteresovan. 
 

Koliko bi tu trebalo da bude minimalna satnica i dodatni troskovi veoma bi mi znacilo da mi se neko javi sa iskustvom ili predlozima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

 

ali koliko znam PS4 nudi serovanje jedne igrice na ostale konzole da li je to legalno? 

 

 

Inače ti bi prijavio radnju,izdavao fiskalne račune....Bio bi legalan?

Ako si iz sredine gde je nizak standard,gde retko ko ima kompjuter-imaćeš posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Imao sam igraonicu 20 godina...sve konzole po redu, zaključno sa PC-jem...pre 2 godine sam zatvorio 15 umreženih PC-ja + bilijar...a 10tak pokera dugo već skupljaju prašinu...Moj ti je savet da se ne zalećeš...a i svi rade na sledeći način: uzmo jednu, eventualno 2 PS4 sa adekvatnim TV (obavezno LCD ili sl), po mogučnosti saraundid zvučni sistem, lejzibegove, pa kreni...lako ćeš ubaciti još, ako ti zatreba..sat po đžojstiku od 100-200din...po započetom satu...bilijar: manji sto (šestica)sa većim rupama (da se što pre završi partija, a ne da se oduži po pola sata)

Trenutno imam 8 umreženih PCa sa Netom, 2 bilijarska stola, nekoliko pokera, PS3 sa nekoliko igrica...đžaba sve to, kad sam zatvorio, i ako sam između srednje i osnovne škole...nigde nikog !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Imao sam igraonicu 20 godina...sve konzole po redu, zaključno sa PC-jem...pre 2 godine sam zatvorio 15 umreženih PC-ja + bilijar...a 10tak pokera dugo već skupljaju prašinu...Moj ti je savet da se ne zalećeš...a i svi rade na sledeći način: uzmo jednu, eventualno 2 PS4 sa adekvatnim TV (obavezno LCD ili sl), po mogučnosti saraundid zvučni sistem, lejzibegove, pa kreni...lako ćeš ubaciti još, ako ti zatreba..sat po đžojstiku od 100-200din...po započetom satu...bilijar: manji sto (šestica)sa većim rupama (da se što pre završi partija, a ne da se oduži po pola sata)

Trenutno imam 8 umreženih PCa sa Netom, 2 bilijarska stola, nekoliko pokera, PS3 sa nekoliko igrica...đžaba sve to, kad sam zatvorio, i ako sam između srednje i osnovne škole...nigde nikog !

 

Hmm ja sam razmisljao da otvorim od pocetka da lici na profi odradjeno jer ako otvoris od pocetka nesto lose i proglasi se medju klincima da je tu rupcaga sa 2 sony-a i neki los Bilijar ne verujem da ce neko dolaziti. 

A ako se ostavi prvi utisak dobar mislim da ce se posle navuci? 

Ima li jos neka igraonica u tom gradu gde si drzao ili je tvoja jedina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Kod klinaca se to brzo raširi, bez brige...još ako staviš neke plakate na udarnim mestima...u mom kraju je bila jedina, ali svejedno...kao da je neko zavrnuo slavinu...doduše, neki klinci i dan danas dolaze, ali više ne radim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Vidim po zgradi flajere za igraonicu,ALI virtualna realnost neki fazon....Znači pucaj u tom smeru,ne sumnjam da je skupo,ali je IN.

To i ja kontam da kupim VR i sa njim da rokam... 

Probacu pa cu videti da li se isplati ili ne... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

drzao sam PC igraonicu 14 godina 12 kompjutera po jedna konzola XBOX, SONY3. Sve je to bilo super dok su bile aktuelne Lan igre tipa quake, counter strike COD itd. Kad je izaso World of Warcraft i online igranje to je bio pocetak kraja klasicnih igraonica. Ko god ima komp i internet ne dolazi da placa komp u igraonici, ko nema kuci komp ne dolazi u igraonicu da igra npr World of Tank jer nit je cuo nit ga zanima nit ima para, a ako ga i zanima ide kod drugara koji ima komp. 5 kompova je malo treba ti paran broj da bi mogli da igraju nesto zajedno u Lan-u. Samo da znas igraonica je vrlo skupa investicija koja se polako otplacuje, trazi ceste upgrejde ako kupljena oprema nije u garanciji, dobre graficke karte od bar 200 evra po kompjuteru jer nove igre su sve zahtevnije. Ako hoces na sve to da budes i legalan moras da imas kupljen legalan windows, orginalne igre po kompjuteru ili steam nalog za igraonice. Sve u svemu vreme igraonica je proslo, klinci sad imaju internet na telefonima za fejs i instagram a da bi ponekad odigrali PES ili FIFU na PS4 tebe ce to debelo da kosta a pitanje je kad ces i dal ces da izvuces pare. Ako nemas svoj lokal nego treba da placas kiriju i komunalije onda si tek na mukama. 

p.s. da ne bude pitanje sto sam drzo igraonicu toliko ja sam moju otvorio 24.03.1999 u vreme starcrafta, quake2 i pojavljivanja CS-a. Tad od online igara tipa WOW ili WOT,  nije bilo ni pomena vec je LAN bio interesantan.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja