Jump to content

Moto Zajednica

Xtz 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Ovako da se javim nisam ni stizao ranije jos nista nisam uradio s motorom i dalje stoji gde je i bil,tesko da cu ove sezone imati novca da sredim sve a polovicno na tu rec polovicno msm da sredim servis i to sto je zeza ne bih radio,jel sam hteo da je odvezem kod majsotra da uradi i te tubr ili sta vec jel kazem trosi vise nego sto treba ja mislim..Pozdrav

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Šteta, vrijeme koje prođe ne vozeći ne možeš nadoknaditi...


Vozim motor a nisam bajker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Da znam i meni je krivo ali jbga takva je situacija da cu tesko moci da priustim nekih 200-300e da bi bila u super stanju, a da je prodajem kao sto su se neki pametni javljali i nudili 1000-1100e nisam bas za to , i jbga ako se promeni stanje s novcem javljam se za preporuku vasu za majstora i to.

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Slavine reparacija 30e, zamena 10e (za obe)

Set dihtunga za karb i iglica za zatvaranje 35e (za oba)

karbovi ciscenje i prepakivanje 50e (za oba)

Filtere vazduha izduvaj kompresorom, u najgorem slucaju to je jos 30e.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Ovako tenera je prodata drugaru ,problem onaj sto je bio ustanovio sam problem je bio u akumulatoru , sad me zanima da li da otvaram novu temu za pitanje za neki drugi motor koji planiram da kupim ili?

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Ipak neozbiljnost drugara ili sta vec uglavnom,tenera je vracena jel je doslo do finanskih problema od kupca,tako da kapara je ostalo kod mene,pa me zanima problem vec sam napisao je resen u pitanju je bio akumulator sve radi lepo na njoj sad ,posto sad imam novac zanima me sta zameniti sve da se sto vise spusti potrosnja ,emulzione tube su mi prve koje narucujem ako imate nekog od koga mogu slobodono napisite da se cujem i da vidim koja je cena,zanima me citao sam isto da mogu da se ubace manje dizne neke koje isto smanjuju potrosnju i to bih pokusao da nadjem ako neko zna gde moze,jel mi je u interesu da potrosnju sto vise spustim ,jel ovih 9l je mnogo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

To ti ne vrijedi minjat jedno po jedno.

Prof. Dr Bokilić je prva adresa kad su karbovi u pitanju.

Potrudi se i pronađi njegov broj mobitela.

Nećeš se pokajat.

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac


Mislim da sam vec cuo negde o tom coveku sve pohvale, tako da ako neko ima broj ili u poruci kako vec nek posalje, jel moze neko reci gde se nalazi on? Posto cu verovatno tamo ne bi trebalo da bude neka paprena cena..Uglavnom hvala




Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Pozdrav ponovo svima,dugo me nije bilo ali evo pocinje lepo vreme pa da polako pocnem sa sredivanjem, od plate sad narucujem neke delove za motorce pa me zanima, da li je neko uzimao ovo ili vredi li cemu ili je bolje da uzmem set za karburator i zamenim ,evo linka od toga sto sam gledao 

https://www.kedo.de/com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=33066&f_sub=1&PHPSESSID=i4osb9geuh2nt8t0vgf0han4e2

i ovo jel ceo set taj

https://www.kedo.de/com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=94020&f_sub=4&PHPSESSID=hnhoijnpeoii2t5oq1vl0qcb76

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Reci mi samo molim razlog zbog kojeg ideš to kupovati???
Da ti mogu dati prikladan odgovor..



Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Pa hteo sam da sredim potrosnju goriva , mozda je do tuba , jel motor lepo radi malo slabije pali posle duze vremenskog perioda jedino to , ne baca dim i sve to, ali trosi 8+ goriva , koliko sam ja citao o ovom motoru trebalo bi da trosi oko 6l , i da li postoji solucija da se smanji potrosnja , ostalo mi je da probam da pomerim iglicu na siberu pa da vidim da li ce biti razlike. Svaki savet prihvatam u vezi potrosnje , kako smanjiti na minimum , jel i da ide slabije nije problem , mn i je i ovo mnogo za nju kako ide sad :/

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

A da pre bilo kakvog poručivanja delova kontaktiraš Bokilića i skokneš kod njega da on to pregleda i našteluje? Garantujem da bez zamena tuba i iglica može da ti reši potrošnju... ;)

Bokilić - 063697094

Inače, Bokilić je u Novoj Pazovi, čak ti nije ni daleko... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

To znam svi su mi preporucili verujem da covek zna napamet :) i da ce jednom procitati ovo i smejati se , bice kakav je ovo pacijent na mn se odnosi , ali mi je problem malo da odvezem motor tamo jel nije reg , ja sam vec motor vozio kod nekih nazovi majstora koji su navodno sredili karburatore ni to ne znam sto sam radio , jel imam drugara tu kod mene automehanicar je pa sredjuje povremeno i motore , medjutim ne znam koliko bi on mogao da sredi ovo na teneri , a za bokilica znam da ce ako odvezem tamo to biti pod konac sve

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na tvome mistu bih u tom slučaju zaminija iglu i tubu kroz koju ona klizi.
Od mekanog je materijala to rađeno i oglodavši vremenom, dobije nepravilni oblik što bezuvjetno rezultira tako velikom potrošnjom...


Vozim motor a nisam bajker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, el classico je napisao:

Na tvome mistu bih u tom slučaju zaminija iglu i tubu kroz koju ona klizi.
Od mekanog je materijala to rađeno i oglodavši vremenom, dobije nepravilni oblik što bezuvjetno rezultira tako velikom potrošnjom...


Vozim motor a nisam bajker.....

Da, ali obično ta potrošnja nije do tuba i iglica (samo). Može tu da bude još dosta toga, a opet, ne mora ništa da bude osim štelovanja... ;)

Set za reparaciju košta oko 70 evra (a možda i više), zato kažem da pre bilo kakvog kupovanja otera motor kod Bokilića (eto i Bocca ima jeftino rešenje transporta), pa da mu Bokilić pregleda to i kaže mu ako nešto treba da se menja.  Sve to će ga izaći mnogostruko jeftinije nego da sam čačka i menja tube... 

Al opet, ako čovek hoće sam da radi, ko smo mi da mu to pravo uskraćujemo... :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

To za prevoz bih ili tog coveka ili ne znam nasao nesto , znaci za mene ce uzeti oko 3500 u smeru , pa ja nisam neki majstor sad :/ , al koliko znam kad su lose tube motor ne radi ravnomerno i baca dim na auspuh

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 2.6.2017. at 0:25, el classico je napisao:

Šteta, vrijeme koje prođe ne vozeći ne možeš nadoknaditi...


Vozim motor a nisam bajker.

Smisao zivota!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

I imam jos jedan glup problem koji pravi jos veci problem , vec sam postavljao pitanje proverio sve navedeno i nisam ustanovio kvar , dakle motor ne moze da upali dok je na nozici i moram da zadrzim kvacilo dok neupali radi i cim se apusti copava opet se ugasi , jednom u hiladju putu upali na copavoj i radi , al to je retkost..

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
I imam jos jedan glup problem koji pravi jos veci problem , vec sam postavljao pitanje proverio sve navedeno i nisam ustanovio kvar , dakle motor ne moze da upali dok je na nozici i moram da zadrzim kvacilo dok neupali radi i cim se apusti copava opet se ugasi , jednom u hiladju putu upali na copavoj i radi , al to je retkost..

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока


Brate dal se ti zajebavas, ne moze motor da ti upali dok je na copavoj, znas li da ona ima prekidac koji prekida struju preventivno zbog bezbednosti. Ne znam kako vozis motor a za ovo da ne znas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac
Brate dal se ti zajebavas, ne moze motor da ti upali dok je na copavoj, znas li da ona ima prekidac koji prekida struju preventivno zbog bezbednosti. Ne znam kako vozis motor a za ovo da ne znas.
Cekaj jel ti mene zezas ? Motor ne moze da upali na copavoj ?? Motor jedino ne moze da upali na copavoj ako je u brzini , treba da pali kada je na neutral... Da li je kod tebe to obrnuto ili sta to ne znam.. Treba da prekine struju ako je motor u brzini a ti spustis copavu , a kod mene je na neutral i ne moze da upali dok se nepodigne

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac
Imao sam ja taj problem kad mi je ulje iz mog DIY podmazivaca curkalo pa ulazilo u prekidac nozice.
 
Resenje (privremeno) je bilo da kontakt sprejem ocistim unutrasnjojst prekidaca i onda radi nekih mesec dana dok ne dobije jos ulja. Sad kad sam skinuo podmazivac, naravno problema vise nema.
 
Moguce da je samo prvljavo unutra
Ako mislimo na isto , to je prekidac onaj dole sto stoji da kazem uspravno na ramu ? Njega sam otvarao cistio i niata , i dalje isto ..

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja