Jump to content

Moto Zajednica

R1100GS: Kako prilagoditi & podesiti upravljač?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunt-ozna sve dozna, očeikavo sam da će brže da stigne iz Hong Konga, al ravno mesec dana putovalo,no, ubedljivo naj jeftinija ponuda, cca 20€, izabrasmo Žile i ja crne, iako stoji da je eloksaža, nije, već neki nanos, nisam imao kad ni da ih pogledam a kamoli montiram. Zaseo sam sa GS 1.1 na GS 1.2, na njemu je korman otprilke ko sa povišivačima koji su kupljeni i koji pružaju više mogućnosti da se podesi položaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Na 1.2 možeš one nosače samog bar-a da okreneš 180deg i tamo dodatno udaljiš korman. Plus promena po uglu (pogledaj, imaš dve utisnute tačke na zadnjoj strani kormana kod samih blok-nosača, a koje služe za referencu položaja).

 

Dobro je to napravljeno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo kako je trenutno podešen moj upravljač. 

Za sada sa utvrdio da mi ovaj (malo čudan) položaj najviše odgovara.

Rejseri su zaokrenuti maksimalno unapred (a da kontakt ključ može da se stavi u bravu i da se izvadi iz nje), a korman je dosta oboren unazad (tako da leži gotovo horizontalno).

 

20170506_144911.jpg

20170506_144859.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Dane Deda said:

E moj Ziko, sada ti je to kao da vozis trajk.

Ma jok!

Ovi rejseri su zaokrenuti tako da udaljuju guvernal za nekih 4 cm unapred, pa kad korman zaokrenem unazad (kako je sad namešteno), ručice i komande ostaju približno podjednako udaljeni kao i ranije i od tela (a i od osovine upravljača). Moguće je čak da su još malo pomereni i unapred (od mene, a ne prema meni).

Razlika je što su sada ruke višlje i što je ugao krajeva upravljača drugačiji (za mene povoljniji).

Znači upravljanje nije kao kod freze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Prevezoh dvestotinak kilometara sa ovim "rejserima" koje sam montirao i utisak je da sam uspeo da rešim problem sa položajem upravljača. 

Malo sam još zarotirao upravljač prema napred (i tako ga još malo podigao i udaljio od sebe). 

Više mi se ne dešava da uhvatim sebe kako sam ukrućen i kako stežem upravljač ili se oslanjam na njega.

Jednostavno mi sada ruke samo leže na upravljaču bez bilo kakvog pritiska ili ukočenosti.

Za par dana imam malo dužu vožnju pa će da bude provera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

OKada sam montirao ove dodatke (rejsere) nisam mogao u potpunosti da iskoristim podešavanja sa njima iz razloga što je u nekim pozicijama kočiono crevo bilo prekratko i nije dozvoljavalo da se potpuno okrene upravljač.

Prekjuče sam izvršio zamenu creva sa dužim (originalno bilo 390mm, ovo sadašnje je 450mm) i sada mogu u potponosti da iskoristim mogućnost podešavanja položaja upravljača.

Trenutno je pozicija takva da je upravljač maksimalno podignut (rejseri stoje uspravno na osnovi) i malo je nagnut unazad.

Mada mi je i prethodni položaj već bio bitno bolji od onog koje je bilo sa standardnim nosačima ovih par santimetara dobitka je još više popravilo stanje i uspeo sam da dobijem skoro idealan položaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 14 sati, đunta je napisao:

Ma da nisi možda počeo perece mesto kifli da jedeš, pa ti sad sve potaman.:lol2:

Mile ne zajebavaj!

Sobzirom da sam do sada slomio većinu kostiju koje mi je Gospod rođenjem podario, sada osećam posledice toga, pa mi i najmanje poboljšanje po pitanju ergonomije mnogo znači.

A opet, često se dešava da ceo dan provedem na motoru (prošlog meseca supruga i ja proveli na motoru sedamnaest sati u toku jednog dana (od deset pre podne pa do jedan posle ponoći) uz tri pauze od po pola sata, pa bi to teško izdržao da mi je motor neudoban.

Posle desetak sati vožnje primećuješ svaki nedostatak i falinku u ergonomiji motora, pa onda moraš da ustaješ sa sedišta, da opružaš noge, da "razgibavaš" vratne i leđne mišiće tokom vožnje, da moliš suvozačicu da ti masira vrat i ramena, ....!

A svega toga ne bi bilo samo da si na vreme "personalizovao" ergonomiju na svom motoru.

Mada smatram da bi i manjak od tridesetak-četrdesetak godina u krštenici dosta doprinelo situaciji. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja