Jump to content

Moto Zajednica

R1100GS: Kako prilagoditi & podesiti upravljač?

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo prevezoh ovim motorom 27.000 km (za dve i po) godine i sve je odlično, zadovoljan sam skoro potpuno, ali ...
Nikako ne uspevam da prilagodim upravljač (guvernal) da mi bude "udoban" za dužu vožnju. Bar tridesetak puta sam ga podešavao, spuštao, podizao, zaokretao komande na njemu, ..... i taman pomislim da je sad baš kako treba, a već posle desetak minuta uhvatim sebe kako sam ukrutio ramena, kako počinje da me boli vrat i desna podlaktica (od malog prsta pa naviše).
Izgleda da je upravljač na ovom motoru ipak prilagođen za enduro vožnju, a da mu je korišćenje na putu samo "nužno zlo".
Pokušao ssm i da podmetačima podignem ceo upravljač za 2-4 cm i da onda podešavam, međutim bez nekog poboljšanja.
Imam osećaj da bi ceo upravljač trebalo da bude viši, a da sami krajevi treba da budu zakrivljeni malo više unazad i na dole (a možda i grešim u toj proceni).
Razmišljam o promeni upravljača (ili da pokušam da ovaj postojeći "modifikujem").
Ima li neko sličnih iskustava i kako je uspeo da reši problem (ako je uspeo)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Položaj, visina i oblik kormana je vrlo individualna stvar - mislim da ti teško neko može dati savet po tom pitanju... Ali meni recimo pada na pamet sledeće - ako na Transalpu nisi imao problema sa ergonomijom, možda nije loše da izmeriš neke karakteristične dimenzije na Transalpu (visinu od nivoa sedišta, širinu kormana, udaljenost od tačke sedenja do ručica itd...), pa da onda na osnovu toga pokušaš da na bendži namestiš istu takvu ili u najvećoj meri sličnu poziciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zile, mozda da posetis nekog dobrog kiroprakticara?? Slicne sam visine kao ti i mogu satima da sedim, a da me zaboli samo rep :) Kad sam kupio motor, dobio sam uz njega riser-e, ali ih nikad nisam ugradio, ali cu da pokusam ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

I ja imam slican problem. Do pre 2-3 godine , sam mogao da vozim satima , a sad posle 200 km me sve boli. Pokusavao sam da stelujem upravljac , da ga menjam , ali ne pomaze. Onda sam shvatio , da problem nije na motoru , vec u krstenici.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa nije Žile to padobran pa da vučeš na dole, mada si i sa skokovima sa motora položio. :moto2:  Žulja tebe isto što i mene, al "malko" više, ukrutila se krštenica :lol3:. Jeste korman poravan i ja bi voleo da je ugao prema dole malo veći, tako mi je prirodnije ergonomija upredanja šaka. Ako se pomeri ka nazad, onda pa prenizak, tebi sigorno još više jer si višlji od mene. Nikako da turim pozajmljene obrtne rejsere pa da vidim, liči na dobro, malo unazad, malo zarotiran korman da se dobije ugao, a visina može da bude čak i nešto višlja nego što je sad. Da kriviš, hmm, korman je trodelni, heblovi se navlače preko guma i šrafe za ušku, znači vrlo pažljivo.

 

IMG_20141114_130201_zpspt5wipqs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Šta ste se bre uhvatili odmah za krštenicu!?

Ja moju ne nosim sa sobom pa da mi ona pravi probleme, nego stoji u fijoci. A uostalom prošle godine sam izvadio novu i ništa nije pomoglo!

Znači nije u pitanju krštenica (dobro, možda jeste i ćoška od "krštenice" malo otišla "ukrivo), nego je definitivno loš položaj upravljača.

Budem ja na motoru i po desetak (i više) sati dnevno i nemam posledica, ali je svo vreme osećaj takav da se jednostavno ne osećam udobno, nego sam nekako zgrčen i ukrućen.

Pokušao sam sve kombinacije podešavanja i najviše mi odgovara kada je sedište podešeno u višem položaju, a kada je upravljač potpuno "oboren" unazad (pri skretanju dodiruje rezervoar).

Ja sam inače visok 193 cm, ali su mi noge i ruke posebno produženi, pa je baš čudno da me ovakav (nizak) položaj upravljača najmanje zamara.

Drugar ima GS 1200 (stariji model) i tu mi sve pasuje?

Takođe mi i na Hondi Cros Turer odgovara položaj u potpunosti.

Gledao i upoređivao u čemu je razlika, čak imam i fotografije koji mi je položaj na tim motorima (u odnosu na moj motor) ali nikako da ukapiram u čemu je problem.

Opet kažem da mi se čini da bi krajevi upravljača trebali da budu zaokrenuti (zakošeni) prema dole i prema nazad a sam upravljač da bude nešto višlje pozicioniran.

U svakom slučaju bez probe neće moći ništa da se uradi, pa samo još da nađem način kako da napravim neki privremeni sistem za probu, pa kad sve "narihtam" pravim (ili kupujem) ono što mi odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A da promenis motor?Krstenica je nesto sto nazalost ne mozemo da promenimo pa moramo sve ostalo da njoj prilagodjavamo.Najbolje resenje je da uzmes cevku i ispresavijas kako mislis da treba pa da probas,originalni korman ne diraj jer ako njega useres nikad ga neces vratiti u prvobitni polozaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Sto se ti Ziko ljutis na konstataciju tvoje krstenice, priznaces kad tad da su ljudi u pravu. Evo ti moj primer, dok nisam napunio pedeset, mogao sam da sedim i na banderi i vozim motor, ali kako su odmicale godine trazio sam sve bolje polozaje kod duzih voznji, a i cesce odmaram u toku putovanja. To ti je to, a i vidis da te sada samo plavuse primecuju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Šta ste se bre uhvatili odmah za krštenicu!?

Ja moju ne nosim sa sobom pa da mi ona pravi probleme, nego stoji u fijoci. A uostalom prošle godine sam izvadio novu i ništa nije pomoglo!

Znači nije u pitanju krštenica (dobro, možda jeste i ćoška od "krštenice" malo otišla "ukrivo), nego je definitivno loš položaj upravljača.

Budem ja na motoru i po desetak (i više) sati dnevno i nemam posledica, ali je svo vreme osećaj takav da se jednostavno ne osećam udobno, nego sam nekako zgrčen i ukrućen.

Pokušao sam sve kombinacije podešavanja i najviše mi odgovara kada je sedište podešeno u višem položaju, a kada je upravljač potpuno "oboren" unazad (pri skretanju dodiruje rezervoar).

Ja sam inače visok 193 cm, ali su mi noge i ruke posebno produženi, pa je baš čudno da me ovakav (nizak) položaj upravljača najmanje zamara.

Drugar ima GS 1200 (stariji model) i tu mi sve pasuje?

Takođe mi i na Hondi Cros Turer odgovara položaj u potpunosti.

Gledao i upoređivao u čemu je razlika, čak imam i fotografije koji mi je položaj na tim motorima (u odnosu na moj motor) ali nikako da ukapiram u čemu je problem.

Opet kažem da mi se čini da bi krajevi upravljača trebali da budu zaokrenuti (zakošeni) prema dole i prema nazad a sam upravljač da bude nešto višlje pozicioniran.

U svakom slučaju bez probe neće moći ništa da se uradi, pa samo još da nađem način kako da napravim neki privremeni sistem za probu, pa kad sve "narihtam" pravim (ili kupujem) ono što mi odgovara.

 

Vrati se ti Žile na Trandžu i Bog da te pogleda...sa ovim neudobnim si se i veselo slupao tako da još osećaš posledice :)

 

A sad o temi:

 

Ja sam na svom Trandži bar 50 puta menjao položaj guvernala dok nisam našao onaj kod kog me posle 45 minuta ne boli onaj mišić pored desne lopatice...ali se posle 8 godina koliko vozim dobrog Trandžu sve ispomeralo i pokvarilo...biće da taj komad papira, sav žut i iskrzan ima opasan uticaj na guvernal??

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sto se ti Ziko ljutis na konstataciju tvoje krstenice, priznaces kad tad da su ljudi u pravu. Evo ti moj primer, dok nisam napunio pedeset, mogao sam da sedim i na banderi i vozim motor, ali kako su odmicale godine trazio sam sve bolje polozaje kod duzih voznji, a i cesce odmaram u toku putovanja. To ti je to, a i vidis da te sada samo plavuse primecuju.

Jeste, što se tiče plavuša tu si u pravu, a za ostalo ne priznajem ništa! A i te plavuše se nešto iskvarile pa me primećuju samo dok ne skinem kacigu, posle čega im radoznalost i interesovanje naglo opada!

Rajko, jesenas ja primetim (dok sedim na motoru) kako mi vizir i instrument tabla stoje "ukrivo" (zaokrenuti na levu stranu), a i vetar me bije više sa desne strane. Merim, proveravam, .... i sve ispravno.

 

A onda vidim jednu fotografiju od par dana ranije (na kojoj sam i ja) i ustanovim da sam poprilično iskrivljen u desnu stranu (sa spušenim desnim ramenom ala Džon Vejn). A to poledica onog letošnjeg pada.

Onda sednem na motor i ustanovim da isto tako debelo visim udesno sacsedišta!

Znači nije u pitanju krštenica, nego "minuli rad".

A pošto oko tog "minulog rada" nr mogu mnogo da učinim ima guvernal da da se prilagodi trenutnom stanju korisnika!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Isti problem na guciju, do te mere da sam se jedva vratio sa mora. Uz to još i problem sa položajem nogu. Sedište tapacirao jastukom od memory pene i podigao,upravljač sekao i vario, da bih našao model. Još nije idealno, ali se popravlja.

Godina i visine manje, tako da nije to.. Na vfr-u nikakvih problema sa leđima i rukama, čak mi i fabrički sunđer ne smeta, ali nogama je tesno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Šta ste se bre uhvatili odmah za krštenicu!?

Ja moju ne nosim sa sobom pa da mi ona pravi probleme, nego stoji u fijoci. A uostalom prošle godine sam izvadio novu i ništa nije pomoglo!

Znači nije u pitanju krštenica (dobro, možda jeste i ćoška od "krštenice" malo otišla "ukrivo), nego je definitivno loš položaj upravljača.

Budem ja na motoru i po desetak (i više) sati dnevno i nemam posledica, ali je svo vreme osećaj takav da se jednostavno ne osećam udobno, nego sam nekako zgrčen i ukrućen.

Pokušao sam sve kombinacije podešavanja i najviše mi odgovara kada je sedište podešeno u višem položaju, a kada je upravljač potpuno "oboren" unazad (pri skretanju dodiruje rezervoar).

Ja sam inače visok 193 cm, ali su mi noge i ruke posebno produženi, pa je baš čudno da me ovakav (nizak) položaj upravljača najmanje zamara.

Drugar ima GS 1200 (stariji model) i tu mi sve pasuje?

Takođe mi i na Hondi Cros Turer odgovara položaj u potpunosti.

Gledao i upoređivao u čemu je razlika, čak imam i fotografije koji mi je položaj na tim motorima (u odnosu na moj motor) ali nikako da ukapiram u čemu je problem.

Opet kažem da mi se čini da bi krajevi upravljača trebali da budu zaokrenuti (zakošeni) prema dole i prema nazad a sam upravljač da bude nešto višlje pozicioniran.

U svakom slučaju bez probe neće moći ništa da se uradi, pa samo još da nađem način kako da napravim neki privremeni sistem za probu, pa kad sve "narihtam" pravim (ili kupujem) ono što mi odgovara.

 

Vidim ja da se ti polako pripremas za GS1200. :nanana:   Tako sam i ja sebe slikao. Pogodite sta sada vozim?   :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Šta ste se bre uhvatili odmah za krštenicu!?

Ja moju ne nosim sa sobom pa da mi ona pravi probleme, nego stoji u fijoci. A uostalom prošle godine sam izvadio novu i ništa nije pomoglo!

Znači nije u pitanju krštenica (dobro, možda jeste i ćoška od "krštenice" malo otišla "ukrivo), nego je definitivno loš položaj upravljača.

Budem ja na motoru i po desetak (i više) sati dnevno i nemam posledica, ali je svo vreme osećaj takav da se jednostavno ne osećam udobno, nego sam nekako zgrčen i ukrućen.

Pokušao sam sve kombinacije podešavanja i najviše mi odgovara kada je sedište podešeno u višem položaju, a kada je upravljač potpuno "oboren" unazad (pri skretanju dodiruje rezervoar).

Ja sam inače visok 193 cm, ali su mi noge i ruke posebno produženi, pa je baš čudno da me ovakav (nizak) položaj upravljača najmanje zamara.Drugar ima GS 1200 (stariji model) i tu mi sve pasuje?

Takođe mi i na Hondi Cros Turer odgovara položaj u potpunosti.

Gledao i upoređivao u čemu je razlika, čak imam i fotografije koji mi je položaj na tim motorima (u odnosu na moj motor) ali nikako da ukapiram u čemu je problem.

Opet kažem da mi se čini da bi krajevi upravljača trebali da budu zaokrenuti (zakošeni) prema dole i prema nazad a sam upravljač da bude nešto višlje pozicioniran.

U svakom slučaju bez probe neće moći ništa da se uradi, pa samo još da nađem način kako da napravim neki privremeni sistem za probu, pa kad sve "narihtam" pravim (ili kupujem) ono što mi odgovara.

 

 

Vidim ja da se ti polako pripremas za GS1200. :nanana:   Tako sam i ja sebe slikao. Pogodite sta sada vozim?   :lol3:

Laki druže moj, nema od promene motora ni razmišljanja i to iz više razloga:

1. GS 1200 je skup prilikom same kupovine.

2. Registracija za GS 1200 je bitno skuplja u odnosu na 1100 (zbog kubikaže i godišt).

3. GS 1200 je po meni suviše sofisticiran i tu ja ne bih mogao niššta sam da servisiram, budžim i čačkam (a što meni pričinjava ćef), nego bi za većinu radova morao da angažujem servis.

4. Na oov moje sokoćalo sam se već navikao, dosta toga sam preradio, doradio i prilagodio sebi, znam mu ii osnovne mane i vrline, znam gde mogu da očekujem neki problem (pa sam već spreman i na rešenje), ....!

Prema tome GS1100 će definitivno da bude moj motor dok ne dođe vreme da se "penzionišem", s u međuvremenu rešavamo sitnice koje mi kvare potpuno uživanje (kao što je slučaj sa upravljačem).

A što se tebe tiče, kad sam ti video izraz lica nakon "testiranja" mog BMW-a u Aleksincu, znao sam tačno šta će da sleduje (i nisi pogrešio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 I ja sam se u nekom trenu poveo za 1.2 i za malo ne uzeh lane, iako  osim lepote, sve drugo je proprcionalno na strani 1.100. Dobih juče pivot rejsere pa ću da probam u narednih nekoliko dana, pogledao sam neke stare fotke, kupio sam motor sa istim al Rox rejserima i drugojačijim kormanom, Rental, tačno se vidi različiti položaj u odnosu na sadašnji, i znam da sam se bavio nameštanjem pozicije, namestio sam osetno ka pozadi i to mi je odgovaralo po svemu osim što je sam taj Rental bio isuviše ravan u poprečnom smeru i pri punom okretu su mi šake bile u meni neprirodnom položaju i to je bio jedini razlog da prodam set i uzmem od 1150 koji je isti kao i na 1100. Nemam nikakvu fizičku tegobu u smislu da bole leđa i slično, doduše i krštenicu dobro održavam, već jednostavno mi fali bolji osećaj upravljanja, osećam se ponekad nesigurno, odnosno, nestabilno, i sad kad sam uporedio pozicije po fotografijama, nameće mi se upravo da duže rastojanje rame-korman čini da mi šake kao da lebde, verovatno moram više energije da uložim da ih držim u tom položaju i samim tim mi je prag osetljivosti povišen i moja reakcija kasni, kad povučem korman nazad onda je dobro ali previše ode korman ka  dole pa se i telo povije, a tad sedim u neprirodnoj poziciji po tom pitanju što se jednako nepovoljno odražava. Jednostavno, čim zajašem motor imam potrebu da se namštam, sa prodatim kormanom toga nije bilo koliko se sećam, izuzev smetnje otvorenih šaka i to samo pri punom okretu, a uvek je bilo čim počnem da se isparkiravam unazad, pun u desno, pa pun u levo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vozao sam malo sa podizačima:

 

IMG_20170320_190206_zps7kfxtpvw.jpg

 

postavio otprilke, tek po vidnom polju retrovizora, prvi utisak posle malo navikavanja, normalno, fino, al ništa specijalno. Međutim, juče kad sam vratio drugaru, ne mogu se sastavim, čim sam krenuo usidrio sam se za korman i ostade zaglavljen gas, ne može da se tera motor, na dobro se čovek navikne odmah a tek primeti razliku kad se vrati na staro, danas naručujem povišivače, kod Kineza naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Djunta daj link koje si narucio i meni bi odgovaralo da malo podignem i problizim korman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Vozao sam malo sa podizačima:

 

IMG_20170320_190206_zps7kfxtpvw.jpg

 

postavio otprilke, tek po vidnom polju retrovizora, prvi utisak posle malo navikavanja, normalno, fino, al ništa specijalno. Međutim, juče kad sam vratio drugaru, ne mogu se sastavim, čim sam krenuo usidrio sam se za korman i ostade zaglavljen gas, ne može da se tera motor, na dobro se čovek navikne odmah a tek primeti razliku kad se vrati na staro, danas naručujem povišivače, kod Kineza naravno.

Auuuuuu, ne mogu da verujem u ovakvo svetogrđe! Kineski elementi na BMW-u!?

Kuda ide ovaj svet?

A što se mene lično tiče ja i nisam baš neki veliki vernik, pa mi to svetogrđe ne bi baš smetalo da i na mom motoru oprobam ove "kineze".

Prema tome Mile davaj link!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Vozao sam malo sa podizačima:

 

IMG_20170320_190206_zps7kfxtpvw.jpg

 

postavio otprilke, tek po vidnom polju retrovizora, prvi utisak posle malo navikavanja, normalno, fino, al ništa specijalno. Međutim, juče kad sam vratio drugaru, ne mogu se sastavim, čim sam krenuo usidrio sam se za korman i ostade zaglavljen gas, ne može da se tera motor, na dobro se čovek navikne odmah a tek primeti razliku kad se vrati na staro, danas naručujem povišivače, kod Kineza naravno.

Auuuuuu, ne mogu da verujem u ovakvo svetogrđe! Kineski elementi na BMW-u!?

Kuda ide ovaj svet?

A što se mene lično tiče ja i nisam baš neki veliki vernik, pa mi to svetogrđe ne bi baš smetalo da i na mom motoru oprobam ove "kineze".

Prema tome Mile davaj link!

 

 

Eeeee, da si ti živ i zdrav, imo sam ja Rox:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70502-korman-renthal/

 

pošto niasam brendoman, ne smeata mi što Kinez nema etiketu a osim nje nema razlike, doduše kod Roxa može da se dobije po meri pored univerzalnog. Večeras ću da vidim gde ću da pazarim pa kad izaberem, linkujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Uzeću pod hitno.

Nego će problem da bude što će kočiono crevo (a verovatno i sajla kvačila i sajla gasa) da budu kratki kada se namontira ova skalamerija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sajla kvačila i sauga neće, od gasa zavisi kako je fabrički provučena i koji tip imaš, kočiono će takođe da bude u redu, ako treba previje se ko "kifla". Na dva kormana sve dobro funkcioniše kod mene. Povišivači su vraćeni i danas namotirani na AT, sve je leglo odlično ali uz drugojačije provlačenje svega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST
  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I evo stigoše danas ovi "rejseri" što Đunta pronašao. Normalno, odmah montirani i isprobane razne kombinacije. 

U svakom slučaju prvi utisci su povoljni (postoji širok izbor za položaj upravljača, kako po visini, tako po udaljenosti i po nagibu).

već sam pronašao položaj koji mi približno odgovara, ali pravi rezultat se vidi nakon nekoliko sati neprekidne vožnje i tada bi trebalo i štelovati položaj.

Dobio sam igračku za naredni period pa će da bude zabavuška.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja