Jump to content

Moto Zajednica

Zašto postati drug član?

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: St-Bg
  • Motocikl: Fzr 1000 3hl

Veoma zanimljiva tema i isto tako bi voleo da kazem moje iskustvo sa autom . Nadam se da mi nece niko zameriti zato sto je sustina ista ,. Resio sam jednog dana da uzmem svoj 76-ti automobil po redu i bas iz inata to je bio Alfa Romeo . Sve je to ok i lepo al je agregat redak i zanimljiv al meni stran , v6 24v . Posle par voznji zainteresovalo me je gde bi mogao da taj auto odvezem i kod koga da baci oko posto se ja nisam sa tematikom italijana sretao do sada . I tako je pocelo...Forum , jedan , drugi , treci clan , pa upoznavanje . Za nepune dve godine mog clanstva u klubu upoznao sam toliko dobrih i toliko kvalitetnih ljudi da recima nemogu opisati . Druzenja , voznje , skupovi sprdacina , zdranje , pijenje je samo mali deo iskustva koj sam doziveo i to sve zbog jedne male odluke . Sad kad sam opet aktivan na motoru (a nekada sam bio solo igrac takodje sa par drugara retko kad u voznji) voleo bi biti deo neceg vezanog i za dva tocka . Ne zbog interesa koj pruza clanstvo , jebes clanarinu to je gorivo za deset dana a klubu znaci mnogo , ne zbog statusnog simbola koj taj klub nosi , nego samo zbog ljudi koje cu upoznati , sresti , cuti nesto i nauciti , dobiti besplatnu pomoc i savet i pre svega na tenane uzivati u voznji sa grupom istomisljenika uz dogovor i sprdnju a ne tumarati drumom sam,kolko god to bio lep gust, ume da dosadi a svi znamo kakve se gluposti prave iz dosade . Eto malo duze al nadam se da sam uspeo da ukazem sustinu i poentu "kluba"

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Mozda bi kolega postao clan kluba ai ne zna kako? Nepoznat mu je nacin i poenta. Kao i meni. Niko nije rekao da je to nesto lose. Pitanje je sta je to? Sta se radi tamo,ima li zena i orgija ? Kad bi bilo sumnjam da bi iko odbio ?! A isto tako sumnjam da bi neko se hvalio jer bi svi nagrnuli. Mene interesuje sto se cuti o tome,sta vi to tamo radite :D

Tako i ja razmisljam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa mnogo svi cute o tome,a puno ljudi je u klubovima. Meni je recimo totalna nepoznanica. Nisam ni za,ni protiv buduci da sam neupucen kao i postavljac teme i trecina ostalih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Pristupanje u neki klub je samo jos jedno dodatno ogranicenje coveka...Ljudi ako su ljudi ,druze se,zezaju se,upoznaju se,voze se i ako nisu u nekom klubu..Ni ja ne razumem zasto neki toliko teze i trce ka klubovima a sto je jos gore,sad svako osniva svoj klub...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Mnogo gledaju americke filmove..Meni je to licno, obicno okupljanje ortaka,naprave kozne prsluke,pa se zajebavaju.Po manjim mestima ,svako selo ima mk.Gledam na moru,setaju rivom,sorc,majica i debeli kozni prsluk.Ali,dobro.Svakoga pustam da radi sta mu je volja,i postujem to.Mnogo je tu dobrih ljudi.E sad ima klubova,gde su ljudi prosti,nasilni itd.Tu se skrivaju iza amblema,a rade ono sto krimosi svugde rade...

P.s.Pablo,da si nam napravio kozne prsluke bjb,da i ja imam da se kurcim. :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

dobra fora kod naseg "kluba" (mada smo po meni vise skup drugara koje voli dobru hranu, cugu i dvotockase) je clanarina. naime, clanarina je 10e mesechno. stim, shto kad ti dodje registracija, klub ti da nazad 10 clanarina iliti 100e. onih 20 ostalih ostaje u kasi kluba za cugu, hranu, gorivo...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Većinom su vidim manji klubovi, grupice, koji se lako dogovore. Ne dobija se ništa nego veće društvo, to može i bez nošenja boja.

U većim klubovima rječ vodi mala grupa, upravlja sa ostalima, nema tu "drugari smo, dogovorićemo se",u stvari ima, ali među komandantima. Ostale niko ne pita, to je odluka kluba i ima da se poštuje. Takav sistem samo tako može i da funkcioniše, ne može svako da se pita za svaku glupost, postoje šefovi da donose odluke, al ako ne voliš da ti šefuje neko nesposobniji i da radiš neke  budalaštine nepotrebne, jbga, nemoj.

Vrlo je malo inspirativnih likova na čelu klubova, ljudi koje bi pratili kroz podvige i nedaće, skupove i finansijske probleme, nekoga kome bi bili spremni da "služite", jer takva osoba više služi vama. 

 

Mali klub je skupina prijatelja, ono cuga, vožnja i slično, tu se teško upada, uvjek si stranac, ako ih ne znaš odaaaaavno.

Veliki klub je mehanizam, uvjek si broj, osim ako si za komandama, ima cuga vožnja i slično, ali uvjek pod komandama. Ili nisi u klubu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Kad san bija dite zapovidali su mi roditelji

Odsluženje vojnog roka(Novi sad) zapovidali su mi "starešine"

Zaposlin se, zapovidaju mi šefovi

Oženin se , zapovida mi žena

 

Kupin motor jer oću slobodu a onda me zovu u neki moto klub da bi mi i oni zapovidali.

 

E, neće moći.

 

using tapatapa

  • Podržavam 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Имам утисак да овде људи, који не желе да буду у клубовима (а такви су међу активним члановима БЈБ форума у већини), некако воде "разговор са самим собом" и желе да сами себи потврде разлоге што нису у неком клубу. Људи, да вам олакшам. Добро је, не морате бити у клубу. Нико вас не тера. Само немојте нас, који јесмо, да убеђујете да не будемо. Што би рекао Мао, "нека цвета хиљаду цветова".  ;) 

 

Постоји безброј варијација на тему "мото-клуб". Неке су "комерцијално-криминалног" карактера (таквих има од скоро и Србији). Ипак, већина клубова су организације људи, који деле нека заједничка схватања и склоности према овом хобију. И не бих се сложио да је тешко ући у "мали клуб". Напротив. У клубу са мањим бројем чланова негује се пријатељство и блискост чланова. Када мој клупски брат доведе неког на вожњу, ону неку руку "одговара" за њега. Тако да ја знам шта могу да очекујем од "придошлице". Ако се тој особи свиди атмосфера у клубу, ако му одговарају људи, биће заинтересован да му приђе. Ако клуб жели да се шири, он је отворен за нове људе и идеје. Наравно да има и клубова, који су "затвореног типа" али то је њихова ствар. 

 

Углавном, нема ту неке велике фаме. Ако се некоме допада друштво, циљеви и начин рада клуба, тај ће му прићи. Онај, који жели да увек све буде само по његовом, тај није за ту врсту активности. У мањем мото клубу, као и у животу уопштено, толеранција и солидарност су начин опстанка. Већи клубови због броја чланства морају да функционишу хиреархиски. Ту нема другог решења. Али и ту постоје разлике, пре свега на "идејном" плану. 

 

Ето, сад сте "сазнали" шта се то ради у мото-клубовима, а о чему се "не прича".  :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Nema vrijeđanja članova, ja malo karikiram, takav je moj izričaj, ko želi bit član neka uživa, vrijeme je najbolji sudac.

 

using tapatapa

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Evo ja se izvinjavam u ime novosadskih JNA starješina koje su nanjele traume mladeži.

To je bilo 81' SPENS u Novom sadu.

 

using tapatapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pa i ovaj forum je neka vrsta moto kluba.

Imaš amblem na motoru, prišivak, bjb prsluk... okupljaš se, voziš se. Saznaš za mesta u gradu gde se okupljau istomišljenici (mislim na mnoge moto kafiće, neki su baš klupski, pripadaju nekom moto klubu)...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Имам утисак да овде људи, који не желе да буду у клубовима (а такви су међу активним члановима БЈБ форума у већини), некако воде "разговор са самим собом" и желе да сами себи потврде разлоге што нису у неком клубу. Људи, да вам олакшам. Добро је, не морате бити у клубу. Нико вас не тера. Само немојте нас, који јесмо, да убеђујете да не будемо. Што би рекао Мао, "нека цвета хиљаду цветова".  ;) 

 

Постоји безброј варијација на тему "мото-клуб". Неке су "комерцијално-криминалног" карактера (таквих има од скоро и Србији). Ипак, већина клубова су организације људи, који деле нека заједничка схватања и склоности према овом хобију. И не бих се сложио да је тешко ући у "мали клуб". Напротив. У клубу са мањим бројем чланова негује се пријатељство и блискост чланова. Када мој клупски брат доведе неког на вожњу, ону неку руку "одговара" за њега. Тако да ја знам шта могу да очекујем од "придошлице". Ако се тој особи свиди атмосфера у клубу, ако му одговарају људи, биће заинтересован да му приђе. Ако клуб жели да се шири, он је отворен за нове људе и идеје. Наравно да има и клубова, који су "затвореног типа" али то је њихова ствар. 

 

Углавном, нема ту неке велике фаме. Ако се некоме допада друштво, циљеви и начин рада клуба, тај ће му прићи. Онај, који жели да увек све буде само по његовом, тај није за ту врсту активности. У мањем мото клубу, као и у животу уопштено, толеранција и солидарност су начин опстанка. Већи клубови због броја чланства морају да функционишу хиреархиски. Ту нема другог решења. Али и ту постоје разлике, пре свега на "идејном" плану. 

 

Ето, сад сте "сазнали" шта се то ради у мото-клубовима, а о чему се "не прича".  :)

 

Kao što reče čovek sve je stvar tolerancije. "...не морате бити у клубу. Нико вас не тера. Само немојте нас, који јесмо, да убеђујете да не будемо...."

 

Ako te interesuje kako izgleda biti član priključi se nekom klubu, vidi kako je to, pa sam izaberi. Lično iskustvo je nezamenjivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Pa dobro, ovo sto Janko kaze zvuci dobro. Ako je vecina klubova takva,onda je to dobro,pozitivno. Takvo clanstvo je skroz u redu.

pozdrav mislim da je ok ovo kod nas nepripadamo nigde ...sami odredjujemo posete skupovima naravno ako se moze ....finansijski nikog na nista ne prisiljavamo jedino kad je akcija onda sve mora biti po p.s. mislim na ucesce clanova u poslu  kao i svuda i kod mene ima onih koji zapnu i onih ,,,,,koji se izvlace  preporucujem uclanjenje u klub ,,,to je dobro ,,,,al svako ima svoje mislenje,u vezi toga pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nisam bija niti ću biti u bilo kom klubu.

Meni je vrijeme dragocjeno i više volim voziti motor nego sjediti na sastancima.

 

Pitam se samo imaju li ljudi iz klubova vremena za svoje obitelji i privatne obaveze.

 

Meni je to puno nekakve demagogije prema kojoj imam averziju.

 

Ne želim nikog nagovarati da nije dobro bit član kluba, samo želim reći kako sebe ne vidim u istom.

 

Vozim motore cili svoj život i nikad ali baš nikad nisam imao želju biti član kluba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Имам утисак да овде људи, који не желе да буду у клубовима (а такви су међу активним члановима БЈБ форума у већини), некако воде "разговор са самим собом" и желе да сами себи потврде разлоге што нису у неком клубу. Људи, да вам олакшам. Добро је, не морате бити у клубу. Нико вас не тера. Само немојте нас, који јесмо, да убеђујете да не будемо. Што би рекао Мао, "нека цвета хиљаду цветова".  ;) 

 

Постоји безброј варијација на тему "мото-клуб". Неке су "комерцијално-криминалног" карактера (таквих има од скоро и Србији). Ипак, већина клубова су организације људи, који деле нека заједничка схватања и склоности према овом хобију. И не бих се сложио да је тешко ући у "мали клуб". Напротив. У клубу са мањим бројем чланова негује се пријатељство и блискост чланова. Када мој клупски брат доведе неког на вожњу, ону неку руку "одговара" за њега. Тако да ја знам шта могу да очекујем од "придошлице". Ако се тој особи свиди атмосфера у клубу, ако му одговарају људи, биће заинтересован да му приђе. Ако клуб жели да се шири, он је отворен за нове људе и идеје. Наравно да има и клубова, који су "затвореног типа" али то је њихова ствар. 

 

Углавном, нема ту неке велике фаме. Ако се некоме допада друштво, циљеви и начин рада клуба, тај ће му прићи. Онај, који жели да увек све буде само по његовом, тај није за ту врсту активности. У мањем мото клубу, као и у животу уопштено, толеранција и солидарност су начин опстанка. Већи клубови због броја чланства морају да функционишу хиреархиски. Ту нема другог решења. Али и ту постоје разлике, пре свега на "идејном" плану. 

 

Ето, сад сте "сазнали" шта се то ради у мото-клубовима, а о чему се "не прича".  :)

u potpunosti se slazem sa tobom brate    mucim se sa mojim klubom vec 6 godina al ipak volim to druzenje i te sastanke i to podjebavanje,,,sve je to deo ovog naseg bajkerskog zivota nema lepse kad nas 5-6  idemo na skup iste boje itd razumes <?pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Nisam bija niti ću biti u bilo kom klubu.

Meni je vrijeme dragocjeno i više volim voziti motor nego sjediti na sastancima.

 

Pitam se samo imaju li ljudi iz klubova vremena za svoje obitelji i privatne obaveze.

 

Meni je to puno nekakve demagogije prema kojoj imam averziju.

 

Ne želim nikog nagovarati da nije dobro bit član kluba, samo želim reći kako sebe ne vidim u istom.

 

Vozim motore cili svoj život i nikad ali baš nikad nisam imao želju biti član kluba.

sad cu odgovoriti najpre da te pozdravim. to sjedenje na sastancima nije dugacko a tamo se dosta nauci o svemu i motorima i ponasanju a vidim da ti je vreme dragoceno razumem  nismo mi u klubu non stop ,,,znaci ima se vremena za sve i za porodicu i za privatan biznis i za unuke ,,,ja ih imam ,, nema demagogije ni u cemu,,, kazi mi kako se osecas dodjes na skup sam   ok sam se druzis ,,,ides sam na pivo,, dal je to ok il bolje biti sa drugovima koji su ti drAGI Pa zajedno diskutuijete ,,itd nemam nistra protiv svak ima svoje  pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Danas obiđoh 115 KM. Sam.

Video sam i sneg, i ovce, i traktore i ljude. I baš lep, bre, srpski manastir, Duga njiva.

Sve je to lepo, ali sam.

Mogao sam pre toga zivkati neke ljude. Ali nisam.

U klubu sedneš, pozdraviš se, dogovoriš vožnjicu.

citiram sve je to lepo ali sam.... e to mi se ne svidja nedaj boze kvar na motoru ne daj boze neke gluposti,,,, za mene je prijatnije  makar dvoje  troje  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Znaci nema orgija ? :(

u ovom svetu sam puno godina za orgije nisam cuo ,,,vidis zato smo na losem glasu,,,,zbog rekla kazala ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

Znaci nema orgija ? :(

u ovom svetu sam puno godina za orgije nisam cuo ,,,vidis zato smo na losem glasu,,,,zbog rekla kazala ...

Prvo pravilo Fight cluba je...
Aaaaaa, pa sto ne kazes odmah. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja