Jump to content

Moto Zajednica

Zašto postati drug član?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Ako klub/udruzenje normalno funkcionise i ako ti za drustvo odgovaraju svi ostali clanovi, onda ta prica mozda ima smisla.... U suprotnom, zbog losih poteza pojedinaca u klubu, zbog same pripadnosti tom klubu budes "etiketiran" i stavljan u isti kos sa tim pojedincima. Istina, lepo je kada se skupi drustvo sa istim bojama i ode na neku voznju ili druzenje, ali se sve to moze i bez boja... Ipak se voze motori,a ne boje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Meni su svi ovi sa crnim koznim prslucima kriminalci.

Vidis....nisam ni znao da sam kriminalac...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja klubove doživljavam kao oblik stege, kontrole, vođenja na uzici....

 

To i jest bila osnovna ideja kod stvaranja prvih motoklubova i udruga nogometnih navijača.

Potreba izostale kontrole nepoželjne populacije prividnom slobodom.

 

Ka šta rekoh, sam, sa jedan ili dva frenda, koji su mi frendovi i u običnom životu, volim odvesti pošten đir.

Moto susreti me ne zanimaju, tamo se sjedi, pije dok vrijeme nepovratno prolazi.

 

Anyway, sretno na cesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja se divim tim bajkerima (askurdjelima) koji ne izlaze iz tih prsluka, ne silaze sa motora i ne ispustaju pivo iz ruku.

Kao da ih je sveti Petar pitao sta bi htjeli.

Jedino ne mogu da dokucim od cega zive tako, jer motor nije bas medju najjeftinijim hobijima. (ne mislim na krimi varijante (to je jasno), nego ove dobre i postene, sto pivo pretvaraju u krv, koju redovno daju).

Ili se taj prsluk ipak nabaci posle firme, pa krene igranje do sledeceg jutra i kucanja kartice?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Сада се већ отишло у филозофију. Од једног обичног хобија и начина на који неко практикује тај хоби се одлази у покушај да се то обесмисли. Беспотребно јер не гледамо сви на то истим очима.

Успут, сви психолози потребу за припадношћу постављају у сам врх људских потреба(Маслов, Гласер). И то одмах изнад физиолошких. А ко се где нашао...мислим да је његова ствар.

Наравно, причам о "удруживању" око неких заједничких идеја и ставова...постоји и она друга страна удруживања. Ту већ можемо да причамо о социјалној патологији јер као и све друго и удруживање може да има деструктивну црту(и тога смо се нагледали и гледамо свуда по Европи). Али будимо реални, МК код нас је у 90% случајева група људи који воли хоби којим се бавимо и то је све. Неком не одговара начин на који они практикују наш хоби па је и то ОК. А кога стварно интересује зашто ући у МК, нека уђе и види о чему се ради.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Dosta je argumenata i za i protiv,ali ako se covek odluci za ulazak u klub makar na neko vreme da vidi kako je to,ostaje velika dilema kojem klubu se prikljuciti.Danas u svakom mestu ima vise klubova i tu se moze napraviti velika greska ulaskom u pogresan klub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja se divim tim bajkerima (askurdjelima) koji ne izlaze iz tih prsluka, ne silaze sa motora i ne ispustaju pivo iz ruku.

Kao da ih je sveti Petar pitao sta bi htjeli.

Jedino ne mogu da dokucim od cega zive tako, jer motor nije bas medju najjeftinijim hobijima. (ne mislim na krimi varijante (to je jasno), nego ove dobre i postene, sto pivo pretvaraju u krv, koju redovno daju).

Ili se taj prsluk ipak nabaci posle firme, pa krene igranje do sledeceg jutra i kucanja kartice?

sereš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stvarno bode oči način na koji se izrazavas, nije prvi put.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Nisam ni za ni protiv kluba, meni je sve jedno. Kao što sam napisao i ovaj forum je moderan vid moto kluba.

Nema vremena za sastančenje? Radije bi se vozio. A da visi na forumu, ima vremena? Opet kenjanje.

Lepo je Rumba napisao. A opet nisam ni čuo za njegov moto klub dok prošle godine nisu organizovali vožnju. Prvi put se video sa ljudima ispred Crkve Svetog Marka, upoznao se i krenulo je spontano i lepo družnje. Žena i ja čekamo ovogodišnje druženje i vožnju.

 

Opet forum izjednačavam sa moto klubom: Preko bjb-a sam kupio GPZ od starog člana, članice, naše Mine, upoznao preko 100 ljudi forumaša. Neki su mi i na svadbi bili, dolaze mi u kuću i dalje.

 

Pa i ženu sam upoznao možda zahvaljujući forumu. Upoznao turbopeđu, copea, DrBaneta, krenulo druženje, i tako upoznam turbopeđinu sestričinu.... da moju ženu.

 

 

Tako me Peđa pozove letos kod Laufera, tamo ekipa do jaja, upoznam neke ljude iz Grenijuma, još neke iz Vukova... I šta ja imam protiv što su oni u klubu, a ja ne? Preporuka, dođite u "Cer" u Cerskoj ulici.

 

 

Bio sa decom na hipodromu, jahali konje... vraćamo se do auta, vidimo mnogo motora, gledamo žena i ja da li će neko poznat da se pojavi, tek neko doziva mog šestogodišnjeg Maksima. Mi u čudu. Njegova vaspitačica , članica MC Srem, sedi kod Kruzersa. Opet spontano lepo druženje, sreo neke face kojenisam godinama video i upoznao još par njih. Još jedna preporuka, svratite do Kruzersa.

 

Pa dok su Arhangeli bili na Vidikovcu...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Stvarno bode oči način na koji se izrazavas, nije prvi put.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

ni poslednji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U pravu si, zaboravio sam da si ti povlašćen i imaš potpunu slobodu izražavanja :)

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pa Mile je izokola izvređao veliki broj ljudi sa foruma. To je njegovo mišljenje, ovo je moje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Život je takav da ne pruža samo crne i bele refleksije. Milion nijansi sive je između i te nijanse u stvari čine život. Krajnje je bespredmetno generalizovati stvari, pa i u ovom slučaju. Generalizacija najčešće govori o nama kada je praktikujemo, a ne o onima koji su predmet spora.

 

Svako ko je član kluba ima svoje razloge, odnosno skup razloga, koji je po pravilu prilično individualan i drugačiji od drugih. Svako ko ne pripada ni jednom klubu opet ima svoje, na neki način jedinstvene razloge. Svaki moto klub je priča za sebe.

 

Neko je u klubu iz koristi, krimi razloga, neko zbog druženja i cuganja, neko voli uniforme, nekome je celo društvo u klubu, neko nema društvo pa je klub način da se socijalizuje... Nekim klubovima je motiv zarada, nekim sport, nekim stil života, druženje, nekima humanitaran rad... Ma milion je tu faktora i bezbroj kombinacija istih.

 

Lično nisam član ni jednog kluba, a neki od razloga su: mlad sam bajker a ne tako mlad čovek, nemam bližih poznanika u moto svetu izuzev jednog dobrog prijatelja, nemam vremena koliko želim ni za decu, suprugu, ekipu sa kojom sam odrastao, a kamo li za nova druženja po moto klubovima, koja bi svakako bila poželjna da ne postoje prioriteti. Iz istih razloga nisam nikad bio član ni jednog planinarskog društva iako poznajem mnogo planinara i bavim se time više od 15 godina. Ustvari, mnogo toga volim kao mlad majmun (planinarenje, biciklizam, veslanje, gitaru, skijanje, ronjenje sa bocama i bez, jedrenje...), tako da pored zahtevnog posla i porodice jedva stignem da u raspored uglavim neku od pobrojanih aktivnosti, a članstva u klubovima i društvima ipak traže vreme.

 

Da je samo malo više vremena bio bih sigurno član mnogih klubova i društava. Sjajnih tu ljudi ima sa kojima se sigurno otvaraju novi vidici. Ovako mi ostaje samo da kradem vreme, pozovem ortaka na vožnju kad stignem, organizujem ekipu za ronjenje ili cimam Tomu iz AOB-a da me vod na Dolomite :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

A zašto se uopšte učlaniti (ili udružiti) bilo gde?

Zašto uopšte biti član nekog atletskog, planinarskog, ronilačkog, književnog, biciklističkog, fudbalskog, aero, alpinističkog, ....., kluba?

Ne vidim ništa specifično kod moto kluba po čemu bi se bitno razlikovao od ostalih klubova (ili udruženja), pa ne vidim ni neki poseban razlog za ovoliku diskusiju o tome.

Ja sam član (i podpresednik) moto kluba "Veterani 63. Padobranske Brigade", jednostavno smo prilikom naših veteranskih susretanja uvideli da mnogi tu dođu motorima i onda smo napisali statut i na prsluke prišili "boje" udruženja veterana i tako postali "drugovi članovi".

A inače su naša pravila vrlo liberalna: Nema nikakvih obaveza, sve je na dobrovoljnom principu, niko nas ne finansira i sve plaćamo iz svog džepa. Organizujemo po neku zajedničku vožnju, žurku ili skup, učestvujemo u humanitarnim akcijama (prošle godine smo po gradu na motorima vozili sedamdesetak osoba sa Daunovim sindromom iz cele Evrope).

Uglavnom (uz vožnju motora) naši članovi (šesdesetak) imaju još dosta zajedničkih hobija (vazduhoplovstvo, ronjenje, slpinizam, skijanje, ....) pa se tako sve uklopilo za lepa sastajanja i druženja!

I još samo sledeće:

Ovakvi klubovi omogućavaju i da se brzo organizuje i priskoči u pomoć kako nekom od članova kluba, tako i bilo kom kome je pomoć neophodna u tom trenutku. Članovi našeg kluba su išli i kada su bile poplave prevparvgodina, a i kada je kolega sa ovog forums (Gliga) imao udes pri povratku iz Albanije, samo na jedan telefonski poziv koji mi jevupućen, organizavana je u roku od nekoliko minuta cela akcija za njegov prihvat i smeštaj u Nišu i pružena je sva druga pomoć koja je bila potrebna.

A Gligu niko od naših članova pre toga nije poznavao!

Što se samog nošenja prsluka sa "bojama" tiče i to ima praktične svrhe, štiti od vezra i prilikom pada, a konkretno kod našeg kluba imamo i dobar "prolaz" kod policije kada vide da smo padobranci-veterani. Tako često prođemo samo sa opomenom pri lakšim prekršajima, a i vozači automobila se nešto baš ne bahate na nama kada vide oznake.

 

p.s.

Zaboravih da kažem da imamo članove i iz bivših jugo-republika kao i iz drugih država.

A našem klubu ne mogu da pristupe kriminalci, dezerteri, ...!

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa ja sam stekao sliku da je klub pozitivna pojava iz ovog vaseg pisanija.. S` tim sto veliki broj bajkera nemaju kontakta sa istim pa mozda i iz tog razloga nisu clanovi.

Uzimam sebe za primer. Znam svega par ljudi koji voze,niko nije u klubu od njih,kad uspem da se poklopim ,provozam se sa nekim od njih i to je uvek lep dozivljaj. Uglavnom se isprece obaveze pa vozim sam. Bilo bi lepo imati neko mesto sastajanja gde covek moze ``pobeci`` sa vremena na vreme,pogledati MotoGp ili samo popiti pice sa ljudima koji voze mopede.. Vidjam s` vremena na vreme mesta gde vidim par motora i oznake kluba al ne svratim, volim biti padobranac,realno kada bih nekoga poznavao ,verovatno bih i svratio,ne vidim nista lose u druzenju.

Zato i obozavam BJB okupljanja,svi su pozitivni i druzeljubivi ,upoznao dosta dobrih ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Nismo mi sekta ali je ovaj sto je pokrenuo temu sigurno ubaceni element, agent provokator. Prvo o moto skupovima a onda o moto klubovima.

Vatikan rodjaci, Vatikan. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@zika56 - E vašeg bi kluba rado bio član da je vremena, kako si ga opisao. Služio sam vojsku i svašta radio u životu ali još jedino padobranom nisam skakao i mislim da neću iako je bilo u planu (zeza me ovaj jedan diskus manje) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2827 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo još jedno "udri me do zore" pitanje od mene:

 

Zašto bih postao član nekog moto kluba? Mislim, ok - dva prsta članska karta i to sve, ali zaista ne razumem baš koja je poenta - jel to kao ono za koji sportski klub navijaš (što, priznajem, takođe ne kontam) ili šta? Šta ljudi u moto klubovima rade? :D

 

Ja sam pomalo vuk samotnjak, pa ne kontam baš najbolje te stvari. I da ne bude opet "ovaj nas zajebava", pitanje (iako možda retardirano) je u potpunosti ozbiljno.

Разлог који си имао да се учланиш у БЈБ важи и за клубове.Нпр. на БЈБ-у сам пета година. Кад помислим сваке године дедамразијада, ускрси, бјб вожње, колико сам пута некоме стиснуо руке, загрлио, избалавио, гулаши, консултације кад имам проблем...... признајем јебачина, није лако ;)  ;)  ;)  Лепо је бити члан клуба.Зависи како се уклопиш.Ето ја сам се приклонио по старе дане. Поздрав

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Pa ja sam stekao sliku da je klub pozitivna pojava iz ovog vaseg pisanija.. S` tim sto veliki broj bajkera nemaju kontakta sa istim pa mozda i iz tog razloga nisu clanovi.

Uzimam sebe za primer. Znam svega par ljudi koji voze,niko nije u klubu od njih,kad uspem da se poklopim ,provozam se sa nekim od njih i to je uvek lep dozivljaj. Uglavnom se isprece obaveze pa vozim sam. Bilo bi lepo imati neko mesto sastajanja gde covek moze ``pobeci`` sa vremena na vreme,pogledati MotoGp ili samo popiti pice sa ljudima koji voze mopede.. Vidjam s` vremena na vreme mesta gde vidim par motora i oznake kluba al ne svratim, volim biti padobranac,realno kada bih nekoga poznavao ,verovatno bih i svratio,ne vidim nista lose u druzenju.

Zato i obozavam BJB okupljanja,svi su pozitivni i druzeljubivi ,upoznao dosta dobrih ljudi.

A zasto ne svratis?To je verovatno neki kafic gde svracaju motoristi,mozda nekoga poznajes,mozda nekoga upoznas,svratio si na kafu,..,
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

Meni su svi ovi sa crnim koznim prslucima kriminalci.

 

Правду збориш Брдару, правду!   :lol:  :lol:  :lol:

 

 

Koliko je paušalna ocena poštovanog kolege Brdara toliko je dotična persona bolno u pravu... :(

 

U razgovoru sa narodom koji veze nema sa motorima, 90% posto istih će vam reći: " Da, to su oni ludaci i kriminalci u kožnim odelima na bučnim motorima. Tutnje po gradu, lome sve što stignu, bezobrazno se provlače, ne paze na ograničenja, ponašaju se kao da su sami na putu. Prave nekakva druženja gde se uz rock&roll napiju pa se u onim kožnim odelima valjaju po blatu. Nekulturni i bezobrazni "

 

Odvukoh temu ulevo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja