Jump to content

Moto Zajednica

Zašto postati drug član?

Recommended Posts

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Evo još jedno "udri me do zore" pitanje od mene:

 

Zašto bih postao član nekog moto kluba? Mislim, ok - dva prsta članska karta i to sve, ali zaista ne razumem baš koja je poenta - jel to kao ono za koji sportski klub navijaš (što, priznajem, takođe ne kontam) ili šta? Šta ljudi u moto klubovima rade? :D

 

Ja sam pomalo vuk samotnjak, pa ne kontam baš najbolje te stvari. I da ne bude opet "ovaj nas zajebava", pitanje (iako možda retardirano) je u potpunosti ozbiljno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Za sebe kažeš da si vuk samotnjak, individualac. Ima mnogo ljudi koji to nisu. Ti voliš da određuješ svoj put, neko voli da bude vođen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

JevtaNS ti je dao ideološku varijantu

 

Realnost je da služiš klubu, jer ako nisi među osnivačima ili neko mudo koje pokušavaju da dovuku u klub, onda si samo sluga sistema, a klubovi su UGLAVNOM takvi da ne stoje iza tebe i ne podržavaju te. Znači i dalje ideš na skupove sam, možda tu bude još koji drugar, a možda ti klub odredi jel ti smiješ da ideš ili ne i koliko drugara smiješ da vodiš da ih tamo predstavljate. I tako dalje, prcanje u mozak uglavnom

 

Ako ti ne treba drugi da te vodi i nisi kolektivna jedinka, bolje ti je ovako. Zato ni mene nikad nije interesovalo

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Uopšte nisam hteo da pitam za ideološko ili idejno "zašto". Možda nisam bio najjasniji - ja sam samo hteo da saznam šta se zaista dešava kada si član kluba? Šta radiš?

 

Lupam: Nalazimo se po dogovoru svakog petka u osam u klubu i pijemo pivo zajedno. Sredom vozimo zajedno negde noćnu vožnju.

 

Jel tako nešto?

 

Ili je možda više kao neki igrački klub: Mesto okupljanja je ovde, pa ko kad dođe i koga zatekne i na licu mesta smišljamo i dogovaramo se šta ćemo ili se samo družimo i pijemo pivo.

 

Ja zaista nemam blage veze, a vi me zajebavajte do sutra ako hoćete, samo mi odgovorite, jer sam znatiželjan :) Mislim, možda bi se i meni svidelo da budem u klubu, al' kad ne znam ništa, pa sam nevoljan da potražim sebi klub.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Valjda da se družiš sa ljudima koji imaju slične interese. Da razmenjujes iskustva, pomogneš možda nekome ili neko tebi, da se družiš sa istomišljenicima itd

 

Ne znam šta se dešava zaista jer nisam član nijednog :D

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@arnyman

 

Stvarno? Tako ograničavajuće i diktatorski? Pa to je strašno! Mislio sam da su bajkeri teški "slobodari", da vole biti kao vetar, a ne u nekim ograničavajućim zajednicama.

 

Edit: prepravio "motoraši" u "bajkeri" da me ne bi neko ubio iz pogrešnih razloga :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Evo još jedno "udri me do zore" pitanje od mene:

 

Zašto bih postao član nekog moto kluba? Mislim, ok - dva prsta članska karta i to sve, ali zaista ne razumem baš koja je poenta - jel to kao ono za koji sportski klub navijaš (što, priznajem, takođe ne kontam) ili šta? Šta ljudi u moto klubovima rade? :D

 

Ja sam pomalo vuk samotnjak, pa ne kontam baš najbolje te stvari. I da ne bude opet "ovaj nas zajebava", pitanje (iako možda retardirano) je u potpunosti ozbiljno.

Delim tvoje mišljenje, ali nismo svi isti i bilo bi tragično da jesmo, stoga svako ima neotuđivo pravo da uređuje sopstveni život onako kako on misli da treba, pod uslovom da time ne ugrožava druge. Stoga mislim da ova tema nema ama baš nikakvog smisla.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Član moto kluba, je li to slično kao član političke stranke?

 

using tapatapa

 

Ne bih ja ta dva slučaja poredio nipošto  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Moze lock ako nadje takav klub,ako i nadje neka javi...

 

Vecina klubova je kao i forum,dok im valjas postojis.

 

Nista arnyman nije lose mislio,opusteno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Evo još jedno "udri me do zore" pitanje od mene:

 

Zašto bih postao član nekog moto kluba? Mislim, ok - dva prsta članska karta i to sve, ali zaista ne razumem baš koja je poenta - jel to kao ono za koji sportski klub navijaš (što, priznajem, takođe ne kontam) ili šta? Šta ljudi u moto klubovima rade? :D

 

Ja sam pomalo vuk samotnjak, pa ne kontam baš najbolje te stvari. I da ne bude opet "ovaj nas zajebava", pitanje (iako možda retardirano) je u potpunosti ozbiljno.

 

Не разумем баш најбоље твоје питање (ако је уопште озбиљно постављено). Питаш се "зашто бих постао члан мото клуба"? Па нико те не присиљава. Кажеш да си "помало вук самотњак". Сјајно! Као таквом ти је концепт такве врсте организовања стран. Чему онда питање? Надаш се да ће те неко од нас, "чланова клуба", убедити у супротно?  

 

Људи окупљени у клубовима имају своје разлоге. Разлози су различити, као што су и клубови различити. 

 

А као члан једног клуба могу да ти кажем шта радимо. Делимо неке заједничке вредности, упражњавамо заједнички наш хоби и неке друге активности. Јер нам се тако допада.На никога не гледамо са висине, јер није "члан клуба", нити су нам сви пријатељи из мото света чланови нашег или других клубова.  Ето тако. Као што си ти Индивидуалац, ми смо дружељубиви. Сви вуци сити и све овце на броју.  :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Apsolutno sve sto moze da se radi u klubu, moze da se radi i u neformalnom drustvu. I akcije, i voznje, i pijanke i sve ostalo. Po recima jednog poznanika koji je clan kluba, jedino sto ne mozes van kluba je da juris sojke okolo, a kad dodjes kasno kuci i zena te pita "Gde si do sad?" ti kazes: "Ma pusti me... klupska posla!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mozda bi kolega postao clan kluba ai ne zna kako? Nepoznat mu je nacin i poenta. Kao i meni. Niko nije rekao da je to nesto lose. Pitanje je sta je to? Sta se radi tamo,ima li zena i orgija ? Kad bi bilo sumnjam da bi iko odbio ?! A isto tako sumnjam da bi neko se hvalio jer bi svi nagrnuli. Mene interesuje sto se cuti o tome,sta vi to tamo radite :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav evo da se ukljucim u pricu ,,,,ako dozvolite ,,,predsednik sam kluba vec 6 god nikako da me smene,,,,necu pisati koji znate vec sta je razlog biti clan ,,,, evo ima nas 15 na papiru ,,,, 10 nas se vozi,,,,,5 rade sve,,,mozda malo ima vise,,,, razlog druzenje  posto imamo  svoj haus,,,svake nedelje se nesto desava nama nikakvih obaveza ko voli dolazi ko ne moze ,,,,nedolazi al uglavnom svi smo na okupu nosimo boje mozda je to draž svega ,,,clanovi dobijaju majice dukseve free idemo zajedno ili solo kako vec ispadne nema naredjenja ti ideš ili ne ideš ko voli moze ide,,ponekad iz klubskih para punimo rezervare,da idemo negde...moje misljenje je da vredi biti clan moto kluba  pozdrav.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Ja nisam clan kluba iz razloga sto me to ne zanima i iz razloga sto me ne zanimaju voznje po asfaltiranim putevima i moto skupovi itd (u mom gradu i nema offroad klub)... Koliko sam ja cuo od nekih kolega bajkera, klub sluzi da se pomazu jedni drugima, u smislu delova i eventualno placanja startnina za trke ili prevoza do trke i tako taj fazon. Eventualno imaju sastanke i dogovore gde se voze, kad se voze, gde putuju, koje skupove posecuju i tako to... Toliko ja znam oko toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pita kolega sta radimo u klubu...evo nema tajni  utorkom je sastanak uvece,, popijemo nesto  oko deset uvece razlaz  nema orgija nema zena ,,,čista savest posto smo mi ovde vec svi sa bracnim stazom... cast izuzecima.subotom akcija ,,,kosenje trave sredivanje prostorija ,,,,popslepodne se ide negde na skup  nedeljom poslepodne dolazak u klub ,,nesto spremamo na vatri razgovor i zezanje    i tako  zimi je posebna prica jos jednom ja sam za to da ko voli motore a ima sansu da bude u klubu nek izvoli  pa ako mu se ne svidja najlakse je izaci kod nas evo postojimo deset godina niko nije napustio klub,, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Ja nisam clan kluba iz razloga sto me to ne zanima i iz razloga sto me ne zanimaju voznje po asfaltiranim putevima i moto skupovi itd (u mom gradu i nema offroad klub)... Koliko sam ja cuo od nekih kolega bajkera, klub sluzi da se pomazu jedni drugima, u smislu delova i eventualno placanja startnina za trke ili prevoza do trke i tako taj fazon. Eventualno imaju sastanke i dogovore gde se voze, kad se voze, gde putuju, koje skupove posecuju i tako to... Toliko ja znam oko toga...

e da nsam napiso  subotom ili nedeljom popodne se servisiraju motori posto u klubu imamo dva clana koji su dobri majstori,,,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 995 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Zlobo, ako ti nešto znači, i ja sam se isto pitao. Savršeno si sročio i hvala ti na temi :)

 

Po odgovorima mi je malo i jasno, vidim šta bi tu moglo da bude privlačno. Ali znam i da mi ne bi prijalo na duže staze. Meni recimo tempo ovog foruma idealno odgovara. Možeš svake nedelje da otvoriš temu sa nekom vožnjom i da nađeš nekoga da se vozi, a možeš i da nestaneš na tri godine i kad se vratiš, kao da nisi ni otišao. Grupa družina al opet svakome ostavljeno da kako hoće i koliko hoće učestvuje. Kapiram da je i većina moto klubova takva, ali je i dalje stepen posvećenosti i učestvovanja malo viši nego puka registracija na forumu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa dobro, ovo sto Janko kaze zvuci dobro. Ako je vecina klubova takva,onda je to dobro,pozitivno. Takvo clanstvo je skroz u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja