Jump to content

Moto Zajednica

Nova Crnja, 26. Februar 2017.

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ma naravno, sve je ovo konstruktivna rasprava, inicirana na zalost ruznim dogadjajem.

A sto se tacne brzine tice, zaista ne vidim mehanizam kojim se samo na osnovu ostecenja moze utvrditi i okvirna, a kamoli precizna brzina. Cak i trag kocenja nije merodavan, jer na njega utice mnogo cinilaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Živim u Švicarskoj gdje je jako velika zastupljenost motocikla u prometu u odnosu na broj stanovnika.

 

Analize prometnih nesreća motorista su pokazale kako su za 75% istih krivi drugi sudionici u prometu.

 

Pokoj vječni..

 

 

Pratim vas sa Tapatalk-a, a nisam biker.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Mene samo zanima kako motociklisti ne mogu da preduprede ovakve situacije? Tipa, vidim vozilo koje potencijalno može da me iseče i izazove nesreću, pa usporiću dovoljno da mogu da odreagujem ako se to desi? Odnosno uvek ću razmatrati najgori mogući slučaj, pa makar i pravno sve bilo u moju korist, jer - moja je glava u vreći, zar ne? Jasno mi je da je nemoguće obraditi baš sve slučajeve iz okoline, ali verujem da je moguće donekle minimalizovati šanse za nesreću samo ako se pravovremeno reaguje.

 

Ne tiče se ovo ovog slučaja, ne daj Bože da bilo koga branim ili krivim, već pitam ovo jer...nemam baš ni malo iskustva, a 'sutra' treba da izađem na ulicu i vozim. Svestan sam da je ovo što radimo često jako opasno, ali nekako sam ubeđen da 99% kritičnih situacija ipak zavisi od mene samog. Možda sam samo naivan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Nisi ni naivan ni glup. Stavise, razmisljas fantasticno pametno i preventivno za godine i (ne)iskustvo koje posedujes. U raskrsnici u kojoj ima vozila se barem pripremi za puno kocenje, a pozeljno je i da malo usporis, kako bi bar umanjio posledice pogresne procene. Takodje, ako ti prilazi kolona vozila u susret, odvadi malo gasa, jer se uvek u koloni nadje neki nestrpljivi (ja na primer) koji ceka prvu isprekidanu liniju da otkaci sto je moguce vise vozila i nastavi svoju voznju. Motociklista je u timi situacijama cesto nevidljiv i kamufliran u praznu traku za preticanje.

 

I u raskrsnicama i na putu, koristi jednu prostu a veoma delotvornu tehniku. Prosetaj u traci levo desno. Tim lateralnim pomeranjem u necijem vidnom polju, prema studijama, drasticno poboljsavas vidljivost tvoje siluete, koja je u fiksnoj ziznoj poziciji veoma mala.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Mene samo zanima kako motociklisti ne mogu da preduprede ovakve situacije? Tipa, vidim vozilo koje potencijalno može da me iseče i izazove nesreću, pa usporiću dovoljno da mogu da odreagujem ako se to desi? Odnosno uvek ću razmatrati najgori mogući slučaj, pa makar i pravno sve bilo u moju korist, jer - moja je glava u vreći, zar ne? Jasno mi je da je nemoguće obraditi baš sve slučajeve iz okoline, ali verujem da je moguće donekle minimalizovati šanse za nesreću samo ako se pravovremeno reaguje.

 

Ne tiče se ovo ovog slučaja, ne daj Bože da bilo koga branim ili krivim, već pitam ovo jer...nemam baš ni malo iskustva, a 'sutra' treba da izađem na ulicu i vozim. Svestan sam da je ovo što radimo često jako opasno, ali nekako sam ubeđen da 99% kritičnih situacija ipak zavisi od mene samog. Možda sam samo naivan?

U pravu si da 99% kritičnih situacija zavisi od tebe, ali (uvek ima "ali") takvih situacija je mnogo, pa se onih 1% ipak dese.

Ja sam imao sličan udes gde nisam stigao ni da stisnem kočnicu. Eventualno da sam vozio 20 na sat uspeo bih da se izvučem.

Razmišljanje ti je ispravno. Problem je ako preraste u samouverenost, što je veoma opasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja