Jump to content

Moto Zajednica

Nova Crnja, 26. Februar 2017.

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Pocivaj u miru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Pocivaj u miru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Saucesce porodici... Procitao sam komentare na Bljucu i zaista se svaki put iznova zgadim sto mi kiseonik trose neki ljudi. Sram nas bilo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Zao mi je momka, a pogotovo deteta koje je iza sebe ostavio. Razumem da vam se baca pegla na komentare ljudi koji automatski osudjuju divljanje, ali ne znam da li ste pogledali snimak na YouTube... na snimku se vidi da se motor raspao, rezervoar se iscupao iz lezista, maske na sve strane, a na autu osovina polomljena i tocak skoro otpao... zakljucujem da nije bas vozio 50 na sat, buduci da pored njega stoji kaciga koja mu je verovatno spala sa glave.

Uzas u svakom slucaju i tuga pregolema...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Jao jesam, provalio si me.

 

Ne trebas da budes ni pandur, ni sudija, pa da skontas da ako se motor razleteo u parcice, da je u pitanju brzina vrlina.

 

Kazi ti meni, jesi imao nekad udes sa 60 na sat? Ja jesam i mogu ti potvrditi da mi motor nije ni priblizno ovako izgledao.

 

Ako je poenta ove rubrike da ripujemo, izjavljujemo saucesce porodici i prijateljima i da stavljamo tuzne smajlice, onda ova rubrika i nema bas mnogo smisla.

 

Mozda gresim...

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nije lose da analiziras, ali s obzirom na rubriku, treba voditi racuna o tonu... da ne zvuci kao da krivis decka za nesto sto nisi siguran da je kriv. 

Obrni, okreni, brzinu ne znas. Benefit of the doubt, kolega. A ako ti se tako cini, onda tako i kazes, da ti se cini, a ne da "ne treba biti pandur da bi nesto skontao" (paradoximoron)

 

S druge strane imamo jasno razvaljenu desnu stranu automobila i male udaljenosti izmedju motora, tijela i auta.

To u mojoj optici upucuje na neki drugi, statisticki mnogo cesci, scenario. U narodu znan kao smidsy (izvini nisam te vido).

 

Daklem plus za skretanje paznje da u raskrsnicu treba "dovoljno polako", ali minus za tehniku prenosa misli..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ne treba ti ni Savan ni Mile niti bilo ko iz zapadne evrope. Odes na You tube pa pogledas malo klipove " moto crash " , pa se sam uveris da se ovo i tamo desava - ima snimaka tri dana da gledas . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jel ima Savan, Mile, neko ko živi u zapadnoj Evropi da mi kaže dešava li se ovo tamo?

Jel i tamo samo iseku, ne gledaju, ignorišu bajkere?

Meni se dešava i da me gleda u oči i izleti. Samo ja retko vozim preko 60-80.

Istraumirali me.

 

Mislis da baba u zapadnoj evropi bolje vidi od babe sa istoka?

Ili lik na telefonu? Ili neki ushikani kreten? Ili obicni vozac kojem se sakrijes ispred kamiona?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Uvek ce biti slepaca koji ne gledaju oko sebe, skrecu bez migavaca, presecaju put, telefoniraju, pisu sms...  i tu ne mozemo skoro nista da uradimo, ali , ono sto mozemo da uradimo je da damo svoj maximum i otvorimo cetvoro ociju i ukljucimo i sesto i sedmo culo i sve ostalo, da ne prodjemo kao ovaj nesrecni momak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jel ima Savan, Mile, neko ko živi u zapadnoj Evropi da mi kaže dešava li se ovo tamo?

Jel i tamo samo iseku, ne gledaju, ignorišu bajkere?

Meni se dešava i da me gleda u oči i izleti. Samo ja retko vozim preko 60-80.

Istraumirali me.

Prvo da se razgranici o čemu pričamo, nesrećni slučajevi se dešavaju svugde i tu mislim na one gde su se ucesnici zaista savesno ponašali ali su sekundu skrenuli pogled/pažnju i spletom okolnosti je došlo do kratkog spoja. Sto bi se reklo, svima može da se desi.

 

Druga stvar su one nesreće gde je neki od ucesnika svoju sudbini prepustio gomili drugih faktora i ponaša se nesavesno. Npr upotreba mobilnog, vožnja pripitom stanju, ne gledanje na raskrsnici, prolazak kroz žuto velikom brzinom. Takvih slučajeva ima možda podjednako i ovde.

 

A kategoriji bahate vožnje i iživljavanja u saobraćaju, nenormalna prekoračenja brzine, mortus pijanstva, prolazak kroz crvena svetla..takvi vozači nailaze na opstu osudu bez milosti, dosta više nego kod nas. Samim tim i ta kategorija je po meni dosta manje zastupljena.

 

E sad, ne bih u konkretnom slučaju donosio zakljucke, zaista je rano da se nešto zaključuje.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

S opaskom da ti koji su u ogromnom prekrsaju nekim cudnim spletom okolnosti, manje zivota oduzimaju od onih bahatih, nepromisljenih i bezobzirnih. Bar tako kaze statistika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Jel ima Savan, Mile, neko ko živi u zapadnoj Evropi da mi kaže dešava li se ovo tamo?

Jel i tamo samo iseku, ne gledaju, ignorišu bajkere?

Meni se dešava i da me gleda u oči i izleti. Samo ja retko vozim preko 60-80.

Istraumirali me.

Lepo ti Mile objasnio, ludih i coravih ima i na istoku i na zapadu.  Evo za Belgiju ti mogu dati podatak da prosecno godisnje gine oko +-150 motociklista, sto ako uzmemo u obzir populaciju od +- 11 miliona stanovnika izadje statisticki slicno kao Srbija gde gine oko +-80 motociklista godisnje sa populacijom od 6 miliona ( mozda) posto se i ja i vecina raseljenih jos vode da zive u Srbiji...  Sve u svemu opasan hobi, treba puno pameti a ponajvise srece da ostanemo zivi i citavi ma gde god vozili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nemoj gledati totalnu populaciju. Uzmi ukupan broj motorista u jednoj i drugoj državi, pa onda vidi kakav je procenat i koliko njih pogine godišnje.

 

Još najbolje bi bilo po predjenom km jer verujem da u belgiji sem sto ima višestruko više motorista, oni prosečno i više voZe pa nije ni čudo sto imaju u startu veći broj nesreća i poginulih.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Zato sto i tamo ima baba, deda, slabovidih, zamisljenih i losih vozaca sa jedne, i ranjivih, a cesto prebrzih, motociklista sa druge strane.

Kod nas je slika u tome gora, sto je narod znacajno nekulturniji i temperamentniji u saobracaju, i sa cesto vrlo morbidnim pogledom na dvotockase.

 

Ali najvazniji imenitelj svih motociklista na svetu je u glavnom visoka brzina kretanja, uz drasticno manju uocljivost, i to je cinjenica koju ni mi sami sebi ne priznajemo, a kamoli okolini. Ja, polazivsi od sebe, svaki udes u kom je jedan od ucesnika motocikl, sa veoma velikom dozom rezerve vestacim, jer se veoma cesto pravno gledano krivica bitno razlikuje od realnih uzrocnika kontakta.

 

Kod ovog nesrecnog slucaja sa pocetka teme tice, pravno gledano je stvar cista kao suza i na strani nastradalog, a ono sto je nedokazivo je kojom se brzinom momak kretao i gde je bio u momentu zapocinjanja skrtanja u levo. Vozac auta je mozda ispred sebe imao 100 metara cistu situaciju... Kolona vozila tu da prodje, a ne jedan auto.

Ali rezultat karme je automobil 1: motociklista 0. Nek mu je laka zemlja.

 

Sto pre naucimo da svoj zivot poveravamo iskljucivo samo sebi, a ne drugima, to bolje po nas. 

O tome sto je ponovo R motocikl vinovnik nesrecnog slucaja, ne zelim da komentarisem, ispasce da generalizujem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa ako ne zelis, onda nemoj. :)

Pitanje za tebe bi moglo biti sta je onda uzrok ovakvih (mnogo cescih) identicnih nesreca, pri cemu je umjesto ® motocikla automobil sa mrtvim konjem ispod haube?

Jesi upratio ono "mnogo cescih" u zagradi?

Em ne ide s mjesta, em se bolje vidi. Sta je tu "najvazniji imenitelj"?

 

Moram da se extra pojasnim. Naravno da je vozacu koji skrece teze uociti motor, a jos teze motor koji ide brze. Naravno da su i posledice vece ako dodje do udesa pri vecoj brzini. Naravno da ne treba stavljati zivot u tudje ruke i da treba prilagoditi  brzinu kako situacija nalaze.

Ali cijenim da nije primjereno pausalno iznositi tvrdnje bazirane na predrasudama, ako je neko vec poginuo ili se tesko povrijedio, a kao zrtva propusta druge strane.

Ako ja idem 70 pravo, a ti skrenes i ubijes me, pa valjda si ti kriv? A ja sam glavom platio sto nisam uzeo u obzir da ti nemas vremena ni zivaca da dobro pogledas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne zelim biti pogresno shvacen, i ja sam motociklista, i iako ne vozim ®, i mene verovao ili ne nekada iseku i oduzmu mi prvenstvo :D.

Ne umanjujem gresku i odgovornost vozaca sa druge strane. Neodgovornost, povrsnost i cesto morbidna bahatost prema motociklistima je veoma sveprisutna, ali sansa da se svi vozaci prevaspitaju je ravna nuli. Svaki vozac koji izbegne za dlaku ili ne izbegne sudar sa motorom kog nije primetio ga itekako otrezni i natera da gleda, ali je procenat takvih situacija mizeran u odnosu na broj vozaca na ulicama, a mi ne mozemo bas da biramo sa kim cemo imati neku neplaniranu situaciju. Na sve to treba dodati i cinjenicu da motocikle mahom voze muskarci i vecinom su generalno jako dobri vozaci, za bilo sta da sednu. Za volanom sedi svako ko ima dozvolu, dovoljan broj godina i verovatno odgovarajuce psihofizicko stanje da upravlja motornim prevoznim sredstvom. Tu postoji znatna razlika. A u 100% slucajeva, pri udesu teze posledice imaju motociklisti.

Meni nista ne znaci to ko je kriv ako sam se ja slomatao pored puta, a on skrcao branik.

 

Zelim da povucem paralelu sa pesacima koji su tek kategorija za posmatranje. Veliki broj ih se vodi devizom, ovo je pesacki, tvoja zakonska obaveza je da stanes, jer ako ne stanes, ides u zatvor bajo. Ok, idem u zatvor. Ti ides 2 metra pod zemlju, jer te nisam video, nisam mogao ukociti, nisam hteo ukociti.... Jebiga, zakon kaze da sam trebao, ali nisam. I sta cemo sad?

 

Da se vratim temi. Ima idiota za volanom koji ti na 5 metara oduzmu prednost jer ili nije pogledao, nije video ili ga prosto zabole dupe sto ti direktno ugrozava zivot, ali to je rizik koji svesno preuzimamo kada sedamo na motor i krecemo u saobracaj. Ali ne smemo taj rizik uvecavati time sto cemo voziti brzo ili sto cemo verovati ostalima da su nas videli i da ce uvaziti nase prvenstvo prolaza.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

...

Kod ovog nesrecnog slucaja sa pocetka teme tice, pravno gledano je stvar cista kao suza i na strani nastradalog, a ono sto je nedokazivo je kojom se brzinom momak kretao i gde je bio u momentu zapocinjanja skrtanja u levo.

...

 

Nemoj biti uveren da je nedokazivo kojom se brzinom kretao.

 

Ja kad sam pre 15 godina udario kolima pešaka, pijanog, noću, van pešačkog, sa pešačkim dovoljno blizu da mora da ga upotrebi, itd, itd, sve u moju korist, policija mi je nakon uviđaja rekla da sam vozio tačno 57,6 kmh, što je tada bilo ispod opšteg ograničenja od 60 km/h u gradu, a ni znakom nije bilo ograničeno na manje. Sve je bilo u moju korist, nisam osuđen ni za jedan prekršaj. Osuđen sam krivično na dve godine uslovno pod pretnjom osam meseci zatvora za nanošenje teških telesnih povreda. Pešaku su umalo odsekli nogu zbog komplikacija.

 

Da li sam ja bio u pravu? Ili je on bio u pravu? Nebitno... On je mogao da ostane bez noge.

 

Mi "bajkeri" možemo da budemo u pravu, a "kejdžeri" krivi, ali mi mnogo veće posledice trpimo... Kao što neki kolega reče, neko stariji ga je savetovao: "vozi kao da si nevidljiv", ja to stalno pokušavam.

 

@kosooki, samo sam se nadovezao na tvoj post, nema nikakve kritike upućene tebi, niti bilo kome, kad smo kod toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja