Jump to content

Moto Zajednica

Cestitam, preziveo si

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Samo da cestitam "kolegi" koji me je, dok sam vozio auto ka tunelu na Miseluku, pretekao levom trakom (ja bio u desnoj), dosao do nekih 10ak metara ispred mene a zatim naglo savio ispred mog auta na desno da bi skrenuo ka penjanju na put iznad tunela. Ja sam vozio oko 70 i ubrzavao do dozvoljenih 80. Morao sam naglo da kocim da ga ne bih udario desnim krajem auta. On verovatno misli da je "glatko" presekao ispred mene, ali je bio na oko pola metra-metar uz moje kocenje ispred desnog fara auta.

 

Nije me skoro nesto ovoliko iscimalo u saobracaju. Hvala ti sto si mi to priredio (i trudnoj devojci koja je sedela pored mene), a mozes i ti meni da zahvalis sto sam kocio da ti ne bi zveknuo sa motora.

 

Verovatno taj kome se obracam nikad ovo nece procitati ali moram negde da pustim ventil. Prilicno me unervozio.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

To je to. Isao sam popodne da probam motor i taj nalozeni trkac je prosao 20 cm pored mene a ja em nemam retrovizore em sam isprobavao nesto. Taj na GSXR i jos jedan na Hondi koju je vozio Drazenko Tintor su pokazivali "zavidno vozacko umece" po Miseluku.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

To da se nadje, pa de se uhvati pa pljaaas, pljuuus....ali jasam....pljaaaaaaaaaas....nisam h...Pljaaas......sto me bijes bra....pljaaas! Zena seta klinca u kolicima a komsija divlja po putu, jos na mleko miris! I kazes nesto on te ne jebe dva posto! Moreeeee

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3974 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

I tu temu sam ja postavio. Nije to jedan od njih. U svakom slucaju, jedan dan naidjem na motor pored puta, drugi dan mi se desi ovo sa presecanjem. Bas me motivise da krenem sa sezonom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Zasto te to cudi? Koliko dugo si u NS? Svaki pocetak i kraj sezone imas veoma povecan broj motora sa strane odnosno ne iz NS koji dodju da bi impresionirali publiku.

 

Ne kazem ni da nema takvih iz NS da me neko pogresno ne razume ali kada se sudare te dve grupe testosterona a kroz kacigu vetar odneo sive celije onda imas mnogo vise traumaticnih situacija

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma ljudi ima svakakvih.. Nije bitno koje vozilo voze, neki ne zele da razmisljaju dok drugi pak nisu u mogucnosti..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ja vozim R da ne bude da nesto generalizujem i ne ocekujem da se vozi 80 km/h po Miseluku nije to poenta nego upravo ovo sto je kolega napisao a i ja isti dan doziveo. Zarad "fasciniranja" ljudi u kolima i ozbiljno nabreklih 00 kada ugledaju "strano telo na motoru" ovi rade stvari koje im se cine bezazlne a pojma nemaju koliko mnogo su svoj zivot poverili drugom na reakciju. Da sam samo spustio glavu prema menjacu (jer sam se oko istog zezao) odvalio bi me u glavu i on bi zavrsio u ogradi a ja na putu. Verujem u svako slovo koje je kolega napisao i da od panike nije stisnuo kocnicu nego bilo sta drugo uradio ovaj bi opet zavrsio u ogradi.

 

Eto imao je srece ko zna koliko puta tog dana i verovatno je uvece u seoskoj birtiji prepricavao kako je istraumirao ljude svojom neprejebivo preciznom i dobrom voznjom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Brzina tu stvarno nije bila problem. Taj manevar meni ispred nosa je problem. Mozes voziti i 200 da ne smetas nikom, a eto, mozes i sa daleko manjom brzinom da napravis sranje kad cackas mecku...

 

Iskreno, nisam siguran ni da bih kocio dovoljno brzo da nisam video da je taj na zutom motoru uradio isto to automobilu ispred, pa sam nekako i ocekivao da ce ovaj na plavom mozda uraditi nesto slicno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A nisam skapirao sta su onI u stvari radili,oni su vas motorom isekli. A da pritom nisu cak ni preterano brzo vozili.. Desava se to.. Ljudi nisu svesni koliko im je vozilo. Ako jecto u pitanju. A ako namerno prolaze u makazama na 1mm od branika auta,onda su samo glupi. Treba ih zaustaviti i uputiti na track day,verovatno oni to dozivljavaju kao vrhunsko uzbudjenje,a ni ne znaju da se samo 50ak km od njih na pravoj stazi mogu trkati i doziveti jos vece uzbudjenje i pritom biti bezbedni i sto je najbitnije neugrozavati svoju okolinu. Oni to 100% rade iz neznanja za Navak i otvorene dane. Moguce su iz manjih mesta pa tu dodju samo zato sto je to jedino mesto za koje znaju da lici na stazu il kako god vec..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

U "mom slucaju" ja sam isao levom trakom oko 100 km/h i to sredinom trake i taman spustao gas da bih ponovo ubrzavao (isprobavao sam quickshifter) i s obzirom da motor ne vozim po gradu nemam retrovizore trenutno na njemu a zemljak je izmedju mene i leve ograde ali blize meni prosao sa 170-180. Da sam izbacio glavu da pogledam recimo u polugu menjaca odvalio bi me

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa ne razmisljaju ljudi.. Ne znam sta im je. Jel ti radi quickshifter ? :D trebao si da ga stignes i sljepnes onako bez reci da se priupita :)

off: jel se quicksh. gasi ili prekida sa radom pri normalnoj laganoj voznji ili je aktivan non stop. Ima mi smisla koristiti ga pri brzoj voznji al mi logicno da bi smetalo pri laganoj voznji ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ovaj sto sam ja kupio radi u opsegu koji ti namestis. Healtech. Cuo sam na par mesta da zbog konstrukcije senzora ne trpi bas vibracije pa nisam siguran da je dobro resenje za bilo sta osim 4 redna cilindra. Pazi teski sam tupan pa sam mozda i odvalio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

E jbga dzeni, ti pustas gas u lijevoj traci, testiras bez retrovizora i onda se cudis ko putari snijegu u januaru.

Pa nisi na zatvorenom aerodromu. Umjesto da mu kazes hvala na dzabe skoli, ti drvlje i kamenje.. tztztz :D

 

ps. ne opravdavam njega, on je ipak ludji, da se razumijemo :D 

pps. ovaj ps mora da me ne satru

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Ma skapirao sam ja da sam ja problem nego mi religija ne dozvoljava da priznam ;)

 

Ja sam totalno neregularan jer pored svega mi se motor dere da ni ne cujem i kad malo bolje razmislim ja se izvinjavam sto sam omeo coveka nece se ponoviti :)

 

Jedino me malo cupa sto su ostale dve trake bile slobodne pa je mogao i na 30 cm od mene da prodje da ne rizikuje ako nije dobro procenio velicinu glave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Jos jednom da podvucem ne pravim ja "problem" sto je on vozio koliko je vozio nego samo sto je nepotrebno prolazio isuvise blizu mene. Ja i kada se nadjem u takvoj situaciji prvo usporim pa lagano prodjem pored vozila cisto da ostavim neku sansu i njemu da me cuje ili vidi a i sebi da mogu da reagujem ako krene na levo. Ovaj je bas iz dobrog zaleta prosao pored.

 

Inace kao sto sam napisao na Miseluk svakako ne idem a pogotovo ga treba izbegavati na pocetku i kraju sezone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja