Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FZS 1000 - Ниш

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Поздрав људи, јел зна неко ову јамаху у Нишу ?

 

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/9532545/yamaha-fazer-fzs-1000-fazer

 

 

 

Данас сам био да је погледам, и кад сам отишао прво што сам уочио јесте да је била загрејана пре него што сам дошао, не знам само зашто !? Када ради у леру, чује се неко звецкање код издувних грана, мада власник каже да је то "нормално" !?

 

 

човек се бави увозом мотора и делује, бар мени, скроз коректно.

 

 

Такође, једна страна рама је испецкана овако:

post-4146-0-76078500-1487971630.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Prva stvar koja me odbije od motora koji kupujem je kad prodavac prerhodno pali motor tj motor bude topao. Ja svakom naglasim da motor bude hladan kad dodjem. Jer smatram da ako je motor ok prodavac ce me ispostovati jer nema sta da krije, u suprotnom neki nedostatak sigurno postoji. Dal je u pitanju lanac bregaste, ventili ili nesto trece svaki motor hladan i vruc ne radi isto ako nesto nije kako treba.

Naglasis prodavcu da motor bude hladan i ako mozes odes sa nekim ko se razume i podledas motor ponovo.

A to sto on kaze da je "normalno" po mom misljenju njegovim zagrevanjem motora pre tvog dolaska ne pokazuje da je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Jel imas kes u rukama? Ako imas, sa obzirom na situaciju, si u ogromnoj prednosti... mozes slodobno da zaobidjes bilo koji motor koji ti dize crvene zastave u bilo kom smislu. Mada mi se cini da je ova cena ok i motor izgleda solidno. Verovatno bi i on spustio cenu buduci da se dugo prodaje... jel to jedini model koji hoces da kupis?

 

Sto se rama tice, ja cisto sumnjam da je to nesto sto bi trebalo da te brine... mada mozda nekom ludoscu je motor pao na stranu i ulubio ram na tom mestu pa je to sanirano....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Tesko je kupiti motor i kad imas kesh. Posle dva, tri pokusaja od po 600- 700 km tamo nazad i ne kupljenog motora, moras preseći i kupiti.... ko to nije doziveo lako mu je da komentarise ovo, ono.

Kada je motor povoljan onda čovek u jednom danu ima 5 kupaca pa ti sad mu kazi hocu hladan motor. Ko pre devojci...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Ја сам мислио да се подразумева да мотор буде хладан, али следећу пут ћу му нагласити да ме сачека хладан мотор. Није био скроз врућ, али је био загрејан. Човек је био на послу, тако да се није возио мотором већ га је загрејао за мене. :)

 

Тешко је купити мотор, али га је још теже продати јер је ситуација таква каква је. 2600е му је фиксна цена.

 

Мој први пик је кавасаки Z750s, али тренутно нема ниједан на огласима а да мени одговара. Био је један црни у Алексинцу али се он или продао или је човек одустао од куповине јер га већ 2 месеца нема, а број нисам уписао :( .

 

Не журим нигде, тренутно разгледам. Ову јамаху ћу сигурно гледати још минимум једном са другаром, а ако он каже да је ок, видећу и неког механичара да доведем да погледа. Синоћ сам истраживао и то што се чује је екзап вентил тако да је потребан сервис истог.

 

Ево још нека слика:

 

 

post-4146-0-98508500-1488015701.jpg

post-4146-0-26780100-1488015774.jpg

post-4146-0-50303600-1488015875.jpg

post-4146-0-87337600-1488015934.jpg

post-4146-0-18350800-1488015991.jpg

post-4146-0-61446500-1488016028.jpg

post-4146-0-48185800-1488016049.jpg

post-4146-0-05240300-1488016102.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ko zna za te fazere to je nas mladjani član sashac. On ga je sigurno zagledao pre tebe jer čovek vozi fazere zadnjih par motora.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Jel on ima neki poklopac prednjeg lancanika ? 

 

Власник каже да има, али га није монтирао, за неки дан ће.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Ove slike sto si napravio ti su bolje nego one iz oglasa, pazi da te neko ne pretekne

ako si zagrejan jer je to odlicna cena za Fazera 1000, a koliko vidim nije neki dres

kakvi su se nudili za tu cenu kad sam ja gledao motor.

Jedino taj top je katastrofa.

Kawa 750s ta u Aleksincu je odlicna, probacu da ti nadjem broj, ali nije jeftina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Kawasaki ninja 250r

Ove slike sto si napravio ti su bolje nego one iz oglasa, pazi da te neko ne pretekne

ako si zagrejan jer je to odlicna cena za Fazera 1000, a koliko vidim nije neki dres

kakvi su se nudili za tu cenu kad sam ja gledao motor.

Jedino taj top je katastrofa.

Kawa 750s ta u Aleksincu je odlicna, probacu da ti nadjem broj, ali nije jeftina.

 

Једно је сигурно, не журим са куповином да касније не лупам главу. Искрено се и размишљам да ли је фејзер уопште мотор за мене јер сам пре тога возио мотор од 33 коња :). Мотор изгледа пристојно. Имао је,вероватно, благи пад на леву страну пошто је мало изребан хладњак , декла,и пластика је била пукла али је то санирано. Топ је катастрофа, стављен са неког другог мотора, потребан му је или репарација или замена. :) По мени, највећи проблем је овде звецкање "exup" и наравно мора неко да проба мотор уместо мене. :)

 

Кава је мања од фејзера, тако да би ми био и згоднији за градску вожњу. Што се тиче цене, била је ту негде око 2700/2800е не могу да се сетим тачно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

trazio je 3000, ali je to bilo odavno...

covek je u dalekom inostranstvu koliko ja znam...ako nadjem broj, javicu ti.

a mozda je i prodao bajk.

inace exup nikakva filozofija, to i ne moras da diras.

to zveckanje obracas paznju sad u voznji neces ni primetiti,

jedino ako nije bas skroz nesto poremeceno u radu istog.

nadji na tube video za servis exupa pa ces videti ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Yamaha je dve klase ispred Kawe z750 a i mnogo veca i udobnija. KAWA JE kao da ima 125ccm mala.... po meni tesko upotrebljiv motor.... narocito ako imas vise od 185cm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Kawa 750S ali ona 2004-2006 je odlican motor...i definitivno sprava koja je za njega

mozda bolji prelaz sa trenutnog motora.

Fazer 1000 je za njega mozda trenutno neadekvatan motor, sem mozda zbog gabarita,

to je stari R1 zapakovan u turing pakovanje i ide ko mecava, koliko god imao kocnicu

u glavi taj motor jednostavno ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@pivarabip

Sto se tice crne kawe Z750S ne znam licno motor i vlasnika ali sam ga vidjao kako se vozi po gradu. Decko je 91-92godiste i uvek je vozio umereno (bez navijanja, turiranja, tockiranja i drugih ljakserskih fazona). Dugo ima/je imao taj motor i koliko sam primetio jako fin i ocuvan primerak, uglavnom sve je fabricko. Ako slucajno saznam da li je motor prodat javljam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ја сам мислио да се подразумева да мотор буде хладан, али следећу пут ћу му нагласити да ме сачека хладан мотор. Није био скроз врућ, али је био загрејан. Човек је био на послу, тако да се није возио мотором већ га је загрејао за мене. :)

 

Тешко је купити мотор, али га је још теже продати јер је ситуација таква каква је. 2600е му је фиксна цена.

 

Мој први пик је кавасаки Z750s, али тренутно нема ниједан на огласима а да мени одговара. Био је један црни у Алексинцу али се он или продао или је човек одустао од куповине јер га већ 2 месеца нема, а број нисам уписао :( .

 

Не журим нигде, тренутно разгледам. Ову јамаху ћу сигурно гледати још минимум једном са другаром, а ако он каже да је ок, видећу и неког механичара да доведем да погледа. Синоћ сам истраживао и то што се чује је екзап вентил тако да је потребан сервис истог.

 

Ево још нека слика:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/108841-z-750s-2006/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ako ko zna za te fazere to je nas mladjani član sashac. On ga je sigurno zagledao pre tebe jer čovek vozi fazere zadnjih par motora.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Ma nemam ti ja pojma.Sta je to exup ventil? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Topic je skroz ok,sta palamudite.Ako se dobro cuje,ne bih ja to dirao.Batice,moras malko da ga provozas,da vidis da li ima trzaje od exupa,i pucanje,knedle izmedju 3-4000 obrtaja,pa i pri samom kretanju.Cim ga je grejao,ja ga licno ne bih vise ni gledao.Bad energy. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Zaključak:

Znaci grejan motor ne kupovati.

(lepo kaze moj drug kad nesto ne znas,

pročitas na forumu):-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Idi kod Shokle i uzmi proveren motor bez ulaganja i da te ne boli glava .... Jbt o čemu dalje razmišljati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Možda je motor stojao mesec dva da nije upaljen. Logično je da će ga probati upaliti pre nego dođje neki kupac. Ja lično kad bi došao da kupim a on ne pali, gazda vadi kablove i karabudzi nešto da ga upali, mene bi to odbilo.

 

Ok, mogao je to dan ranije napraviti ako je imao vremena.

 

Mada to su sve neke predrasude i sigurno da nisu nastale za džabe, ali ne bi trebale biti presudne. Tako da ako ti se svidja motor i sve se uklapa drugo..daj mu još jednu šansu i kaži mi da cea doći da motor bude hladan ko sverkrvin pogled/fokina pi*da/ drakulin kur@c itd a nikako ko pivo iz svadbarske ladnjace. :)

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Pivo iz svadbarske ladnjace je zaebalo vek. :D

Jebes motor, de me podseti sad da mi se jedu sarme... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ova sprava za svoje godine i predjene kilometre izuzetno pristojno izgleda. Meni oko uvek padne na izduvne grane, to mi puno govori. Ova kilometraza je prava za jedan ozbiljan servis, ali to su redovne radnje. To sto kod nas pretstavlja ulaganje koje niko nece to je druga prica.

One tackice na ramu su pretpostavljam od kontakta sa kolenom, to nije strasno.

Pogledati lanac i lancanike, jer mi deluje da je lancanik original, stelovanje na kraju, pa moze biti da je lancu izvadjena jedna spojnica da ne bi visio k'o gace.

Karoserija je prilicno originalna, sto mi se dopada koliko god da je lepse nesto aftermarket...migavci i nosac tablice prvenstveno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ako nije paljen duze vreme, i ja bih ga upalio taj dan pred prodaju a ne da ga njakam dok ne upali pred vlasnikom  :neznam: Ako zahteva hladan ok, samo nemoj posle sto nije kresnuo bas iz prve. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Napolju 40 celzijusa a donesu pivo iz ladnjace, kaže pipni jel osecaj da je hladno..a ono ima 32 celzijusa i za nijansu ladnjne od ambijenta. :)

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja