Jump to content

Moto Zajednica

AirBnB za motore

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

 

Riders-Share.com

 

Da li bi neko u Srbiji iznajmio svoj motor na ovaj način? Ja ne bih smeo :D

 

"It’s the sharing economy so why not? Airbnb sounded pretty sketchy to me, too, but since I started doing it I’ve had nothing but great experiences and nobody’s burnt down my house yet or even clogged a pipe.

Riders-Share.com is a peer-to-peer rental startup that got off the ground last August. It connects riders who want to rent motorcycles to unused motorcycles. It screens renters, provides liability protection and a safe online payments platform."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Kod nas ima platforma za auto-sharing...

 

Sharoo.com i skoro 95% su zadovoljni korisnici platforme sa obe strane...

 

Problem nastaje pri udesu ili šteti na autu. Tada su mnogi nailazili na (logično) nerazumjevanje osiguranja i velike troškove.

 

Airbnb imam i sam. Draga i ja imamo (imali, u procesu seobe smo u drugi grad) puuuno gostiju i sve naše ocjene su odlične...

 

Sobu/krevet mogu da dam, auto ili motor daleko teže... ako se uslovi sa osiguranjima nekada promjene razmisliću o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Rente u evropi su pokrivene osiguranjem za štete preko 1000€, a niže štete pokriva onaj ko iznajmljuje. Ovo za automobile, verovatno je slično i za motore. Onaj ko daje u zajam se štiti tako što ste u obavezi da izvršite rezervaciju od 1000€ u korist njegovog računa. Više puta sam razmišljao da sa suprugom odletim do Milana, pa da tamo rentiram nešto i obiđem jezera Como, Di Gardo itd. But *ebiga, pored svih troškova mi treba još soma evrića na računu viška za rezervaciju u slučaju štete, što komplikuje stvari.

Ipak, zaista ne znam kako bi se u ovom slučaju (airbnbmoto) vlasnik zaštitio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Има фирми где је залог мањи. Али 700-900€ је отприлике. Не примају кеш и нисам разумео да ли може виза дебитна или не. Тако да је и мени то био проблем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Po dosadašnjem iskustvu, da bi nešto rentirao/šerovao to nešto mora biti kasko osigurano. Kod nas je kasko osiguranje motocikala i dalje siva zona i tabu tema, pa bi onda jedina opcija osiguranja bila depozit u vrednosti rentiranog vozila. A tek što je to veselo poglavlje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Moje neko iskustvo je da Italijani prave problem oko vise electron, pričam konkretno za Europcar. Može da prodje i da rezerviše sredstva, kao i svuda u Evropi, ali ima neki trip i neće da prihvataju. Verovatno na to misli Bojan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Ni jedan ozbiljan rent-a-car ne prima debitnu vec kreditnu karticu za deponovanje sredstava. Procedura banke je malo slozenija za izdavanje iste, stoga jako je malo manipulacija oko utaje vozila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Moze i debitna kartica ali mora da ima sredstva na njoj koji oni potrazuju tj,. rezervisu. Znaci za tebe kao vlasnika kartice i racuna ta sredstva ne postoje dok ne vratis kola, motor, brod i sl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Е па добро. Онда долазимо до другог проблема. А то је враћање тог новца на располагање власнику. Елем, ја имам Интеза Виза Електрон дебитну и када ми неко изврши предауторизацију, ја поврат тог новца на коришћење морам да чекам малтене месец дана :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Usao sam u pricu rentiranja prosle godine (pogledaj link dolje) i po mom misljenju ovdje ima mnogo nedefinisanih momenata. Sto se crnogorskih zakona tice, za svaki motocikl koji se rentira placa se osnovna polisa osiguranja uvecana za 40% pa zatim dolazi kasko koji nije obavezan ali je itekako potreban, posebno za novije modele. Kako se mi stitimo? Starosna granica vozaca minimum 25 godina, posjedovanje A kategorije minimum 3 godine i obavezan depozit. Nepopularni nacini ali nema druge... Tako da, ova prica sa serovanjem pije vodu dok se ne desi neka zajebancija, onda nastaje problem za sve...

Vezano za kartice, postoje neke finese, drugar je skoro imao te probleme u Italiji, uredno je rezervisan rentacar, kad je dosao da plati sa debitnom karticom, nije bila moguca transakcija. Kolega Urban Cruiser zna vise detalja o tome. @Bojan_Jgd, ta preautorizacija je interna politika firme, kako ti kazes, moze da se oduzi u nedogled. Mi praktikujemo sledece, vratio si motor, nema ostecenja, rezervoar je pun kao sto si i preuzeo, odmah se deblokiraju sredstva, hvala i dodjite nam opet...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

@Bojan_Jgd, vjerujem da si u pravu, mi nijesmo imali tih problema. Obicno se sve vrati klijentu isti dan, ako kancelisemo uvece, onda sledece jutro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Usao sam u pricu rentiranja prosle godine (pogledaj link dolje) i po mom misljenju ovdje ima mnogo nedefinisanih momenata. Sto se crnogorskih zakona tice, za svaki motocikl koji se rentira placa se osnovna polisa osiguranja uvecana za 40% pa zatim dolazi kasko koji nije obavezan ali je itekako potreban, posebno za novije modele. Kako se mi stitimo? Starosna granica vozaca minimum 25 godina, posjedovanje A kategorije minimum 3 godine i obavezan depozit. Nepopularni nacini ali nema druge... Tako da, ova prica sa serovanjem pije vodu dok se ne desi neka zajebancija, onda nastaje problem za sve...

Vezano za kartice, postoje neke finese, drugar je skoro imao te probleme u Italiji, uredno je rezervisan rentacar, kad je dosao da plati sa debitnom karticom, nije bila moguca transakcija. Kolega Urban Cruiser zna vise detalja o tome. @Bojan_Jgd, ta preautorizacija je interna politika firme, kako ti kazes, moze da se oduzi u nedogled. Mi praktikujemo sledece, vratio si motor, nema ostecenja, rezervoar je pun kao sto si i preuzeo, odmah se deblokiraju sredstva, hvala i dodjite nam opet...

Mislim da u Srbiji ni ne mozes da osiguras motor kasko, mada mozda gresim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

@marko4522, kolega ne umijem ti reci. Kod nas je moglo kad je bio onaj finansijski bum, pa onda nije moglo, sad moze nezvanicno, kako se ko dogovori...

Sve u svemu, luda kuca i nazalost, nimalo povoljno... Mi smo pokrenuli nesto, vidjecemo dje ce to zavrsiti, pravila diktira malo trziste i svijest kupaca...   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

Ni jedan ozbiljan rent-a-car ne prima debitnu vec kreditnu karticu za deponovanje sredstava. Procedura banke je malo slozenija za izdavanje iste, stoga jako je malo manipulacija oko utaje vozila. 

to nije istina, svi renta car su u obavezi da prime debitnu karticu, naravno da im je lakse da kazu ne zbog komplikovanijeg procesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Naravno da su u obavezi, govorim o Srbiji konkretno, placanje najma mozes i debitnom ali rezervaciju sredstava kao depozit niko od vecih rent a car-ova koji imaju novija vozila nece to da rade.

Kao sto sam ranije rekao, problem je kradja vozila, u ovom slucaju utaja istog jer je klijent auto dobio na ugovor o najmu. Sta se desava, dodje covek u rent a car, iznajmi auto sa laznim dokumentima, izaberi koju hoces zemlju, treba da vrati auto za 10 dana i ne pojavi se. Zoves ga, broj je iskljucen, prijavis policiji, oni zakljuce da su dokumenta lazna posle dva meseca, ti i dalje nemas auto a lizing rata ide...Onda prijavis osiguranju, i oni vrate pare lizing kuci, ti opet nemas ni auto ni pare, nista i tako...

Dolaze ljudi sa gomilom para, imaju razne izgovore, placaju sve u kešu, posle par dana ih uhapse jer su vozili migrante. Molis Boga da nije auto u Srbiji jer strane policije ti vrate odmah jer vide da je auto rac, kod nas vracaju po okoncanju sudjenja...

Kada imas kreditnu karticu, banka te je dobro procesljala tako da se svi oslanjaju na to i ako ni to nije 100%zastita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja