Jump to content

Moto Zajednica

Umesto honde cbr 125?

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova

Imam 16god i dozvolu za A1, budzet mi je dosta ogranicen i imam dovoljno novca da kupim hondu cbr125. Ne zelim nista sto nije 4t a yamaha r125 ne dolazi u obzir, van budzeta je! Potreban mi je supersport..da li neko moze da mi predlozi nesto umesto honde? Zelim da se izvinem ako je tema vec bila pokrenuta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa nemas bas neki velik izbor 4taktnih 125-ica, u toj klasi meni licno je najbolji Koreanac Hyosung GT125R najmasivniji je, ima V2 masinu, ozbiljniji zvuk , samo oni su malo redji kod nas, pa je malo teze naci delove, ali nije nemoguce

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

imam staru hondu cm125 t koja ima 2 cilindra i anlaser i kurblu za 400e ali je potrebno malo estetski srediti i nov akumulator 1982 godiste i registracija al to nije skupo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Izvini jel ti ovo prvi motor, i je li mora biti striktno 2T ??

 

Pa dečko je rekao da hoće samo 4T, verovatno si mislio jel mora striktno 4T. Ponuda 2T sportskih 125ica je veća, ali možda neki prelaze ograničenje u snazi za A1. Ali šta fali hondi cbr 125? To je super motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

 

Izvini jel ti ovo prvi motor, i je li mora biti striktno 2T ??

 

Pa dečko je rekao da hoće samo 4T, verovatno si mislio jel mora striktno 4T. Ponuda 2T sportskih 125ica je veća, ali možda neki prelaze ograničenje u snazi za A1. Ali šta fali hondi cbr 125? To je super motor.

 

Očigledna moja greška, mislio sam na 4T ...Pitao sam ga iz razloga jer između ostalog ponuda 2T je veća..ali najvažnije je to što su 2T druga planeta za 4T..Zato sam ga i pitao da li mu je to prvi motor, jer će o vožnji motora mnogo više naučiti od 2T..A konkretno o toj CBRki nemam apsolutno nikakvo mišljenje osim da je zbog onog visokog guvernala (koje nikako ne pojmim zasto već decenijama stavljaju na male modele) ružan za medalju kao što je ružan i položaj na njemu..TZR, Gama, Aprilia RS su institucija za ovaj motor..Malo je skuplje održavanje 2T ali su zato u startu jeftinije..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Samo ti gledaj 2T za pocetak. Mozes da nadjes NSR-a ili Apriliu RS 125. Ta CBR je sranje 4T ne ide nikako veruj mi znam. Ako ti je budzet ogranicen ovo ti je taman. I videces kako idu "cvaje". Tvoj je izbor, ali to sto si pitao tu klasu u 4T nemas nesto posebno. U svakom slucaju ti biras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

Zar neke 125 2t ne prelaze u vecu kategoriju? Sa A1 ja ne mogu da vozim 2t 125 koliko sam ja upucen,a 50 2t je nekako slabo ja bi rekao. I kad smo vec kod 2t koliko je veca potrosnja kod 125? Znam da honda trosi oko 2.5-3L. I ovo bi mi bio prvi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Zar neke 125 2t ne prelaze u vecu kategoriju? Sa A1 ja ne mogu da vozim 2t 125 koliko sam ja upucen,a 50 2t je nekako slabo ja bi rekao. I kad smo vec kod 2t koliko je veca potrosnja kod 125? Znam da honda trosi oko 2.5-3L. I ovo bi mi bio prvi motor.

Sve cvaje ce ti trositi 2× a kada ih przis,trose i 3× vise od 4T agregata iste zapremine pri istom nacinu voznje. Ali zato sa njima mozes doziveti osecaj "voznje" motora vise nego sa 4T male zapremine. Mada u kategoriji 125 generalno nema bas nekih brzina,tako da samo polako i pamet u glavu. Ako kupis Cbr,kupio si kvalitetnu masinu koja malo trosi,ima pristojan zvuk ali ide polalo. Ako kupis RS ilo NSR kupices masinu koja neretko trazi paznju (novac) ,trosi kao Lada, i mirisaces ko drvoseca non stop posto trosi mesavinu i cuje se kao motorna testera. E sad istina je da 2t dime i trose,al zato u istom tom dimu ima da ostavljas ove sa 4t motorima iste zapremine posto idu kao mutave..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Bitno ti je da ne prelazi 125 kubika i 11kW

Imas da ih nadjes po oglasima koji su upisani na manje kW, ja sam trazio za brata prosle godine, konkretno RS125 imas od 9 do 29 kW, a isti modeli, zavisi samo ko je kako carinio ili sta vec... I svakako i moj glas ide za 2T, jeste potrosnja veca i trazi vise odrzavanja, ali verujem da ce za te 2 godine koliko ti treba do A2, motor od 125ccm i 4T brzo da te zasiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Slobodno uzmi motor od 125ccm i preko 11kW, neces imati nikakvih problema. Ja vec 5 godina vozim tako sa A1 kategorijom i nisam imao nikakvih problema. Cak sam i policajca pitao za to i kaze da ne gledaju i ne kaznjavaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Što ložite dečka da kupi jači motor, kada mu je i 125 4T sasvim dovoljno. Većina u Srbiji misli da propisi i ograničenja postoje da bi se ljudi kažnjavali i uzele pare, kao da ti propisi nemaju nikakvu svrhu. Sa 16 god ima da nauči dosta o vožnji i sa slabijim motorom. Uostalom, sa 16 god trebalo bi da vozi bajs, da se bavi sportom, da ojača srce dok je mlad, da ga dugo služi. Ima fore sa vožnjom motora. Te 2T 125ice na oglasima su uglavnom izakani motori i šta mu treba da uči o servisiranju motora ili da vreme provodi kod majstora, ako ne misli da jednog dana postane serviser motora.

Lepo ti uzmi CBR 125 ili Hyosung GTR 125 i uživaj u bezbrižnoj vožnji.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Što ložite dečka da kupi jači motor, kada mu je i 125 4T sasvim dovoljno. Većina u Srbiji misli da propisi i ograničenja postoje da bi se ljudi kažnjavali i uzele pare, kao da ti propisi nemaju nikakvu svrhu. Sa 16 god ima da nauči dosta o vožnji i sa slabijim motorom. Uostalom, sa 16 god trebalo bi da vozi bajs, da se bavi sportom, da ojača srce dok je mlad, da ga dugo služi. Ima fore sa vožnjom motora. Te 2T 125ice na oglasima su uglavnom izakani motori i šta mu treba da uči o servisiranju motora ili da vreme provodi kod majstora, ako ne misli da jednog dana postane serviser motora.

Lepo ti uzmi CBR 125 ili Hyosung GTR 125 i uživaj u bezbrižnoj vožnji.

E tu se ne slazemo. Ja sam jako zahvalan, koliko god glupo zvucalo, sto sam se sa prvom 2t 125icom napatio samo tako. To me je samo jos vise nateralo da zavolim motore . Uostalom, nema nista sladje nego kad stedis pare za delove, mucis se da nesto napravis da radis, 3 puta dnevno skidas karburator i stelujes, menjas dizne, isprobavas.. To sve ima svoju car, da je sve na gotovo, ne bi bilo tako slatko :) 4t 125 je stvarno jako slabo, nije ni 2t 125 bog zna koja zver (ne pricam o takmicarcima), ali je razlika svakako osetna. Ako zelis nesto da naucis oko mehanike, da ti motor izmami osmeh na lice svaki put kad udjes u obrtaje onda definitivno cvaja, ima dusu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Niko ovde nikog ne loži, svi se trudimo da momku samo najbolji savjet..Zamolio BiH ga samo ako je u mogućnosti da sjedne na 2t i na 4t pa nek dođe i ovde napise razliku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne voli svako da šarafa i da su mu uvek masne ruke do laktova jbg ... ali za to ti nije neophodna cvaja, dovoljno je da kupiš kršinu neku, nebitno na koliko takta radi :D

Cvaje iste zapremine imaju mnogo više snage od normalnih 4t motora, istina. Ali taj višak je u visokim obrtajima, tako da moraš non stop da krvnički zavrćeš gas da bi je iskoristio. I da šaltaš, šaltaš ... do 101 i nazad ...
a kad kreneš da mu ga daješ po gasu, ode džeparac kroz auspuh dok si reko kex :D

Al dobro, hebo džeparac, nije to najbitnije. Mene je od cvaja oduvek odbijao smrad sagorlog ulja i zvuk kao u motorne testere. I gorepomenuto beskonačno šaltanje ...

Po mom mišljenju bolje je kupiti za početak neko krotko motorče, jednostavnije se kontroliše i sporije ide, pa su samim tim i manje šanse da se negde prospeš i nagrdiš. A nakon par godina, kada ovladaš lepo tehnikom vožnje i saobraćajnim propisima, kupiš nešto jače ...

... ili ne kupiš ... nemamo svi iste želje, i ne voli svako da jurca unaokolo i kurči se. Neko uživa u laganijoj vožnji pa mu je dovoljan i motor skromnijih performansi. A višak svoje energije potrošiš na neki sport, vožnju bicikla, druženje sa drugaricama i sl. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Bravo Aco to je bila poenta price o motoru. Da nauci da uradi nesto sam. Da zavoli motor. Lepo napisano. A zbog ovakvih filozofa sto uvek se nadju da prosipaju pamet dodje mi da se iskljucim sa ovog foruma!

Nemoj se iskljucivati sa foruma,tvoj doprinos forumu je ne merljiv,tvoje bezgranicno znanje i iskustvo je uvek godinama bilo prisutno pocevsi od 19.01.2017. :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Baš će se onako iskurčit sa dvotaktnom 125icom :D

Veruj mi da moze, nije bitno toliko sta vozis, vec kako vozis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

 

Baš će se onako iskurčit sa dvotaktnom 125icom :D

Veruj mi da moze, nije bitno toliko sta vozis, vec kako vozis :D

 

Znam sve, imao sam TZRku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja