Jump to content

Moto Zajednica

pomoc u odabiru enduro/cross motora za sedmogodisnjaka

Recommended Posts

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Drugari, treba nam pomoc. Kum ima klinca koji ide u prvi razred. pre dve godine mu je kupio mali kvad, i omladinac ga em izgustirao, em prerastao, pa je kum sad smislio da mu do proleca kupi neki mali enduro/cross motorin. Konta da bi za pocetak bilo najbolje da je automatik. Bili smo danas da vidimo ovu APRILIA RX50 mini, omladinac vrhovima prstiju dodiruje tlo, tako da uz malo podesavanja kontamo da mu je ta velicina idealna.

Da li neko moze da preporuci jos neki motorin koji bi valjalo vijati, ili cak ako i znate nekog ko prodaje? takodje ako medju Vama ima iko ko je prosao sve to, da da neki savet na sta obratiti paznju kad su klinci i takvi motorici u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Gledam i ja njega, bas je dobar. Samo sto to nije igracka kao taj kvad koji je imao. Ovo je prvi korak u motokrosu i ako misle dalje da idu kasnije onda je prava stvar. Bila je pre neki dan na oglasima Yamaha Pw50 4t , perfektna za oko 600 evra. To je daleko pitomija masina

post-11902-0-97074400-1487439380.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Nasa deca a i ja ponekad koristili  Hondu CRF 70. Navozali se za sve pare bez i jednog kvara i posle 3-4 godine prodao po istoj ceni po kojoj sam kupio.

Mada onako posteno izgustirat ce i motor, zadnju godinu smo molili decu da idu na voznju. A i posle par decijih padova i sami smo izgubili volju da ih motivisemo na nesto vise povremenih voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

ja sam klincu uzeo tomos mc 50 i motor jako lepo izgleda i mogu ti reci da jako lepo ide ja sednem na njega sa osamdeset pet kilograma i jos pride stavim i klinca i vuce bez problema , da nepricam kako lepo ide kada je klinac sam. Masina je kao od automatika ali mnogo lepse to jest jace povlaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Gledam i ja njega, bas je dobar. Samo sto to nije igracka kao taj kvad koji je imao. Ovo je prvi korak u motokrosu i ako misle dalje da idu kasnije onda je prava stvar. Bila je pre neki dan na oglasima Yamaha Pw50 4t , perfektna za oko 600 evra. To je daleko pitomija masina

Imas li neki link na oglas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

 

Gledam i ja njega, bas je dobar. Samo sto to nije igracka kao taj kvad koji je imao. Ovo je prvi korak u motokrosu i ako misle dalje da idu kasnije onda je prava stvar. Bila je pre neki dan na oglasima Yamaha Pw50 4t , perfektna za oko 600 evra. To je daleko pitomija masina

Imas li neki link na oglas?

 

Molim pivo za informaciju !

http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-PV50-42346609-oglas.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nešto u meni tako jako želi da mom sedmogodisnjaku kupim neku takvu 'igracku' i znam da bi bio najsrećnije dete na svetu.

A sa druge strane me strah..najmanji motorcic koji je pomenut je 50cc, pa to nije nimalo malo, to je ozbiljna sprava koja može da leti.

 

Čini mi se da imaju ovde u NL i neki moto klubovi za decu sa stazama gde voze pod punom opremom.. ne znam jel to za utehu..

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ma kakvi, batali priču, bolje mu daj da bulji u tablet/telefon kao i većina normalne dece... Ako vozi trotinet, obavezno onaj sa tri točka, ovaj sa dva je jako opasan. Bicikl samo sa pomoćnim točkićima itd itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nema potrebe ici u krajnost. Konkretno u mom slucaju deca se igraju napolje dovoljno, 7-godianjak je prosle godine zajedno sa mnom vozio ture od 30km sa bajsom(na 2 točka). Ide 1x sedmično na plivanje i 1x na tenis.

 

Ali to sve ne znaci da ga sad treba pustiti kao da je nesalomiv. Kao iskusni bajkeri znamo jako dobro opasnosti, pa me zbog toga malo i kopka da li je to pametna stvar.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Kum je vodio sad klinca na ove kros trke u nedelju sto su bile u Svetozara Miletica, pa su se upoznali sa Saghmaisterom, i dobili broj telefona da se izdogovaraju da mali odvoza neke casove...tako da nije kum naivan, sve polako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Imam ja onog malog kineza 125. Daću ga povoljno, klinac ga prerastao.

d7e0007ab3bb3437671000845bd06112.jpg

pošto košta kinez?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja