Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za Granicu Ukraina-Rusija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Jedna od planiranih tura mi je tura oko Crnog mora.Plan je Srbija-Rumunija-Moldavija-Ukraina-Rusija-Gruzija -Turska-Bugarska-Srbija

Interesuje me kakva je situacija,da se iz Odese ide za Sevastopolj.Dali je uopste i moguce proci ovde zbog ratova sa Novorusijom

Ima li neko bolje informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Koja slučajnost!?

I ja sam za ovu sezonu planirao gotovo istu trasu kao i ti, ali malo proširenu (plus Voronjež, Volgograd i Astrakhan).

Nisam još definisao hoću li da pravim "levi" ili "desni" krug oko Crnog mora, a što se tiče datuma krenuo bih ili sredinom maja (pozvan sam da 25. maja budem prisutan u Voronježu na promociju neke knjige), ili sredinom avgusta (krajem avgusta je moto žurka u Sevastopolju).

Drugari iz Noćnih Vukova često odlaze u Rusiju, ali u poslednje vreme izbegavaju Ukrajinu i idu preko Mađarske, Poljske i Belorusije.

Što se mene tiče ja ću najverovatnije da raspalim preko Ukrajine, pa šta mi Bog da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Koja slučajnost!?

I ja sam za ovu sezonu planirao gotovo istu trasu kao i ti, ali malo proširenu (plus Voronjež, Volgograd i Astrakhan).

Nisam još definisao hoću li da pravim "levi" ili "desni" krug oko Crnog mora, a što se tiče datuma krenuo bih ili sredinom maja (pozvan sam da 25. maja budem prisutan u Voronježu na promociju neke knjige), ili sredinom avgusta (krajem avgusta je moto žurka u Sevastopolju).

Drugari iz Noćnih Vukova često odlaze u Rusiju, ali u poslednje vreme izbegavaju Ukrajinu i idu preko Mađarske, Poljske i Belorusije.

Što se mene tiče ja ću najverovatnije da raspalim preko Ukrajine, pa šta mi Bog da.

Ne bih da bude neprijatnosti ako ne mora da ih bude.Prijatelji su pretprošle godine išli tim putem za Sevastopolj,preko Mađarske i Poljske,a u povratku su hteli kroz Ukrajinu.Dobili su crveni pečat na dve godine,jer nisu ušli iz Ukrajine u Rusiju,nego obrnuto.Vratili su ih nazad,tako da su pravili još nepotrebnih 2000km.To mi je jedna od varijanti,prva mi je Africa i Morocco, a druga,koja mi je skoro pala na pamet je ova.Naravno,ove godine biće samo jedna,tako da razmatram sve varijante.Ako se ide za Afriku,krenuo bi 8 jula,vozio celu Azurnu obalu,bio bi na skup u Porto,kažu jedan od najvećih u evropi,zatim Morocco i Zapadna Sahara.Povratak isto kopnom,samo severnom stranom Španije.

Ako se ide ova tura,da se vidi Azija,krenuo bih 16 avgust,jer se 15 vraćam sa mora.Kako cu da uklopim sve vremenski zbog posla ne znam,to će biti najteži deo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

I ja idem ove godine u Rusiju ,planiram 3 sedmice oko 11000km , sada sređujem papire za vizu , nama treba viza za Belorusiju i Rusiju , posle idem i u Kazakhstan , od ove godine nam ne treba viza ,htio sam se vratiti preko Ukrajine ali je to skoro nemoguce i velik rizik.Moja ruta : Minsk - Moskva - Volgograd - Astrahan - onda Kazakhstan - onda Zlatoust (Rusija , najvzhodnija tacka Evrope) - St. Petersburg i preko baltskih drzava kuci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

@darko dav

U julu planiras Afriku? Da ne bude vruce?

Bice vruce pocetkom jula u Africi...Darko mozda zbog obaveza ne moze prolece ili jesen za Maroko...a i hoce na skup u Portugal! Tako i ja kada krenem na put...hocu vise stvari odjednom... siguran sam da zna u sta se upusta! SRECNO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

 

@darko dav

U julu planiras Afriku? Da ne bude vruce?

Bice vruce pocetkom jula u Africi...Darko mozda zbog obaveza ne moze prolece ili jesen za Maroko...a i hoce na skup u Portugal! Tako i ja kada krenem na put...hocu vise stvari odjednom... siguran sam da zna u sta se upusta! SRECNO!!!
Bas tako.Znam da će biti jako toplo,ali nisam u situaciji da idem posebno za Afriku posebno na skup Faro.Izdrzao -20 sad na motoru do Nemacke,izdrzacu i +40 tamo.Kad sipam gorivo,sipam i jedno pivce meni i sam polako.Gledam da što više prodjem i vidim o sto manjem trošku.Ko zna šta i kako nas vreme očekuje.Zivot je jedan,daj što više da ga iskoristitimo u nama lepim stvarima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ne mogu da kazem iz licnog iskustva kao motocikliste...nisam bio, ali mogu da ti kazem kuda idu kamioni. A na granice na koje idu kamioni, mogao bi i ti da predjes.
Svakako se raspitaj jos za Moldaviju i prelaz ka Odesi (cini mi se da je neko od kolega prelazio tamo) ali ja koliko znam, potrebna je viza za Moldaviju. Verovatno nju mozes da izvadis i na samoj granici, ali to ne znam...

Ono sto znam da imas dve varijante po meni za ulazak u Ukrajinu:
1. https://goo.gl/maps/PS11pBzsQ2x

2. https://goo.gl/maps/rVVXdyqFqiE2

 

Kroz Rumuniju ti je svakako najlakse, problem ti nastaje kad udjes u Ukrajinu, ne zbog bezbednosti ili bilo cega, vec zbog ocajnih puteva...kada kamioni prelaze 150km po dan, dan i po, mozes zamisliti kolike su rupe na putu...

E sad, ako ides na prvi prelaz (Halmeu) odatle ti je lose nekih 150km puta dok ne predjes Karpate, i dalje je ok, Lvov, Rovno, Zhytomir, Kiev, tek tu ides juznije na Umanj i Odesu. Mozes i da preprecis preko Ternopilja i Vinjice, ali su ti putevi blago receni katastrofa.

Kad dodjes u Odesu, najdalje do Mykolaiv-a https://goo.gl/maps/RZTxmgwLzEE2 mozes da ides istocno. 
Tu bi vec morao da krenes severoistocno ka Kryvyi Rih (Krivi Rog), Dnipro i Harkov. Kod Harkova mozes da udjes u Rusiju i na toj deonici sigurno nemas problema i nikakvih desavanja. Sve juznije za prelaz na rusku teritoriju je opasno i mislim i nedozvoljeno. 
Mozes svakako od Mykolaiv-a da ides severnije na Kremenchuk i Poltave ka Harkovu, ali to su nijanse.

Dalje u Rusiji se spustas ka Rostovu na Donu i onda imas vise mogucnosti kuda dalje ka Gruziji. Iskreno ne znam kakvi su putevi preko Kavkaza i gde mozes da udjes u Gruziju, ali ono sto je sigurno je da imas trajekt iz Anape, Novorossiska i Socija do mesta Batumi u Gruziji, sto mislm da je najlaksa opcija.

Nadam se da sam ti ikako pomogao. 
Ponavljam ovo sto sam naveo su tranzitni putevi za teretni transport, nisam prosao licno da bih mogao da ti kazem vise detalja, ali mogu da se raspitam...nije problem. 

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za Moldaviju viza nije potrebna od prošle godine.

Što se tiče prolaska iz Rumunije u Moldaviju i u Ukrajinu (do Odese), moja supruga je pre par meseci tu prošla turističkim autobusom iz Srbije i nije bilo nikakvih problema. A putevi kroz Ukrajinu su stvarno užasni i gotovo svake godine neko od drugara iz Moto kluba Noćni Vukovi bude povređen i polomi motor prilikom puta do Sevastopolja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

I meni se duša vrti po predelima koje nabrajate s tim što lično mislim da je Ukraina za izbegavanje i da je problem obalom Crnog mora preći u rusiju ima fery iz burgasa na tamo oko 300e u jednom pravcu za motor i jednog putnika ja sam kroz Tursku išao za Gruziju i opet bih po Kavkazu vitlao.Meni je Iran na duši malo je možda sada nezgodno iz Turske preći postoji varijanta i Gruzija,Jermenija pa Iran.Ovih dana samo to gledam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja