Jump to content

Moto Zajednica

Papagaji Rozenkolis

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Postoje i neke nelagode naravno.

Prvo nikakvo cvece ne smete imati u stanu,jer ce da ga uniste a 90%sobnih biljaka je toksicno.

Ako imate tapete necete ih imati posle njihovog pohoda.

Garnitura od eko koze ode u froncle za cas.

Museme,posteri,novac ako dohvate,fotografije nacete u resama,kao da su prosli kroz masinu za unistavanje papira.

Znaju da ujedu i to dobro,pogotovo kad im polude hormoni,tj, kad imaju potomstvo.Ako se bavite mehanikom nemate brige,imate zadebljalu kozu na prstima i moz da grizu kolko hoce :)

Kad se opuste slecu vam na glavu,ramena,ruke nekad dojade sacuvaj boze,odem u wc sa papagajem na glavi :)

Ako imate pticu iz druge vrste papagaja ubice je ko nista,cak iako je veca  od njih.(nisam proveravao,tako sam cuo).

Ako nesto jedete uci ce vam u tanjir da jedu s vama.Jedem sendvic a na drugom kraju sendvica stoji papagaj i jede i on:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

:lol3: e slatko si me nasmejao sa ovim poslednjim gde ti papagaj jede sendvic :D

sad su uznapredovali , na onoj prvoj slici su ruzni dok na ovoj drugoj vec lice na ptice,al su definitivno najlepsi kad odrastu :)

Dobre su to pticice , super je sto u opste zele da se razmnozavaju u zatocenistvu,nisam znao da to moze.. Verovatno su im uslovi kod tebe dobri , bravo,bravo !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma hoce oni da se mnoze,da imaju dosta hrane raznovrsne,minerala,da im je toplo i odgovarajuca kucica za gnezdo odma krecu.

Posto se kao mladi muzjak i zenka ne razlikuju,da imas srece kad ih uzmes da se potrefe muzjak i zenka.I da nije muzjak sterilan.

Ima i fore,recimo seme nigera obozavaju a ono izaziva u njima hormonalnu reakciju i tera ih na parenje.

I ja im dajem izrendano tvrdo kuvano jaje,sa plazmom,grizom,malo plavog maka,malo psenicnih klica,kukuruznog brasna,sargarepom.To rasturaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Probaj sa orasima, od toga ima mužjak da raširi šipke na kavezu, ako ne bude ženke u blizini. :)

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Sve ovo pročitah, imam i ja par i baš mi je značilo. Hvala! :) 

Neke stvari nisam znao. Tvoji ptići su divni, lepo je što su pitomi. Moji su divlji. Uzeo sam ih deci, želeli su kućne ljubimce.

Interesuje me par stvari, pa ako možeš da me posavetuješ.

Koliko mora biti veliki taj prostor koji je gnezdo i šta je dole podloga? Materijal je šperploča? Koliko treba da bude veliki kavez da bi mogli da se pare (čuo sam da je mali kavez ograničavajući faktor)? Koliko jaja snese ženka?

Oko iishrane si napisao ovo : " Ima i fore,recimo seme nigera obozavaju a ono izaziva u njima hormonalnu reakciju i tera ih na parenje.

I ja im dajem izrendano tvrdo kuvano jaje,sa plazmom,grizom,malo plavog maka,malo psenicnih klica,kukuruznog brasna,sargarepom.To rasturaju."

 

Da li je potrebno da se sve napisano izmeša i tako im se daje?
Šta mogu da jedu od zeleniša?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Vjeko hvala na lepim recima.

Ja sam kucicu sklepao od camovine,dimenzija 18x18x20.Nije to naucno,al napravis tako nesto otprilike.Sa jedne strane okrugli otvor precnika 6 cm.Jedno 10 cm od dna,da ne bi ptice dok su nejake mogle da izadju slucajno i stradaju,a opet kad malo ojacaju mogu izaci i vratiti se u gnezdo.Ja sam takvu kucicu postavio pored kaveza,sa vanjske strane.Otvor za ulaz je kod mene na sredini zbog visoke posude samog kaveza,pa ustvari ispadne da je na nekih 5 cm.Najbolje da ti slikam bice jasnije. Naravno zice na kavezu sam isekao sa strane gde je kucica,tj. ulaz u nju,tako da sam dobio kao dodatni apartman u kavezu.

Podloga je piljevina,izbegavati hrastovu i cetinarsku jer sadrzi neke smole i supstance koje ih iritiraju.Vrlo je vazno da uvek imaju deblji sloj piljevine,jer ako mladi pilici budu nogama na tvrdoj podlozi iskrivice im se noge neprirodno i to je onda bogu plakati,budu deformisani nacisto i greota ziva.

 

Velicina kaveza ne znam dal igra kakvu ulogu,moji su u malom kavezu s napomenom da kad god sam kuci vrata su im otvorena i slobodni su da lete i istrazuju sigurno po 4-5 sati dnevno.Naravno da je veci kavez bolji za ptice,da im ne bude dosadno kad su unutra,imas vise mesta za neke igrackice i preckice i da bar mogu protegnuti krila.Plasticne precagice odmah izbaci i stavi prirodne.Secnes neke grancice od kakvog drveta i gotovo.Tako je prirodnije,za sam hvat i stajanje jer u prirodi nisu sve grane glatke i okrugle ko ova plastika.I nece im rasti nokti nakaradno,pa neki moraju seci pticama nokte jer toliko izrastu da ptica ne moze normalno da zivi.

 

Moja papagajka je do sada dvaput nosila,prvi put 7 jaja,sad ovaj put 6.Oba puta su po 2 bila neoplodjena.Ne nosi ih rafalno,nego jedan dan jedno,sutra drugo,pa mozda opet za dva dana trece i tako...

 

Ovo sto sam pisao za hranu,sve to sitno izrendas na najsitnije rende i pomesas.Plavi mak stvrdnjava stolicu pa ne preteruj moze im napraviti zatvor.

Nemoj iz friza hladno da im dajes,prehladice se i gotovo.

Zelenis:kupus,zelenu salatu nikad!!!!Moze spanac i persun,maslacak.Uzmes papriku baburu,koja nije ljuta,svezu,iseces na pola i das im.One njene semenke obozavaju,to im je poslastica.Od voca ne valja kruske da jedu.Avokado ih ubije.

Sipina kost obavezna,a najjbolji izvor kalcijuma je ljuska od jajeta najsitnije izmrvljena al malo je zajebano moras da je peces na 200C jedno 2 sata.

Imaju da se kupe prebiotici i probiotici,treba ih davati jer kod ptica uglavnom sve infekcije polaze iz njihovog specificnog digestivnog trakta..I vitamini sto se sipaju u vodu,samo od renomiranih proizvodjaca.Semenke ako mozes nabavi od Versele-Laga za rozenkolise,ima rozenkolis na slici.Ako si im do sada davao onu obicnu za nimfe,to ne valja,ima preterano crnog suncokreta i ptice ti jedu mnogo masno:)Utovice se i propasce im jetra.Inace crno-beli suncokret je mnogo manje mastan:)Ta hrana sto ti preporucujem ima mnogo vise vrsta semenja.Dodatno im kupuj seme konoplje,i daj im kao nagradu to je poslastica poput bar klasa.

 

Ako mogu sta jos pomoci tu sam uvek.Nisam profesionalac al volim svasta da  znam pa nesto i naucim :) Zato sam sam sebi pokvario motor 12 puta :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Jedno pitanje iz radoznalosti - kolko, da prostiš, kenjaju? Imam već par godina tigricu (Džekija) koji kenja nenormalno što ne bi bio toliki problem da je ceo dan u kavezu. Ovako, pošto su mu vrata otvorena mi uništava kuću. Svi se krstimo kad pronađemo njegova govništa na najnenormalnijim mestima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Brate ne da ih necu prodati nego nece hteti niko ni dzabe da ih uzme posle ovoga sto cu reci:)

Kad su mladi sipaju ko iz vrece.Vec kad malo odrastu onda se to poprilicno smanji.Treba pocistiti za njima sto i nije veliki posao ako ih pustas par sati napolje.

Realna prica po meni je ko zivi u nekom ekskluziva stanu ili mu je jako sve to bitno(lepi tepisi,vazne,trt mrt) onda to nije za njega.Zene su posebno odusevljene time.Kao sa svim kucnim ljubimcima mora da se nesto zrtvuje i pocisti,bio to pas,macka,ptica,akvarijumi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Jel imaju bar mesta na kojima to rade ili su kao ovaj moj - gde se nađeš tu govno zalepi (bilo da si stacioniran ili da letiš)?

 

Voleo bih samo da znam kako je ljudima koji drže are ili neke ptice slične veličine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja koliko znam sve ptice oce da "ispuste otpad" bez obzira na mesto.

A ovi sa Ara-ma, njima je lako,oni kupe lopatu :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ako mislis da ih naucis ko sisare da idu na odredjeno mesto da vrse nuzdu to je nemoguce.Mada se to skoncentrise na odredjenim mestima koja su im omiljena za stajanje.Meni recimo zaseru najvise ispod prozora parket i ispod stajalica i ljuljaski koje sam srafio u plafon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Taj ara redje leti vise hoda pa je lakse.Sto manja ptica brzi metabolizam.Ove male pticice imaju brz metabolizam i mislim da i kolicinski vise pojedu od are i zakoa.I vise seruckaju:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To već ne bi funkcionisalo kod mene. Možda je bolje sto nisam nabavio pticu onda.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bolje da buduci vlasnik to zna unapred nego da pticica završi kao obrok mački.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma ko ima prostora lepo je drzati ptice , cvrkucu ,lepe su.. Al da nema nekih macaka u blizini..

Samo sto nisam ja znao da je tolika obaveza oko mladih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Obaveza oko mladih ne mora da bude.Roditelji sami odgajaju potomstvo i jako su dobri u tome.Samo menjate piljevinu,spremate onu meku hranu,uvek sveza voda(ne cesmusha).Temperatura neka normalna sobna i to je to.Da ne bude preterano suv vazduh ako je zimsko doba,zbog grejanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Majka uvek prvo hrani pilice po starosti.od najstarijeg pa do najmladjeg.Zasto?Zato sto joj je na vrhu zeludca najmanje svarena hrana,na dnu potpuno svarena.Eto to je zanimljivo kako znaju to ptice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Samo menjate piljevinu,spremate onu meku hranu,uvek sveza voda(ne cesmusha).

 

Jel Evian piju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Aaaaaa...nisam skontao da se to hranjenje odnosi na tek izlegle ptiće :jok:  ..Kontam to se odnosi na odrasle, jbt reko sve na svijetu se ručno hrani, daš mu iz ruke :lol3:  ..Au jbt koja zajebancija, stvarno moraš voliti to :takoje:

 

Pa pogreŠno si skontao jer pogrešan termin koriste. Nisu to ručno hranjene nego ručno odhranjene ptice. Tada i dobija smisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Evian pffffffffff...ovako ja to radim.

Prvo upalim motor i poljubim ikonu,uzmem kandilo i okacim na korman.Onda odem do jednog pasnjaka,on je kako da kazem tu,u Ekvestriji,cim malo levo smotas od Lajkovca.Tamo cete zateci najcesce Sarenlotu i Jabuklinu,a ako imate srece i Vecernju Iskru.Onda nakacim na zadnji kraj motora jedan duzi gust cesalj,onako ko za buve i vucem ga po travi da prikupim rosu.Najbolje oko podneva,jer posle zna da bude vrucina.Onda ga dobro ocedim u ono kandilo,zapecatim voskom pcelinjim i lagano kuci.Al ne smete nazad da se okrecete jer ce da nestane sve.To im dajem da piju a kad je lose vreme za motor odem do radnje i kupim onu vodu Vrnjci,Rosu,Prolom,sta dovatim da je na akciji.Eto tako :)I onda pola pijem pola Sarcu dajem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja