Jump to content

Moto Zajednica

Papagaji Rozenkolis

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Na prodaju papagaji rozenkolisa.Imam ih 4,jos su mladi zainteresovani ih mogu rezervisati.Saljem slike po zahtevu.Cena moguc dogovor,ja ih cenim negde oko 50e par al nije o glavu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Kolega mislim da je preskupo i da bi trebao da koriguješ cenu. Nije mi namera da ti kvarim oglas.

Informiši se na kupujem prodajem.

Ja već duže vreme tražim mužjaka da ga uparim sa ženkom pa sam donekle upoznat sa cenama.

Pozdrav i srećna prodaja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ne znam kakvi su ti od 1000 din,znam da ih ima i za 50e komad u sezoni a ne zimi.Inace oni su vec za te pare koje ovde trazim prodati nakupcu koji mi 'dosadjuje' da ih preuzme ovako mlade.Mada sam hteo da ih prodam direktno ljubitelju i dok malo odrastu da ne pate roditelji.Inace znam cene,ima i za 1000 din komad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Upravo pregledah ceo KP,tj Beograd sa okolinom 25km i ne nadjoh mlade rozenkolise da kupim.Ima par oglasa cena "Pozvati".Ima jedan do dva oglasa al u pitanju je masovna proizvodnja,Pretpostavljam da razliku pravi dal cete dobiti divlju pticu,jer odgajivac nema vremena da se bakce sa svakim pticem ponaosob ili pticicu naviknutu od najranijeg uzrasta na coveka,glas i dodir,koja je od kad je progledala bila u ljudskoj ruci.E sad,iskreno ni to ne garantuje da ce ptica hteti da se mazi,jer rozenkolisi bas i ne vole da se diraju,ali moze dosta da garantuje da nece biti divlji i bezati od vas.Ja moje ne mogu da oteram od sebe,nekad tolko dojade da sam jednog jurio usisivacem da vidim oce li pobeci,ma ne boji se ni toga:))))

 

Jos nesto,ako neko prodaje rucno hranjenog rozenkolisa za 1300 din taj je lud ili laze da je ptica rucno hranjena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Vidi,fascinantno je to sto moze Zigi.Pitaj ga koji kurs dobije u menjacnici za evro.Meni je moj papagaj nesto sumnjiv,ne vraca mi kusur.Zigi jos nije naucio inace bi verovatno otisao i kupio sebi zenku za tih 10evra,tako da nemoj da se iznenadis.Ipak oni vole imati svog para,onda uzivaju.A ima sta i da "ziguje".

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Vidi,fascinantno je to sto moze Zigi.Pitaj ga koji kurs dobije u menjacnici za evro.Meni je moj papagaj nesto sumnjiv,ne vraca mi kusur.Zigi jos nije naucio inace bi verovatno otisao i kupio sebi zenku za tih 10evra,tako da nemoj da se iznenadis.Ipak oni vole imati svog para,onda uzivaju.A ima sta i da "ziguje".

:jee:  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ljudi moji i postovane kolege :) U pravu ste i niste u pravu.Oko cena.Zvao sam sve zive danas sa KP.Ima od do.Ja sam stavio ovu cenu jer toliko mi daje osoba koja ih gaji i prodaje.Sad sta kako nemam pojma,mislim da njemu ide prodaja 50e komad,ko to kupuje ne znam al ocigledno neko kupuje.

Ja kad sam moje kupovao placao sam 25e komad.I bili su pitomi skroz.Elem,posto ja nisam u biznisu s pticama,mene to ne zanima revidirao sam stavove.Bitnije mi je da odu kod pravih ljudi a i zao mi je da ih odvojim rano od roditelja da bi ih skuplje prodao.Par evra mi nece srecu doneti nikakvu.

 

Elem,ako bude ko zainteresovan za ptice,a sacekace da jos malo odrastu i osamostale se,nek mi se javi.Cena ce biti duplo niza,ne dajem pojedinacno,samo u paru i bitno mi je da potencijalni vlasnik bude svestan sta uzima,sto bih i objasnio.

 

Zasto kod mene sve mora da se pretvori u neku predstavu nemam pojma ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Naravno, ručno hranjeni i pitomi su uvek skuplji.

Ova naša ženka iza sebe ima već 20-tak jaja za godinu dana. Starijeg mužjaka niko ne prodaje jer ih niko ne drži kao samce.

Pitaj ti tog tvog što ih gaji ima li on nekog mužjaka.

Nemoj da se nerviraš prodaćeš ih, lepe su to ptice i jako inteligentne.

Pozdrav

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Šta znači ručno hranjeni i po čemu su ovi papagaji specifični?..Volio bih znati, ako previše truje oglas razumijeću, slobodno samo ignore..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

 

Укратко, ручно храњени су питоми и цена им је и три пута већа од оних који нису ручно храњени. То је јако тежак процес. И само храњење и припрема хране на одговарајућ начин.

Просто су навикнути на руке, не стресирају се када га узимаш. То је нарочито битно код давања евентуалне терапије или неких интервенција на њима. Дивље птице могу то да доживе као стрес и реагују на разне начине(чупају перје нпр.).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 A za nas sa jeftinijim ulaznicama, jel moze neka slika tih papagaja ? 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja znam kako izgledaju al bih voleo da vidim kako izgledaju ptici,nikad nisam video bebu papagaja :) mora da su preslatki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bila je već negde slika. Mislim u temi šta me je danas obradovalo.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Naravno, ručno hranjeni i pitomi su uvek skuplji.

Ova naša ženka iza sebe ima već 20-tak jaja za godinu dana. Starijeg mužjaka niko ne prodaje jer ih niko ne drži kao samce.

Pitaj ti tog tvog što ih gaji ima li on nekog mužjaka.

Nemoj da se nerviraš prodaćeš ih, lepe su to ptice i jako inteligentne.

Pozdrav

:takoje:

Ne nerviram se,ustvari jesam malo zbog onoga moj kostao 1000 din itd al ni ja nisam naveo u prvom postu zasto ta cena.

 

Šta znači ručno hranjeni i po čemu su ovi papagaji specifični?..Volio bih znati, ako previše truje oglas razumijeću, slobodno samo ignore..

Pa ovako,rucno hraniti papagaje je pre svega ogromna obaveza.Kupuje se formula koja nije jeftina kao obicna papagajska zrnasta hrana.Ona se mesa sa vodom i mora biti zagrejana na otprilike temperaturu tela ptice.Daje se na spric i mnogo toga moze poci po zlu.Mozete ga lako ubiti tako,ugusiti ga malo jacim mlazom iz sprica.Onda bebu morate fino ubrusom obrisati da se ne skori oko kljuna i ne napravi infekciju.

U pocetku se hrane svaka dva sata dan i noc.Kako stare proredjuje se.Ima tu svasta,bas je obaveza.Za taj trud dobijete pticicu kako je 

Bojan_Jgd naveo.Da ne pominjem da u prostoriji mora biti uvek toplo,pa zbog njih se lozi i kad smo supruga i ja na poslu,gde inace ne bi trosio drva.Metar sad kosta 7000-8000 din,bog ih ubio.Al dobro,kad volim.Nema to veze.Samo pricam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Aaaaaa...nisam skontao da se to hranjenje odnosi na tek izlegle ptiće :jok:  ..Kontam to se odnosi na odrasle, jbt reko sve na svijetu se ručno hrani, daš mu iz ruke :lol3:  ..Au jbt koja zajebancija, stvarno moraš voliti to :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Savane ta slika je starija.Izgledaju uzas na njoj :) To sam ih slikao jer su taj dan progledali.Pa da imam.

Stavicu nove slike sutra,da vidite kako se brzo menjaju i kakvi su sad.Sad su bas slatki,lice na papagaje,bas bebe.

Ja sam ih rucno hranio u kooperaciji sa roditeljima,odmorim i ja i oni:)To je jos i bolje,jer ih roditelji najbolje nauce kako se jede zrnasta hrana,a i da se ne navuku totalno na spric :)

Al necu vise,vala umoran sam i ja,gore nego da ti zena rodi cetvorke...I nema razumevanja.Mozes ti da "sviras" Vivaldija i dodje neki i gadja te sa crvenom i kaze znas ti nesto od Maje Marijane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Aaaaaa...nisam skontao da se to hranjenje odnosi na tek izlegle ptiće :jok:  ..Kontam to se odnosi na odrasle, jbt reko sve na svijetu se ručno hrani, daš mu iz ruke :lol3:  ..Au jbt koja zajebancija, stvarno moraš voliti to :takoje:

:lol: Dobar si.A volim.I sad ako su rucno hranjeni ne znaci da ce biti totalno pitomi uvek.Samo ako od prvog dana novi vlasnik nastavi s njima interakciju,uzima ih u ruku bar pola sata dnevno.To je samo preduslov za dalji rad.Posle ih zapostavite i cao.Zbog rucnog hranjenja i ako ih zapustite malo,nece podivljati skroz,al nece dati da ih uhvatite u saku,ostalo sve moze,slecu vam na glavu,rame,ruku,jedu.Pa moji su letos ukupnoo 5 dana proveli napolju i vratili se u kavez:)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Malo da offujem :) Moj stan je uvek bio pun nekih živuljaka, imao sam i jednog preslatkog Rozenkolisa. Izuzetno pametna 'tica, sve zna i razume samo ne ume da priča :) Zovu ih još i "ljubavni papagaji", mnogo se volU kad su u paru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Pa da,formiraju dozivotne parove u zarobljenistvu bar,ne znam dal je tako u prirodnom stanistu,sumnjam da jeste.Vole se bas,budu nerazdvojni,gde jedan tu odma drugi.Znas koji cirkus je bio letos kad su mi izasli kroz prozor,3 dana bili napolju.Smesno mi,vracam se s posla oni lete iznad ulice,sede na kablovima od bandere.A ne mozes im nista,ako dodju dodju to je to.Kad je ogladnela guzica dobrano uhvatim jednog,stavim ga u kavez i sad on doziva zenku ona odma doleti u sobu i na kavez dodje.

Nisu mnogo glasni,recimo nimfa ubija kad krene da kresti.Oni samo cvrkucu,retko kad se dernjaju,a onda to znaci da nesto nije u redu.

Kao u svakom braku znaju da se posvadjaju al se brzo pomire pa se ceskaju,ljube.

Posto su ovi moji mladi par,pre nego sto ce dobiti ptice imao sam priliku da gledam kako je to priroda uredila.Oni na vreme uvezbavaju hranjenje mladunaca,pre nego sto oni dodju na svet.Vidite kako muzjak hrani zenku iako i ona sama jede.Vezbaju taj cin.I obrnuto,ona hrani njega.

Zenke su smesne jer uzmu da cepkaju sve zivo sto mogu,u tanke trakice i onda to zavlaci sebi pod perje i odnosi u gnezdo kao materijal za gradnju.

Doduse dok dodje do gnezda sve joj poispada,sto ne ispadne muzjak joj uzme jer je radoznao sta je to al ona je neumoljiva u tome sto radi.

Snimicu je jednom kako cepka papir,to nije ptica nego masina.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja