Jump to content

Moto Zajednica

Mala pomoc oko lanca i lancanika

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Gde ima da se kupi najjevtiniji set lanca i lancanika, i koje sve lance i lancanike bih mogao da montiram na FZR 500 3HE(radjen za austrijsko trziste, skracena 600tka)? Motor ima 70ks i 52Nm

 

Imam i mali problem kad stanem kraj zadnjeg tocka i zadnji lancanik vucem ka sebi i guram od sebe on se pomera, pa se pitam da li je deo koji drzi lancanik(kako se zove?Lezaj?) dotrajao???

 

motor sa slike nije moj ali model je isti

2008_06_10_bikepics-1316541-full.jpg

 

HVALA  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Temerin, SRB
  • Motocikl: BMW 1250 GSA 2019

+381628300382 mrg motoshop, oliver. Nazoveš momka, imaju super robu i još bolje cene

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Najverovatnije su ti otisle ove gume unutar tocka, one sluze da ublaze prenos sile sa lancanika na tocak,  vremenom se potrose i pojavljuje se taj luft, i lancanik se mrda napred nazad

1994-Yamaha-FZR600-Rear-Wheel-Cushions-D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kad ode gumeni ublazivac ide lanacnik napred nazad, a levo desno ce pre biti lezaj. A mozda imas dobitnu kombinaciju da je oboje za zamenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Najverovatnije su ti otisle ove gume unutar tocka, one sluze da ublaze prenos sile sa lancanika na tocak,  vremenom se potrose i pojavljuje se taj luft, i lancanik se mrda napred nazad

1994-Yamaha-FZR600-Rear-Wheel-Cushions-D

Ako ima lufta moze se veoma lako i trajnije resiti:

 

http://faq.ninja250.org/wiki/How_to_shim_the_cush_drive

 

Ili na deo koju ulazi izmedju tih guma, odrezes unutrasnju gumu od necega i navuces na to i posle stavis. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Gresškom sam kupio polovan lanac za 3200 din sa novom spojkom koju sam otvorio pre nego što sam skapirao da mi lanac ne pasuje na lančanike. Ne mogu da otvorim temu u "prodajem" delu foruma pa moram ovde da pitam jel neko zainteresovan za lanac? 3000 sa spojkom i 2500 bez.

post-34195-0-01425800-1489727096.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Hvala na podsećanju, lanac mi je prodao kolega stilgar, lanac je RK 520 sa 106 lonkova i bio je na Hondi xl600ml ako se ne varam.

Inače na lancu je na nekom linku urezano RK a negde 2024, iskreno me zanima šta je ovo 2024 ali sad mi više nije ni bitno jer meni treba 530 lanac sa 106 linkova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Yamaha FZR 500

Menjam ili prodajem polovan lanac RK 520 2024 sa 106 linkova, 3000 din. sa novom fiksnom spojkom, ili 2500 din. bez spojke.

 

Ne znam da li je bolje da zadrzim lanac(520) i kupim za njega odgovarajuce lancanike(oko 4000din). ili da prodam lanac i onda da trazim 530 lanac koji ide na FZR lancanike?

 

Da li je u redu raditi konverziju lanca i lancanika sa 530 na 520 za motor i agregat kakav ima FZR 500 snage 69 ks i 52 Nm?

Ranije sam vidjao po inostranim forumima da to rade za FZR 600 koji je snazniji motor od FZR 500.

 

Inace kolega koji mi je prodao lanac 520 koji sada prodajem rekao mi je oznake lancanika koji odgovaraju za 520 lanac za moj FZR,

pa sam hteo da pitam da li neko zna da li bi ti lancanici legli na FZR?

prednji lancanik JTF 569 http://motoshop-mrg.rs/prodavnica/prednji-lancanik-jtf-569

zadnji lancanik JTR 855 http://motoshop-mrg.rs/prodavnica/zadnji-lancanik-jtr-855

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zzr600 E

Ljudi posto sam nov ovde i ne mogu da postavim oglas, pa bih zamolio za pomoć. Posto sam ostao bez posla a trebao sam da kupim nov set lanca I lancanika, da li neko ima polovan u ok stanju lanac 530/112 linkova i lancanike 16prednji/48zadnji??? Treba mi za ZZR600 1996 godište. Hvala Vam unapred ako neko ima moze me kontaktirati na 0616543974

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja