Jump to content

Moto Zajednica

Motor vuce u stranu kad kocim

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha

Tu je nesto krivo, ili jedan stap ima zazora u biksni pa se na kocenju malo pomeri. Probaj da otpustis sve na gornjem mostu i stegnes sve ponovo. Pozz

Prosli vlasnik je skidao gornji most da ga presvuce karbon folijom,jel moguce da ga mozda nije dobro vratio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

Tu je nesto krivo, ili jedan stap ima zazora u biksni pa se na kocenju malo pomeri. Probaj da otpustis sve na gornjem mostu i stegnes sve ponovo. Pozz

Prosli vlasnik je skidao gornji most da ga presvuce karbon folijom,jel moguce da ga mozda nije dobro vratio?

 

Moguće je, uzmi komad stakla koji je dovoljno veliki da dohvati oba štapa i nasloni se na njih u dužini od bar 5-6cm, ako su štapovi ukoso staklo će se klackati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

To sto ti ne vidis golim okom ne znaci da nije kriv,ako motor vuce u stranu 99% je nesto krivo...naravno moze da bude i sitnica(nenaduvana guma recimo) ali te stvari je veoma tesko dobro ispraviti tj majstor mora da bude bas dobar,oteraj kod Perice ako nista bar ce ti reci da li moze da se ispravi ili ne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600

Cao, Jeli Moze neko da mi kaze, koji problem Moze biti da u toku voznje osetim da mi korman vuce u desnu stranu Ili Kada usporavam i pustim korman On vuce na desno u pitanju je Suzuki GSXR k7 .. Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, Kristijan2481992 je napisao:

Cao, Jeli Moze neko da mi kaze, koji problem Moze biti da u toku voznje osetim da mi korman vuce u desnu stranu Ili Kada usporavam i pustim korman On vuce na desno u pitanju je Suzuki GSXR k7 .. Hvala 

Krivi štapovi (ili samo jedan)... Skineš štapove i odneseš kod majstora na komparater da ih premeri. Ako ti nije daleko, u Laliću ima fantastičan majstor za ispravljanje štapova: Stanjo - 0643751992

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Kao sto kolega rece, verovatno stap(ovi). Imas  u Zr majstor Zivu,nazovi, dogovorise. 064 198 08 14. Ja prezadovoljan kad mi je uradio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Imao sam slican problem na jednom od motora, vukao je malo u jednu stranu na kocenju, problem je bio u tome sto neko pre mene nije lepo vratio stapove u troglove pa je jedan strcao vise od drugog (par mm). Kad sam ih doterao da budu podjednako izvuceni sve se vratilo u normalu.

 

Takodje sam imao slucaj kad sam ostao bez semeringa uz put i iscurelo mi je ulje iz stapa i tad sam imao slican efekat pri kocenju, nakon zamene i izjednacavanja ulja u stapovima sve se vratilo u normalnu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja