Jump to content

Moto Zajednica

Motor vuce u stranu kad kocim

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha

Imam Hondu f2,semering na desnom stapu pusta ulje i gornji most stoji malo udesno a idem pravo,da li je moguce da je to zbog semeringa ili je mozda kriv stap,kako proveriti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Verovatno u jednom stapu nemas ulja ili imas veoma malo ,zbog cega je taj stap mekan i kad kocis,kad ga opteretis on propada,zato i vuce na tu stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ne verujem ni ja da je do ulja. Meni je propišao semering na putu do Grčke pa sam odvozio ceo taj put na tamo, vozio se tamo i nazad i nikakav problem nisam primetio u ciklistici motora. MIslim super ako je do semeringa...to ćeš da rešiš lako. A cena, mislim da je meni bila 9.000 sa rukama i materijalom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Verovatno u jednom stapu nemas ulja ili imas veoma malo ,zbog cega je taj stap mekan i kad kocis,kad ga opteretis on propada,zato i vuce na tu stranu

Ne verujem da je do toga jer sam ja vozio sa stapom bez ulja, i nije bilo nikakve razlike u vuci u stranu. Jos mi korman nije bio potpuno poravnat jer je predhodni vlasnik pao sa njega. Nisam primetio bio da vuce u stranu. Mislim, ne mora da znaci da ce biti isto kod tebe ali prenosim iskustvo iz prve ruke. Takodje kad je jedan stap bez ulja zna na kocenju prednji kraj da radi gore-dole, kao i kod "warped" prednjeg diska.

 

Pogledaj: lezajeve tocka, pogledaj jel dobro centriran na zadnjem tocku-imas one podeoke, moze biti i deformisana guma, lezaj kormana, da li ti mozda neki od kablova ili sajli ometa slobodno pomeranje kormana, kako su montirane kocione plocice.

 

Da li je sa motora padano? Ako jeste proveri ram i vile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Nije sigurno do ulja ili je motor preziveo udarac ili nisu dobro sklopljeni trouglovi sto je malo verovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A kad bi promeni semeringe,verovatno bi opet propisali?

Ako ne ispoliraš štapove sigurno će propišat opet

 

Ne znam što nas uopšte pitaš šta mu je kada i sam vidiš da je kriv, to što ti inače ne vuče u stranu nego samo kad kočiš je zato što je pri kočenju najveće opterećenje na prednji točak

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Meni se desilo to sa uljem a u drugoj situaciji i sa vazduhom koji se duvao u vili (na KLE-u),nisu bili isti pritisci u oba stapa i tad je motor vukao u stranu dok kocim,ali prednji kraj sto se odrazavalo na korman..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Imam Hondu f2,semering na desnom stapu pusta ulje i gornji most stoji malo udesno a idem pravo,da li je moguce da je to zbog semeringa ili je mozda kriv stap,kako proveriti?

 

Moto line servis,Pera Munizaba tu u SM. menja semeringe,ispravlja stapove,hromira,pegla ramove ... ako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Meni se desilo to sa uljem a u drugoj situaciji i sa vazduhom koji se duvao u vili (na KLE-u),nisu bili isti pritisci u oba stapa i tad je motor vukao u stranu dok kocim,ali prednji kraj sto se odrazavalo na korman..

Nidje veze...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Meni se desilo to sa uljem a u drugoj situaciji i sa vazduhom koji se duvao u vili (na KLE-u),nisu bili isti pritisci u oba stapa i tad je motor vukao u stranu dok kocim,ali prednji kraj sto se odrazavalo na korman..

Ја нисам мајстор нити се разумем али да би ово било могуће сваки штап би морао да ради сам за себе а не синхроно(као што је случај).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

To je glupost otprilike iste tezine kao kad bi rekao da kad skines jedan kocioni disk pa posle motor na kocenju vuce u stranu, ili na zadnjoj mono viljusci se samo moze voziti u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha

Meni se desilo to sa uljem a u drugoj situaciji i sa vazduhom koji se duvao u vili (na KLE-u),nisu bili isti pritisci u oba stapa i tad je motor vukao u stranu dok kocim,ali prednji kraj sto se odrazavalo na korman..

Ista situacija,kod mene vuce u stranu jedva da se i oseti,a i gornji most stoji malo u desnu stranu zakrenut a motor ide ravno,ali se i to jedva primeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha

 

A kad bi promeni semeringe,verovatno bi opet propisali?

Ako ne ispoliraš štapove sigurno će propišat opet

 

Ne znam što nas uopšte pitaš šta mu je kada i sam vidiš da je kriv, to što ti inače ne vuče u stranu nego samo kad kočiš je zato što je pri kočenju najveće opterećenje na prednji točak

Ne vidi se da je kriv stap niti da ima riseve,a vuce u stranu jako malo,jedva da se i oseti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kako se ne vidi da je kriv, kad sam kazes da "gornji most stoji malo u desnu stranu zakrenut".

Mozda da popustis srafove na trouglovima pa malo pritisnes prednji kraj par puta (gore dole) pa opet stegnes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha

Kako se ne vidi da je kriv, kad sam kazes da "gornji most stoji malo u desnu stranu zakrenut".

Mozda da popustis srafove na trouglovima pa malo pritisnes prednji kraj par puta (gore dole) pa opet stegnes?

Teracu kod majstora ovih dana da zameni semeringe i pregleda stapove,mostove i sve sto bi moglo da pravi problem.

Interesovalo me je iskuatvo od nekoga ko je imao isti problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Tu je nesto krivo, ili jedan stap ima zazora u biksni pa se na kocenju malo pomeri. Probaj da otpustis sve na gornjem mostu i stegnes sve ponovo. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja