Jump to content

Moto Zajednica

"Spuštanje" Honde Hornet

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster dark

Pozdrav!

Molim drugare za pomoć: kako "spustiti" Hondu Hornet bar za dva centimetra? Imam Ducati Monster koji je visok 77cm i to mi je ok. Hornet, koji želim da kupim je 79. Pošto sam mala(165cm) svaki milimetar je bitan. Čula sam da postoji neki  majstor koji pravi custom sedišta? Ili je bolja neka druga varijanta?

Puno hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

E to sa dog bounom može da bude loše rešenje. Da ne ulazim sada u priče oko vešanja i trt...mrt...ne znam čega, već iz prostog razloga što će možda morati i ćopava da se krati ili uzima nova. 

Ne znam kakvo sedšte ima Hornet ali ja lično bih počeo od toga. Malo da se suzi i malo izdubi i trebalo bi da bude O.K. Ali to će najbolje da kaže majstor koji bi radio sedište kada ga vidi. On će znati šta i koliko bi dobila preradom. ALi ponavljam, ja bih krenuo od toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Boban može da uradi  po želji i to je najefikasniji način, plus što je samo njegovo sedište kudikamo bolje od originalnog. Spuštanje samo zamenom koske se remeti geometrija motora, ajd, ćopava se pokrati i to isto važi za centralni štender, ako se ne skrati znatno teže se podiže motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

"Dog bones lowering kit" nije primenjiv kod Honde Hornet, jer ista nema progresivno polužje amortizera, pa zbog toga nema ni "dog bones".

 

Jedino, da se fabrički, propisni deo, zameni ovim:

 

(Hornet 600 98-06)

LoweringLink5.jpg

 

 

(Hornet 600 07-08)

LoweringKitHornet600.jpg

 

 

 

Inače, takav zahvat obično upropasti upravljivost motocikla, a to ume da bude i opasno po vozača.

 

Moj savet, nemoj menjati fabričku geometriju motocikla, ako baš ne možeš stopalima da dohvatiš tlo, preoblikuj sedište.

 

Pozdrav. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam na mom Kantasakiju mjenjao sjedište, spustio ga za dobra 3-4cm, e sad, sjedao sam uspravnije, noge su bile ravno na zemlji, i sjedište mi je bilo udobno. Ali, previše sam se primakao dnu sjedišta, pa kada spustim noge na zemlju rubovi su me malo žuljali, poslje 3-4 sata neprekidne vožnje pedu dobro utrne, a i poslje sam par puta podbacio smotani peškir pod gujscu, kad sam išao sa plaže, što bi me podiglo za neka 2cm, i ta mi je pozicija bila nekako povoljnija za vožnju, bio sam više naslonjen na volan i to mi je nekako odgovaralo. Znači, nemoj da pretjeraš, spusti samo koliko ti treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja