Jump to content

Moto Zajednica

Atina, 17 Maj, Depeche Mode

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Prvo putovanje za ovu godinu planiram da bude do Atinu, a ujedno i koncert Depeche Mode 17tog Maja

Zanima me jel neko zna jel motor placa putarinu u GR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

1.7(или 1.8 ) € je путарина за мотор у Грчкој. Наплатној рампи до Солуна од границе немаш али их од Солуна до Атине има баш доста. Не знам тачно колико...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ја мислим да је више. Ја сам дао неки просек али ми се нека сума од 20-ак € вуче по глави.

Али можда грешим. У сваком случају није мање од овога што је колега рекао али ни више од овога што сам ја рекао.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Samo pazi za Depeche. Znaju da otkazu koncert par dana pre datuma odrzavanja. Zavisi od toga koliko je Dave odvaljen u tom trenutku.

Da me ne shvatis pogresno, ja Depeche gotivim do imbecilnosti i isao sam na cert kad je bio ovde u BG-u, ali isto tako sam ga za prosli koncert popusio 7 dana pre odrzavanja iako sam kartu kupio skoro pola godine ranije. Vratili su lovu za kartu ali nije to poenta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Од Солуна до Атине ти је 13.5€ за мотор док је за ауто за исти пут 19.30€

 

 

Ја мислим да је више. Ја сам дао неки просек али ми се нека сума од 20-ак € вуче по глави.

Али можда грешим. У сваком случају није мање од овога што је колега рекао али ни више од овога што сам ја рекао.

Hvala dvojci na iscrpnim odgovorima ..... znaci nije vise od 40eur u oba pravca ... jeste da je mnogo ali .... kada sam se uhvatio za oro .... ima da ga teram do kraj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Samo pazi za Depeche. Znaju da otkazu koncert par dana pre datuma odrzavanja. Zavisi od toga koliko je Dave odvaljen u tom trenutku.

Da me ne shvatis pogresno, ja Depeche gotivim do imbecilnosti i isao sam na cert kad je bio ovde u BG-u, ali isto tako sam ga za prosli koncert popusio 7 dana pre odrzavanja iako sam kartu kupio skoro pola godine ranije. Vratili su lovu za kartu ali nije to poenta

JOJ, nemoj da me potsecas .... i ja isto bio kupio kartu vise od pola god unapred i dan pre koncerta u BG ili sofiji ne secam se vise gde tacno ..... oni nastupaju u Atinu i dave kolabira .... LOL nadam se da ovaj put nece ....

P.S. kade vec pricamo o koncertima ..... Apocalyptica su u sk 5og Aprila ... pa ko oce nek izvoli ..... nabavicu mu i karte ako treba pa razduzicemo se kada budete/budes dosli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Druze ja sam prosle godine isao do Atine prvo motorom pa kasnije i autom.

 

Solun - Atina imas 14 naplatnih rampi...da, da 14... bas sam u povratku brojao...bas mnogo, dok stanes skines rukavicu, nadjes sitnis itd...zna da bude smor.

 

Sto se tice cene za motor nemoj me drzati za par eura gore, dole ali mislim da je oko 70e od Bograda do Atine preko Makedonije...za auto oko 90e...to je cena za oba pravca.

Sad malo smanjiti posto ides iz Skoplja oko 60e trebalo bi da te izadju.

 

Ja sam imao ukupno 1150km i opusteno sam isao u jednom danu, normalno sa pauzama.

 

Ako ti treba jos neka informacija, tu sam? Pozzz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Druze ja sam prosle godine isao do Atine prvo motorom pa kasnije i autom.

 

Solun - Atina imas 14 naplatnih rampi...da, da 14... bas sam u povratku brojao...bas mnogo, dok stanes skines rukavicu, nadjes sitnis itd...zna da bude smor.

 

Sto se tice cene za motor nemoj me drzati za par eura gore, dole ali mislim da je oko 70e od Bograda do Atine preko Makedonije...za auto oko 90e...to je cena za oba pravca.

Sad malo smanjiti posto ides iz Skoplja oko 60e trebalo bi da te izadju.

 

Ja sam imao ukupno 1150km i opusteno sam isao u jednom danu, normalno sa pauzama.

 

Ako ti treba jos neka informacija, tu sam? Pozzz

hmmmmm, 60EUR za motor u oba pravca? ... deluje mi puno ..... hmmmm moracu da nadjem drugi put, ne dam toliko pa sta oce nek bude .....

aj za DO tamo znam da cu ici preko Meteora, tako da verovatno cu da izbegnem 10-ak putarina ..... ali za vracanje moracu opet da nadjem nesto interesantno izvan autoputa .... ipak hvala na info ... nisam ocekivao 60EUR :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Prati stanje na Makedonsko-Grcka granica kod Gevgelija, premin je zatvoren protestiraju zemjodelci. Neznam do kad ce da traje ali to je tako vec mesec-dva, alternativa ti je premin na Dojran. Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

 

Plaća, manje od auta ali nije besplatno

 

imas neki link? ja trazio ali nista nisam nasao :(

ili mozda znas cene

 

 

--------------------------------

For Best Deals on Rims and Tyres, Please Visit Our Website at http://www.tyres.net/.

 

ja nasao nesto, nije mogo ali moglo bi da pomogne

http://www.tolls.eu/greece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Polako dolazi dan :) 

Mrgica je spremna, testirana na par kratkih tura kroz MKD, nekih 2-3k km..... a Atina je zadnji "test" za balkan turu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

I tebe vise nema :(

Ovo je moj prvi pokusaj da napisem putopis, tako da, molim vas da mi izvinite i za gramaticke greske i stil, a bogami voleo bih cuti i sugestije.

Sa ogromnom zeljom sam cekao ovaj dan, dan kada krenem na put za Atinu i koncert Depeche Mode.

Dve noci nisam ni spavao kako treba od uzbudjenja. Sav skoncentrisan na ono sto me ocekuje, dugacak put, punih 750km u jednom dahu, sam koncert, i opet nazad, istih 750km u jedan dan. Dugacak put, put koji unapred znam da iscrljuje, jer nije mi prvi put da vozim 750 ili vise km u jednom danu. Znam da ce neko reci da sam lud, da je to preopasno, ali znam i sam da ja to mogu i da cu opet to isto uraditi kada budem trebao. Moram napomenuti da je curi ovo prvi dugacak put, prosle godine vozili DO 300km u dan, ali ovo je za nju totalno nova teritorija. I ona ko mene nije spavala par dana.

Gledam meteo, i ne svidja mi se, trebam ici preko Meteora, a meteo kaze PLJUSAK. Ma je**em ja pljusak, ima da idem. I tako, ustanem ja u 3h ujutru, popijem “”jutarnju” kaficu i sa curom krenem na put. Tankamo gorivo, provera guma i krecemo. Kako krenemo, tako pocinje po malo da pada kisa. Ma nije valjda? Stanemo i ja NE stavljam kisno odelo (prva greska). Do granice sa Grckom kisa me zajebava 100%. Ima pa nema. Ja naravno vec pomalo mokar, ali furam dalje ne vozeci vise od 120.

WP_20170516_04_25_04_Pro.thumb.jpg.1d0ed342d644a311ca05a1cc0f17e032.jpgWP_20170516_04_25_49_Pro.thumb.jpg.49170ed83c9da6eeaac0a367bae35506.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Tu sam napravio nasu prvu pauzu (skoro 1h) i dogovaramo se da vidimo kako ce da bide vreme/kisa kod Soluna pa da tamo odlucimo jel da idemo ka Metaora ili direct Atina. Kisa ne prestaje, ja vec mokar do koze, i stanemo na prvu benzisku posle prve putarine (pauza broj dva od skoro 1,5h). Izvadim novu, suvu maicu i obucem je, tada stavljam I kisno, ali ispod jakne. Jer jakna je mokra, pa ovako da me stiti od kisu koja nadoilazi, dok pantalone su skoro suve pa tu obujem kisno kako treba, preko! Ispostavilo se da sam napravio dobar izbor, jer tek sada dolazi najveci pljusak koji moze da se zamisli i vozi. Ja ukljucim kameru da snimi to, ali na zalost baterija je ima snage za zivot samo par sekundi, ali ipak uspela da uhvati deo. Sledecih 100km kroz pljusak gde se ne vidi vise od 150m ispred.

IMAG3918.jpg

MOV_0009.MOV

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Vec pretpostavljate da idem direct za Atinu. Malo pre Lamiju, kisa prestaje, put jos uvek mokar pa nastavljam da vozim polako. Plan je bio da stanemo u Volos na povratak, ali izmenom plana smo resili da stanamo sada. Naravno, sada je plan bio da idemo do Metaora na povratak. Dok stignemo u Volos, ja se tresem od hladnoce, a jakna se skoro isusi na meni. Tu, I Volosu na ulazak vidim neki kineski ducan, pa resim da stanem I vidim jel ima da kupim neki duks. Jer naravno nisam svoj poneo, sta ce mi. Da me pita neko zasto nisam poneo, ne znam sto bi mu odgovorio. Valjda nadao sam se toplijem vremenu. Kupim tu jedan super duks, za 10 eura i krenem prema centru grada. Parkiram tik uz obalu, gde su svi kafici i gde se odvija sve sto je bitno. Uobicajeno slikanje, setnja, vidimo da puno njih igra tablu pa se zezamo da sednemo negde I da zaradimo par eurica jer sam neprikosnoveni sampion u tablu. Kada vozim NE pijem, tako da nisam probao ni Cipuro, tradicionalno pice Volosa. Osavljam to za neki drugi put, vajda razlog za neki drugi put da se opet vratim na ovo mesto. Nakon 2h krenem dalje.

Tu skinem kisno odelo, da se osusi na put do Atine AKO ne pada kisa. Srecom nije padala vise.

WP_20170516_12_38_24_Pro.thumb.jpg.70c4fe0f62c1efb2bfc7decc9a8e4584.jpg

WP_20170516_12_40_44_Pro.jpg

WP_20170516_12_43_53_Pro.jpg

WP_20170516_12_44_13_Pro.jpg

WP_20170516_12_46_03_Pro.jpg

WP_20170516_12_47_28_Pro.jpg

WP_20170516_12_47_56_Pro.jpg

WP_20170516_13_50_57_Pro.jpg

WP_20170516_13_53_06_Pro.jpg

WP_20170516_13_55_45_Pro.jpg

WP_20170516_13_55_45_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja