Jump to content

Moto Zajednica

Mala Balkan turica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Drugovi, jos malo pa moj motor ce da bude u voznom stanju. Zbog nedostatka finansija resio sam da ga NE farbam nego da te pare potrosim na setnju kroz Balkana. Mislim da mi je to ispravna odluka.

Plan je sledeci, da krenem iz Skoplja 17tog Jula. BG spavam i naravno upoznam neko od vas i 18tog krecem za Banja Luku, Jajce i Sarajevo. Sarajevo spavanje i 19tog preko Mostara i Dubrovnika do Tivata.

Tivat e od tog trenutka baza.

Dnevne ture do skoro svako mestence u okrugu od 100km. Naravno i po neka plaza uz put

Vracanje 30tog Jula. Znaci zadnje vece je 29tog Jula.

E sada ono glavno, ako ima neko ko bi da mi se pridruzi, nek mi slobodno pise.

I naravno da planiram da objavim i putopis ovde

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Jesam li dobro razumio da 18. jula planiraš Beograd - Banja Luka - Jajce - Sarajevo?     Meni je ovo preambiciozno za jedan dan.

Sledeći dan Sarajevo - Mostar - Dubrovnik - Tivat je  kraća i prijatnija varijanta za jedan dan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Jesam li dobro razumio da 18. jula planiraš Beograd - Banja Luka - Jajce - Sarajevo?     Meni je ovo preambiciozno za jedan dan.

Sledeći dan Sarajevo - Mostar - Dubrovnik - Tivat je  kraća i prijatnija varijanta za jedan dan.

jesi dobro razumeo BG-BL-JA-SA..... jbga i ja bi da spavam u BL jednu noc ..... nadam se da cu pronaci besplatni smestaj preko jednog sajta i ako se pronadje .... onda DA, ostao bih :) inace, nadam se tome da je put do BL autoput i prosao bih ga za 3h a zatim jos 4-5h do SA..... naravno zaustavljanje u Jajce na 1-2h

a druga deonica je manje od 300km tako da znam da je prijatniija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Do Banja Luke jeste autoput, i to prilično dosadan.

Ako ćeš samo da projuriš kroz Banja Luku, bolje nemoj ni ići.

Mogao bi direktno preko Malog Zvornika, Sokolca za Sarajevo.

I prvi dan ti nije nešto, ako ćeš autoputem za Beograd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Do Banja Luke jeste autoput, i to prilično dosadan.

Ako ćeš samo da projuriš kroz Banja Luku, bolje nemoj ni ići.

Mogao bi direktno preko Malog Zvornika, Sokolca za Sarajevo.

I prvi dan ti nije nešto, ako ćeš autoputem za Beograd.

znam, mislio sam da idem direkt za BL ali skontao sam da treba da stanem u BG ..... inace vozio bih sve do BL

A za BL, imam koga da vidim ... na par sati, jedan rucak zajedno i palim za SA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Pa nemoj ići Hrvatskom autoputem do BL, ajde R.Srpskom, ako ništa imaćeš u Bijeljini piće i nešto stomak da popuniš :takoje:

al si ti zlocko :) .... nemoj ovako raditi ..... nisam vido ljude skoro 10 god i sada kada odlucio da ih vidim ... ti mi ovo radis ... hmmmm a da prodjem kroz Bjelinu na povratak? ..... znas, nije mi mnogo od puta LOL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

da znate da me ozbiljno premisljavate ali imam par pitanja za vas posto znate puteve.

vidim da BG-BJ je 140km i to se brzo prolazi. 2h max http://prnt.sc/e95h8l

ali .... BJ-BL je 240 i to putem koji mi vako na mapi izgleda jako krivuljast. pitanje je: jel taj put ok da se vozi i koliko vremena bi bilo potrebno ako se drzimo pravila i propisa jer koliko znam kazne su sada kod vas ko kod nas, astronomske :(http://prnt.sc/e95i1u

i jel se isplati da se tera sve do SA? ili da se pernoci u BL? http://prnt.sc/e95j7i

i ako treba da se prenoci, znate li neki hostel? necu da pitam prijatelje jer ocu da ih iznenadim :) ili mozda neki kolega pa da bude jeftinije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

pozdrav druze, ja  sam iz Crne  Gore,  ako budes  obilazio  sjever  CG javi se, kod  mene imas  besplatan smjestaj, ako te  sta  zanima  u vezi CG pitam, pomocicu koliko budem znao , veliki pozdrav :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Od Bn do Bl automobilom laganom vožnjom stigneš za 3 i po sata..Jeste put je krivudav, magistralni, ima dosta saobraćaja, ali baš zato pošto je žila kucavica ne znam da ima dio puta da je pored njega samo čistina, ..uglavnom mnooogo zanimljivije nego autoput..jedino prije BL nekih 30ak km imas autoputa do ulaza u BL..U BLsvakako bih ti preporučio da prenoćiš, ima se u BL i fino prošetati i popiti kafica, ima prenoćišta po 15,20 maraka..A mogu ti se do tad raspitati za neki konkretan..Što se tiče puta BL-SA i puteva preko Federacije, stvarno apsolutno ja ne znam nikakav savjet da ti dam..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

pozdrav druze, ja  sam iz Crne  Gore,  ako budes  obilazio  sjever  CG javi se, kod  mene imas  besplatan smjestaj, ako te  sta  zanima  u vezi CG pitam, pomocicu koliko budem znao , veliki pozdrav :takoje:

UH, sever ..... necu moci da pravim velike dnevne ture (od Tivat) i veeeeeliko hvala na ponudi za smestaj, .... plan mi je za sada, Cetinje, Niksic, ... trebaju mi bar jos dve dnevne ture da ne bi morao da se pecem na suncu celih 9 dana :) ...... nego 5 od 4 ......... mozda Ostrog? ...... daj ideje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Od Bn do Bl automobilom laganom vožnjom stigneš za 3 i po sata..Jeste put je krivudav, magistralni, ima dosta saobraćaja, ali baš zato pošto je žila kucavica ne znam da ima dio puta da je pored njega samo čistina, ..uglavnom mnooogo zanimljivije nego autoput..jedino prije BL nekih 30ak km imas autoputa do ulaza u BL..U BLsvakako bih ti preporučio da prenoćiš, ima se u BL i fino prošetati i popiti kafica, ima prenoćišta po 15,20 maraka..A mogu ti se do tad raspitati za neki konkretan..Što se tiče puta BL-SA i puteva preko Federacije, stvarno apsolutno ja ne znam nikakav savjet da ti dam..

Slazem se!!! Prencicu u BL, i nasao nesto ali nije na odmet jos koji savet za prenociste.

inace DA, poenta mi je da vozim lagano, tako da tih 3-4h su taman. sigurno stanem i u tuzlu i doboj :) ..... hahah a verovatno i bjelinu stignem za dorucak ....... jel ima dobrog bureka tamo? hihihih

za BL-SA vec sam dobio upute/instrukcije (primer 3eura putarina), ali skrecem do Jajce, .... tako da mozda bude i manje, a i SA-Tivat je za BIH 1,5euro

cak sam i smestaj u tivat vec nasao na jedrenjaci ........

znaci samo mi je put do BG malo dosadan osim kaficu (a mozda i rucak) sa novim prijateljem u jagodini ....... jedva cekam da dodje jul :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

 

pozdrav druze, ja  sam iz Crne  Gore,  ako budes  obilazio  sjever  CG javi se, kod  mene imas  besplatan smjestaj, ako te  sta  zanima  u vezi CG pitam, pomocicu koliko budem znao , veliki pozdrav :takoje:

UH, sever ..... necu moci da pravim velike dnevne ture (od Tivat) i veeeeeliko hvala na ponudi za smestaj, .... plan mi je za sada, Cetinje, Niksic, ... trebaju mi bar jos dve dnevne ture da ne bi morao da se pecem na suncu celih 9 dana :) ...... nego 5 od 4 ......... mozda Ostrog? ...... daj ideje :)

 

Nema na  cemu druze, pa  ako ides  sve  iz tivta, onda  je  bolje  i samo okolinu da  obidjes , jer  je sjvere  daleko za  jedan dan , moj ti je savjet  da  obidjes  Ostrog , mozes obici Cetinje i Lovcen,  ili malo ici tamo ka Skadarskom jezeru

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

 

 

pozdrav druze, ja  sam iz Crne  Gore,  ako budes  obilazio  sjever  CG javi se, kod  mene imas  besplatan smjestaj, ako te  sta  zanima  u vezi CG pitam, pomocicu koliko budem znao , veliki pozdrav :takoje:

UH, sever ..... necu moci da pravim velike dnevne ture (od Tivat) i veeeeeliko hvala na ponudi za smestaj, .... plan mi je za sada, Cetinje, Niksic, ... trebaju mi bar jos dve dnevne ture da ne bi morao da se pecem na suncu celih 9 dana :) ...... nego 5 od 4 ......... mozda Ostrog? ...... daj ideje :)

 

Nema na  cemu druze, pa  ako ides  sve  iz tivta, onda  je  bolje  i samo okolinu da  obidjes , jer  je sjvere  daleko za  jedan dan , moj ti je savjet  da  obidjes  Ostrog , mozes obici Cetinje i Lovcen,  ili malo ici tamo ka Skadarskom jezeru

 

skadar cu da vidim na povratak kuci, ... jer me tako vodi put, kroz skadar i severnu albaniju, pa malo u kosovu i mkd ......

cetinje i lovcen u istom su danu, drugi dan je niksic ..... ostrog treci, ... bar jos jedna ...... i bice top

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Brod, RS, BiH
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Kad ides bez zurbe taj put je jako interesantan, moras znati da su to regionalne saobracajnice i mozes ocekivati da naidjes na sve sto ima tockove sa ili bez motornog pogona, doslovno.  ;)  :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

 

pozdrav druze, ja  sam iz Crne  Gore,  ako budes  obilazio  sjever  CG javi se, kod  mene imas  besplatan smjestaj, ako te  sta  zanima  u vezi CG pitam, pomocicu koliko budem znao , veliki pozdrav :takoje:

UH, sever ..... necu moci da pravim velike dnevne ture (od Tivat) i veeeeeliko hvala na ponudi za smestaj, .... plan mi je za sada, Cetinje, Niksic, ... trebaju mi bar jos dve dnevne ture da ne bi morao da se pecem na suncu celih 9 dana :) ...... nego 5 od 4 ......... mozda Ostrog? ...... daj ideje :)

 

ja i par drugova mozemo da ti pravimo drustvo i da odemo do Manastira Ostrog,nije daleko a predivno je poci u svakom slucaju,mozemo na rucak u restroan Koliba odma ispod i bice sve super :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

 

 

pozdrav druze, ja  sam iz Crne  Gore,  ako budes  obilazio  sjever  CG javi se, kod  mene imas  besplatan smjestaj, ako te  sta  zanima  u vezi CG pitam, pomocicu koliko budem znao , veliki pozdrav :takoje:

UH, sever ..... necu moci da pravim velike dnevne ture (od Tivat) i veeeeeliko hvala na ponudi za smestaj, .... plan mi je za sada, Cetinje, Niksic, ... trebaju mi bar jos dve dnevne ture da ne bi morao da se pecem na suncu celih 9 dana :) ...... nego 5 od 4 ......... mozda Ostrog? ...... daj ideje :)

 

ja i par drugova mozemo da ti pravimo drustvo i da odemo do Manastira Ostrog,nije daleko a predivno je poci u svakom slucaju,mozemo na rucak u restroan Koliba odma ispod i bice sve super :)

 

NARAVNO!!! tel po pp :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Polazak, povratak.....svejedno, može :takoje:

 

Bravo za moje Semberce :) Naravno, sto se tice Bg-a stojim na raspolaganju :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja