Jump to content

Moto Zajednica

pomoc,MZ etz 251 elektrika

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: MZ 250 etz

Pozdrav svim ljubiteljima i ponosnim vlasnicima MZ-a (bivseg DKW-a a buduceg MuZ-a :) ) imam problem pa ako moze pomoc?:) imam Mz 251etz. Generalno sredjena masina i pregledana instalacija. E sad problem je u tome sto crkavaju svecice u voznji od 1,5km pa cak i na leru. Stavljao sam i nove i stare, od bosne 65 do 100ke i ngk itd... Dzabe isti problem, probije. Zamenim kabal svecice i kapicu, isto. Promenim plovak karburatora i iglicu i nastelujem da nema bogatu smesu da ovlazi svecicu, dzaba. Stelujem u rano ili u kasno, prima obrtaje ide lepo u voznji i samo od jednom crknu. Kad izvadim svecicu stavim je u kapicu, naslonim na cilindar zaverglam ne baca varnicu. A kad je dignem malo sa mase onda baca varnicu i na svecici i na cilindru. Sve sam probao jedino jos popa da zovem da ga osveshti:) vise nemam ideju sta pogledati??? Unapred vam hvala! :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mozda da zamenis kondenzator, a pogledaj i platine kakve su .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: MZ 250 etz

I to sam probao. Stavio sam od jawe ts 350. Isti simptomi :-(.. Sigurno je neka sitnica koja je promakla pa sad zeza. Tako me zezala i jawa, 6dana sam je stelovao i cackao dok nije proradila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Mozda ti je crklo nesto u tom elektronskom paljenju, mirise na elektroniku. I kondenzator kad crkne, hoce motor da upali i radi minut dva ( dok se kondenzator ne zagreje ), pa se onda ugasi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 Mozda ti je crklo nesto u tom elektronskom paljenju, mirise na elektroniku. I kondenzator kad crkne, hoce motor da upali i radi minut dva ( dok se kondenzator ne zagreje ), pa se onda ugasi . 

Uuuuu kad se setim, ja sam imao taj problem na MZ150, znaci pojeo sam se ziv dok nisam skontao da me celo vreme jebe kondenzator :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

I to sam probao. Stavio sam od jawe ts 350. Isti simptomi :-(.. Sigurno je neka sitnica koja je promakla pa sad zeza. Tako me zezala i jawa, 6dana sam je stelovao i cackao dok nije proradila Posle nemozes je zaustaviti...

Ako ti je paljenje elektronsko onda ti treba i bobina za elektronsko paljenje,tako da ta od Jawe sigurno nije odgovarajuca.Razlicita je ulazna otprnost bobina a pogresna bobina moze dovesti i do stradanja elektronskog modula paljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja