Jump to content

Moto Zajednica

GPS Trekker za motor?

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd
  • Motocikl: Strom 1000 L5

Da li je neko ugradio sokocalo ovog tipa na svoj moped...?

 

Sezona se blizi, razmisljam da narucim sa Ali-ja za probu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Mislio je verovatno na nesto ovako, planiram i ja da pazarim jedan, konkretno ovaj model radi na bateriju, kazu da moze da drzi do 7 dana bez punjenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imam isti, radi na bateriju mozda max 20 sati, ja sam ga spojio na USB ispravljac koji ga puni dok motor radi.

Uredjaj ok radi, zadovoljava svrsi.

 

Tih sedam dana je na stand by modu, kad je nova baterija. Kod mene kad je bio nov max tri dana.

Jedan dan je sad siguran bez obzira na broj upita. Ako ne saljes upite moze i duze da izdrzi.

 

USB napajanje sa 12V

 

http://www.ebay.com/itm/For-Car-GPS-Smartphone-Converter-Regulator-Step-Down-DC-12V-24V-to-USB-5V-3A-15W-/322098552625?hash=item4afe91df31:g:W2AAAOSwhRxXLAw0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd
  • Motocikl: Strom 1000 L5

Mislio je verovatno na nesto ovako, planiram i ja da pazarim jedan, konkretno ovaj model radi na bateriju, kazu da moze da drzi do 7 dana bez punjenja

Tako je, na to sam mislio.

 

@ Perkele - sluzi ako izgubis motor :jee:

Video sam i par komada sto se kace na 'kumulator regularno dve zice sto znaci da su stalno aktivni, e sad verujem da ne trose nesto preterano bateriju inace ih ne bi napravili tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Baterija ovog trackera radi na 3.8v, ne mozes ga povezati direktno na akumulator nikako. Mozes njegov punjac da povezes na akumulator. Znam o cemu se radi, poznanik je napravio bateriju velikog kapaciteta paralelnim spajanjem vise manjih baterija i ubaci to u kola i prati zenu... Ne znam koliko vuce struje da stalno bude nakacen punjac na akumulator ali verujem da ako ne vozis motor svakodnevno da bi akumulator brzo stradao... I jos jedna stvar, ako se uredjaj ugasi zbog ispraznjene baterije, kad ponovo punjac proradi treba uredjaj i upaliti a ako ga sakrijes to moze da bude problem. Pogotovo sto je zagarantovano da ce u tom slucaju baterija otici ispod 3.3v a ako ode ispod toga ne moze ni punjac da je pokrene vec mora da se vadi i da se ona prvo na odgovarajucem uredjaju digne iznad 3.3v pa tek onda dalje... Ko ne zna, da bi baterija mogla da se puni u telefonu ili slicnim uredjajima mora da ima 3.3v, ako padne ispod nece poceti punjenje i uredjaj ostaje mrtav i na punjacu i bez punjaca, a da bi upalio uredjaj baterija treba da ima 3.7v. A da ne pominjem da svaki lopov ima jammer koji ometa signal tako da je ovo tesko gubljenje vremena, novca i energije. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd
  • Motocikl: Strom 1000 L5

Ne bih se u potpunosti slozio sa tobom ;) .

Evo jednog koji sam ja gledao konkretno: http://www.ebay.com/itm/Real-Time-GPS-Tracker-GSM-GPRS-Tracking-Tool-for-Car-Vehicle-Motorcycle-Bike-/231849158949

 

radi na 12V, vezuje se na akumulator i vuce 0.2mA kad je na STB sto je zanemarljivo malo za akumulator. Ovaj moze da salje SMS, ima detektor vibracije itd. Dovoljno je mali da ga sakrijes gde god.

 

BTW, nema svaki lopov jammer, narocito klinci koji naidju pa se izivljavaju i isprobavaju malo. Od profesionalca te nista nece spasiti ali zasto mu ne otezati :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja