Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 - pravi izbor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ljudi, ekstra ste!

 

Toliko dobrih primera i iskustava, oduševio sam se!

 

Jako sam blizu odluke da uzmem 900 :)

Realno, po svemu što sam pročitao ima dovoljno kvaliteta da poguram još nešto love i uzmem njega.

 

Ako neka ima još neki info koji može da utiče na moju odluku, neka piše.

 

@nenadbg88

 

Ovo jeste prvo motor koji uzimam na sebe.

Vozio sam Suzuki SV650, ali to nije motor za mene, niti za moje potrebe.

 

Što se tiče samog motora, voleo bih da izgura duža putovanja sa opremom, ali i da me služi po lokalu (putujem na posao 30km u jednom pravcu).

Po svemu što sam pročitao o TDM-u, to je motor za mene.

Nenadbg88

Znaš kako nikada ne znaš na šta ćeš ustvari da se primiš kada kreneš da voziš motor. Gotovo svako koga znam je kupio prvi motor koji je bio sklop cena-kvalitet onoga što može da priušti i odprilike onoga što misli da želi, da bi posle nekog vremena, i probanja raznih motora od drugara itd shvatio šta ga zapravo radi. Što se mog mišljenja tiče, za prvi motor samo da nije R klasa od 1000 kubika, za ostalo idi kuda te srce vodi. I srećna vožnja ;-)

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pored gore navedenog sa cim se slazem,vazi i opste pravilo: Ako kupis kantu,napatices se i naplacati majstora i opet ce biti kanta,a ako kupis dobar,odrzavan motor vozices se i menjati potrosne delove i biti nasmejan. Nije bitno koj model i marka je u pitanju,bitno je da je motor redovno servisiran,zdrav i prav.

A i ako se sa Tdm-om zeznes,on se lako prodaje,zato sto je univerzalan i dobar motor pogotovo 900tka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I jos nesto. Velika je razlika izmedju odrzavanja vozila i popravljanja kad stane. Odrzavano vozilo te nikada nece ostaviti na putu. U Srbiji se vozila uglavnom samo popravljaju kad stanu.

Pazari sta ti se svidja,ono cemu te srce vuce. Motore ne vozimo zato sto su prakticni vec zato sto volimo.

Meni je svaki motor koji sam imao dolazio u snove,tdm me je proganjao mesecima dok ga nisam kupio. Sad ne sanjam ni jedan,ali cim pocnem da sanjam naredni motor,ovaj prodajem i kupujem taj,koje god on marke bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Astralna projekcija na TDM :) 

 

Vagam između ova dva:

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/7751755/yamaha-tdm 

 

Uklapam se u cenu, nemam dovoljno iskustva na ovim motorima da mogu da kažem da mi nešto smeta, deluje (a i rekao mi je vlasnik) da je redovno održavan, ispravan. E sad, stariji = veća šansa za veće kvarove. 

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/9177817/Yamaha%20TDM%20900

 

Ne uklapam se u cenu, al mogao bi da naguram. :) Ostaje registracija + prepis, što dodatno opterećuje već opterećeni budžet. :D Naravno, noviji je motor i sigurno da je po mnogim, gore pomenutim, bolji od starijeg prethodnika.

 

 

Zaključak je da bi bez problema uzeo 850, to je motor koji mi se prvi zakačio za srce (što bi rekao Astral). 

Jedini problem je što je iz Niša, pa nije jednostavno da skoknem da ga pogledam jer sam u Subotici.

 

Ako neko ima neki savet, dobrodošao je. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ima jos motora na prodaju ali nisu svi u oglasima.

Ti daj oglas da kupujes motor pa malo pricekaj... neka oni zovu tebe, njima je vise gusto nego tebi.

Moze se naci 900 i ispod 3000e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Imam ja savet, mada ce ispasti da se hvalim.

Pre kupovine, pogledaj oglas za moj TDM

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/115710-yamaha-tdm-850-1999-o-57500km/

Kupio sam drugi motor, pa mi je ovaj visak. Mozes se raspitati kod Grofa koji je postovao ovde o utiscima, on je jedan od prethodnih vlasnika, a kod gomile forumasa o meni, masa njih me zna. 

061 255 655 0

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ovaj 850 stoju na oglasu vec jako dugo vremena. Ne znam kakav je niti sam zvao jer mi je cena za to godište apsolutno nerealna (pričam u svoje ime i na osnovu mog istraživanja), čak i sa svom opremom koju ima. Ja sam moj motor uzeo u Septembru 2016, i dvoumio sam se između mog i jednog iz Resnika u Bg, ali ne vidim ga na oglasu. Imaj u vidu da ne trebaš ni da daš poslednji dinar i da se zadužiš na sve strane jer će ti onda leto proći u vraćanju dugova umesto u uživanju i putovanjima. I prebaci se na temu TDM srbija (motori, touring), daleko mnogo više ljudi ima tamo, možda neko i prodaje neki dobar primerak. Ja sam svoj kupio preko bjb, ne preko nekog zvaničnog sajta za prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Taj beli 4tx dugo stoji u oglasima.. Zasto,ne znam. A ovaj 900 je bas lep.

A zar nema u Subotici onaj lik sto valja motore,sve slike na oglasima su mu ispred nekog zelenisa neke ograde s listovima. Vidi sta on ima,mozda cak moze i da ti uveze nekog lepotana po narudzbini buduci da radi to.

Ps. Astral Projection rules! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam se isto setio tog iz Subotice što uvozi, uvek svi oprani i namazani, al mi bilo glupo da pomenem :-)

Strpljenje, strpljenje, strpljenje... Hahaha lako je pričati dok se glava ne usija, ne daj bože da se pođe sa parama u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dudic prodavao prelepog 900 ali mislim da je otisao.. :(

Lucky prodavao lepog 4tx,al mislim da je i on otisao.. Al bice jos neki.. Samo polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

LuckyVladano i dalje prodaje motor. Mogu da kažem da je dobar i pošten čovek, ali za motor stvarno ne znam nisam imao prilike da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Taj iz Nisa je bio u pocetku 3200 cini mi se,kad pogledam opis oglasa ne bi ga kupio ni da je ispod cene,obrati paznju,meni je izmakao dok sam sklapao kockice tdm clana jokerns ali je bio skoro u oglasima mislim 2200 evra verovatno ce se pojaviti ponovo,lakijev verujem da je dobar ali ako mozes kupi 900-tku.Ja sam pogledao prosle godine 10-ak komada i svi su bili losi,jedan sam vratio posle par dana jer je imao neke falinke koje mi je vlasnik precutao,tada mi se sve smucilo i kupio sam t max koji sada prodajem da kupim TDM-nidje veze :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 337 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Da ne zaboravim, ovo cini mi se da ga zovu bagster sediste na TDM-u mi je je bilo uzasno,kvalitet je i vise nego odlican ali brate zulja jajca i ostalo,mnogo mi je lepse za voznju bilo fabricko sediste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Eх, да купујеш 4cn имао би једног одличног  да ти препоручим   :zvizduk:  :zvizduk:  :zvizduk:  :jee:  :jee:  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Čisto da ubacim i ja neko slovo.

 

Ja sam veoma nov vozač i meni je prvi motor ovaj TDM kojeg vozim. Odvezao sam na njemu oko 5000 km za sad i sveukupno, jako sam ga zavoleo.

 

Istina je - mislim da mu je najveća mana to što je težak k'o tuč, ali da se čovek navići na to. Što se tiče toga da li je to dobro za novog vozača, tu sam hteo da se ubacim da kažem - mislim da jeste! Iako je žešće sranje kada ga guraš ili ideš sporo i krivudavo, JAKO je dobro kad te tuče žestok vetar ili imaš tu sreću kao ja, da ti na motor naleti golema kartončina koja je ispala iz kamiona. Ja sam u tom trenutku stisnuo ručke (i govno), a motor nije ni trepnuo, iako sam punom površinom udario u kartončinu, pri brzini ~80 kmh. Dakle, ono što sam hteo reći, vrlo je stabilan kad se kotrljaš.

 

Druga zamerka bi bila (kao što je isto neko gore pomenuo) zaštita od vetra. Dobro, ja imam još i podignut korman, što u kombinaciji sa mojom visinom i patrljkom od vetrobrana koji ima TDM znači da imam kurac u zubima, a ne zaštitu od vetra.

 

Osim toga, pogotovo sad kad sam ga sredio, fantastično sam zadovoljan njime. Hteo sam prodati ovog da kupim novijeg za ovu sezonu, ali pošto se niko nije javio tri meseca, bole me baš - voziću ga ja :) Štaviše, zainatio sam se da ga sredim do jaja kako se meni sviđa i da ga ne menjam neko duže vreme.

 

U svakom slučaju - srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja