Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 - pravi izbor?

Recommended Posts

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Jbt pocrvenecu...   :lol:

Nije ti dosta sto ti je motor crven!? Toliko volis crvenu boju :D

Salu na stranu, tvoj TDM sam imao prilike da vozim i mogu da kazem da je jedan od boljih na koje sam imao priliku da sednem. Pogotovo od kad si stavio Asa Race auspuhe na njega. Ako cemo pravo, motor ti je bolji nego sto si ti dobar covek. Manje zajebava. :lol:

 

@thedaaax:  Ako imas nameru da kupujes TDM, moj ti je savet da probas Luckyevu masinu pre nego doneses konacnu odluku. Ne kazem da je naj bolje sto postoji, ali je vredan

                    paznje. Kako god, srecna ti kupovina i ulazak u sektu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav drugari, ovo oko kupovine tdm je u sustini veoma jednostavna odluka ako znamo sa kojim finansijama raspolazes, samo ono sto treba prvo da uradis je da sve stavis na papir i bodujes a rezultat ce ti biti vise nego ocigledan. 

Sto se tice samog modela kao TDM to je izuzetno pouzdan i kvalitetan motor koji je uz to i veoma povoljan u odnosu na konkurenciju.

Sigurno neces pogresiti ako kupis TDM bilo to da je 850 ili 900 koja je mnogo mnogo bolja ali i skuplja varijanta.  (mala je to razlika u novcu koliko je bolja 900)

 

Prvo mora da stavis na papir novac kojji ti treba da ga osposobis za voznju (registracija,servis,benzin bar za narednih 1000km kojih ces napraviti za prva dva dana voznje i sl.) pod uslovom da vec imas osnovnu opremu kao sto je kaciga rukavice...

A onda dolazi drugi dodatni deo kao sto je npr neodgovarajuci vizir, los lanac, plocice lamela i sl.) a da ne govorim o dodatnim stvarima kao sto su bocni koferi, roll barovi...)

 Znaci sve moras da stavis na papir koliko ce ti jos trebati novaca u narednom periodu za stvari koje su ti prioritet i onda racunica postaje jasnija.

 

konkretno za ova dva modela sto si naveo tdm 850 i 900 tu je veoma jednostavna odluka.  taj tdm 900 je savrsen izbor i ako imas mogucnosti da dodas jos tih 650e razlike to ti je definitivno najbolji izbor, stim da to i nebi bila razlika 650e nego bar 200e manje koliko vrede bocni koferi na njemu.  zaista dobar primerak 900.

bolje je i kupiti tu 900 pa parkirati motor 2 meseca u garazu al zato kad prodju ta dva mesec uvek ces imati noviji model i bice ti posle drago  a ako  ne mozes to sebi da priustis onda nadji

tdm 850 koji ni slucajno nije skuplji od max 2000e jer ne vrede iznad te cene i obrati paznju na sve ono sto ce ti trebati u narednom periodu da investiras u njega da bi te sluzio, gledaj da ima solidne gume kofere lancanike i lanac, zadnji amortizer diskove sve ono sto je skupo jer kad se prodaje motor to se jeftino dobija sa njim al kad ti naknadno kupujes to je onda uzasno skupo.

iz ponude tdm850 izbaci sve sto je skuplje od 2000e jer ako platis skupo tdm 850 i jos malo ulozis znaj da u skorije vreme neces preci na tdm 900 jer ti se nece isplatiti prodati za bagatelu kad te je izasao puno, a da ne postoji tdm 900 onda bi ti savetovao da kupis skuplji i ocuvaniji jer bi ga vozio duzi period.

veruj mi na rec da nece proci ni mesec dana a da neces pozeliti da ga menjas za 900 zato kupi sto jeftiniji a opet da je odnos cena -kvalitet da bi ga mogao lako prodati kad skupis pare za 900 ili neki drugi novije generacije.

 

malo sam vas udavio sa ovom objavom (i ja sam se smorio od pisanja) al voleo bih da pametno odlucis jer tdm 850 je odlican motor ali naspram 900 je prevazidjen tako da konkretno izmedju ta dva modela za tako malu razliku u novcu nema razmisljanja ili kupi dobru 850 do 2000e 

 

Ja imam veoma lepu 850 u odlicnom stanju i kada bi je prodavao ne bi trazio vise od 1800e jer to im je realna cena a uz to je jos u stanju sipaj i vozi.

 

Jos samo nesto da dodam da ne zaboravim, ti tdm 900 mozes i jeftinije da nadjes u varijanti ``naked`` (bez opreme) a njih onda kad skupis pare naknadno kupis, to ti dodje tdm 900 na rate hahaha

 

srecno sa izborom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd

Čisto da ubacim i ja neko slovo.

 

Ja sam veoma nov vozač i meni je prvi motor ovaj TDM kojeg vozim. Odvezao sam na njemu oko 5000 km za sad i sveukupno, jako sam ga zavoleo.

 

Istina je - mislim da mu je najveća mana to što je težak k'o tuč, ali da se čovek navići na to. Što se tiče toga da li je to dobro za novog vozača, tu sam hteo da se ubacim da kažem - mislim da jeste! Iako je žešće sranje kada ga guraš ili ideš sporo i krivudavo, JAKO je dobro kad te tuče žestok vetar ili imaš tu sreću kao ja, da ti na motor naleti golema kartončina koja je ispala iz kamiona. Ja sam u tom trenutku stisnuo ručke (i govno), a motor nije ni trepnuo, iako sam punom površinom udario u kartončinu, pri brzini ~80 kmh. Dakle, ono što sam hteo reći, vrlo je stabilan kad se kotrljaš.

 

Druga zamerka bi bila (kao što je isto neko gore pomenuo) zaštita od vetra. Dobro, ja imam još i podignut korman, što u kombinaciji sa mojom visinom i patrljkom od vetrobrana koji ima TDM znači da imam kurac u zubima, a ne zaštitu od vetra.

 

Osim toga, pogotovo sad kad sam ga sredio, fantastično sam zadovoljan njime. Hteo sam prodati ovog da kupim novijeg za ovu sezonu, ali pošto se niko nije javio tri meseca, bole me baš - voziću ga ja :) Štaviše, zainatio sam se da ga sredim do jaja kako se meni sviđa i da ga ne menjam neko duže vreme.

 

U svakom slučaju - srećno!

Pozdrav komsija (NS) sto se tice tezine tdm za mene je sasvim pristojne tezine koja je lepo rasporedjena i nema visoko teziste tako da ga je lako zadrzati, al verovatno sve zavisi od gabarita vozaca, samo ima velike razlike kada je pun rezervoar i prazan, dosta se teze zadrzi motor kada se u mestu obori pa pokusa da se vrati. u voznji se ne oseti.

 

Sto se tice zastite od vetra, to se jako lako resi za male pare, mozes to cak i sam da zavrsis. kupis plaksiglas 3mm ili 4mm ako je visok u npr uradi sam i ukrojis ga ubodnom testerm na srednjoj brzini i zagrejes ga ravnomerno po celoj povrsini  npr kvarcnom na tri zice (siroka grejna povrsina) i iskrivis ga u zeljenom obliku. jako prosto i jeftino. na prolece kad krene sezona ako se vidimo na miseluku napravicemo vizir kao bilbord hahahhah

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Vidim da se ova tema baš "razradila" pa da dodam još po koju na ono što sam ranije napisao.

Koliko vidim svi se slažu sa mojim mišljenjem da je TDM 900 mnooogo bolji od 850 i vredi razlike od 700-800E. Nemoj da se razočaraš, neko je spominjao i ABS, on se na TDM pojavljuje kao dodatna oprema tek od 2005, a to godište ne možeš finansijski da dobaciš. Isto tako, čovek koga pominju iz Subotice imauvek lepe ali "gole" 900tke i pitanje je da li možeš da ih posle opremiš za svoje potrebe.

900 koju gledaš izgleda sasvim OK i solidno opremljena i ja bih probao da je dobijem za cenu do 3000E. Kao primer reći ću da sam ja prodao sličnog TDM 900, bolje opremljenog, pre 2 meseca za 3400E. Ali imao sam nove kofere, rolbar, gel sedište, maglenke.... čak sam ostavio i moto navigaciju na njemu, tako da je po meni to otprilike tih 400E razlike. Možeš pogledati slike mog bivšeg motora ovde na forumu na oglasima prodajem nekoliko stranica unazad.

Ako ti je ipak to velika cifra, slažem se sa NikolaTDM da uzmeš što bolji 850, ali nikako preko 2000E, jer realno ne vrede više. Lucky je moj drug, jako pošten čovek i neće te slagati ništa u vezi njegovog motora za koji mislim da je natprosečan 850. E sad, on nije nigde naveo cenu, ali, poznavajući ga, mislim da lako možete da se sporazumete :jee1: .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Zaboravih na još jednu razliku koja je, po meni, jako bitna za putni motor: 850 nema predvidjenu mogućnost ugradnje centralnog štendera i on se može nabudžiti somo uz modifikaciju auspuha i neizbežno struganje u krivinama. 900 ima kao dodatnu opremu mogućnost kupovine originalnog štendera, a postoje i aftermarket koji se ugradjuju bez dodatnih modifikacija. Novi su dosta skupi, ali ja sam imao sreće i nabavio original polovan za 40E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Zaboravih na još jednu razliku koja je, po meni, jako bitna za putni motor: 850 nema predvidjenu mogućnost ugradnje centralnog štendera i on se može nabudžiti somo uz modifikaciju auspuha i neizbežno struganje u krivinama. 900 ima kao dodatnu opremu mogućnost kupovine originalnog štendera, a postoje i aftermarket koji se ugradjuju bez dodatnih modifikacija. Novi su dosta skupi, ali ja sam imao sreće i nabavio original polovan za 40E.

O da,kako to zaboravih. To mu je naj veca mana od svih i veoma sam zamerio Yamahi zbog nedostatka centralnog. Bravo za prigovor! Putni motor bez centralnog,ko maratonac bez patike.. C,c,c...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

 

Zaboravih na još jednu razliku koja je, po meni, jako bitna za putni motor: 850 nema predvidjenu mogućnost ugradnje centralnog štendera i on se može nabudžiti somo uz modifikaciju auspuha i neizbežno struganje u krivinama. 900 ima kao dodatnu opremu mogućnost kupovine originalnog štendera, a postoje i aftermarket koji se ugradjuju bez dodatnih modifikacija. Novi su dosta skupi, ali ja sam imao sreće i nabavio original polovan za 40E.

O da,kako to zaboravih. To mu je naj veca mana od svih i veoma sam zamerio Yamahi zbog nedostatka centralnog. Bravo za prigovor!

Slažem se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

@NikolaTDM

 

Brutalno! Odgovorio si mi na pitanje koje još nisam ni postavio! (a hteo sam) Extra što može tako nešto da se uradi. To definitivno upada u moju ideju o kompletnom TDM-u (pošto se uglavnom vozam sa njim na duge staze i mlaćenje vetra hoće da mi ide na kurac, upravo zbog toga). Čim budem bio u mogućnosti, ima da sklepamo nešto. Hvala na savetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Astralna projekcija na TDM :)

 

Vagam između ova dva:

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/7751755/yamaha-tdm 

 

Uklapam se u cenu, nemam dovoljno iskustva na ovim motorima da mogu da kažem da mi nešto smeta, deluje (a i rekao mi je vlasnik) da je redovno održavan, ispravan. E sad, stariji = veća šansa za veće kvarove. 

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/9177817/Yamaha%20TDM%20900

 

Ne uklapam se u cenu, al mogao bi da naguram. :) Ostaje registracija + prepis, što dodatno opterećuje već opterećeni budžet. :D Naravno, noviji je motor i sigurno da je po mnogim, gore pomenutim, bolji od starijeg prethodnika.

 

 

Zaključak je da bi bez problema uzeo 850, to je motor koji mi se prvi zakačio za srce (što bi rekao Astral). 

Jedini problem je što je iz Niša, pa nije jednostavno da skoknem da ga pogledam jer sam u Subotici.

 

Ako neko ima neki savet, dobrodošao je. :)

pozdrav jako pretetro gazda sa cenom nije mu do prodaje nego sta vise da zaradi....99 godiste ces naci jeftinije i manje km samo proguglaj 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Okej, sada već imam ozbiljnu osnovu za odluku, hvala svima vama na tome!

Zbog love sam se više išao ka 850, ali pošto ne planiram uskoro da menjam motor (to sada kažem, videćemo u budućnosti), blizu sam da se isprsim za 900 :)

Generalno novija generacija, gomila stvari koje su nadoknadjene u odnosu na prethodnika i verujem da će me služiti narednih nekoliko godina pošto ću da ga mazim i pazim :)

 

Imao sam averziju prema forumima, jer sam mislio da ovde boravi većina 'paljevina' koja priča priče koje nisu objektivne, ali sam pogrešio!

Uči se čovek dok je živ ;)

 

Idem ovih dana u NS da vidim onog lepotana, pa da se družimo na okupljanjima jer ste mnogo dobra TDM sekta ;)

 

Ako neko zna za 900 koji je u boljem stanju nego ovaj koji sam našao, šaljite!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Neki nas zovu i "Oni sto trose ulje" :lol: al mi njih ostavljamo u prasini i stotinama decibela iz nasih izduva :D

u zdravlju da pazaris i da das krug :) i na tdm okupljanje da dodjes,prati u temi Tdm Srbija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Neki nas zovu i "Oni sto trose ulje" :lol: al mi njih ostavljamo u prasini i stotinama decibela iz nasih izduva :D

u zdravlju da pazaris i da das krug :) i na tdm okupljanje da dodjes,prati u temi Tdm Srbija.

Nemoj tako, kolega Astral...eno onaj se kune da mu TDM od zamene do zamene ne potroši ni kap ulja... :P  :lol:

Nismo mi krivi što su nam karike potrošene pa nam naši TDM-ovi troše ulje...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vidi,moze se desiti.. Markov Tdm jeste bio lep i dobar,a i poznajem coveka ozbiljan i posten. Tako da mu ja licno verujem,al to bi bio jedini tdm kog ja znam da ne trosi.. :) s tim da i moj u gradu zaista ne trosi ni kap,ali onda kada se izadje na auto put i kada se vozi preko 5k rpm retko koji moze biti imun na potrosnju.

 

 

Sa telefonskog aparata koji nije iPhone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Vidi,moze se desiti.. Markov Tdm jeste bio lep i dobar,a i poznajem coveka ozbiljan i posten. Tako da mu ja licno verujem,al to bi bio jedini tdm kog ja znam da ne trosi.. :) s tim da i moj u gradu zaista ne trosi ni kap,ali onda kada se izadje na auto put i kada se vozi preko 5k rpm retko koji moze biti imun na potrosnju.

 

 

Sa telefonskog aparata koji nije iPhone

 

 

Isto je i kod mene bilo...po gradu nista a na auto putu trosi,imam jednog prijatelja u Banja Luci koji isto tvrdi da mu ne trosi...pa eto,mozda ih i ima :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Evo ja odmah da kažem da nisam imao prilike da ga provozam na nekoj dužoj relaciji otvorenim putem. Mojih par hiljada km koje sam prešao sa njim su po bg do sada. Planiram duži put sa prvim lepim vremenom pa ćemo videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Magicna cifra je 5000 obrtaja. Bar je to moj zakljucak.. Tako da kapiram ako se drzis ispod onda nema potrosnje al ako vozis na autoputu za Grcku npr vise sati 150km/h mora malko sa potrosi.. Nego ima ljudi nece da kazu sta i kako,znas,vole da lazu i sebe malko.. Ne kazem da nema odlicnih ,besprekornih primeraka,al nije bas svaki drugi takav,nemojmo se lagati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja sam već gore, i u temi TDM Srbija napisao, to nije motor za takvu vožnju! Možeš sada da ga voziš do Pariza u cugu bez problema normalnom vožnjom, ali za nagla ubrzanja i velike brzine nije. Me i je Laki rekao kada sam trebao da ga kupim "nemoj ga voziti preko 110, i ne divljaj, neće ti ni kap potrošiti."

Meni je iskreno brzina 110 taman za uživanje i putovanje. Iako sam rekao da sam vozio pp gradu sve, moram da napomenem da živim na periferiji i da svaki put do grada imam 8-9 kilometara vožnje po autoputu u jednom pravcu, i nikada nisam prešao tu brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da,da definitivno kada vozi sporije da kazem do 120 potrosnje ulja nema,a vala i potrosnja goriva bude bas dobra ,kod mene oko 5,5-6L ja prezadovoljan..

Al iskreno kad krenem na autoput ne mogu ga voziti 110 makar na vazduh isao,140-150 je vec ok ,moze se solidna kilometraza preci u danu ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

thedaaax, evo kao novopeceni vlasnik TDM-a da pripomognem (odnosno da te jos bolje zbunim)! Ovo je nacelno pouzdan, dugotrajan, lakoupravljiv i prilicno nosiv motor bez obzira u kojoj verziji. U mestu je tezak i bedevijast, ma kao sa debelom zenskom, ali cim se krene sve je drugacije. Proizvodio se 1991-2013 a sada nesto slicno nosi naziv Tracer 900 (motor mu slucajno 850). Podelimo ih na 3vd (1991-1995), 4tx (1996-2001) i 900 (2002-2013). Glavne osobine i razlike medju prve 3 glavne grupe cemo sada navesti (podtipova ima kao sitnih svetaca). Tip 3vd (1991-1995) ima okrugle farove, celicni ram, radilicu 2 paralel, 5 brzina, tanje stapove 1 mm, 18 litara rezervoar, gravitaciono napajanje karburatora (bez pumpe), 1 bobinu, rucni saug dole, tanju oprugu zad.amorta, ... Tip 4tx ima cetvrtaste farove, radilicu sa kolenima na 270-90 stepeni, zupcanike u menjacu deblje a skracene prenose, stapove deblje 1 mm, zadnju oprugu deblju 1 mm, 20 litara rezervoar, 2 bobine i drukciji CDI, od 1997 ozicenje za alarm, od 1999 elektricnu pumpu za benzin u rezervoaru, dodatne instrumente i kontr.sijalice, ...ima jos... Pasuje dosta elemenata izmedju 3vd i 4tx. Tip 900 (2002-2013) ima aluminiumski ram, 6 brzina, ugradjen racunar za upravljanje radom motora, senzore za to sve, kocnice vece za 1 mm, sire felne i gume za 1 broj, nizu potrosnju goriva zbog svega od nekog doba i ABS kocnice.... sasvim drugi motocikl slicnog izgleda. Tracer 900 necemo razmatrati ovaj put. Bilo bi pozeljno da prvo ovo sve dobro utuvis pa onda razmisljaj dalje, emocije i predubedjenja iskljuci (izgled podstice emocije, vodi racuna). Navescu svoje rezone pri kupovini, nemam nameru da druge ubedjujem u bilo sta (prihvatam drugacija misljenja). Imam 58 godina i motore vozim cetrdesetak i vise god. Vrlo tesko se danas prodaju, sto kupim verovatno ostaje i dalje u rukama. Ne jurcam, necu R. Nikako se nemogu spakovati na R pogotovo 600. Trazim pouzdanost, trajnost, mogucnost popravke ma sta da se desi. TDM kao koncept odgovara, samo da vidimo koji od tipova. Zivim i dalje cu ziveti u (mojoj jedinoj) zemlji gde zalutaju losa goriva, prevarantska ulja, i gde dobro zive nadri-majstori. Drumove jos uvek prelecu duhovi Marka Kraljevica (ponegde su nesto kao preorani). Mora postojati resurs delova (prodavnica i otpad, postoje oba). Odbacujem alu-ram zbog teske ili nikakve popravke ako zatreba zavarivanje, manja tezina alu-rama mi nista nece znaciti jer cu ionako da ga natovarim kao brdsku mazgu. Odbacujem agregat sa preradjenom radilicom 270-90 koja nije prvobitno projektovana i razvijena za taj agregat pa se javljaju (ponekad) pucanja po pola (ima na ovom forumu). Odbacujem racunar (kompjuterski dirigovan agregat i pripadajuce senzore) zbog ako li kompjuter crkne, ode u djubre x-stotina evra, osetljiv na razlicita goriva i pogotovo primese... Odlucujem se za celicni ram (lako moguca zavarivanja), podnosi preopterecenja. Odlucujem se za karburatorski agregat kome se uspostavlja rad procackavanjem. Odlucujem se za agregat bez pumpe za gorivo, koja crkne od trunja ili joj otpadne zica (u mraku, provereno). Odlucujem se za menjac sa 5 brzina i mirniju voznju zbog elasticnosti, redjeg menjanja brzina (6-to brzinski sam imao, bolje ubrzava ali je vozac stalno na kvacilu i menjacu). Odlucujem se za jednostavniju elektricnu instalaciju i uredjaje na njoj (manja mogucnost kvara, zastoja). Prihvatam manju snagu, sporije ubrzanje, malko visu potrosnju goriva manji rezervoar za 2 litre i tanje ogibljenje (koje opet radi). Sve ovo najmanje i kosta jer je sav povoljan koncept (za moju malenkost) ugradjen u tip 3vd. Nekoliko meseci preturao, cunjao, glodario... odabrao, dogovorio i KUPIO. Zdrav komad (dobro ocuvan, ODRZAVAN) je najbitnija stvar pri kupovini. Molim da se uzme u obzir, ovo je licno razmisljanje i nije pobijanje drugih misljenja. Srecno sta god da odlucis kolega!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Da te i ja posavetujem, kao bivši vlasnik motora od kolege iznad (kakav te bandit spopao  :stabre: ).

Nisam potpuno razumeo TDM-a dok nisam odvozao u cugu 800km u dvoje.

Tek tada je pokazao svoje pravo lice i oduševio me lakoćom i snagom.

Mislim da je sa tom namerom i projektovan, da bude putni motor za dvoje, pouzdana raga koja te neće ostaviti na putu.

 

Imao sam priliku da ga menjam za Horneta. Da vidiš taj osećaj kada sa TDM-a sedneš na "biciklu"  :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja