Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 - pravi izbor?

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

A on mi je ispred nosa odneo crnog TDM-a iz Beocina... Aha, sad znam ko je, gotov si kolega. Ostale bi mi i novosadske tablice, neka te neka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Iako smo slično godište, moram reći da se uopšte ne slažem sa kolegom marshallom. Ako nastavimo njegovim rezonom, i CDI se ne može popraviti, platine su mnogo bolje, diskovi i pločice se brzo troše, bolji su doboši itd. Ispada da treba kupiti neki BMW R26 ili R50 iz pedesetih godina koji se stvarno popravljaju čekićem i kleštima ;) . I kod kola onda naravno ništa novije od Juga jer može da se pokvari.

Šalu na stranu, mislim da napredak treba poštovati, da modernije konstruisani motori imaju dovoljno prednosti i da napredak tehnologije garantuje da povećana komplikovanost ne znači i povećan rizik od kvarova. Osim toga, i najstariji TDM 900 je skoro desetak godina mladji od preporučenog 3VD, a godine ipak znače. :stabre:

I još jedne razlike sam se setio: 900 ima prednji točak 17", a samim tim standardnu dimenziju gume i bolje upravljanje na putu u odnosu na 18" na TDM 850.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Dudicev tdm 900 je zavrsio kod mene. Nikako nisam pogresio u izboru motora jako sam zadovoljan, nemam neke km iza sebe na tom motoru pa i ne mogu previse da komentarisem, na njemu mi malo smeta zastita od vetra i to je sve.Jako bitna stvar vec je neko pomenuo da ostavis nesto novca sa strane za neka ulaganja kojih ce sigurno biti. jako lako se vozi, njegova tezina meni nije problem dosta zavisi od visine, ja sam mali 178 ali sasvim dovoljno da stojim sa obe noge na zemlji pa mi i nije problem tezina, tezi mi je bio skuter da guram aprilia atlantic 500 nego tdm. Snage ima za preticanja sam ili u dvoje bez problema putna brzina odlicna i rasterecena 6-om brzinom, mala potrosnja. Zbog svega navedenog nisam ni razmisljao o 850. do duse pruzio sam se vise nego sto sam bio u mogucnosti ali nije mi zao, za ostatak poplako kako bude para tako ce se i resavati. Ima jedan u oglasima crni od preprodavca mislim da je cena 3190. Kolega je kupio od njega motor i nije se pokajao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Taj njegov je bas lep i odrzavan u zdravlju da se vozis!

 

Sa telefonskog aparata koji nije iPhone

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Zaboravih na još jednu razliku koja je, po meni, jako bitna za putni motor: 850 nema predvidjenu mogućnost ugradnje centralnog štendera i on se može nabudžiti somo uz modifikaciju auspuha i neizbežno struganje u krivinama. 900 ima kao dodatnu opremu mogućnost kupovine originalnog štendera, a postoje i aftermarket koji se ugradjuju bez dodatnih modifikacija. Novi su dosta skupi, ali ja sam imao sreće i nabavio original polovan za 40E.

Koliko može da košta instalacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Ako mozes, kupi ovo. Neces se pokajati.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117114-suzuki-dl-650-v-strom/#entry1938602

Zamenis ulje i samo gas,spakovan za put skroz. Lepotan

 

Ubijaš me :D 

 

Šalim se, mnogo je lep!

 

Moram da pogledam malo, istražim, nisam razmišljao o V-Stromu...

Cena je na gornjoj granici + nema kofere :(

 

Sve ostalo mi deluje kul.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ma puŠti ViAstrala, kupi Diversion 900 i da te Bog vidi! A isto Yamaha, kao i TDM, a ne troši ulje. Dva u jedan! :)

Izvini na offu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

Ako mozes, kupi ovo. Neces se pokajati.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117114-suzuki-dl-650-v-strom/#entry1938602

Zamenis ulje i samo gas,spakovan za put skroz. Lepotan

Ubijaš me :D

 

Šalim se, mnogo je lep!

 

Moram da pogledam malo, istražim, nisam razmišljao o V-Stromu...

Cena je na gornjoj granici + nema kofere :(

 

Sve ostalo mi deluje kul.

mislim da ima kofere,samo mozda nisu na slikama. Kontaktiraj vlasnika. Mare je super lik,a motor mu je odlican. Da imam para,ja bih sad vec sedeo na tom stromu. Kao casa je. Popricaj ti sa vlasnikom. Ako nista drugo da ti ne bude krivo ako ga i ne kupis,bar si probao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma puŠti ViAstrala, kupi Diversion 900 i da te Bog vidi! A isto Yamaha, kao i TDM, a ne troši ulje. Dva u jedan! :)

Izvini na offu.

Mi ovde licitiramo ,prepiremo se,nudimo.. Primili smo se kao da mi kupujemo a ne on.. Vidis ti sta je strast,sta je ljubav prema motorima.. Cudo jedno !

P.S.A gospodin Sumadinac te nagovara da kupis Diverziju veliku da nebi bio i dalje jedini covek u Srbiji koji je vozi :D

salim se malo, Diverzija je fantasticna ali je po dizajnu znatno ispod Tdm-a,otuda i podcenjenost fantasticne masine (subjektivno misljenje) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

A niko da spomene da TDM može da ide kao trkalica kada se zavrne gas... Jeste da mi TDM-aši pazimo na tu famoznu (i istinitu) potrošnju ulja kada kazaljka pređe 5000 obrtaja, ali taj gušt i zadovoljstvo kada mašina počne da urla i da čupa na preko 5000 obrtaja ne može da se meri ni sa čim... Mene upravo TDM oduševljava tom agilnošću da može da se krstari sa njim na 2500 obrtaja i da u momentu ˝zaurla˝ na 6000 obrtaja, samo zavrtanjem ručice gasa i da počupa asfalt za sobom...:D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Boga mi cupa 4tx i od 4000 - 6000 je najjaci ! A sto ti kazes mozes i lagano na 2500 krstariti :) al posle 4000 krece osmeh :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

Strom 650 je slab, jos kad se natovari....

A da otvorimo temu tdm vs v-strom...

Nebi bila zanimljiva,niko se nebi ljutio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

To jeste,posto su i vozaci jednih i drugih realni i u glavnom normalni ljudovi.. Mada mozemo da probamo! :D

mozemo da je naslovimo "puko mi kardan" da privucemo masu ljudi,a onda u tekstu krenemo svoju pricu strom vs tdm :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

 

Zaboravih na još jednu razliku koja je, po meni, jako bitna za putni motor: 850 nema predvidjenu mogućnost ugradnje centralnog štendera i on se može nabudžiti somo uz modifikaciju auspuha i neizbežno struganje u krivinama. 900 ima kao dodatnu opremu mogućnost kupovine originalnog štendera, a postoje i aftermarket koji se ugradjuju bez dodatnih modifikacija. Novi su dosta skupi, ali ja sam imao sreće i nabavio original polovan za 40E.

Koliko može da košta instalacija?

 

 

Nema tu nikakvog troška kod 900. Dva šrafa i da se zakači opruga :jee1: . Ja sam to sam namontirao za 10min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd

Jos jedna glavna razlika izmedju tdm 96-98 i novijeg 99-01 je ta sto ovaj noviji ima dosta bolje izbalansiran prenos u menjacu, to se pogotovo oseti u voznji izmedju 1. i 2. brzine koja je sada dosta kraca pa je samim tim i saltanje izmedju njih mekse, ali i 3. i 4. su dosta blize drugoj sto je kod staijeg modela bila poprilicna razlika. 

peta brzina je skoro ista,  stim sto sada se ceo prenos moze pomeriti tj produziti brzine na lancanicima jer nnoviji model ima oko 10% rezerve jer koristi 16/43 i moze se  zameniti sa 17/42,

dok ovaj stariji ima fabricki 17/42 i ima samo mogucnost skracivanja na 16/44 i cak tako skracen ima opet duzu drugu brzinu nego ovaj noviji model.

 

kada se nalazite u situaciji npr na nekom puteljku sa makadamom ili zemljanim putem i koristite brzinu koja je vise za drugu nego za prvu, a kada prebacite u drugu imate osecaj kao da ste prebacili u trecu jer obrtaju su tacno za 50% kraci sto je veoma velika razlika, e tada dolazi da izradzaja noviji model koji se ima idealan prenos izmedju 1. i 2. a i ostalih brzina.

 

da se razumemo, ima i dosta ljudi koji vole duze prenose da ne moraju stalno saltati al ovo se posebno ceni kod malih brzina gde najvise ucestvuje 1. i 2. a ostale i nisu toliko bitne sem ako se ne trazi maksimalna snaga iz motora u svakom trenutku.

 

Skracivanje prenosa na lancanicima kod starijeg modela nije pozeljno jer cete samim tim skratiti i 5. brzinu i umesto da se vozite na 5000 obrtaja vi cete ici na 5500 a opet necete imati prenos kao noviji model, a noviji model ima mogucnost produzivanja prenosa i cak na maksimalnom produznju lancanika 17/42 imacete opet bolji odnos nego na starijem al cete zato 5. brzinu imati skroz rasterecenu i umesto 5000 obrtaja bice oko 4500.

 

e to je najbitnija razlika koja se oseti u voznji a ono sa meracem i pumpom to je samo stvar opreme.

 

al tdm 900, e to je posao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175

Kolega Sale-kum reče da tdm 900 ima prednji točak 17".Na mom tdm-u je prednji točak 18"i 2005 je godište?Možda neko drugo godište ima 17"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Dudic prodavao prelepog 900 ali mislim da je otisao.. :(

Lucky prodavao lepog 4tx,al mislim da je i on otisao.. Al bice jos neki.. Samo polako.

 

Ja mog prodao odavno...i preselio se u Sloveniju...i opet tražim 900tku ovde. Jednostavno ne postoji bolji motor po mom mišljenju i motor koji meni lično bolje leži. ;)  U svakom slučaju, moj ti je savet da kupiš motor od nekog malo poznatijeg sa foruma i na preporuku. Bolje ti je da kupiš od Lucky-ja proveren 850 nego uvezen sa "pravih" 29000km pa makar bila 900tka. Imao sam i 4TX, razlika jeste u korist 900tke, ali bolje godinu dana vozi njega i menjaj za 900tku nego da budeš godinu bez motora dok skupljaš kintu. Mene već hvata kriza i ludilo bez TDM-četa.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Dudic prodavao prelepog 900 ali mislim da je otisao.. :(

Lucky prodavao lepog 4tx,al mislim da je i on otisao.. Al bice jos neki.. Samo polako.

 

Ja mog prodao odavno...i preselio se u Sloveniju...i opet tražim 900tku ovde. Jednostavno ne postoji bolji motor po mom mišljenju i motor koji meni lično bolje leži. ;)  U svakom slučaju, moj ti je savet da kupiš motor od nekog malo poznatijeg sa foruma i na preporuku. Bolje ti je da kupiš od Lucky-ja proveren 850 nego uvezen sa "pravih" 29000km pa makar bila 900tka. Imao sam i 4TX, razlika jeste u korist 900tke, ali bolje godinu dana vozi njega i menjaj za 900tku nego da budeš godinu bez motora dok skupljaš kintu. Mene već hvata kriza i ludilo bez TDM-četa.  >:(

 

 

 Nebi znao inace , i ja trazim motor u Sloveniji , za TDM ti je bas fin izbor , tako bar meni izgleda 

 

http://www.avto.net/Ads/results.asp?znamka=Yamaha&model=TDM&modelID=&tip=&znamka2=&model2=&tip2=&znamka3=&model3=&tip3=&cenaMin=0&cenaMax=999999&cenaNetto=&cenaDDV=&brezcene=1&letnikMin=0&letnikMax=2090&bencin=0&zavore=&pogon=&klima=&servo=&lastnik=&servis=&automatic=0&starost2=999&star1=1&star2=1&star3=&star4=1&star5=&karambolirano=0&oblika=&ccmMin=0&ccmMax=99999&mocMin=&mocMax=&kmMin=0&kmMax=9999999&kwMin=0&kwMax=999&motortakt=0&motorvalji=0&lokacija=0&izpis=&sirina=&dolzina=&dolzinaMIN=&dolzinaMAX=&nosilnostMIN=&nosilnostMAX=&lezisc=&presek=&premer=&col=&vijakov=&vozilo=&plin=&prodajalec=2&estekla=&leder=&navi=&alufelge=&sibedah=&gretje=&tempomat=&zaklepanje=&vlecna=&aklima=&SLOavto=&xenonke=&espsistem=&garage=&airbag=&najem=0&hibrid=&garancija=&oldtimer=&barva=&showguarantee=&weltauto=&levjapriloznost=&PIA=&PSLO=&akcija=&citroenselect=&sedezev=&petzvezdic=&paketgarancije=&paketgarancije=&topp=&EKO=&door=&MEN=&VIN=&broker=&prikazkategorije=&kategorija=61000&oglasrubrika=6&zaloga=10&arhiv=&presort=2&tipsort=ASC&stran=

 

Izvinjavam se ako je off .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja