Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 - pravi izbor?

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav drugari!

Planiram uskoro da pazarim motor, pa mi treba savet iskusnijih od mene :)

Pročitao sam sve teme i bacio sam oko na TDM-a 850.

Uklapa se u moj budžet od 2500e, i moje planove za korišćenje. Tačnije vožnja na kraćim relacijama i vikend duže ture po Srbiji, verovatno i neke dalje.

Plan je da ga natovatim opremom i da mi bude udobno, tj za devojku i mene, a da se ne muči.

Ja sam 180cm i 85kg.

Da li je ovo dobar izbor?

PS konkretan motor je 1999. prešao je nekih 70k ali deluje očuvan i pažen.

Hvala svima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Tdm-ova ima kod nas koliko hoces, ljudi ga voze zato sto je praktican, lak i jeftin za odrzavanje, i za taj novac dobijas najvise. Ja sam vozio 4tx, 98god. bio sam prezadovoljan sve ukupno, ali je bilo par sitnica koje su mi smetale tipa, nisam imao merac za gorivo i ne tako dobra zastita od vetra. Nadam se da sam bar malo pomogao. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Hvala Marko, znači svako iskustvo, a ti si pokrio stvari koje me interesuju.

Da li je problem to što je motor 1999.? Mislim, da li će me uz normalno i redovno održavanje, bez divljačke vožnje, služiti ili je to 'mačka u džaku'?

Znam da ima svakakvih iskustava, ali bi mi značilo neko prosečno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Vidi, svaceg sam se naslusao iz prica, trosi ulje, lome se radilice kurta murta... Vozio sam motor normalno, nije mi nikada potrosio kap ulja od zamene do zamene. Bio sam prezadovoljan sveukupno stvarno sa njim. Sada imam stroma 650, na njemu imam i merac goriva, ima ubrizgavanje, trosi litar manje, ali i kosta hiiljadu i po evra vise... Za te pare je tdm super, samo da je ocuvan i redovno odrzavan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Evo i mog skromnog mišljenja! Ako možeš dobaciti gledaj da uzmeš 900-tku! Imam ga pa znam!

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Inace tdm od 99-01god ima merac goriva i elektricnu pumpu za benzin. Po tome se razlikuje recimo od 96-98god

 

Sa telefonskog aparata koji nije iPhone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Koliko je registracija za TDM 850?

 

Registracija je od od 24.000 din. do 30.000 din.

 

 

Vidi, svaceg sam se naslusao iz prica, trosi ulje, lome se radilice kurta murta... Vozio sam motor normalno, nije mi nikada potrosio kap ulja od zamene do zamene. Bio sam prezadovoljan sveukupno stvarno sa njim. Sada imam stroma 650, na njemu imam i merac goriva, ima ubrizgavanje, trosi litar manje, ali i kosta hiiljadu i po evra vise... Za te pare je tdm super, samo da je ocuvan i redovno odrzavan. 

 

To mi je previše novca za sada, biće u nekoj budućnosti :) Za sada gravitiram TDM-u i mislim da će biti sasvim dobar izbor.

 

Koja je potrošnja kod TDM-a, umerene vožnje 90km-130km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za te pare mozes kupiti odlicno ocuvan model 4tx ili kao sto ti rekose ustedi kupi 900 jer je realno bolji motor.

 

Sa telefonskog aparata koji nije iPhone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Да ли је проблем што је мотор 1999?

Никакав проблем, мој је 94'и ради као сат, ништа му не фали. :)

 

Али ја са тим моделом нисам компетентан, па дођи док нас у тему и питај све што те занима, помоћи ће већ неко :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

TDM 900 je značajno bolji motor od 850, ne samo zbog godišta: lakši jer ima aluminijumski ram, 6 brzina, ubrizgavanje, bar za litar manja potrošnja i, po meni, isto opremljen i u sličnom stanju, vredi 800E više. Nisi napisao šta od opreme ima 850 koji gledaš da bi moglo da se poredi sa navedenim oglasom. Oprema (koferi, povišeni vizir, rolbar, utičnica, grejači ručki, gel sedište itd.) će ti trebati za put, a može da košta i do 1000E.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

https://www.polovniautomobili.com/motori/9177817/yamaha-tdm-900

 

Kako vam se ovaj čini? Da li je bolji za 800e od 850-ke? :)

Meni izgleda odlično i, što kaže Sale-kum, dobijaš i dosta dodatne opreme koja će ti trebati... Računaj da bi tu išla i cena malo dole (piše da nije fiksna), možda bude i okruglo 3k.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

... ako možeš da dobaciš za 900 to je mnogo bolji izbor, ram je aluminiski pa je motor ukupno lakši, ima ubrizgavanje znači nema drkanja sa karburatorima i nadaleko čuvenim emulzionim tubama, potrošnja je manja, agregat je pouzdaniji. 4tx je je poznat po potrošnji ulja i radilici koja ničim izazvano voli da prolupa... a ako ode skroz (što nije retkost) nova je 900eura a polovnu ne možeš naći....

Inače sam TDM je veoma upotrebljiv motor za ono što tebi treba, no možda ti je ako je budžet ograničen uzeti 3vd tj prethodni mode 850 jer se pokazao kao pouzdaniji (ali meni lično i ružniji).... a treba uzeti u obzir da ti u tom slučaju ostaje još 1000e da otkloniš eventualne nedostatke i da se vozaš.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ovaj 900 je super. Samo ti koferi sa nosacina vrede 400e a čini mi se da ima povišeni vizir.

Tdm900 ima i 7ks više što se itekako oseti. Dodaj još malo i miran si.

Takodje 900 drzi cenu sto je dobro kada ga nekad budes prodavao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

Imao sam 850 4TX,ali misim da je 900 mnogo bolji,bar nema probleme sa radilicom kao 850,još i lakši,jači,manje troši,tako da definitivno vredi 800-1000€ više od 850ke. Moj bivši 850 je kod subotice,u tavankutu,mislim da je na prodaju,ako nemaš para za 900 slobodno pogledaj,agregat mu je ok,desna plastika napukla i propali semerinzi na prednim štapovima,mada moguće da je novi vlasnik sredio već ove sitnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Prvo, da li si ranije vozio motor ili bi ti TDM bio prvi motor?

Drugo, šta očekuješ tačno od motora?

Evo moje iskustvo ukratko. Moj prvi motor bio je Honda Hornet 600 98'. Mali, brz, neverovatno lak za vožnju po gradu, neverovatno živahan, zabavan i lep motor. Ali, pošto sam ja 192cmn 90kg odlučio sam da mi je jednostavno premali, naročito za duža putovanja, ukočim se ceo. Ali ostajem pri tome da je neverovatno lak za vožnju i po savetima iskusnijih ljudi nikako nisam pogrešio što sam njega uzeo za svoj prvi motor.

E sada, kada sam njega prodao i seo na TDM-a (Moj je inače 2001god sa električnom pumpom i meračem goriva, sa pređenih 70.000km, ali kupljen od kolege sa foruma, fantastučno očuvan) po mom iskustvu razlika je ogromna. Smatram da TDM nije idealan za prvi motor, trebalo bi imati nekog predhodnog iskustva, iz prostog razloga jer je veliki i masivan motor, nije poenta u tome sedi o vozi, već treba osetiti motor, savladati ga u nepredvidivim situacijama i biti spreman izbeći neplanirane situacuje, ma koliko želeli uživanje bezbednost treba biti na prvom mestu. Meni je bio teži za vožnju po gradu, i teži za provlačenje, ali opet sve ima prednosti i mane.

Duža putovanja sada ne osećam. Krivine su uživanje. Kada se sve savlada put postaje pravo zadovoljdstvo na TDM-u. Udobnost izuzetna. Što se tiče zaštite od vetra tebi bi sa tvojom visinom trebalo da bude ok.

Meni troši oko 5l zavisno od vožnje, nekada manje nekada više. Ulje hoće da troši kada se vozi malo žustrije (to je naročito pojava kod vozača koji pređu sa trkalica na TDM-a, pa nastave da ga voze sa tim stilom vožnje), ali sa normalnom vožnjom meni ne troši ni gram.

I da sumiram, TDM nije trkalica, već putni i avanturistički motor. Ume i može da potegne ali smatram da to nije za njega. Nema onog uzbuđenja da urla kada mu nabiješ gas i "čupa ruke" :-), što meni ponekad malo zafali iskreno na trenutak.

Obrati pažnju na zadnji amortizer, prednje diskove, to su najskuplji delovi, ostalo je normalno kao i za ostale motore.

Toliko od mene, malo sam ga odužio. Srećna kupovina, ne žuri, odaberi pametno :-D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Пробао сам ту 850-ку пре пар година. До рада сам возио баш мали мотор(БМВ скарвер) и могу ти рећи да је мени био ужасан...никако ми се није свидео. Високо тежиште, он сам тежак, некако узак корман(не знам да ли је у оригиналу тако) и сећам се вибрација. Не знам да ли је до конкретног примерка али мени су биле ужас иако сам возио један цилиндар пре њега.

А опет, људи га возе и сигурно није лош избор. Али је питање како ћеш ти да се снађеш на њему и како ће да ти "легне". Овде људи могу да ти дају савете о техничким стварима али ћеш о квалитету вожње на неком мотору да знаш само када га будеш возио...на жалост. Тешко се убоде из прве :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Пробао сам ту 850-ку пре пар година. До рада сам возио баш мали мотор(БМВ скарвер) и могу ти рећи да је мени био ужасан...никако ми се није свидео. Високо тежиште, он сам тежак, некако узак корман(не знам да ли је у оригиналу тако) и сећам се вибрација. Не знам да ли је до конкретног примерка али мени су биле ужас иако сам возио један цилиндар пре њега.

А опет, људи га возе и сигурно није лош избор. Али је питање како ћеш ти да се снађеш на њему и како ће да ти "легне". Овде људи могу да ти дају савете о техничким стварима али ћеш о квалитету вожње на неком мотору да знаш само када га будеш возио...на жалост. Тешко се убоде из прве :)

 

Eto i tvojih pet minuta dodje   :P (dali treba naglasiti da se salim?)

 

Ovo za uzak korman si u pravu i verovatno si vozio 3vd (onaj tamniji je ocajan i bole podlaktice) dok na 4cn i 4tx je siri (srebrni) takodje i vibracije kod 3vd su mnogo vece u odnosu na 4tx zbog radilice.

 

Morao sam deo teksta boldovati,lepo zvuci  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ја сам заиста такав утисак имао. Зато га нисам ни купио тада. Можда би било другачије да сам вишљи. Ти параметри у избору мотора су за неког овакви а за неког онакви...

 

П.С. могуће је ово што кажеш за корман. Нисам тада знао о разлици.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Tdm trosi ulje kao i svaki drugi agregat,kad predje puno kilometara. Ako na satu pise 30000 a trosi ti ulje,budi siguran da nije presao 30000 nego 130000 km. Isto vazi i za radilicu,ako nije akan puno presao i neodrzavan motor,neces ni znati sta je radilica.Karburatori su mu dobri i ako postoji problem,majstor ih moze remontovati i sinhronizovati i miran si vise godina o kao i kod svih motora tog godista. Ako sam diras a ne umes uvek ces imati problem jer to je tako sa karbovima.

Realna mana 4tx modela je zadnji amortizer. Remont kosta stotinak evra,polovan kosta isto toliko,nov kosta 400evra. Diskovi prednji su kao i kod ostalih motora koji koriste privajuce diskov,skupi su, 2 diska kostaju oko 350e ali zato Tdm ima odlicne kocnice.

Velika mana je sto nema ABS, nemaju ga ni sve 900tke.

Tdm realno nema velikih mana,neki ga vole,neki ne. Puno nas se slatko voza sa njima. I kada se uzmu godine starosti u obzir to su jako dobre naprave.

Ako mozes uzmi 900 zbog direktnog ubrizgavanja i ABS-a. To su mu najvece prednosti. A potrosnja mu je zaista manja za oko litar. Moj tdm trosi od 4,5- 7 L na 100km,zavisno od toga koliko sam brz taj dan :) a umem da budem brz i to sa sve 3 kofera i tank torbom i devojkom pozadi. Imam 110kg i visok 190cm nemam problema sa komforom na njemu. Tako Dobar Motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Ja sam ga vozio par godina...gore je napisano da je covek imao i da nije potrosio gram ulja ali to je stvarno redak primerak,moj prijatelj je automehanicar i zna TDM u dusu i opet mu je trosio ulje,isli smo na Alpe sa tri TDM i svaki je trosio ulje,moj je bio 2000 godiste i najmanje je trosio ali sam i ja morao da dospem,u gradskoj voznji mi nije trosio ulje tj trosio mi je samo u voznji na te Alpe,ranije nisam dosipao a ni nakon toga,posle sam isao i u Albaniju,Bosnu svuda i nisam dosipao,samo na toj duzoj turi po auto putu,ne trosi ni goriva puno sem pri maksimalnom gasu sto je i normalno :) ...inace TDM je "hibrid"(bar tako ga ja gledam) svega i u njemu dobijas mnogo,motor za sve...uzivao sam sa njim,pre njega sam vozio TA 650 ali mi je ona bila slaba,TDM ima dovoljno snage i za preticanje i za uspone a i na auto putu...koliko je presla nije bitno ako je dobro odrzavana,moja je stigla iz Italije sa 70.000 ali je covek sve odrzavao kako treba,ja sem servisa nisam imao nikakavih intervencija...

Svakom bih preporucio TDM,noviji model 900 je verovatno bolji ali u voznji ja nisam osetio vise snage

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: TDM 900

Ljudi, ekstra ste!

 

Toliko dobrih primera i iskustava, oduševio sam se!

 

Jako sam blizu odluke da uzmem 900 :)

Realno, po svemu što sam pročitao ima dovoljno kvaliteta da poguram još nešto love i uzmem njega.

 

Ako neka ima još neki info koji može da utiče na moju odluku, neka piše.

 

@nenadbg88

 

Ovo jeste prvo motor koji uzimam na sebe.

Vozio sam Suzuki SV650, ali to nije motor za mene, niti za moje potrebe.

 

Što se tiče samog motora, voleo bih da izgura duža putovanja sa opremom, ali i da me služi po lokalu (putujem na posao 30km u jednom pravcu).

Po svemu što sam pročitao o TDM-u, to je motor za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja