Jump to content

Moto Zajednica

Obrada glave motora

Recommended Posts

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jel ima neko iskustva sa Misic group ?

Treba da nosim glavu na obradu,sicovanje ventila i zamenu gumica. Naravno i test glave...

U MR-u mi traze 60€ sto mi je malko skupo,zato sam se odlucio za Misic group.

Ako je neko imao pozitivno ili negativno iskustvo dobro bi dosla svaka pomoc.

Hvala

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja sa njima nisam imao iskustva ali sam nosio glavu kod lika iz kraja prosle godine i slagacu te ali mislim da mi je uzeo za obradu glave, ventila i gumice oko 30e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja sam obradjivao cilindar i hilznovao kod njih, za male pare su odradili extra, samo sto je moja greska bila sto nisam dao odgovarajuci precnik cilindra. Samim tim, morale su druge karike da se naruce, ali je bilo neisplativo, pa sam uzeo polovan, malo presao cilindar sa klipom klipnjacom, sastavio i vozao se... Ostalo je da se rastosiljam viska delova... :-)

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja nista nisam rekao...nisam cak ja ni nosio...znam da sad to lepo izgleda preko slike,jos uzivo nisam ni video sta je uradjeno...mada i kad vidim ja se ne razumem u to.

Ovako sad izgleda glava :

 

5467e111b510ec6868d7269a08a9554f.jpg

c3c33f56e108e7a7dfcc5e4936a931b5.jpg

 

f7ebe42af3b6073cd3f9a6096a2bf7f6.jpg

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja mislim da je ovo ooozbiljno otanjeno. To bi sada dihtunzima trebalo kompenzovati. Ako se nista ne "stize" mozda i moze da prodje, ali dole mora da bude sve novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB450, BMW R65, Yamaha Vino, Piaggio Hexagon

Ja sam radio u servisu u Beogradu na obradi glava motora . Svaka glava motora moze da se obradi. Ako nikada nije obradjivana onda moze sigurno. E sad koliko se skida sloj sa glave motora zavisi od toga koliko je popkrivljena i kako. Moze da se desi i da uleti neko strano telo u cilindar pa da upropasti glavu ili da je izlupa. Moze i da pukne u unutrasnjosti itd. Ako nije fizički ostečena moze se obraditi cisto samo da se poravnadeo koji naleze na zaptivku a to je otp.sloj od oko 0,1-0,2 mm . Pazite to je sloj debljine manje od ljudske kose tj dlake na glavi . Ako je glava pregrejana pa se vise iskrivila onda se taj sloj skida postepeno deo po deo ali otprilike po 0,1 mm. Mozes nositi glavu kod Tog majstora MS ili na neko drugo mesto . Ako ti treba preporuka javi mi se na e maili ili na privatnu poruku jer ne bi hteo da krsim neka pravila foruma .

POZDRAV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Motor je bio pregrejan. Zato sam morao glavu da obradim.

Obradili smo je i sad je to gotovo. Prosla je hidro test i to je to... videcemo sta ce mahstor reci kad krene da sklapa agregat.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

??? Ti majstoru kazes koji ces precnik...pa se zbog greske problem resava karikama?! Interesantno.

Pa da, trebao mi je odredjen precnik, nesto smo se zaracunali, pa rekli drugo, pa dodali da radi po klipu, a onda je ispalo da imamo problem sa karikama... Jbg, da se radi ispocetka ne isplati se, da cekas mesec i po dana iz Platnera, hm... Dugo se ceka, pa ajmo onda najblazu opciju, uzeli sve polovno, ali extra i ispravno, sastavili i vozi.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Cilindri i hilzne se prave po klipu i tu nema sta da se prica majstorima. Zna se koje su tolerancije za obradu. Kvalitetnije radionice ce znati kako da tretiraju ono sto im se donese u zavisnosti od kvaliteta delova i materijala koji se koristi. Uzme se klip sa karikama i gde ide on idu i karike. Ja ne znam za drugacije metode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja