Jump to content

Moto Zajednica

Duboke vojne čizme ARTRA za voznju motora?

Recommended Posts

  • Integrisan, 8138 postova

Moto obuća ima neuporedivo bolju zaštitu stopala i skočnog zgloba od vojnih čizama. Neuporedivu. Babe i žabe :). Prosto, cipele su pravljene za različite namene, deluje slično, ali nije.

Pri tome, uz malo pametne kupovine, cena ne mora da bude pitanje koje će da odluči. Npr. vidim da ove vojne čizme koštaju 80e (kako reče grof). Sa druge strane, u toku zime, na zimskom popustu od 30% kod jednog poznatog moto prodavca, nakon vraćenog poreza top klasa turing čizme (model TCX x-five) sa goretex membranom izađe 125e. To je dva rezervoara benzina više (bilo ko ko vozi motor ima za ovu razliku, pitanje je samo prioriteta koje sebi postavi!). Imajte u vidu da ovde pričam o top turing klasi čizme u svakom pogledu, preterujem da istaknem poentu. Realno nije svakome potrebna čizma u tom kvalitetu. Može se ići dosta jeftinije.

Naravno, svako bira šta želi po pitanju sigurnosti i udobnosti, ali treba ovde reći zbog mnogih koji počinju i čitaju ovu temu - cena nije (uvek) faktor. Naša drugarica je letos uzela u HG na popustu odličnu moto čizmu, sa membranom i uslovnom zaštitom, za ispod 50e (bez vraćanja poreza!).

 

Moj savet je: kupujte moto obuću, osim ako tačno znate šta i zbog čega radite, znate i prihvatate rizike. :takoje: Pri tome, trudite se da kupujete pametno, na popustima. Njih uvek ima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Moto cipele il moto patike skoro ko obicne patike. Imam Dainese poluduboke. Đon tanak(sta ce debeo),pojačane napred za menjač,zastita zgloba u vidu ping pong loptice, perforirane za leto da ne kuva noga,uživanje dok se ne padne. Kad se padne,pišite šta biva. Šalim se malo. Ne daj Bože,tj.daj Bože da niko ne padne. Pitanje zaštite i komfora,kao što rekoh su relativni. Čizme robokap- zaštita maksimalna,udobnost uf,hodanje uf,kuvanje leti u njima uf...

Patike moto,uzivanje extra,luftiranje extra,hodanje extra,zastita minimalna. Ima i srednje,svakom da bira...Na jednoj strani plus,na drugoj minus..Hm... biram ovo po cenu tog. Sve je kompromis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam 9 godina u patikama nadam se uskoro nekim cizmama ili cipelama. Hvala bogu nisam za sada padao. Jos su mi ostale cizme i dobre pantalone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam imao dva sranja:

Udarila me otkacena ratkapna sa fiat stila direkt u fuzaster.

Slucajno sam u svom dvoristu zapeo nogom izmedju fuzastera i ivicnjaka. Nosio sam radne cipele, ojacane. Krenuo sam na posao. Imao sam plave prste mesec dana ali srecom samo to.

 

Koliko puta sam pokisao i najebao, da ne pricam. Presekao sam i kupio cizme, nikada bez njih,

 

Nosim Haix Fireflash sada:
https://www.haix.co.uk/media/image/2b/25/e6/50300254e49bdb83ee5_600x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Druze ja sam kupio cizme artra, inace radim u vojsci tako da ih nosim i udobne su. A probao sam ih u voznji isto su ugodne za nosenje, jeste da ne noze da zameni pravu moto cizmu al moje misljenje je da moze da koristi lepi i na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Ja neznam sta da kazem na sve to.

Dok se vozimo ne treba nam nista ni odeca ni kaciga ni obuca , mozemo skroz goli da se vozimo. Ali nam prilikom pada treba samo brzina svetlosti da obucemo tenk na sebe da se sacuvamo od povrede. Ko moze taj uslov da ispuni nek vozi go. Ja cu se ipak malko kuvati leti nisam bas toliko brz.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Aco, nisi me baš ubedio da izađem i vozim se go. :jee: Nov sam u moto svetu, pa nemam neki veliki kredibilitet da govorim o svemu ovome, ali... Mišljenja sam da osim primarne - bezbedonosne uloge oprema ima još jednu ulogu - komfor. Istina, po gradu su obične patike, farmerice/trenerke i cvidže verovatno komfornije od pune moto opreme, ali sumnjam da je ista situacija na otvorenom putu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ljudi kupujte dobru opremu, kupujte na akcijama i sniženjima.

Lovite i pratite oglase, upoređujte cene i revjuove o tom modelu, marki, itd...

Ja sam npr dve godine kupovao svoju opremu, kada bih pričao o punoj ceni u radnjama, bilo bi preko 1500 jura.

Prošao sam sa oko 500 jura.

Dakle, pronađete željeni model, uporedite cene i jurite sniženja.

Naravno, ko ima, kupuje istog trenutka to što želi  :hvala:  :popovanje:

 

Apropo priče o ceni opreme... Uporedni deo sa cenom udova i kože na tržištu  :popovanje:

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja nosim (čak i na off) poluduboke HTZ. Imaju odličan đon i limenu zaštitu na prstima. I to je sve. Jesenas me spičio kamen/čić od prednjeg točka tačno u onaj deo iznad prstiju, gde su pertle. Sevalo je sat vremena. Neki dan pre toga sam preuredio neku betonsku žardinjeru na trotoaru, tri dana nisam mogao da stanem na stopalo. Da ne pričam od granama po šumskim stazama, koje diže prednji točak...

Dok sam se držao isključivo asvalta, bile su odlične.

U razmatranju (čitaj-skupljam pare) su ozbiljne duboke kros čizme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ili ukrademo malo od drugova alpinista :)

 

attachicon.gifScarpa inverno.jpg

 

Em je tenk u pitanju, em pravljen za pešačenje (doduše u ekstremnim uslovima) :D

Ako vozis skuter,onda moze. Inace nisu za menjanje brzina predvidjene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Kao prvo nije tacno da ti u gradu ne treba zastita u fulu. Ja sam pao sa svog viraga pri brzini manjoj od 40km/h u ful opremi naletevsi na rupu u asfaltu motor se na bisagi odklizao u travu a ja produzio asfaltom krajem septembra. Rezultat je bio gips na levoj ruci 20 dana, nemogucnost koriscenja iste jos ohoho, bol u kolenu 3 meseca za koi nism isao kod lekarea ostecenje jakne na ramenu gde je protektor koje nisam ni osecao od bola u ruci i blago izguljeni protektori na moto cizmama. Motoru sreca nije nista samo malo izguljen auspuh i boca za ulje od kocnice i naravno dno kozne bisage ima rupu od 2-3 cm. Ti sam oceni da sam bio u duksu i starkama kako bi prosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ko to? Ja? Ne vidim da sam bilo gde napisao da zaštitna odeća ne treba za vožnju po gradu, niti da je bilo ko drugi napisao tako nešto. Izgleda da nisi najbolje razumeo moj post. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Moze biti. Ali citaju i drugi koji ne komentearisu ali mogu da sezapitaju posle iznosenja mog iskistva. Ceo ovaj sajt tj forum treba da bide i edukativan u neku ruku. Razmena iskustava i misljenja je takodje vid edukacije. Mada ima i ovde ljudi koji kazu da moze i u papucama da se vozi sto jeste tacno ali ne i pametno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Apsolutno se slažem sa svim što si izneo. :) Tek kad se osiguramo da vožnja bude bezbedna, tek onda može da se uživa u tome. Barem ja to tako shvatam, a zelen sam samo tako... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja