Jump to content

Moto Zajednica

Predstavljanje. Problem luft radilica

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis

Pozdrav drustvo. Ja sam Darko i vozim skuter keeway fact 50.Presao 26000km nije otvaran do sada. Imam problem tice se lufta u radilici. Posto spremam svoj skuter za sezonu hteo sam da se posavetujem sa vama da li ima luft u radilici i da je mozda eventualno vreme da menjam svog ljubimca.  Snimao sam luft  magnetu. Tako mi je drug objasnio koji se malo razume da se gleda luft u radilici, ali ja sam zeleo da pitam nekog od vas koji je strucniji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ja ovde na snimku samo vidim luft da se propeler pomera, a magnet ne, skini ti taj propeler pa onda gledaj za luft, i vrti ga levo desno po malo da vidis tako dal ima lufta, ovako sto radis nema veze sa tim sto te muci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis

Probao sam majstor mi rekao tako sto sam stavi srafciger gde je klip da ga ukocim i mrdao ventilator i isto se culo tako da je ne mrda ventilator vec sa celim magnetom. Inace skuter sam prodao ovih dana uzeo drugi Peda Gatto i isto tako skljocka kad mrdam propeler s tim sto je skuter star 2 godine i presao 4700km. Sad ako je i on dobio luft u radilici posle 5000km onda ne znam vise ko je ovde lud :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis

Ne znam vise ni sam. Razni samoprozvani majstori mi kazu ima luft moras da menjas lagere na radilici cena oko 100 e.. Ako je taj luft u magnetu normalna stvar onda da teram pa sta bude... Svakako znace mi vasa iskustva i misljenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Daj nekom ko se razume da proveri, nemoguce god dana motor da procuka radilica, pravi jacu messavinu, ili mu  sipaj mu tecnu kompresiju i teraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Potpuno isto je se culo i na mom Jonway Astro 150cc 4t skuteru. Ja sam sa druge stane na varijatoru primetio prilikom promene kaisa, bese mi cudno malo taj zvuk kao da se raspao unutra, prosao 5000km nakon toga bez problema, gotovo da sam 100% siguran da su se kod mene cule rolnice u frajlaufu, kod mene nije bio klasican bendiks na zubcaniku varijatora. E sad kod tebe, posto mrdas magnet a ne varijator, ako je u pitanju 2t masina, a cini mi se da vidim klasican beniks na snimku, proveri sa druge strane na varijatoru kako se ponasa i kako se cuje, ti metalni zvukovi se prenose i treba bas da oslusnes odakle dolaze. Ako ti mrdas tako magnet, sa druge strane mrdas i varijator, na njemu je nakacen bendiks, mozda ti tu lupa nesto, mada on treba da bude raskopcan. Posto je sklop 2t masine jako jednostavan, skini lepo varijator skroz, probaj onda da li cakce, ne znam kako ti uljna pumpa radi, gde su zubcanici pa mozda se oni cuju, mada treba da su plasticni, verovatno lupam sada nisam majstor, ali nije tesko da probas.. Jos nesto, magnet odnosno varijator, sme da ima malo lufta kad vuces prema tebi ili guras ka unutra, ne sme da ima ni malo lufta gad ga vuces gore dole, ako se ne varam tebi cakce kad krenes da ga okreces napred nazad, skini poklopac prenosa i onda slusaj, to mi deluje kao zupcanik paljenja, sto je sasvim normalno, i ljudi su navikli da o kinezima sve najgore, zahvalne su to masine i ne crkavaju tako lako, opusteno samo teraj bez brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis

Prodao sam ovaj skuter uzeo PEDA 2014 godiste i fora je sto se i na njemu tako cuje kod magneta, a jedva presao 4700 km. Tako da je verovatno to normalno kod kineza. E sad imam pitanje za forumase da li da gasim  pumpu za ulje na i ako treba da je gasim kako da to ucinim ? da crevo sto ide u karburator samo stavim da ide u posudu sa uljem i da pumpa vrti u krug to ulje? Hvala svima na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja