Jump to content

Moto Zajednica

Stavljanje vece masine na ram od krosera 125ccm?

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Aprilia RS

Pozdrav, mozda sam omasio temu, ali novi sam, pa ne znam.

E ovako, htio sam da cujem i vase misljenje prije nego sto krenem bilo sta. U motore i mehaniku se solidno razumijem, imam ram od krosera, Kawasaki KMX 125, ali samo ram, solidan, sa tockovima i svim ostalim, u medjuvrenenu sam dobio i masinu, ali je veca, jaca. Tj od neke hondice, 85 konja ima, masina kao masina, sa obzirom na kubikazu i snagu nije velika, mislim moze stati na mjesto stare masine, ali ono sto mene plasi je da li ce vremenom istrgati ram? Da li ce trebati neki napredniji alat da se to postavi, i da li je to uopste izvodivo? Imam onaj klasicni alat, CO2 aparat, fleksarice, busilice, obici aparat i to tako. Ako moze neki savjet, bio bih vam zahvalan. Inace, nisam se ni predstavio, iz Banje Luke sam, imam 23 godine.

 

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Izvini ali motor od 85konja bi trebao da ima 700-800kubika i da bude značajno teži od čitavog tog motocikla. Da nisi bar malo pretjerao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Kmx nije cross, nego enduro motor koji ima oko 15-20 hp, mozda malo vise. Pravi cross od 125cc ima oko 40hp, tako da ako stavis recimo 250cc cross masinu imaces oko 50+ hp, ali onda mislim da je to mnogo snage za taj ram, jer u teoriji snaga ce biti udvostrucena u odnosu na standardan agregat. E sad, mozda hoces da stavis neki slabiji agregat, recimo od 250cc sa nekog endura... Ne znam sta tacno hoces, ovo sam okvirno napisao i napamet, nikad to nisam radio, samo logicki zakljucujem. Mozda ti je najbolje resenje za vise snage, da stavis agregat 125cc od cross motora, dovoljno je to snage ipak...

 

p.s. Sa 85hp na takvom motoru neces ni ti da prezivis, a kamoli ram... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Aprilia RS

Hvala vam odustao sam, svi kazu da je neizvodivo, tj da bi se moglo uraditi, ali da bi imao posljedica, tj ram bi ispucao, onda prejaka masina, nosaci, i dosta jos stvari..

 

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Aprilia RS

Samo me je prevarilo to sto masina nije velika, niti teska, pa sam mislio da se moze staviti..

 

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne možeš to tako od oka procjenjivati šta nije teško i šta je i koliko jako. Ni ram iz koga je potekao taj motor nije od nešto značajno debljih cjevi niti je nešto bitno teži, ne vjerujem da je ram teži od 20-tak kilograma, čak i da je od željeza. Ali je projektovan da nosi tu snagu, tako da ko nije mašinski inžinjer sa puuuuno iskustva ne može da donosi sud jel to može da se uklopi. Samo možeš da koristiš zdrav razum, ako je fabrička mašina 15ks, napucane varijante idu do 30, ostave oni još malo lufta tu do neđe 40-50ks radi pouzdanosti i to je apsolutni limit na koji bi neko mogao da ti kaže probaj pa ćemo vidit šta će se desit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Kad hoćeš da napraviš nešto nekonvencionalno, izbegavaj da pitaš na forumu za odobravanje, ljudi uglavnom nemaju šlifa za takve stvari, svi se drže sigurice uglavnom. Ojačaš ram, pojačaš kočnice, ogibljenje i vozi :) Ja lično nisam neki ljubitelj izvedbi baš takvog tipa ali samo napred, šta god se tebi sviđa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kad hoćeš da napraviš nešto nekonvencionalno, izbegavaj da pitaš na forumu za odobravanje, ljudi uglavnom nemaju šlifa za takve stvari, svi se drže sigurice uglavnom. Ojačaš ram, pojačaš kočnice, ogibljenje i vozi :) Ja lično nisam neki ljubitelj izvedbi baš takvog tipa ali samo napred, šta god se tebi sviđa.

 

 

Ma da sta god se tebi svidja, al odokativnom metodom, ono kao ima da radi, ciklistika i sve u fulu? Japanski inzenjeri nemaju pojma.  I kako planira da ga registruje?

 

Nisam ljubitelj budzevina ali sam veliki ljubitelj restauracije, sto originalnije to bolje. Novije ogibljenje, kocnice i gume i to je to. Pici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kad hoćeš da napraviš nešto nekonvencionalno, izbegavaj da pitaš na forumu za odobravanje, ljudi uglavnom nemaju šlifa za takve stvari, svi se drže sigurice uglavnom. Ojačaš ram, pojačaš kočnice, ogibljenje i vozi :) Ja lično nisam neki ljubitelj izvedbi baš takvog tipa ali samo napred, šta god se tebi sviđa.

Aaaa izvinjavam se, nisam znao da pravi hill climb motor ili neki sličan prototip za obaranje rekorda, ja sam bio u pogrešnom ubjeđenju da on to oće da voza po cesti, možda i registruje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Jedino ti ovo ostaje:

 

kent_001_lg.jpg

 

Izvini, mala šala. 

 

Da li je bezbedno ili nije nemam pojma, ali ja bih voleo da vidim 4 cilindra na KMX-u   :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Aprilia RS

Hahahaha, to je najbolja solucija, vidjecu jos, zanima me kako bi to izgledalo, pa ako sta odlucim, sav rad ce biti okacen ovdje.

 

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ma da, uopšte nije bio očigledan sarkazam.

Sve može, samo kad se 'oće.

Hard-rock, ja nijednu temu ne videh bez tebe na forumu, kako postižeš sve? Svaka čast :)

 

Svako ima svoje, ni ja nisam ljubitelj budževina ovog tipa, ovi motori su nakaradni do panja, ciklistika, kao što reče HR je patetična al' opet kažem, svako ima svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ma da, uopšte nije bio očigledan sarkazam.

Sve može, samo kad se 'oće.

 

Hard-rock, ja nijednu temu ne videh bez tebe na forumu, kako postižeš sve? Svaka čast :)

 

Svako ima svoje, ni ja nisam ljubitelj budževina ovog tipa, ovi motori su nakaradni do panja, ciklistika, kao što reče HR je patetična al' opet kažem, svako ima svoje.

Sto? Jel smeta? Eto kad sam vec za kompom da iskoristim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja