Jump to content

Moto Zajednica

Jadranska magistrala - Hrvatska

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

:)

Severin na Kupi, ka Zagrebu, odmah posle pumpe lijevo, ima putic, pa kroz sumicu par km nizbrdo (sve asfalt, ali metar sirok), tu ugasis motor i skines kacigu da cujes i udahnes shumu,

prije nego se zavalis u osvjezavajucu Kupu. Mada mjesec maj mozda i nije najbolji period za ovu ekskurzijicu. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Posto si odlucio i termin i rutu i nacin voznje, nije mi jasno u cemu je pitanje. Ekipa je vec ponudila dosta dobrih savjeta. Tad guzve nema, Ako ti se ne gleda nego vozi, vozi i ne gledaj :-) Koliko ce cura bit sretna ne znam :-) Imas HAK aplikaciju na kojoj mozes vidjeti lokacije policijskih radara, kamere na granicama i slicno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Gothenburg
  • Motocikl: BMW R1200R x 2, 2008

Ako iz Mostara ides preko Medjugorija, krivudavim serpentinama, doci ces u selo Sretnice i tu imas restoran Udovice (pazi, Sretnice-Udovice  :jee: ) sa najboljom jagnjetinom u "regionu". Kruh ispod saca (peke) a bogami i krompir. Travarica odlicna a i ambijent pravi, konobari u crnome  :)

 

http://www.udovice.ba/onama.html

 

Edit: Zaboravih, vodopad Kravice je vrijedan skretanja. 

 

Vodopad-Kravice-1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL650 XT

Naleto, u Avgustu i ja planiram sa curom turu od Rovinja do Herceg Novog, putem Jadranske magistrale, tako da cekamo slike i utiske sa puta, i naravno srecan bio!  :jee1:  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3959 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vruće je ali gužve su puno veći problem od vrućine.

 

Osobno bih magistralu vozio u lipnju-maju ili kolovozu-oktobru.

Puno ugodnije, možeš svugdi stat, parkirat, jest, proć bez gužve i zastoja...

 

 

Vozim motor. Nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Iz prve ruke mogu vam preporuciti 5 misec ili 9-10 :)

 

Slazem se da se u osmom misecu bas necete nauzivati u voznji, sto zbog guzve sto zbog vrucine, sto zbog pandura :jee:

 

I nemojte zaboraviti pratiti prognozu vrimena za buru, pogotovo na dionici od Maslinice do Rijeke .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 1.2.2017. at 23:54, e-mayl je napisao:

...

On 2.2.2017. at 0:24, e-mayl je napisao:

Evo i video od 0 min do 8:45 Pula - Rijeka (po Plominci) i od 18:00 Zdihovo - Pula (stara cesta Zagreb - Rijeka). I gore pomenuti Mile u "akciji"

 

 

...

Kolega ... da li je deonica od RI do ZG starom cestom do karlovca još uvek aktuelna kao što je to bilo u vreme pisanja tvog komentara ... da li je još uvek zanimljiv povratak iz istre ka beogradu tom rutom ...

 

I drugo pitanje, da li je to ta deonica koja počinje od 18+ minuta, mislim da se u jednom trenu videla tabla sa nazivom mesta NADVUCNIK, ili tako nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
...
Kolega ... da li je deonica od RI do ZG starom cestom do karlovca još uvek aktuelna kao što je to bilo u vreme pisanja tvog komentara ... da li je još uvek zanimljiv povratak iz istre ka beogradu tom rutom ...
 
I drugo pitanje, da li je to ta deonica koja počinje od 18+ minuta, mislim da se u jednom trenu videla tabla sa nazivom mesta NADVUCNIK, ili tako nešto.
Da. Neki je zovu stara cesta, a pravi naziv joj je Lujzijana. Duga je 136 km, a građena od 1803. do 1811. godine.
Postoje još Karolina, Jozefina i Rudolfina. Građene su kao veza Karlovac - Primorje.

Više o tim cestam može se naći na netu.

Još jedna zanimljiva cesta (makadam) je Majstorska cesta isto iz tog razdoblja. Pisalo se o njoj po forumu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pozdrav ljudi.

Planiram da kenem sl nedelje u utorak put jadrana.

I dan BG-PG( tu cu biti 2 dana)

II dan PG-Makarska

III dan Makarska-Senj

IV Senj-Beograd (autoput)

ili Senj-Banja Luka

V dan. Banja Luka- Beograd.  Zavisi od obaveza na poslu mogu li taj dan sebi da priustim i da se ne vracam autoputem.

*Interesuje me da li sam realan da vozim

PG-Makarska --- 1 dan vožnje 300km / 6h

Makarska -Senj---- 1 dan vožnje 360km 6h

po googlu

 

Inace vozio sam jadransku u drustvu pre par godina ali to je bilo forsiranje,u medjuvremenu sam letovao par puta na Hvaru i Rovinju sa porodicom,tako da su iskustva pozitivna, samo sam dolazio iz drugih pravaca do letovalista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 246 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 22.4.2022. at 8:25, punisa 16 je napisao:

*Interesuje me da li sam realan da vozim

PG-Makarska --- 1 dan vožnje 300km / 6h

Makarska -Senj---- 1 dan vožnje 360km 6h

Ne da si realan, vec ces uzivat ka prasac. Ovo doba je idealno za magistralu, dan je dug, nije prevruce i nema jos toliko turista.

Jos kad bi na putu za Makarsku stao u Dubrovniku da popijemo kafu i napravimo djir Gradom bilo bi mi zadovoljstvo...Ja sam u Gradu svaki dan (od 9:30 do 11:30 zauzet) pa ako si oko 11:30 12:00 blizu Du javi se na pp da se nadjemo da ti pokazem malo Grad. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2442 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
18 hours ago, overtone said:

Ne da si realan, vec ces uzivat ka prasac. Ovo doba je idealno za magistralu, dan je dug, nije prevruce i nema jos toliko turista.

Jos kad bi na putu za Makarsku stao u Dubrovniku da popijemo kafu i napravimo djir Gradom bilo bi mi zadovoljstvo...Ja sam u Gradu svaki dan (od 9:30 do 11:30 zauzet) pa ako si oko 11:30 12:00 blizu Du javi se na pp da se nadjemo da ti pokazem malo Grad. 

...ja sam u DU svako leto s porodicom, iznajmljujemo kuću na Lapadu, kod teniskih terena ;)

Jadranska je dosta "brza" ali nije zajebancija, pogotovo u sezoni. Inače pre i posle sezone turista je sezona motora, i to ume da bude zaje8ano, strendžeri divljaju kao da su na TT... Mene su u par navrata preticali u sred krivine, pa onda puštam budale - ne žurim ja nigde. Inače, svake godine je sve više i više motora...

Ako kod Senja duva bura - beži! Jedva sam živu glavu izvukao, pandur nas je upozorio da ne idemo, ali mi budale... Vetar doslovno podigne i tebe i motor i prenese pola metra.

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
On 22.4.2022. at 8:25, punisa 16 je napisao:

Interesuje me da li sam realan da vozim

PG-Makarska --- 1 dan vožnje 300km / 6h

Makarska -Senj---- 1 dan vožnje 360km 6h

po googlu

Ja sam vozio prosle godine Rijeka - Split i Split - Tivat, to su te kilometraze, samo malo "pomereno" na sever u odnosu na tvoje. Nije problem ni najmanje.

 

Ako ces da vozis po googlu, onda nema frke. Ako neces bas po googlu, instaliraj Radarbot, jer radare sigurno neces uociti, a ima ih... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pa ne znam i ako instaliram tu aplikac to je za mob, svakako ne mogu da je gledam dok vozim. Mislio sam da stavim malo krep trake preko tablica,da mogu da se opuštim;)

Sutra ujutru krecem iz PG na jadran.

Od BG do PG ni kednog policajca nisam video. Nije bilo ni guzve na putu ,bas sam se nauzivao...

Promenio član punisa 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 3 sati, damjandugi je napisao:

Ili se stavi katanac preko tablice.

To ima puno motorista.

Ne razumem baš najbolje Damjane, kakav to katanac (koliki) treba da bude da bi prekrio dovoljnu površinu tablice da se ne vide oznake?!? Pokušao sam da izguglam neke slike, ali nisam ništa našao (samo razne nalepnice preko tablice) :neznam:

Ja sam inače dosta razmišljao o nekim "mehanizmima" koji prekrivaju tablicu kod većih brzina, a kod malih regularno otvorena, ali nisam još ništa efikasno osmislio...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

A i odakle mi katanac:) ma svakako ne nameravam da letim po magistrali ,ali nesto cu staviti preko tablice da se malo zaklonim od radoznalih pogleda radara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja