Jump to content

Moto Zajednica

Skopje - Drvengrad(Küstendorf)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Vec duze vreme planiram da odem do Drvengrad. Plan je da to bude u Juni, motor je Suzuki GS500. Idemo ja i moja lepsa polovina, i ovo bi bio prvi veci put. Do sad sme maksimum izvozili oko 300km u dan. Gledam opcije i najblize mi je preko Pristina. Neznam sta je pametnije od gde da idem dali preko Srbija pa onda fatim levo ili da idem preko Pristina. Svaki savet je dobrodojden.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne znam koji ti je put bolji, ali u drvengradu nista pametno nemas, mislim mozes posetiti na pola sata ili sat i to ti je to. Ako vec ides u taj kraj, preporucujem da obidjes Taru, Zaovinsko jezero, Perucac, Bajinu Bastu, ako vec ides u Mokru Goru,idi i na brdo odakle krece voz cira, pa obidji Visegrad..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Vise puta vozio Kosovo i verovatno bi opet. Ipak, nikad mi nije bila prijatna i rasterecena voznja. Nije bilo problema ali ipak... Put je uzas, vozaci takogje... Sa policijom nisam imao susrete, ali otvori cetvoro oci na ogranicenja. To ubija. Na nekim benzinskim pumpama sasvim OK, na nekim kao da si im ubio najblizeg. Ako ste u grupi, sto da ne, treba i to videti. Sa lepsom polovinom mi nekako ne stima, ne da ne moze, ali je bolje kad si rasterecen i sa isklucenim "radarom". Mozda je to samo u mojoj glavi... Ja bio za Drven grad preko Srbije, Kopaonik, Pester, Zlatibor. Spavao na Sarganskoj osmici, pa Andricevu cupriju i tako dalje. Mozes isplanirati zaista lepu rutu.  

PS

potrudi se da ti 300km bude zaista neki dnevni maximum. Ja bih mozda smanjio na 200-250, a bilo je i dana sa samo 50.      

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Pa zato i pitam ima vise varijanta. Inace vozio sam autom kroz Kosovo i nemao nikakav problem, sad su patista ok sa ovi novi autoputevi ali vozaci su ko kod nas uzas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ne znam koliko dana si planirao da odvojiš za vožnju.

Ja takođe planiram jednu vožnju sa suprugom na tu stranu. Kad ne zna se.

Ja da sam na tvom mestu došao bih do Tare i tu uzeo prenoćište za bazu, recimo Kaluđerske bare ako hoćeš da ti je sve na dohvat ruke.

Prodavnice, hoteli, pumpa, restorani a jedan od njih je čuveni Kurta koji uvek posetim kad sam na Tari.

Na Tari ima dosta toga da se vidi i odvoza. Ja kad budem dolazio biće minimum 4 noćenja.

Drvengrad lepa atrakcija ali na mene nije ostavio neki veliki utisak. Bio jednom, video, slikao i ne verujem da ću ga ponovo posetiti.

Vožnja vozom lepa ali ja nisam uspeo da dođem do karte jer tada su dolazile neke ekskurzije pa karte rasprodali za njih. Možda postoji opcija da se rezervišu ranije telefonom.

Priroda prelepa i ima par prelepih vidikovaca do kojih mora malo da se pešači od parkinga ali vredi truda.

Davno kao klinac sam išao brodom od Perućca, ako ne grešim, pa do Višegrada. Ubiješ ceo dan i vidiš Kamengrad usput, voziš se po Drini. Još uvek voze, prošle godine me sprečila kišica da se provozam Drinom.

A možeš i motorom do Višegrada.

Uglavnom ima šta da se vidi i odvoza na Tari samo treba odvojiti vreme i uživati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Nikola

 

Ne možeš preko Kosova u Srbiju! Razlog je: što neće policija da te pusti da uđeš u Srbiju kao "stranac" koji preko ne postojeće države tj Kosova ulazi u Srbiju.

Zaboravi taj pravac. Predlažem ti da ideš na Kumanovo , Niš, Prokuplje, Kopaonik do Raške na spavanje. Javi se pa ako budem tu: upoznavanje, kafa pivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Ne znam koji ti je put bolji, ali u drvengradu nista pametno nemas, mislim mozes posetiti na pola sata ili sat i to ti je to. Ako vec ides u taj kraj, preporucujem da obidjes Taru, Zaovinsko jezero, Perucac, Bajinu Bastu, ako vec ides u Mokru Goru,idi i na brdo odakle krece voz cira, pa obidji Visegrad..

u pravu je ,ja bio bila guzva pa nisam ni usao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nikola

 

Ne možeš preko Kosova u Srbiju! Razlog je: što neće policija da te pusti da uđeš u Srbiju kao "stranac" koji preko ne postojeće države tj Kosova ulazi u Srbiju.

Zaboravi taj pravac. Predlažem ti da ideš na Kumanovo , Niš, Prokuplje, Kopaonik do Raške na spavanje. Javi se pa ako budem tu: upoznavanje, kafa pivo...

Ovo ti je dobar predlog i kao bonus dobijas voznju ibarskom klisurom, gde mozes da obidjes nekoliko cuvenih manastira: Gradac, Studenica, Ziča.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04

Lepo kažu ljudi "preko Srbija pa fatiš levo na Prokuplje", onda Brus, Brzeće, Kopaonik pa Raška.

To ti dodje oko 320 km što je dosta za jedan dan, sem ako ne žuriš negde. 

 

Od Raške ja bi preko Odvraćenice na Goliji sišao u Ivanjicu. Golija je još lepša od Kopaonika, asfalt dobar, nema saobraćaja, krivina za krivinom...

Pre dve godine su bili radovi u toku na jednom manjem delu pred Ivanjicu računam da je to završeno od tada.

 

Posle Ivanjice ili na Arilje i Požegu pa pravac Drvengrad, a može i direktno na Zlatibor da se izadje (ako imaš volju da krivinariš kroz sela)

 

Sve u svemu, izbegni da ideš magistralom Kruševac - Kraljevo - Čačak - Užice što je više moguće, smorićeš se od gužve i ograničenja,

i gledaj da pređeš preko Kopaoinika i Golije. Još bolje ako povežeš i Zlatibor.

 

Drvengrad, ko što rekoše ljudi pre mene, lepo jeste al sat vremena je dovoljno da vidiš, popiješ skupu kafu i pičiš dalje.

Ima u tom kraju mnogo toga još da se vidi.

 

nadam se da sam dao neku ideju.

 

Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Drvengrad , ako ces da prenocis je super ... ja bio nekoliko puta , dobar ugodaj , hrana odlicna , bazen , sauna .... 

 

ako ces samo da prosetas i popijes kafu , onda je sat vremena sasvim dovoljno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jednom prilikom pre par godina sam bitisao na Zlatiboru u jednom jako simpaticnom hotelcicu zvani 'Satelit' gde imaju i bazen i spa itd. Posto je bila jesen i nije bilo snega, vrlo brzo sam se smorio na zlatiboru i krenuli smo odatle na ekskurzije a jedna od njih je bila i drvengrad. Kako sam drvengrad nije nešto spektakularno, povezali smo to sa vožnjom na Sarganskoj osmici i onda je to ispao ipak lep dan.

Ne bih ti znao rute preporučiti ali svakako Zlatibor kao polaznu Bazu da. Imaš sav luksuz u bazi a imaš lepe destinacije oko baze na normalnom odstojanju da se odvoza bez da se umoris ali ipak i provozas malo. Bzvz je i kad je preblizu pa se onda oblacis i spremas pola H da bi odvozao 15 minuta do tamo.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Isto kao prethodni kolega bio sam jednom na odmoru na tari pa sam sa suprugom i klincom obisao drvengrad i vozili se sarganskom osmicom i tako sve u celini ispao je to jako lepo potrosen dan . tada su bili i neki nemci sa ruskim uralima sa prikolicama i oni su bili odusevljeni tamosnjim ambijentom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pozdrav zemljak-kolega. Taj kraj je po meni jedan od lepsih delova Balkana,ali sira okolina,,ne samo Mokra Gora.

 

Opc 1- Skopje-Pristina-Mitrovica(ne znam dal su uradili ovaj deo,inace uzas jedan)-Raska. Mozes preko KiM,ali ponesi licne karte,pa na Jainje kad (kako sad da se izrazim,izlazis?? ili ulazis????}ti pokazi MK licne karte,sa pasosima neces moci.Licne rade posao,provereno. Od Raske imas opciju preko Novog Pazara-Sjenice(Uvac-obavezno) pa Nova Varos- Zlatibor i Mokra Gora(Drvengrad) Na ovoj ruti sve posle Mitrovice je suva lepota :jee1: .

OPc2- Od Raske dolinom Ibra(jorgovana :jee1: )na Kraljevo pa preko Cacka ili Guce na Pozegu-Uzice pa Mokra Gora .Manje interesantna ruta osim doline jorgovana ako nije guzva da se izduvas.,i Ovcarske Klisure,isto ako nije guzva.

 

Opc-3-  Sk-Kumanovo-Leskovac-Prokuplje-pa ili-Blace pa Josanjcka Banja do Raske,ili meni draza varijanta-Kursumlija Kopaonik pa Raska. Mozes i iz Blaca na Kop-ako oces. Od Raske vidi predhodne varijante...

 

Opc-4- Sk-Nis-Pojate-Krusevac-Kraljevo-Cacak-Pozega(Ovcarska Klisura :jee1: )-Uzice-Mokra Gora.Sto rece neko vec,naj-smor ruta.

 

Mokra Gora je mnogo-ali bas mnogo vise od Drvengrada. Obavezno se provozaj po Sarganskoj osmici ,jedinstven dozivljaj.I greota kad si tamo da ne skoknes preko Drine u Visegrad(20tak km) zbog samog Visegrada,cuprije(mosta)i naravno Kamengrada ili Andricgrada u samom Visegradu.

Kad si vec tamo u reonu,preporuka je da obidjes i Taru(planinu)i preko nje se spustis u Bainu Bastu. Odatle mozes preko Kadinjace nazad u Uzice.

Ovo su sve pravci kojima sam vise puta prolazio a koji ces da odaberes i sta ces da posetis,na tebi je da odlucis,zavisno od vremena koje imas. Ja bi se u tom kraju najradije izgubio,na par godina ;) .Ako ti sta jos treba posalji PP,moze i da se cujemo,Zboruvam jas i Makedonski :) . Kd bi ti zborija po Kmanovski,mozda ne me razberes ni ti, a kamo li pa ovija coveci na forum. Mozda samo ovija od Vranje pa  navam nadole :) . 

 

Nadam se da sam nesto pomogao u odabiru rute,sta god odabrao,destinacija ti je odlicna neces se pokajati.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja