Jump to content

Moto Zajednica

Elefantentreffen,najveci zimski moto skup na svetu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Prvo sto moram napisati da mi je ovo prvi putopis,ne zamerite na gramatici i stilu pisanja,jer mi to nikad nije islo od ruke.Procitah dosta putopisa na ovom forumu,mnogi su me ostavili bez daha,ljudi su bas nadareni za pisanje,ja cu pokusati kako znam, da vam prenes ono sto sam video i doziveo na ovom putovanju.Posto ovo nije svakodnevno putovanje,cak nisam ni jedno nasao na ovu temu,verujem da ce vam biti zanimljivo.O samom skupu sam cuo pre nekih 12-13 godina,kockice se nikako nisu slozile da odem sve do sad,kad sam resio da ostvarim jedan od svojih snova

25.01.2017

Servis mi je bio pun vozila kojih sam morao zavrsiti pre puta,tako da sam lakiranje nekih delova zavrsio oko 23h.Izlazim iz komore,sneg pada samo tako,ustvari pada vec 2 dana,a javili su da padavina nece biti.Ujutru treba putovati,gledam gume, a one celestonke,otisle u ku..c.Narucio sam nove,ali jos ih nisam dobio.U trenutku resih da se osiguram kolko tolko i da napravim skije za motor,da dobro ste procitali,SKIJE.Hvatam litar pelinkovac,brusalicu,stare skije,aparat za varenje,neke cevke sto imam i igranka moze da krene.Dolazi drugar i krsti se,jebote pa de sad pravis to,pa ne ides na 10 km,vec imas 1100km u jednom pravcu.Mislim tako nesto je rekao,skoro pa pola 2 je,a i pelin je poceo da deluje,odo u krevet pa cu ujutru zavrsiti,i onako mi je nastalo zice za varenje u koturu

26.01

Ujutru odlazim prvo po zicu i par sitnica da iskupujem za put,odlazim u servis i zavrsavam skije,jedan crni sprej i to je to.Drugari su vec poceli da dolaze,jedan po jedan,i jos uvek ne veruju da cu krenuti.O porodici bolje i da ne pisem,kako i na koje su me sve nacine pokusavali odgovoriti od moje namere,kad bih poceo da pisem,dosadilo bi i vama i meni,heheh.Oblacim sloj po sloj odece ,pozdravljam se sa svima i gas.Ispratili su me do auto puta,i show krece.Prvo stajanje kod Smedereva,proveravm sve,jedna fotka i pici dalje.Na fotki mozete videti skije,koje sam stavio,ako u slucaju krenu neke jace padavine,da nebih stajao vec bih mogao kolko tolko da budem u pokretu.Temperatura oko -3

 

post-137-0-64917000-1485871112.jpg

post-137-0-55563800-1485871171.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 45

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

Ne mogu da verujem!!! Jesi car!!!

Pusti gramatiku i stil, što Mrle napisa, početak obećava.

Guraj po svom, siguran sam da će biti zanimljivo za čitanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

putopis obećava :)

+1

Ako se ne varam otisao je u avanturu koju i ja celog zivota pruzeljkujem (nije bitno na koji dogadjaj meni vec putovanje). Termos mu je pri ruci, pametno, hladno je, ovaj slon verovatno amajlija, a i ja cekam reakcije drugih (tamo) na skije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Sledeca stajanja su bila samo benziske pumpe i granica sa Madjarskom.Tu sam poludeo,Dolazim do carinika,ispred mene Bmw,Bg table i 3 momka u njima.Ladno 45 minuta su ih drzali i proveravali,a ja odma iza njih,dolazi carinik,posle skoro sat vremena cekanja,uzima pasos,klima glavom,kao ne veruje da me vidi na motoru,udara pecat i pokazuje slobodan prolaz.Kupujem vinjetu i nastavljam put.Na sledecoj pumpi,stajem da skinem skije,stoje mi bez veze,i vidim da za njih nemam potrebu,a i malo mi je nezgodno od njih,i sve opreme koje imam na sebi dok silazim i penjemi se na motor.Tu pojedoh po sendvic,i cugno malo antifriza,mada je dosta toplije,samo -1 ;) .Smestaj sam nasao na mestu koje ne umem ni da izgovorim,8km,od auto puta i par km od Austrije.Mesto Mosonmagyarovar,dolazim do smestaja koji sam obezbedio putem bookinga,lik otvara kapiju i kad me video na motoru,poceo da trokira i na onako losem Engleskom jeziku,mislim i ja ga neznam,znam dovoljno da se snadjem,al onog lika je trebalo snimiti.Muca li muca,i treses se od zime,koja se vec spustila na -11 :lol3: .Smestaj ok,od svih stvari koje sam poneo,zaboravih da kupim leba,tako da umesto njega bile su ribice,i naravno nemere bez antifriza.Icucao pljosku,i zaspao kao jagnje u toploj sobi.Danasnji dan oko 670 km,ujutru me ceka nekih 420 do mesta Solla,u Bavarsikm sumama gde se odrzava skup

post-137-0-62729200-1485875302.jpg

post-137-0-71486300-1485875357.jpg

post-137-0-01657800-1485875413.jpg

post-137-0-63733800-1485875523.jpg

post-137-0-39688600-1485875589.jpg

post-137-0-88908300-1485875655.jpg

post-137-0-88500100-1485875727.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Свака ти част на храбрости и одважности. Пре 4-5 година је ишао и Драган Раденковић звани СЦИ, из Београда. Његов путопис је био на мото форуму Т- рекс ридерс, који је у међувремену угашен.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Bogami LUD si :D  Meni zima već dok čitam. 

 

Ako ne zamerate, prilažem još link našeg kolege: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/116964-sezona-2017-je-otvorena/page-1#entry1935829 na slično bolestan skup u Sloveniji.

 

 

Sa zadovoljstvom pratim tvoju temu!

 

Brrrrrr.

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja