Jump to content

Moto Zajednica

Elefantentreffen,najveci zimski moto skup na svetu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Jel bilo promrzlih, jel imala hitna intervencija?

Ne verujem,ljudi su znali usta se upuštaju,oni koji nisu znali,dooooobro su se napili,i obezbedili antifriz.Drva su bila obezbeđena,kome je hladno,kupio je drva i lozio je vatru.U subotu posle podne sam video helikopter,moguće da se neko povredio,a možda je i nekoga važnog dovezao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Moja statistika je sledeća

Trezan Pao 3 puta

Pijan Pao 0 puta

Motorom pao 0 puta

:-))

Strašno je klizavo na samom skupu,čak mislim da nema da neko nije pao.Najgori je led ispod snega,onaj koji se ne vidi.Ovaj prijatelj Miki,prošle godine je pao,mesec dana ga je bolela noga.Ovi iskusni,a i on ove godine, poneli su one navlake metalne koje se navlace na cizmu.Vidim da mnogo znače.Moje cizme su bas za sneg,al ovi sto su došli u moto čizme,više su puzali nego hodali:-)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Vreme jako brzo prolazi,obisao veci deo kampa i sisao dole do satora koji prodaje suvenire sa ovog skupa.Kupio prisivak,i pogledao sta sve nude.Bukvalno svega ima,ako je neko zaboravio nesto,ili mu se nesto od opreme za kampovanje pokvarilo,imao je ovde da nabavi,skoro pa sve.Od satora,podloge za spavanje,cebica,sekira,upaljaca,do raznih sitnih drangulija.Cene bolje da i ne pitate,sve puta 3-4 pa i vise,kao da je od zlata.Neverovatna stvar da narod to i kupuje,verovatno za njihov standard i nije toliko strasno,

Dolazi vreme rucka i Miki zove na rostilj,ali pre nego sto rucamo,da odnesemo njegov akumulator na punjenje,kaze pokusao je da ga upali,ali nece ni da cuje,i ako je akumulator star svega mesec dana.Verovatno nije naj kvalitetniji,i mraz ga je lako ispraznio

Dobra stvar je sto se u sklopu skupa nalazi servis,koji pomaze svima koji imaju bilo kakav problem

Vracamo se satoru i tu me upoznaje sa njegovog prijatelja Sebastijana,Inace Sebastijan je dekica iz Italije,koji je od 38-me u penziji,koja je i vise nego dobra,inace sad ima 62,i uziva maksimalno u zivotu.Dok Miki griluje meso,dekica vadi torbu punu svakojakim specijalitetima,od dimljenog mesa i kulena,do raznih vrsta sira.Iskreno,nisam skoro jeo nesto onako ukusno.Pre rucka daju mi Irski viski,dobili su ga od Iraca koji su dosli motorom,ali su morali jos u petak posle podne da krenu nazad.Ukus je mmmmmmmm :takoje:

post-137-0-49908400-1487355913.jpg

post-137-0-75689700-1487355916.jpg

post-137-0-85332200-1487355923.jpg

post-137-0-16287300-1487355931.jpg

post-137-0-98713800-1487355932.jpg

post-137-0-41708500-1487355941.jpg

post-137-0-98791000-1487355944.jpg

post-137-0-06333700-1487355949.jpg

post-137-0-37754400-1487355952.jpg

post-137-0-89086000-1487355956.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Taman kad pomislim nema dalje Japan. Juzna Amerika. Maroko. Iran . pojavi se ovakav putopis i izuje me iz cipela,Svaka cast za sve  hrabrost, zelju, volju za ovakav put.Duboko postovanje  za ovakvu avanturu. :jee1:  :care:  :takoje:  :sampion: .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Nastavljamo dalje,jos par fotki,i druzenje sa momcima ex Juge.Inace tu prvi put vidim ovakav razanj,onako jos malo u pripitom stanju,gledam i ne verujem.Kaze ladno lik jagnje pecemo na domacu sljivovicu i krompir,dosta je jedna litra rakije,ali krompir mora stalno da se menja.Vidim dve zice i nista drugo.

Inace,mora samo sljiva,tako veli,od loze vrti mnogo brzo,pa se ne ispece lepo.Ja se savi reko da probam tu sljivu,kad oni ne,ne,ne,ne,ne,izgorece nam jagnje

I tako pijem ono pivo i gledam u te dve zice i  u onaj razanj,i tek posle par minuta ukapiram o cemu se zapravo radi.Razanj je stvarno vrhunski smisljen,u samu cev raznja se nalazi motor i baterije,i bukvalno se pali kao bateriska lampa,na dugmence na kraju.Ceo razanj je iz delova,tako da kad se zavrsi sa pecenjem,opere se,lepo se odvije u delove i spakuje u mali kofer.Trazio ga kod nas,cena oko 250e.Nije jeftin,ali je odlican za kampovanja :kamp: .Razanj je bas bio atrakcija za mnoge posetioce.

Gitara i ovo vece nije izostala,stare Jugine pesme samo pice.Planirao sam samo pivce,dva,da bih odmoran ujutru ustao,i spakovao svu opremu,sator itd,ali atmosfera je bila i vise nego odlicna,i u takvim situacijama i ne primetis kako vreme leti,tako da sam opet zaginuo fino do posle  ponoci :cirka1:

post-137-0-54778700-1488574941.jpg

post-137-0-80865500-1488574961.jpg

post-137-0-23934900-1488574964.jpg

post-137-0-34523400-1488574966.jpg

post-137-0-58672800-1488574968.jpg

post-137-0-00442000-1488574971.jpg

post-137-0-21717200-1488574972.jpg

post-137-0-36012400-1488574973.jpg

post-137-0-88501600-1488574975.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Dare care...treba mala doza...reci cu NESVAKIDASNJOSTI da se krene na ovaj skup.

 

Takve ljude i ideje licno podrzavam.  Prezirem neko ukalupljavanje u neke drustvne norme...kojih ima svuda oko nas.

 

Ti si sanjao da tamo ides...spremio se i otputovao.

 

KAPA DOLE NA DOSLEDNOSTI I NA TVOJOJ UNTRASNJOJ ENERGIJI KOJA TE POKRETALA NA OVOM PUTU!!!

 

Zelim i u buducnosti da pises o nekih nesvakidasnjim mestima. ZIV BIO!!!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Jagnje iz Hrvatske.Momci ga dovezli motorom,lepo kažem,likovi legende.Kolko sam čuo,prošlih godina su imali i prase i jagnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Posle i vise nego dovoljno pica,odvukao sam se polako u sator.Ovaj put sam lepo usao u vrecu,tako da mi je bilo zaista prijatno spavanje,Naravno u pitanju su dve vrece,jedna letnja,ubacena u zimsku,koja trpi temperaturu od -21,tako da sam se prvo vece namucio da se uglavim,a sad je vec bilo dosta lakse,tako da sam grejalicu  upalio pre nego sto sam legao,i kad sam se probudio.Problem se desio ujutru,onako mamuran, izgoreo sam skroz >:( ,zedan,da bi cisternu popio,imam sok,ali kao da ga nemam.Zaledjen skroz. :staa2:

Cak i ispred grejalice,trebalo mu je bas dosta vremena da se kolko tolko odledi

Sledi najgori deo,jutro oko 7h,temperatura -18,treba se pakovati.Nekako uvek imam manje mesta kad se vracam nego kad odlazim,jos se sve steglo,tako da nema sanse da stane i da se vrati gde je bilo.Sva sreca poneo sam praznu rezervnu torbu,koju sam sa ovim stvarima ladno napunio :stabre:

Plan za povratak nisam imao,krecem,pa cu videti gde cu stati,prespavati i nastaviti kuci.Spakovao sve,sedam na motor,stavljam mobilni da se puni,kad ono prc,punjac ne radi,a baterija na 7 %.Obecao sam kuci da cu se javiti kad budem krenuo.Ustvari,dogovor je bio,da kad god stanem i sipam gorivo,da im se javim,da im kolko tolko smanjim brigu,koja nije mala.Stajem na prvu pumpu u Nemacku,sipam gorivo,trazim punjac,oni ga nemaju :jok:.Nista,picim dalje,jos nekih 200km,u Austriju sipam gorivo,nalazim punjac,kad on 50e,reko nema sanse,trazio jos malo,i nadjem neki za 24e.Sta cu,kupujem njega,dolazim do motora,kad ponovo prc,ne puni.Dal je telefon riknuo,ili upaljac na motoru.(,kad sam stigao kuci,utvrdim da je upaljac crko od temperature)

Sad vec ludim,da teram do kuce je ludost,da trazim smestaj bez telefona,teze ide,a i kako se javiti kuci.Od svih ideja koji su mi padale na pamet,resih da ga nagazim do Srbije,pa ce tu biti vec lakse.U Linc me je uhvatila blaga kisica,ali i ako je temperatura bila oko -9,nije se ledila na putu.Kasnije oko Budimpeste,provejavao je sitan sneg,ali nije se zadrzavao,i nije mi pravio problem.Ulaz u Srbiju,i vec poznata reakcija carine i policije.Krste se i levom i desnom :P.Saljem poruku mojima,i tu je bio kraj baterije.Kod nas sam vozio dooooosta opreznije,jer nam je put takav kakav jeste.Naj rizicniju situaciju sam imao,posle Bubanj Potoka.Manji lancani udes iz pravca Nisa,Polako usporavam,spustam noge,i primecujem da je taj deo puta zaledjen skroz,gledam u levu stranu sta se desava,i sva sreca,kao da me nesto teralo da na sekundu vratim pogled u pravom smeru,ispred mene,na samo par metara,okrenut poprecno auto,stoji u mojoj i desnoj traci,bez i jednog jedinog svetla.Verovatno se okrenuo ceo krug,poprecio se po putu,i u tom trenutku mu se ugasio auto.Kako sam ga izbegao,i otisao u levu traku,to ni sam neznam.Bukvalno sam bio gola voda,tresao sam se kao prut.Pa tolki put da prodjem,ovde da se sjebem.Do Svilajnca sam vozio dosta sporije,a i magla je bila jako velika.Najzad,kraj auto puta,iskljucujem se za Markovac,adrenalin radi samo tako,i evo me,Svilajnac.Hiljadu stvari mi prolazi kroz glavu,bio sam bas ... :jee:

Ulazim u moju ulicu,kad ono,nesto sto nisam ocekivao.Ispred moje kuce gomila ljudi,prijatelja,rodbina,dosla da me sacekaju,uh nesto me steglo u grlu ;) ,zaista prelep docek.Naravno,odmah je usledila grejana rakica,meze i vince,vise nije bilo ni umora ni nicega,samo lepo raspolozenje.

Sedeli smo dugo tu noc i pricali,pokazivao im slike,koje do sad nisu imali prilike da negde vide.

I tako,jedan od mojih snova je ispunjen,u povratku 1100km,u jednom danu,na jakom minusu,stajanje samo za gorivo.Znaci sve se moze ako ima volje za to.Ostaje da ostvarim  i druge snove.

Hvala svima koji ste pratili ovaj moj putopis,i zelim vam,da i vi ostvarite svoje snove :takoje:

ZIVELI :cirka1:

post-137-0-67656600-1490311305.jpg

post-137-0-32787200-1490311318.jpg

post-137-0-94903000-1490311919.jpg

post-137-0-32874100-1490311933.jpg

post-137-0-14052100-1490311945.jpg

post-137-0-71135300-1490311955.jpg

post-137-0-35677500-1490311963.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 3
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Odlican putopis, svaka cast za hrabrost (citaj ludost).

Nisam ni znao da se ovoliki skup organizuje u sred zime.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja