Jump to content

Moto Zajednica

Dilema oko kupovine Suzukija SV 1000

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5753 postova

mali problem ce ti prestavljati cinjenica da u Srbiji mozda cak i nema drugog primerka a da je bio na prodaju u skorije vreme. Relativno dugo i relativno redovno pratim oglase i noviji model SV-a od 1000 ccm u naked varijanti izuzev ovog u SU se ne secam da sam video.

 

Mario Marko je covek kojeg je neko spomenuo koji je prodao odlicnog SV1000 ali S plavog u roku od par dana ima verovatno u temi prodajem. Zaista u poslednje 2-3 godine se ne secam da sam video N od 1000 ccm na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Znam jako ga je tesko naci .. jer u Srbiji ocigledno nije toliko popularan ko SV650 naj vise zbog  svoje fabricke greske vezano za magnete, korpe kvacila i green konektor. Pa ljudi cesto preskoce.. Zato mi i nije cudno sto se  ovaj prodaje vec godinu ipo dana. Mozda ceka bas mene :)

 

Vrlo je moguce  da se ljudi pre odluce da uzmu nekog fazera ili horneta u toj kategoriji ili sto kazes uzmu sv1000S varijantu  pa je lako i to prepraviti u nakeda tako nekako imas  dva u jedan i kasnije se lakse proda.. Razloga je puno i ukusi su razliciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Tu pise da je motor uvezen iz Svajcarske,  kod ovog lika koliko sam do sad vidjao uglavnom su sve vrlo dobri  motori 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Cim vidis fino obrezane tujice, nasminkan motor i uglancane gume znas da si na pravom mestu. To je jedan od braće :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Neznam ni sam sta bi uzeo pored svih komentara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Svaki je dobar, samo zavisi kako je odrzavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Vidim da je SV 1000 iz prvog posta skinut sa oglasa. @DejanTNT, da nisi ti možda kupac, da čestitamo ?

Nije skinut nego je obnovljen oglas..  Evo cekam da mi lova legne na racun pa pravac subotica. Sta god da bude bicete obavesteni.

Temu ne zatvaram dok ne uteram motor u garazu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sa srecom. Ja razmisljam o litri ali S, samo fali "vremena". Cak bih vise voleo TLR-a, medjutim oni po oglasima i koje vidjam su uglavnom iznjakani, a i matori su sad vec...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Vec su me kolege spominjale. Ja sam jesenas za par dana prodao sv1000s. Motor je bio dobar i imao je dosta opreme.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/115709-suzuki-sv1000s/#entry1901889

 

Ja sam sa tim motorom prezadovoljan i lepo sam se vozio 3 godine. Osnovni razlog za prodaju je sto sam zeleo nesto mladje i sa boljim ogibljenjem.

O motorima sa V2 agregatima je dosta pisano ali jedini nacin da se ima pravi sud o njima je da ih vozite i to ne na pola sata. Ja sam posle dve nedelje voznje bio ubedjen da to nije motor za mene i da cu ga brzo prodati. Medjutim, kako je vreme prolazilo poceo sam sve vise da uzivam u tom konceptu, da bih nakon njega opet kupio V2.

Mozda nemaju krajnje performanse kao linijski motori, ali imaju karakter i po meni su zabavniji za voznju.

Jedini problem koji sam ja imao za skoro 4 godine je da se odlepio magnet (sto je jedan od najvecih mogucih problema). Reparirani deo sa svim prelepljnim magnetima sam kupio na ebay za 90 eur i to je to. Naravno imao sam srecu da namotaji nisu bili pokidani.

 

Moj sv1000s je imao korman umesto heblova i mislim da je ta kombinacija najbolja. Pruza dosta bolju zastitu od vetra nego N verzija, uz prijatniji polozaj sedenia nego u serijskoj S varijanti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Ja generalno nisam nesto lud za velikom brzinom. Jako bitno mi je da povlaci  jer mi je to ostala navika od jednocilindrasa. vozio sam TTR600 belgardu 3 godine .. i jednom prilikom  sam probao SV650 prve generacije naked  i to vece sam stavio yamahu na prodaju u nadi da cu uzeti SV 650. Sticajem okolnosti mi se ukazala prilika da kupim od drugara Er6n 2007 godiste. Reko ajde to je ta klasa sa Sv-om. Vozio sam je godinu dana, otisao na more i nazad sa zenom i shvatio da mi paralel twin uoste ne lezi,  nema tu ostrinu  kada das gas  i budi se tek oko 5000rpm i to mi jako smeta. Druga stvar je bila samo ogibljenje je katastrofa definitivno nije za dvoje. Dugo sam razmisljao  da ipak uzmem  SV650 ali nekako cu opet biti na istom. Definitivno mi fali to malo snage. Tako da sam se odlucio ovaj put za hiljadarku. Sv1000S verzija mi je skroz ok sa povisenim kormanom ali u glavnom ne preferiram sportske  motore sa oklopima.Razumem da je zastita od vetra bitna i uvek moze da se doda neki povisen vizir kada ima potrebe za tim. Moje licno iskustvo je  kada vetar pocne nepodnosljivo da tuce znaci da je vreme da usporis. Nekoliko dana sam vozio GSXR K6  750 od prijatelja  i mogu vam reci da sam se slomio a adrenalid me puca tek  preko 200Kmh. Za nase puteve  i uslove takva igracka mi netreba. Sto se tice V2 agregata... to je to sto trazim sam zvuk i vibracije. Malo jeste razocaravajuce sto  bas SV1000 zna da ima problema sa magnetima i sa korpom kvacila... dobro je da postoji resenje i spreman sam na to ako ili kad dodje do toga.

I sam budzet mi je za sam motor bez ostaslih troskova max 3000e a trenutno od opcija imam samo ova dva

https://www.polovniautomobili.com/motori/9553748/suzuki-sv-1000-n-fi

https://www.polovniautomobili.com/motori/9587962/suzuki-sv-1000-s

Ocekujem do kraja februara da zavrsim kupovinu. Ako nadjete jos neku javite mi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

meni je lepsi ovaj crveni mozda zbog oklopa i vizira a ima i slajdere sve to kosta a registracija te ceka kod oba.Jeste da je razlika 2 god ali je crveni kompletniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Meni je ovaj crveni odvratan. Nekako se vidi da je sklepan.

Neko ko na Suzuki SV ispiše RSV (što je poznati aprilijin model) 1000 S, nema pojma o motorima a verovatno ih tako i održava. 

Motor je ceo farban, fale male plastike koje se nalaze između rezervoara i repa... 

 

Iako ne volim naked-e ja bih od ova dva uzeo N varijantu bez razmišljanja.

 

A na korman kod S varijante ne moše da se prebaci za 35 eur, jer moraju da se produžavaju sajle i creva. LSL set za konverziju je skoro 300 eur.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Kolega zamolio bih te posto nisi upucen da ne komentarises.. Covek po majci ima Italijanske krvi u sebi pa je emotivno vezan za Apriliu a takodje je jako ljubomoran sto se R1 pise sa R pa nije mogao da izdrzi da isto slovo ne stavi i na svoj motor. Zao mi je samo sto i posle S nije stavio jedno-dva R pa da mozemo da ga povezemo i sa nekom Kawom, ovako je malo neozbiljno.. RSV1000SRR vec zvuci opasnije.

Ne znam ko mu je radio to R ali mu je selo kao budali samar. Pogodio covek nijansu, velicinu ma ala fabrika.. Da nisam guglao ne bih ni provalio da ne postoji takav motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Ja sam skontao da ovaj sivi  nema originalne nalepnice na repu  jer broj 1000 treba da se preklapa sa slovom V a i Suzuki znak sa desne strane rezervoara je okrenut pogresno. Moguce da je i ovaj farban   :stabre:  

post-2125-0-99862700-1487131654.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

U pravu si, nalepnica nije original.

U tom godištu teško ćeš naći motor od 1000 kubika na kojem ništa nije farbano. Pitanje je da li je motor bio razvaljen ili je imao neko klizanje. I da li je lepo odrađen ili kao  nogama.

 

Ja sam video motor od drugara koji je ceo farban, poručeni originalni amblemi i niko od kupaca nije mogao da provali da nije u originalnoj boji. U pitanju je bilo neko klizanje na sljunak sa 50km/h, a momak je bolesno pedantan pa je farbao ceo motor iako nije morao.

 

Ne znam da li si razmišljao o Apriliji Tuono. To je po mnogima i po skoro svim testovima naked br.1. Vrhunski agregat i fenomenalno ogibljenje.

Factory verzija ima full OHLINS ogibljenje i brembo kočnice. Jedino što ih kod nas slabo ima i cena je verovatno dosta veća nego za SV. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Bio sam danas do Subotice da pogledam onaj sivi. Isterao ga covek iz garaze kao da je isterao nov iz salona.. brdo motora neznas koji je lepsi poredjani svi u liniju. Reko ajde sada da vidimo  sta nevalja ... verujte mi slike koliko god da su dobre uzivo je druga prica .. pregledao sam svaki detalj sve u perfektnom stanju  diskovi,lanac, kocnice, ma sve kao sa slike  nigde kriv udaren i slicno  par sitnih ogrebotina na retrovizorima i to je to .. gume nove dot 2014. Treba da se uradi servis, ulje se vidi da je zuto na prozorcetu  verovatno je sveze ali nije menjano godinu dana i vise.. bukvalno je motor stojao i samo povremeno paljen zbog akumulatora. Pipnem izduvnu granu led ledeni... kaze nije paljen sigurno nedelju dana  donese covek kljuc ja ga upalim na prvu. Agregat radi savrseno ,nema cukanja lupkanja i slicno, plavih dimova i bilo kakvih dimova. Kada se zagrejao  sednem i provozam...

menjac savrsen. Prvi utisak.... strasan!!!

Definitivno to je to sto sam trazio. Motor je kupljen  :sampion:

Posle obidjem i drugu garazu gde je bilo jos motora, kakva lepota za oci za svakoga po nesto. Covek trazi dobre primerke iz CH takve ih i doveze.

Imam osecaj kao da sam kupovao nov motor iz salona, bez cimanja, ubedjivanja slusanja kojekakvih  opravdanja i slicno.

Sve u svemu  veoma prijatno iskustvo.

Motor ce biti doteran na kucnu adresu kao po dogovoru i opisu  u oglasu

Evo jedan kratak snimak  koji sam snimio na brzinu dok sam bio tamo. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja