Jump to content

Moto Zajednica

mazanje guma glicerinom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vrlo cesto (dva puta mesecno) mazem i gazeci sloj... Mopede vozim od osnovne, a motor od prve godine srednje skole i ako je to u ocima zakona bilo ilegalno. Sa MZ-a na 100 konjskih snaga, bez medju klasa, dve decenije vozim i uzivam a imam 35... Istim zarom i danas svom motoru prilazim, istom snagom ga volim i postujem...

Samo cbr-om predjoh 120000 km i ne padoh niti klizah zbog namazanih guma, jednostavno par desetina kilometara se ponasam kao da po kisi vozim, budem pazljiv sto bi se reklo...

Koga srce "povuce" tog i zagrejani slik na cistom asvaltu zna da iznenadi...

Gume skutera takodje cesto tretiram posto sam u svojoj zelji za cistim  prilicno zastranio te sam i voznju tome prilagodio... Ne kazem da je preporucljivo to sto radim ali nije ni "slomivrat" ukoliko se pripazi.

 

Sigurne voznje i ciste gume zelim, pozdrav Nenad  :)  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Upravo to kazem: par desetina km se ponasam kao da po kisi vozim.

To je ono sto treba naglasiti, jer ce neiskusni da kazu: evo ga ovaj iskusni maze gume glicerinom, sad cu i ja... Onda sedne na motor pa zavrne gas i eto picvajza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Mozda malo matora tema i mozda malo kasnim, al bih zeleo da se nadovezem. 
Bio sam u apoteci pre par dana i kupovao sam glicerin jer sam zeleo da namazem kedere na kolima. Zima je, pa da ne pocupam to sve kad idem na posao. I za to sam koristio glicerin. 
U to mmomentu sam se setio kako je N.F.S. u nekoj temi spomenuo da je namazao gume glicerinom i reko sigurno je dobar za zastitu guma. Pomislio sam i ja to da uradim, pa sam rekao apotekarki da mi da jos dve bocice. U tom momentu sam cuo priguseni smeh iz magacina. :DPosle sam skapirao i zasto.  Glicerin je dobra zamena za vazelin. Valda je pomislila da mi je drugacija seksualna orijentacija.
Uglavnom, citajuci sad ova iskustva, razmislicu da li mi je izgled gume bitniji od bezbednosti. Svakako su vec ispucale i treba da se manjaju. 

Ono sto sam zeleo da podelim sa vama je jos jedan fazon za lep izgled guma. Mozda i vecina to zna, ali nisam video da je neko napisao. Crna krema za cipele. Znam da je cale mazao gume sa tim i stvarno su izgledale kao nove kada ih je stavljao u oglase. Da, prodavao ih je i zeleo je da lepo izgledaju. Inace ne znam koliko to donosi zastiti gume. 

 

Pozdrav,
Nemanja

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo upravo skljocnuto :D, malo glicerina (50ml) u fajtalicu sa 300/400ml vode... "Nafajtam" pre konzervacije... Praktikujem to i dalje.:takoje:

 

Inace, glicerin je los lubrikant (nikakav!)  :na_glavi:

 

20181221_092319.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Lepo izgleda guma, nema sta. Kad uzmem nove, tako cu ih cuvati. 
Secam se da je sa kremom za cipele guma izgledala vise mat.

 

23 minutes ago, štampar said:
43 minutes ago, N.F.S. said:

Inace, glicerin je los lubrikant (nikakav!)  :na_glavi:

Како си то открио??:lol:

I ja sam se zapitao :D 
 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ima da se kupe 2 jako fine stvarcice za gume i enterijer u autima ili za plasticne i gumene delove na motorima....

 

Prva se zove Gumix 100ml 200din,nakvasis sundjercic i onda naspes malo na,sundjer,maze se po gumama. Daje jako lep sjaj i boju i ostaje jako dugo na gumama,posle kise,pranja.... Nije za mazanje ostalih delova,jer ako zakacis odelom tesko se pere....

 

Druga po meni jos bolja Aromatix,100ml 200din. Ja sa tim mackam auto unutra,sah tablu,gumene patosnice,plasticne delove,plasticne branike,lajsne,kedere oko vrata,ma sveeee,samo jos po glavi da krenem da mazem. Jako lepo mirise i postojano je... Stvara neki zastitni silikonski sloj,pa se patosnice klizaju,zato nije preporucljivo za gume... Ima u dva mirisa Bazooka(moj omiljeni) mirise ko neke decije zvake i Vanila-kokos(nisam probao,nevolim kokos).

Uglavnom ista fora,mokar sundjer,nakapljes i mazes....

Moja preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja