Jump to content

Moto Zajednica

mazanje guma glicerinom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

da li je neko mazo gume -gaznu povrsinu od motora.Odnosi se na kineske plastikanere koji su dosta tvrdi.novi su ali iz 2012..Ja sam mazo gume od kola  i gaznu povsinu industrijskim glicrinom,kupio  na litru.Jako je gust treba ga razrediti.Ovi iz autoradnji,apoteka su jako losi i slabi.Mislim da sad namazem pa da stoji dok ne krene sezona.Cito sam neke forume neki kazu klizi nemoze da se vozi.Mazo sam i od kawe bocne stranice  preslo oko 2cm na gaznu povrsinu i apsolutno nistaDa li ima nekih pozitivnih ili negativnih stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kao klinac sam mazao stranice guma na MZ-u glicerinom iz apoteka. Sijale su gume lepo. Mada sad ima sprej pa naprskas za 5 sekundi.

 

A da mazes gazni deo kako bi omeksale..sta ako negde vise omekša nego par cm dalje? Možda nije pametno isprobavati ipak ce ti trebati te gume u prvoj krivini. :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Znam da su ih u autopraoni pored moje radnje mazali glicerinom da se sjaje. Onda su neki počeli da se žale, pa su prestali. Svi su se žalili na istu stvar. Klizanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

na kolima sam mazo svih 16 guma koje koristim ali kad ih menjam zima leto ,tim profi glicerinom ,kupio u petrovaradinu,nesto malo para ,decko sigurno pretace iz bureta.Mnogo je jaci od ovih fabrickih.Mazem i cipele.Gume se normalno pokazale posle par meseci stajanja ne klize.Nekako razmisljam te tvrde kineze da poboljsam ,ali bolje da proverim sta se desava.U perionicama cesto mazu nekom najeftinijom kolom,ima fosforne kiseline koja nagriza povrsinski sloj pa pocrne,tak da je to savo vizuelni efekat

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: XJ600 Diversion

Meni je jednom neki klinac namazao gume u perionici, nisam ni primetio nego gas i prvo kocenje klizanje.

 

Послато са HTC Desire 320 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Glicerin se uglavnom koristi za zastitu guma kad se ne koriste da bi zastitile gumu od spoljnih uticaja ( zimske gume leti i letnje gume preko zime ).  Kad se gume opet stave na vozilo - treba biti pazljiv prvih 50 - tak kilometara dok se taj sloj ne skine. Isto ko kad se montiraju novi pneumatici . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Ako hoćeš samo estetiku, da se gume sjaje, uradi sledeće: sipaj u čašu vodu i dodaj 2 male kašikice šećere i promešaj...time namaži gume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ako hoćeš samo estetiku, da se gume sjaje, uradi sledeće: sipaj u čašu vodu i dodaj 2 male kašikice šećere i promešaj...time namaži gume...

 

Da možeš to što kaže Lenko ili korom od banane da ih namažeš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mazem godinama bocne strane gume glicerinom kupljenim u apoteci, kazu "hrani" gumu a i lepo izgleda kada se prebrise, neki polu mat, nije kao uljem mazano... Preko zime prskam i gazni sloj, ( rastvor glicerina i vode u prskalici sredstva za ciscenje stakla npr)...

 

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Klizaju gume kad se namazu. Ja na autu redovno mazem Turtlewax Wet n Black na bocnim stranama zbog estetike. Ne mazem na gaznom sloju pa nema klizanja. U dva navrata na dva razlicita skutera sam namazao gume i to pored bocne strane sam presao oko 2 cm na gazeci sloj. Krenuo u voznju i na prvoj krivini gde sam malo oborio skuter samo sto nisam poginuo. Oba puta, na oba skutera. Tako da je meni mazanje gazeceg sloja na motoru tendencija ka samoubistvu.

A to da namaz "hrani gumu" nije tacno. Sto neko rece pre mene, dobro je namazati gume koje ce da stoje par meseci do pocetka sezone radi ocuvanja i zastite ali da namazes gumu glicerinom i da ona omeksa, ne verujem.

Bolje skupi novac za krstene gume a to kinesko smece baci u kantu, napravi zardinjeru, daj ortaku za brod, sta god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To za blagotvorno dejstvo glicerina procitah po raznim forumima, skuter mi je pred kucom, ne mrzi me da slikam gumu cas... Glicerin vezuje vlagu iz vazduha za sebe pa guma izgleda novo i zdravo... Sta se na mikro nivou desava nije mi poznato

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

post-4737-14860239104689.jpg

 

Prskano pocetkom novembra, imam naviku da i na Hondi glicerinom pred zimu gume i upste gomene delove (creva hladnjaka, flanse...) predjem glicerinom... Koliko je delotvorno ne znam ali nista nije ispucalo i promenilo boju, sta vise sve tretirano deluje kao novo.

 

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo glicerinom gazni deo gume mazati jedino ako hoćeš da prodaš motor, pa da sija. Glicerin stvara zaštitni sloj, ne utiče na teksturu gume, samim tim može povećati klizanje smanjenjem otpora dve površine (guma i tlo). Gumu stariju od 4 godine u kantu, a ako se nema para jbg. polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Današnje gume imaju UV zaštitu i ne triba ih dodatno tretirat, jedino radi izgleda.

Glicerin će nestat sa gume prolaskom preko lokve ili ako je velika vlaga u zraku npr. magla.

 

using tapatapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

kako to da gume koje se mazu glicerinom ne pucaju.Da li je to placebo efekat i da one nebi ni ispucale, da se nisu mazale

 

Pucaju i one, samo im treba vise vremena. Kao sto sam vec gore napisao, gume se mazu glicerinom radi zastite dok stoje. Kad pocnes da ih upotrebljavas - prva kisa i ta zastita se spere. Uostalom, necu valjda kupovati jednu gumu za ceo zivot. U nekoj normalnoj eksploataciji i voznji - guma se izlize za oko dve godine. Nekima mozda potraje i tri cetiri, a neki menjaju gume i dva tri puta u toku jedne godine, sve zavisi od stila voznje. Sta mislite odakle te silne polovne gume u relativno dobrom stanju kod nas u prodaji? Pa puno ljudi u svetu ne zele da razmisljaju o gumama, na pocetku svake sezone stavi nove gume na svoj motor i miran je. I ja bi to radio da imam takav standard, al ga nemam, al to opet ne znaci da treba iste gume da vozim po deset godina!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Posle svakog pranja mazem bocnu stranu gume sonax crnilom za gume. Koje izgleda mat crno kao nova guma. I ne moze da prodje ni jedno pranje da prodje bez toga. Ujedno i zastita gume i lep izgled. Meni se to svidja i nema nikakve veze sa klizi i ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Za skoro sedam godina rada u perionici,gume smo mazali medicinski glicerin i voda u razmeri 1:1,samo bocne strane gume.Guma izgleda tamna kao da je nova onako diskretno a ne da sljasti kao "ciganski" za prodaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

gume sam namazo pre vise od mesec dana nekim industrijskim gliceriom na litre i jako je gust.Sad sam poceo da vozim i nikakvu razliku nevidim -nista ne  klizi.Nadam se da je malo sacuvao i omekso ljutog kineza

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Oduvek su se predmeti od gume mazali glicerinom u cilju produzenja veka isto kao i sto se koza maze imalinom ili voskom za kozu, ili auto lak sto se maze polir voskovima (sa UV efektom, sa produzenim dejstvom... teflonski...)... ... Samo mazi zivece duze ako ti to zelis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Ja redovno godinama unazad mazem gume glicerinom na automobilu. Ne samo pneumatike, nego sve gume - kedere, delove od "meke" plastike, interijer, itd... Glicerin osvezava gumu, pomaze ocuvanju gume, to je 1/1. 

 

Jednom sam na Hondi namazao gume, i to samo bokove, i to vise necu raditi. 

 

Centrifugalna sila razvuce glicerin sa bokova na gazecu povrsinum, i guma u krivini priklizava. To nije bas pozeljan efekat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja