Jump to content

Moto Zajednica

Mugello 2017.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Kolege ima li neko ko planira da ide ove godine u Mugello?

A dobro bi mi dosle i informacije od ljudi koji su vec isli oko smestaja, puteva i ostalih prakticnih stvari. Vec je rezervisan smestaj u Firenci, ne znam postoji li bolja opcija zbog samog odlaska na stazu. Svaki savet je dobrodosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Obavezno ponesi kacket,sesir...sta god imas,kremu za suncanje i vodu jer smo mi totalno izgoreli prosle godine...

Parkiraj motor van staze jer ces lakse izaci,mada ce i to trajati par sati sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Lepa tura. Firenca ti je sasvim OK za smestaj. Na dan trke poranite malo jer  je velika guzva u saobracaju a bilo bi dobro i da zauzmete neka bolja mesta. To je tamo veliki praznik i taj vikend je haos.  Sa motorima se kako tako i prolazi a sa kolima je katastrofa. U sustini najgori je kraj trke kada je totalni kolaps pa se naoruzajte strpljenjem ali ako ne zurite nazad nije problem. Ako bude sunca sto rece Losmi obavezno nesto za zastitu jer mi  opasno pregoresmo u maju prosle godine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Nismo jos, ali do 26.02. je cena na popustu 132 eura za travu, za zene je 105, plus naravno ostali troskovi. Rezervisali smo smestaj, to mi je nekako bio veci prioritet. Karata uvek ima...

 

@Losmi i Mikulanac

 

Hvala za suncane savete, ne bih razmiljao o tome siguran sam. :)

Samo da bude sunca...

 

Planiramo posle trke opet preko Alpa za Nemacku, koliko da racunam da cemo izgubiti posle trke u guzvi? Sat, dva? Da znam gde otprilike da planiramo nocenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mi smo kartu platili oko 90 eura i bili smo na travi. Karte su vam jeftinije na licu mesta ali to smo saznali tek kad smo vec bili tamo. Mesta uvek ima, nemoguce je to popuniti. Sto se guzve posle trke tice zavisice mnogo od trenutne tabele. Ako Rossi bude u vrhu bice haos. 2016 mu je riknuo motor pa je masa vec krenula da izlazi na pola trke. Mi smo cekali oko 3 sata u mestu da se kao smanji guzva, nismo palili motore. Kad smo videli da to ne jenjava krenuli smo u probijanje. To su nepregledne kolone motora pojacane sa kamperima i kamp prikolicama. Ako planirate dalje uzbrdo onda gledajte spavanje u Bolonji koja je nekih 90 km ili negde kod  Venecije koja je oko 250 km. Ove godine trka  je u junu, bice sunca sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

90 eura za sva tri dana ili samo za dan trke? Prosto mi je neverovatno da je jeftinije nego u pretprodaji, ali ti verujem. Italijani su to. Sad kad kazes za tolike guzve vec razmisljam o provlacenju kroz kolone sa natovarenim motorom u fulu i nikako mi se ne svidja... Mozda je pametnije vratiti se u Firenzu po stvari, nije daleko, a ustedi zivce!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mi smo bili samo na dan trke. Kartu smo u pretprodaji platili cini mi se 92 eura a na licu mesta i na karti je pisalo kad smo je podigli 78 eura, e sad u cemu je fora ne znam. Da ponovo idem u povratku bi iskulirao i vratio se u Firencu na spavanje ne toliko zbog guzve nego zbog svih onih stvari koje sam vukao sa sobom na stazu, cizme, jakna, kaciga itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Pa upravo zbog stvari se i razmisljam. Posto idemo na put od nekih 20-tak dana bice puna sva tri kofera. Jedino sto vec 6. juna treba da budemo u Minhenu, pa sam mislio da i to posle podne iskoristimo bar za neku kilometrazu. Najverovatnije cemo videti sa gazdaricom smestaja da ostavimo bocne kofere i visak stvar,i i vratimo se po to posle trke. Pa onda lagano na put...

 

Cena karte za sva tri dana je sada 132 eura, a pise da ce biti 155 na samoj stazi. Mada kad uracunam booking fee i troskove slanja i ne ustedim bas mnogo... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Slanje karata je 20 eura, nisu normalni. Bolje ih pokupi na balagajni kad dodjes tamo, to ti je usteda za 200km voznje. Inace sto se podizanja karata tice vrlo je organizovano i brzo ide, nepunih 10 min i to na dan trke. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Ma ticketone.it nema opciju da pokupis na licu mesta, a i sa postarinom i njihovim troskovima izadje jeftinije nego na MotoGP sajtu. Ili ja ne vidim tu opciju kod njih... A i naravno da ne plraniram da im dajem vise nego sto moram, pogotovo za tako neke nebulozne troskove! Lepsi mi je svaki kilometar vise voznje za te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Mi smo uzeli smeštaj u Firenci i mogu reći da se to pokazalo kao fantastično rešenje. Ajd što se promuva lepim gradom, nego je vožnja do staze, tj od Firence do Borgo San Lorenza baš baš dobra :) Naravno moj savet da se izbegava autoput i da se ide kroz brda i da se uživa :)

 

Na stazi smo na dan trke uzeli karte za 90 eura na brdu kod kluba VR i MM. Ta pozicija se pokazala dobrom jer se vidi više od pola staze a na video bimu se vidi ostatak (doduše šteta je što se ne vidi sama linija start/cilj već samo prvi deo pravca al ajd sad).

 

Mi smo išli motorima i prilično smo brzo stigli do ulaza na stazu, mislim da se nismo ni 15ak minuta "probijali" sa sve razgledanjem štandova. Super je stvar što smo motorima ušli skroz do brda na stazi, a još bolje što redari vode računa da ko ide motorom ima prednost pri ulasku kroz kapije pa smo tu pored sve gužve čekali jedva 5 minuta. Motore smo bukvalno parkirali na oko 3 metra od mesta odakle smo gledali trku.

 

Od Firence do staze nam je trebalo, ako se dobro sećam, oko 40ak minuta, krenuli smo oko 07:30h a na stazi tj brdu smo već bili smešteni oko 08:45h jer smo ciljali da gledamo i warmup. Gužve koliko sam ja primetio na dan trke kreću najviše oko 10h.

 

Nas su poplašili tim gužvama posle trke pa smo požurili i čim se završila trka smo krenuli nazad ka Firenci. Trebalo nam je oko 90 minuta da izađemo iz gužve a ceo put kroz brda je opet bio super i bez gomile ljudi na putu, verovatno su skoro svi išli na autoput a ne kroz brda kao mi :)

 

Iskreno, mislim da nam je to bila greška tj bolje bi bilo da smo ostali i da smo lepo kao i mnogi drugi izašli na stazu i ispratili ceo program do kraja. Oni koji su ostali su posle sa staze izašli za, kako kažu, oko 2 sata ali su čekali da se raziđe gužva i lepo popili koje piće dok su čekali.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/104791-undici-giorni-di-primavera/?p=1675206 ovde ima i koja slika da se vidi gde smo se smestili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Mi smo pre 2 godine bili u muđelu i takođe smo imali karte za 3 dana. Prvi dan smo obišli stazu, gledali treninge sa par pozicija, i ustanovili gde je najbolje za gledanje trke, a to je po nama mali prvac između krivina Borgo san Lorenzo i Casanova (najviši deo staze). Odatle se vidi dobar deo staze, i ispred je veliki video bim tako da se na njemu prati trka kao da si kod kuće.

 

Ono što bih ti savetovao, a što je nas spaslo je da poneseš šatorsko krilo i klinove za šator. Mi smo drugi dan došli kada su tribine bile puste, postavili krilo i poboli klinove.

Na dan trke, dođemo tamo dosta ranije a ono haos, sve prepuno ljudi. Nađemo mi naše šatorsko krilo, a ono neki italijani seli na njega. Kađem im ja da je to naše, oni se malo pogledaše i pomere sa u stranu. :)  Kulturni neki ljudi.  I tako odgledasmo trku kao carevi. 

 

Lepo je kada se dođe barem dan ranije, jer ima mesta sa kojih je zanimljivo odgledati trening. Npr. Izlaz sa ciljnog pravca i prva desna krivina gde možeš da dođeš do same ograde koja je na par metara od staze. Neverovatno je kojom brzinom motori tu izlete i kako uspeju da ukoče za tu lakat krivinu.

 

Gužva posle trke je veća nego što možeš da zamisliš, a najgore je to što policija sve usmerava glavnim putem i ne dozvoljava da se skrene na manje puteve dok se dosta km ne udalji od tog grada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@Mikulanac, znači "General Admission Night&Day" karta? I koje mesto, Arrabbiata ili neka druga krivina? Ja planiram da idem, pa ko bude tamo, možemo na piće :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nasao sam i kartu danas pa je prilazem. Mi smo isli samo u nedelju na dan trke.  Kartu smo kupili  u pretprodaji za nekih 90 eura a na licu mesta kao sto vidite je bila 72 eura. Bili smo kod krivina Scarperia i Palagio. Sa njih se vidi pravac posle Arrabbiate 2, livada je u pitanju. Procitaje post Maria Marka dao je dosta korisnih informacija.

 

Jako je vazno da malo poranite sto mi i nismo uradili. Dosli smo tamo  oko 9h. Dolazeci do staze ja dajem komentar sto  je ovde procvetao maslacak i onda na kraju shvatih  da su to doktorovi navijaci sa kacketima i zastavama. 

 

20170309_102451.jpgimage upload no limit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Primakao se put, i planovi su se malo promenili. Najverovatnije ce se ici samo dan trke zbog posla, pa onda nastavak preko Alpa. Da li neko ima iskustva za put od Trsta do Firence, a da nije autoputem?

Ide li jos neko u Mugello ove godine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Imas varijantu magistralnog puta Trst-Venecija-Ferrara-Bolonja- Firenca ali je nesto najdosadnije sto sam u zivotu vozio. Realno smor ti je do Bolonje a onda izaberes preko Futa Pass-a do Firence i brzo ces vratiti osmeh a ovo prethodno lako zaboraviti. Jako mnogo brdskih krivudavih puteva, mozes birati razne pravce da bi stigao na odrediste. Sve zavisi koliko budes bio odmoran i koliko vremena budes imao. Mozes proci i pored Muggela da izvidis situaciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Vidim da me Google maps baca na Ravenu kad izbacim autoputeve iz opcije, i put mi se jako svidja na prvi pogled. Skroz od Venecije do Ravene je uz Jadran, pa tek onda ulazi u kopneni deo. Brinu me samo guzve, ne znam da li je neko prolazio tuda? Uglavnom plan je da se ipak u petak vece stigne u Firencu, tako da ce biti prilike i za treninge i ispitivanje livada pored staze. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000
On 5/26/2017 at 10:07, Clyde je napisao:

Vidim da me Google maps baca na Ravenu kad izbacim autoputeve iz opcije, i put mi se jako svidja na prvi pogled. Skroz od Venecije do Ravene je uz Jadran, pa tek onda ulazi u kopneni deo. Brinu me samo guzve, ne znam da li je neko prolazio tuda? Uglavnom plan je da se ipak u petak vece stigne u Firencu, tako da ce biti prilike i za treninge i ispitivanje livada pored staze. :)

Djomla199 i ja smo išli putem od Venecije prema Raveni. Generalno put ide uz more ali se more ne vidi deo puta. Uglavnom je između puta i mora bilo neko rastinje, tek od Comacchia se videlo more. 

Jako lepo mesto je Comacchio i vredi ga posetiti i napraviti pauzu tamo. Kada se dođe do Ravene obavezno ići obilaznicom pa prema Forli. Od Forli kreće put u brda i počinju prelepi putevi za vožnju. Mi taj deo nismo imali sreće jer nas je od Forlija uhvatila kiša i izuzetno gusta magla koje su nas pustile tek kad smo stigli skoro do Firence. U postu iznad sam stavio link za temu pa imaš opis tog puta. Gužve i nisu bile strašne ali nije moglo brzo da se vozi...ako se sećam prosek nam je bio oko 90kmh. Svakako pošto lično jako ne volim autoput onda je ovo bolja opcija, ali činjenica, oduzima nešto više vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Hvala, definitivno ce onda biti tako. Autoputem do Venecije, da se ustedi malo vremena, a onda na Ravenu i putem koji ste vi isli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja