Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 300/350 ili X Max 300

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Nek je sa srećom,uzdravlje se navozao sa njim

Prelepa mašina :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Odlicno izgleda i kombinacija boja mi se bas svidja. Nek je sa srecom i puno bezbednih kilometara sa njim!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Hvala svima, samo da nadjem vremena da ga provozam pa da podelim utiske kakav je u voznji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Juce pala prva voznja konacno. Ova potrosnja se odnosi na relaciju Grocka-Beograd (Banovo brdo)
U odnosu na beva sediste je bar 8 puta udobnije. Deluje mi i upravljiviji za sada. A sto se tice onog dela vezano za ispruzivanje nogu, moze ako je vozac visine 150 cm

901e9300b8a7784ef831c9c0d65e88fb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Na pocetku da Vas sve pozdravim i da se pretstavim. Ja sam vlasnik Beverlija 350 od januara 2014. Do sada sam presao 18000 km.i mogu reci da nisam mogao napraviti bolji izbor. Kada sam ga kupovao mislio sam za sta mi treba. 90%grad i 10 %putovanje van grada. Nakon tri godine ovaj procenat se promenio i sada je 50-50. Putujem stalno a rekord mi je bio prosle godine kada za 5 dana sam prosao 1400km.(Skopje, Bar, Dubrovnik, Mostar, Sarajevo, Visegrad, Kraljevo,Nis Skopje. Strasno dobra avantura. Nisam osetio nikakav umor. Dnevno sam prolazio oko 300-350 km.a mogao sam jos toliko. Bitno je samo da dobrl sednete a onda vase sediste se brine o svemu. Kocenje je fantazija, preticanje izvanredno. Kada vozis 100Km/h i treba da preticas BV 350 povlaci kao lud. Najbolja voznja je do 120 a onda je galama veca. Vozio sam ga i 160  ali ne pale me takve brzine. Bili smo dva motora ja i XMax 400. 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Svaka čast kolega! Mora da si 2 fakulteta završio kad toliko možeš da sediš na stolici :sampion:

QQ šta bi tek radio jednim Transalpom, GS-om, Afrikom, Goldwingom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Žale se na stranim forumima da je BV350 za ovu godinu "zadavljen", valjda zbog emisije štetnih gasova. Ako je tako, misim da je xmax u velikoj prednosti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Iskreno, mnogo mi se vise svidja Xmax od Beva, juce sam video jednog u Mirijevu i prvo sam pomislio da je T-Max ali kad je prisao blize......ma odlicno izgleda + Akrap se tako dobro cuje, dubina jacina sve u paketu ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300
Iskreno, mnogo mi se vise svidja Xmax od Beva, juce sam video jednog u Mirijevu i prvo sam pomislio da je T-Max ali kad je prisao blize......ma odlicno izgleda + Akrap se tako dobro cuje, dubina jacina sve u paketu ima.

Kad vec spomenu Akrapa, jel sa njim dobije skuter na snazi ili je to samo zbog zvuka. Laik sam, izvinjavam se ako je glupo pitanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Za Xmax 300 cena Akrapovica je 620e. Ipak cu usmeriti taj novac za letovanje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Sačekaš da prođe MotoGP u Brnu i biće ih na kupujem prodajem polovnih za pristojne novce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

@MilosSani, daj nam jos neke utiske iz voznje. Uporedi ga malo sa bivsim bevom. Sta je po tvom misljenju bolje nego na bevu, sta je gore? Kakav je u gradu, kakav a otvorenom? Potrosnja u gradu, okretljivost......daj malo detalja. Veliki pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300
@MilosSani, daj nam jos neke utiske iz voznje. Uporedi ga malo sa bivsim bevom. Sta je po tvom misljenju bolje nego na bevu, sta je gore? Kakav je u gradu, kakav a otvorenom? Potrosnja u gradu, okretljivost......daj malo detalja. Veliki pozdrav
 
 

Nisam stigao da ga vozim nesto puno do sada, nazalost. Nepunih 300 km predjenih.
Po bordu potrosnja 3.1 litara, nisam ja merio sam da li je to tacno.
Neke stvari su mi bolje, a neke losije u odnosu na beva. Uzmi sve sa rezervom naravno jer ja smatram sebe nenormalnim korisnikom :)

Ono sto mi najvise smeta je tabla, deluje mi kao da je skinuta sa neke kineske igracke skutera, toliko mi bode oci...

Led farovi su stvarno super i ovo se odnosi na oborena svetla, ali mi zato smeta sto dugo svetlo kao i da ne postoji, preslabo je...

I jos jedna stvar koja meni smeta je ovaj keyless sistem. Ne znam da li si gledao opise po netu, u pitanju je jedna bravica koju moras da pritisnes svaki put kada hoces da joj promenis polozaj, pa onda poseban polozaj za otvaranje sedista. Jednostavno nije prakticna, mada sigurno treba jos vremena da se naviknem...

E sad dobre stvari :)
Mislim da je xmax bar 50% upravljiviji i da se moze mnogo lakse obarati kao pravi motor. To sam primetio odmah posle prve voznje.

Udobnost je znacajno bolja na xmaxu, to se odnosi i za suvozaca. Sediste je duze pa ima dosta vise mesta za oboje. I moram da naglasim samo da sam ja uzeo comfort sediste kao dodatnu opremu.

Prostor ispod sedista je odlicno organizovan, lagano stanu 2 full face kacige, sto kod beva nije bilo bas tako...
Necu nabrajati karakteristike koje su dostupne na netu, ali i to su prednosti novog modela. Taj bord kompjuter i kontrola proklizavanja npr.

Ja sam se previse raspisao, bolje ti mene pitaj nesto konkretno ako te zanima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

hvala, nikad dosta informacija. Zeleo sam da znam tvoj subjektivni osecaj nakon voznje jednog, odnosno drugog. Verovatno ga nisi jos vozio kako treba, jos se razradjuje. Npr. interesovalo bi me da li je startniji od beva, i da li ima dovoljno snage u ubrzanju 80-110 kmh. Pa bih te zamolio da na to odgovoris kad razradis motor. Uzivaj u voznji. Sad bar vreme sluzi. Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja