Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa da pocnemo....

 

Krajem prosle sezone odlucih da prodam Beverly -ja i uzmem Xciting 250 2010 god. Istini za volju kad sam odlucio da predjem sa 50ccm na maxi skuter prva zelja mi je bila Xciting ali zbog nedostatka finansija se izesavalo ovako kako jeste.

 

Skuter sam uzeo u ne voznom stanju da tako kazem. Mora da se radi generalna. Ajde,nema veze odradicemo i to nista toliko strasno,kad stavim na papir imam racunicu.

 

Osim te generalne,negde po mislima mi se vrzmalo da ofarbam crne plastike koje su malo posivele ili izgrebane da to bude tip top,sta je to...jedan,dva bumper spreja i gotovo.

 

I napokon,posle duzeg vremena od kad sam ga kupio, doslo vreme da se krene. Reko aj caskom skinemo 2-3 crne plastike i da to ofarbam. Oko motora ne mogu da radim nista jer ne znam,za to mi treba majstor koji jos nije poceo sa radom a ni bez delova isto nista ne mogu....narucio sam ih odavno,vec mesec dana danas sutra i tako me prodavac malo zavlaci al dobro.....sta je tu je,mislim se majstor ne radi pa kao i da je bitno...doduse vec 3 ili 4ta obecana subota za isporuku prolazi...

Sta je tu je imam strpljenja,zima je nema nigde jeftinije ili za iste pare,nadam se samo da cu ih dobiti to jest kupiti konacno.

 

Pre svega,neka slika kako je skuter izgledao pre rasklapanja.

 

ffa663c2742b228e1fd2ed975137899a.jpg

 

8c6914a06ffbfe9ddab5a30caf4de1d2.jpg

 

....i par slika od sinocnjeg rasklapanja....

 

6003be1d2e70a4f49491c0a4bd49daed.jpg

 

5763782096142b1d19fd44b4d245f38c.jpg

 

3905d504886d6828d14f2a429053266c.jpg

bb5739da0f1dc05c7c7e671252fa40fd.jpg

4e7fc9e0785e6c9f2b6190104c4f2609.jpg

9484b0f4e386c2541886ae74ed8b0b25.jpg

edeb342fd96bb64e9473235cd154a606.jpg

3d2f0bd0db479ab7e62eb3f5f038c655.jpg

 

 

.....elem...ne lezi vraze...nagovorise me jedva,kao zabu u vodu da mi ofarbamo sve plastike na motoru. Iako su i dobrom stanju par ogrebotina od gurtni bodu oci...

Nije to ni neki problem,sam cu da pripremim a kod zeta u farbari ofarbamo. Pitam se samo u vezi boje. Dal da ostavim ovako fabricki ili nesto drugo? Ja bi sivu mat....

 

...nastavice se

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Sto se mat boje tice moje misljenje je da ja nisam za to . Ipak boja u sjaju daje

neku lepsu sliku. Ne znam ,al ni proizvodjaci ne bi radili u velikoj

vecini boju u sjaju da ne daja krajnji bolji utisak .

Boje koje leze Xcitingu takodje po mom misljenju a ne po meni sto kaze Viki   :)  clanica

zirija Grand zvezde bile bi od novijih modela Xcitinga . Slike sam mozes da vidis u postu .

 

 

 

Pratim temu pa da vidimo kako ce da ispadne . 

Ako bude kakva pomoc trebala tu sam .

post-37585-0-61930400-1485729066.jpg

post-37585-0-00678600-1485729067.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Ako planiras da prodajes skuter u neko skorije vreme ne znam koliko je pametno farbanje celog motora ako za tako nesto nema nekog velikog razloga. U svakom slucaju obavezno sacuvaj slike pre i posle da bi sledecem kupcu objasnio razlog farbanja. Ja sam isao da gledam neki motor nedavno i ceo je farban sto me je odvratilo od kupovine a prodavac se pravio lud kao nije znao a motor jako lose ofarban... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

@Laganica - jos nisam ni krenuo sa smirglanjem tako da imam prostora za razmisljanje po pitanju boje. Svaki predlog i sugestija je i vise nego dobro dosla. Kombinacina boje tvog xcitinga je brutalna i mnogo lepo mu stoji al sa druge strane nije mi fazon da iskopiram to sto si ti uradio.

Mozda ga ofarbam ovako kako je bio a promenim samo one lajsne i rukohvate sto su zlatne boje...da uklopim sa maskom auspuha kao kod tebe.

 

@Perkele - znam to po pitanju prodaje ali imam slike kakav je motor bio a hvala bogu ovde ce ostati trag o svemu. Mada nije mi plan da ga prodajem skoro. Ako sve bude kako treba i sredim ga kako mislim to ce biti glupo prodati. Planiram da ga cuvam narednih nekoliko sezona .

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Polako napredujemo. Delovi su stigli ! :))))

Koliko sam tuzan zbog izbrojanih 75 000 za delove toliko sam srecan zbog delova :)

 

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sve mogucnosti sam razmotrio al na kraju kod njega najpovoljnije a garantuje da su original delovi.

Samo cilindar je 187€ a radilica 229€ ...

Na ovih 600 mi jos fali bolcna klipa al ona je 5€ heheheh

Glavu sam odneo na obradu...

Mogao sam dosta jeftinije sa polovnim delovima...

Na ovo sve moze jos doci i termostat ako je zalepio to cemo znati tek posle kad proverimo

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ne , ovako si uradio pravu stvar . Kakvi polovni delovi . Kada se radi nesto ovako mora da se uradi kako treba . 

Jeste izaslo ali ces da se navozas slatko . Drugo , sada ces da imas kao nov motor , tako da imas obavezu samo da

vodis racuna o ulju i filteru za fazduh i to ti je to  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Upravo to sam i hteo,da budem miran par sezona. Nista sem potrosnog materijala i redovnog servisa.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Laganica - jos nisam ni krenuo sa smirglanjem tako da imam prostora za razmisljanje po pitanju boje. Svaki predlog i sugestija je i vise nego dobro dosla. Kombinacina boje tvog xcitinga je brutalna i mnogo lepo mu stoji al sa druge strane nije mi fazon da iskopiram to sto si ti uradio.

Mozda ga ofarbam ovako kako je bio a promenim samo one lajsne i rukohvate sto su zlatne boje...da uklopim sa maskom auspuha kao kod tebe.

 

@Perkele - znam to po pitanju prodaje ali imam slike kakav je motor bio a hvala bogu ovde ce ostati trag o svemu. Mada nije mi plan da ga prodajem skoro. Ako sve bude kako treba i sredim ga kako mislim to ce biti glupo prodati. Planiram da ga cuvam narednih nekoliko sezona .

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

 

Imam jedan predlog sto se farbanja tice, posto su sad u modi mat boje, da sam na tvom mestu motor bi ofarbao u ovoj boji.....

Screenshot_2017_02_08_10_52_12.pngimage upload

 

Mnogo dobro izgleda uzivo, Metropolis se pravi u raznim bojama, 95% ljudi je za RS kombinaciju tj mat siva varijanta, stim sto ne bi isao da ceo bude mat sivi, vec u ovoj varijanti (gore mat, dole crn)

kisbee_rs_grey_2.jpgimage upload

 

To mi je dobitna kombinacija, onomad umalo nisam ofarbao Satelisa bas u ovakvoj varijanti ali ode drugom vlasniku onakakv kakav je.

Felge u crno, narandzaste trakice i poneki detalj na plastici, zatamnjen vizir i ima da izgleda tip top.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

@Satelis- Dobri su ti predlozi :)

I ja sam mislio o toj kombinaciji boje al uvek postoji ono ALI ... nisam ni siguran kako ce mu stajati ta kmbinacija...

Videcu jos sta kako...u opciji je kombinacija kao kod Laganice i ovaj tvoj predlog ili cu ga ofarbati kako je bio. Cilj mi je da izgleda kao nov pa videcemo. Od 20 sam na odmoru pa onda cu tu sedmicu utrositi u farbanje i tad cu definitivno odluciti o boji :)

U svakom slucaju hvala na predlozima svaki mi znaci :)

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ravnanje glave,sicovanje ventila i zamena gumica gotovo :)

 

9ba54ceac0689a947f5363d2b6bb4f09.jpg

 

Nadam se da cemo se kompletirati do polovine marta.

Ostaje mi da uzmem bolcnu klipa i sve tekucine. Ulje,antifriz,ulje za kocnice i ulje u transmisiji....

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jos par slika crnih plastika. Sto se nas tice mi smo odusevljeni. Nadamo se samo da je sprej stvarno dobar i da ce boja biti postojana duze vreme.

207790bc04a7a2323dce5ad97618d7b5.jpg

7baed7b2aa8f1b26f57f610d8753eeda.jpg

1416a1ffcee8a8cbcb2f7c6affa6457d.jpg

 

Jedna veca kako je bilo pre :

596d0944a510fe343b7007f5b924666e.jpg

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Pošto kažeš da se nadaš da je sprej dobar, možeš li mi reći o kom se spreju radi? Gledajući slike...izgleda odlično.

 

Отправлено с моего D2303 через Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

@nikvuksa- nisam uopste do sad video tvoj komentar,neki bag...elem... nisam na netu nasao da ima kod nas ovaj sprej da se kupi,a ja sam ga kupio kod nas u Mirijevu. Kosta 500 rsd i ima granulaciju.

 

http://atgzupan.com/trgovina/wp-content/uploads/sites/1/2015/07/mipa-bumper-paint-spray-400-ml-schwarz.jpg

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Na preostale plastike nabacen spric git,cekaju farbanje. U subotu ce biti ofarbane verovatno. Ovako sad izgledaju :

0f300ab415232ce9e03b17de2a9e8c34.jpg

 

bf210e85bf9c163833fdaac2d8172dea.jpg

 

698701020537f40570b23e3cc2438470.jpg

 

d36fbae1acd351501a1814e20a4fe3e4.jpg

 

a4c8983f663d0be18b278729ebbfc50d.jpg

 

Vizir,far i migavci se poliraju. Stigao sam samo da matiram u toku nedelje cu dovrsiti.

 

75a8d121bcfe95ce2714c9500f6d751b.jpg

 

Sto se agregata tice takodje i tu se desava pomak. U ponedeljak ide kod majstora na sklapanje,tako da se sitnim koracima blizimo kraju.

 

Sto se boje tice,odlucio sam da zadrzim original metalik sivu a detalji kao sto su rukohvat,maska auspuha i jos 2 plastike koje su prethodno bile neke zlatne boje i kociona klesta idu u metalik zutu boju.

Ovakvu :

2813385e17afa0d08ce16f54fd358980.jpg

 

.....nastavice se....

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja