Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje maloletnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Yamaha Virago 535 - zvana "Bjuti"

Pozdrav kolege i koleginice :D

Sedim s lepsom polovinom i planiramo neko letovanje i odlucimo da idemo motorom. Sad, interesuje me posto sam maloletan imam li pravo da upravljam kategorijom(a1) motora za koju imam dozvolu u inostranstvu(makedonija i grcka) ? Ona je punoletna tako da cu imati saglasnost na njeno ime.

 

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Objasni ti nama prvo,koliko si ti maloletan,a koliko je ona punoletna... :P

hahahaha,slicno pitanje sam hteo da postavim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

treba ti uverenje overeno u opštini koje će da potpišu tvoji roditelji  da ona sme da te izvede iz zemlje.

Raspitaj se, ali ne zajebavam, tako je.

Moja žena ima sina iz prvog braka, maloletan, 15 godina. I treba ta potvrda da bi izašao iz zemlje. Nadavasmo se para međusobno, jer mali stalno negde putuje što sa nama, što sa ocem, što sa babama i dedama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Nije problem u tome da ti ideš s njom, već je problem da ona ide s tobom ... :lol3:

E, možda ona krši zakon.

 

using tapatapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

treba ti uverenje overeno u opštini koje će da potpišu tvoji roditelji  da ona sme da te izvede iz zemlje.

Raspitaj se, ali ne zajebavam, tako je.

Moja žena ima sina iz prvog braka, maloletan, 15 godina. I treba ta potvrda da bi izašao iz zemlje. Nadavasmo se para međusobno, jer mali stalno negde putuje što sa nama, što sa ocem, što sa babama i dedama.

Tako je do napunjene 16te godine ... nakon toga više ne treba ništa... (bar nebi trebalo) ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Moja sestra je putopvala sa 16 i 17godina. Svaki put je imala potvrdu.Kada je prelazila granicu kolima i busom nije joj niko ni trazio,ali kad ide avionom svaki put pri izlasku iz zemlje traze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pozdrav kolege i koleginice :D

Sedim s lepsom polovinom i planiramo neko letovanje i odlucimo da idemo motorom. Sad, interesuje me posto sam maloletan imam li pravo da upravljam kategorijom(a1) motora za koju imam dozvolu u inostranstvu(makedonija i grcka) ? Ona je punoletna tako da cu imati saglasnost na njeno ime.

 

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

 

  Kakvu saglasnost na njeno ime, za sta ?   Bio sam i ja nekad maloletan, sa 16 polozio za A kategoriju ( do 125 ccm ), imao svoj motor - registrovan na moje ime i sa devojkom koja je bila punoletna isao u inostranstvo i niko me nista nije pitao, a i zasto bi kad sam ja vozac i ja vozim nju, a ne ona mene ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Yamaha Virago 535 - zvana "Bjuti"

E ovako, izvinite zbog manjka informacija. Ja imam 17 i tek dogodine punim 18. A ona sad u martu puni 18. Za saglasnost roditelja sam vas razumeo.

Moje pitanje je sta je sa vozackom, da li smem sa 17 godina, motorom na moje ime, i A1 kategorijom da vozim po Makedoniji i Grckoj?

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ma da bre. Ti imas urednu dozvolu, a i brate ko ce da te cima na motoru...

Ja ne znam dal je neko ikada imao problem na granici kad je prelazio motorom.

Jedino ako se motor ne vodi na tebe, pa ti treba ono ovlascenje za voznju van zemlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

 

Pozdrav kolege i koleginice :D

Sedim s lepsom polovinom i planiramo neko letovanje i odlucimo da idemo motorom. Sad, interesuje me posto sam maloletan imam li pravo da upravljam kategorijom(a1) motora za koju imam dozvolu u inostranstvu(makedonija i grcka) ? Ona je punoletna tako da cu imati saglasnost na njeno ime.

 

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

 

  Kakvu saglasnost na njeno ime, za sta ?   Bio sam i ja nekad maloletan, sa 16 polozio za A kategoriju ( do 125 ccm ), imao svoj motor - registrovan na moje ime i sa devojkom koja je bila punoletna isao u inostranstvo i niko me nista nije pitao, a i zasto bi kad sam ja vozac i ja vozim nju, a ne ona mene ! 

 

:lol:  :lol:  :lol: :lol:   kad smo ti i ja imali po šestnaest godina tad je bog hodao po zemlji i Tito je bio živ, crveni pasoš ...... da ne nabrajam  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Da bi sa 16 godina imao svoj pasos, moras prvo da imas i licnu kartu. Za oba dokumenta treba da ti potpisu sasglasnost roditelji. Kad ih dobijes, mozes gde god hoces. ,Ako imas i motor registrovan na svoje ime - ne vidim nikakav problerm da ides gde god ti se ide.  Ja kad sam isao sa 16 godina u inostranstvo jos sam bio u prekrsaju jer sam imao ogranicenje na 125 ccm, a vozio sam CZ 175 ( koji je imao 175 ccm ), al eto, svercovao se, pazio malo na miliciju i po tom pitanju nisam platio ni jednu kaznu ( ni kod nas ni preko ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

 

E ovako, izvinite zbog manjka informacija. Ja imam 17 i tek dogodine punim 18. A ona sad u martu puni 18.

 

A mi mislili.......

Hahaha a svi mislili da je decko poveo Lisu Ann,odnosno ona njega,sipaj i vozi i uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Uskoro stize

Moja sestra je putopvala sa 16 i 17godina. Svaki put je imala potvrdu.Kada je prelazila granicu kolima i busom nije joj niko ni trazio,ali kad ide avionom svaki put pri izlasku iz zemlje traze.

Ista situacija i kod mene. Za svaki slucaj sam vadio tu potvrdu ali je nisu trazili ni jednom.

Ipak bih predlozio da izvadis za svaki slucaj.

Tvoji roditelji odu u sud i potpisu saglasnost u kojoj pise i sa kime ides.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Po pravilu kad putuje maloletno lice sa odraslom osobom sa istom adresom stanovanja i prezimenom ona netreba , treba u svim drugim slucajevima .Nelezi vraze bas zbog te potvrde mogu da zajebavaju skoro bilo u novinama razlikuju se propisi po raznim zakonima . 

U vezi pitanja za vozacku i dali mozes , neznam jel tvoja vozacka istog oblika i dezena kao i nase ili je neka posebna probna . Ako je ista vozi slobodno jer koce da preracunava godine jos .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja