Jump to content

Moto Zajednica

2017 Sepang MotoGP™ Official Test

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5727 postova

Trenutno mozda najneprijatnije iznenadjenje bar za mene KTM a Aprilija mozda preda fenjer nekom. Vozacki gledano do jucerasnji Moto 2 momci su se rekao bih dosta dobro snasli na Moto GP masinama (osim Lowesa donekle)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Odličan dan danas... Vinjales zaista, zaista brz - ali i ostali. Vinjales je sijao od zadovoljstva u boksu, a njegov crew chief skoro ekstatičan :lol:. Ukupno gledano, mislim da je Vinjales, bar po količini samopuzdanja koje je izvukao, možda najveći dobitnik ovog testa (za ostalo ne znamo, svi kriju šta su tačno testirali, osim što je Markez rekao da su puno testirali različite mape za novi motor, tražeći ubrzanje na izlazu iz krivine).

 

Najveća zanimljivost, bar meni, Markez je danas prvi put testirao ručnu zadnju kočnicu. I bio jako brz. Ubi se od vožnje danas (posle onih problema juče). 

 

Zarko je impresivno konstantno dobar, "top rookie" što bi rekli :). Izgleda da je i Lorenco testirao ručnu zadnju (pridružuju se Doviju ;)). Kaže onaj drugi Lorenco, iz Bremba, da su sa ovim novim gumama česta korišćenja zadnje neophodna, a nagibisu  takvi da je sada čak i za desni nagib teško koristiti nožnu komandu i da veruje da će svi polako preći na ručnu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

verujem da je pre u pitanju stvar modifikacije stila voznje, pa tek onda sila prilika zbog nagiba.

 

lorenzo mora da se adaptira potpuno drugacijem motoru koji nema corner speed i linearnu isporuku snage yamahe. sem toga, lorenzo je vec testirao rucnu kocnicu na predsezonskim testovima 2015 zbog posledica loma clanka obe noge, ali se odustalo, jer je i ta rucna kocnica bila problem za koriscenje ispruzenom rukom kada se visi sa suprotne strane rezervoara.

 

a markez je jbg markez, improvizovace telentom na nekom aspektu koji mu bude delovao najdelotvornije usled ovog nedostatka ubrzanja sa karakterom novog motora. trenutno je mozda ideja da se bolje koci. 

 

ne znam ko jos koristi rucnu zvanicno u motogp, ali npr. tom i chaz su ubedljivo najbolji kocnicari u wsbk i koriste rucnu komandu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Medicinski direktor MotoGP-a, dao je najnovije informacije u vezi zdravstvenog stanja Tita Rabata, nakon uspešne operacije na klinici u Barseloni.

 

Na ovonedeljnom testiranju u Sepangu, nakon izletanja u krivini broj 11, Španac je pretrpeo težak pad i zaradio višestruke povrede po telu. O njegovom trenutnom stanju govori doktor Xavier Mir, sa klinike Dexeus iz Barselone.

 

"Tito je imao zaista nezgodan pad na stazi. Nakon provere stanja u Kuala Lumpuru, smatralo se da je bezbedno da se vrati ovde na operaciju ako on tako želi, što je i učinio. Nakon provere, ustanovljeno je da ima pet preloma. Ima prelom oba zgloba, prelom pete metakarplane kosti u obe šake, kao i prelom u stopalu. Takodje, izgubio je mnogo kože i mekog tkiva oko levog kolena, i ta povreda nas najviše brine. Pregled na magnetnoj rezonanci je otkrio da je povreda kolena samo na koži, i na tkivu ispod kože. Juče smo sanirali povredu desne šake, obložili i ugradili šrafove na mestu frakture radijusa, kao i na petoj metakarpalnoj kosti. Zatim smo očistili ranu na kolenu i uz malo poteškoća zašili, to nas je brinulo najviše jer smo videli da će biti teško za ušivanje." izjavio je dr Xavier Mir.

 

Što se tiče vremena potrebnog za oporavak, dr Xavier Mir je izjavio da trenutno ne može da prognozira, i da će dati izjavu kada bude imao više informacija.

 

"Najviše nas brine njegovo koleno, zbog toga će ostati u bolnici. Rana je jako prljava, puna ostataka asfalta i kože, i to može da se inficira. Ostaće još četiri dana u bolnici, pa ćemo za dalje proceniti u zavisnosti od situacije. Daćemo sve od sebe da što pre bude spreman, ali za sada mora da ostane ovde kako bismo sprečili groznicu, odnosno infekciju. Nakon toga, počecemo proces oporavka, kako bi što pre bio spreman. Kada će to biti, ne mogu da znam." zaključio je dr Xavier Mir.

 

Rabat će imati još jednu proveru za 48 sati, nakon čeka će se precizirati potrebno vreme za oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Aktuelni svetski šampion MotoGP klase, Marc Marquez veruje da će Maverick Vinales biti brži od svog timskog kolege, Valentina Rossija.

 

Vinales, koji se pridružio timu Yamahe kao zamena za Jorge Lorenza, bio je vodeći na testovima u Sepangu i Valensiji. Yamahin vozač priznaje da je bio iznenađen brzinom kojom se prilagodio novom motoru, dok Marc Marquez smatra da je Vinales nakon jednog kruga pokazao izvanrednu brzinu.

 

Trostruki svetski šampion uveren je da će Vinales biti pretnja u borbi za osvajanje titule, ali je svestan da će u njoj svakako učestvovati i Rossi.

“Mislim da je Vinales spreman da se bori za titulu i da je osvoji. Na to su spremni i Valentino i Pedrosa. Lorenzo ima poteškoća, ali ovo je tek njegov početak sa timom Ducatija. Biće najteže pobediti Yamahu u borbi za titulu. Maverick je veoma brz i ima dobar osećaj na Yamahi, ali kada počne sezona sve će biti drugačije. Ne znam da li će biti veća pretnja od Rossija, jer Valentino ima više iskustva, i “gladan” je. On je među vodećima svake nedelje. U svakom slučaju, u pogledu brzine, vidim Mavericka kao jačeg vozača.” izjavio je Marc Marquez.

Marquez ističe da nije siguran da li će rivalstvo između dvojice Yamahin vozača biti korisno, s obzirom da ono može uticati na njihovu brzinu, čime postaju još konkurentniji.

“Da li želim njihove međusobne borbe? Da i ne, jer obično kada pokušate da pobedite svog timskog kolegu, vozite brže nego pre. Na kraju dana, on je vaš najveći rival.” dodao je Marquez.

Španac ističe da se Lorenzo, nakon napuštanja Yamahe, može boriti za pobede na početku sezone, ali nije ubeđen da će njegov zemljak biti u stanju da ostvari izazov na italijanskom motoru.

“Biće konkurentan na nekoliko trka. To može biti u Kataru, na stazi gde su i Jorge i Ducati veoma brzi. U borbi za osvajanje titule Yamaha će biti najveća pretnja.” zaključio je Marquez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ova izjava mi deluje skroz korektno i realno, sto me prijatno iznenadilo, jer je pokazala da se MM zaista opametio i spustio na zemlju. Videcemo uskoro koliko ce to ostati kad krenu da se vrte...

Jedino se ne bih slozio da je Pedrosa tu bitan faktor. Da mi njegovi navijiaci ne zamere, momak ozbiljno vozi i jeste u tom smislu pretnja, ali mi zaista nije izgledao poslednjih par sezona kao bitan faktor u osvajanju titule ili pretnja onima koji su na titulu krenuli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Slazem se da je korektna i realna izjava ali isto tako nista sto nismo znali. Pedrosu pominje po sluzbenoj duznosti ali ipak mislim da Lorenca ne treba otpisati tek tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Upravo tako i ja mislim, ovo Markezovo "iskreno" mi djeluje naivno ali mrgud se ucutao i bez jos ijednog pada na par stotinki iza dovija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Motocikl: Yamaha R1

Bez obzira koliko je Vinjales brz,mislim da se nece boriti za titulu,bar ne ove godine. Pobediti npr na 2 trke nije isto kao i borba za titulu. Naravno svako drugacije misli,ali vise od 2 eventualno 3 pobede po mom misljenju nece imati. Testiranje je jedno,a trke su ipak nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja se nadam da ce Lorenzo biti jak konkurent (da ne prodje kao Vale) da bude sto uzbudljivija sezona, sto vise njih da se kolju za podijum.
Mogli bi otvoriti mini kladionicu za krajnji ishod prvenstva pre nego sto pocnu trke :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ja se nadam da ce Lorenzo biti jak konkurent (da ne prodje kao Vale) da bude sto uzbudljivija sezona, sto vise njih da se kolju za podijum.

Mogli bi otvoriti mini kladionicu za krajnji ishod prvenstva pre nego sto pocnu trke :D

+1 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja