Jump to content

Moto Zajednica

Buduci Kinez, kojeg muce par stvari

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Cao ljudi, nov sam na forumu, tako da ako sam nesto pogresio u startu se izvinjavam, ali mi je ocajnicki potrebna vasa pomoc  ;)

vreme je za moj prvi motor i opasno sam se zagrejao za par "kineza'', kao sto su Sprint Pulsar 200 GY, Qingqi 125 2D ili Qingqi 125 GY, Posto vise nema novih ostaju mi samo polovni, ali me muci par pitanj :

 

1. Gde u Beogradu ili okolini ima servis koji radi kineze (ako uopste ima, posto se vise ne uvoze, valjda)?

2. I da li ima delova za njih ?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

1. zvanični nema, parola snađi se :)

2. kod nas izuzetno slabo, aliexpress i slično preko, parola snađi se :)

 

Ali ne daj se obeshrabriti, u praksi nije tako strašno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

1. zvanični nema, parola snađi se :)

2. kod nas izuzetno slabo, aliexpress i slično preko, parola snađi se :)

 

Ali ne daj se obeshrabriti, u praksi nije tako strašno.

znaci bolje gadjati nekog "proverenog" japanca

 

Za sad te muci par stvari a kad ga budes kupio imaces cime da se bavis.

 

sve u svemu veselo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Za sad te muci par stvari a kad ga budes kupio imaces cime da se bavis.

A sa 'proverenom' japanskom ojebinom ne može da se zezne?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Mikula je osvedočeni protivnik kineza i jednim delom je u pravu za takav stav :)

Imao sam Kinroad xt 250-16, koji je mene i klince odlično služio. Mala potrošnja, jeftin za održavanje, povozan...

Sećam se da je i tada tada Mikula bio skeptičan prema njima, što je i pisao, upoređujući ih sa japancima.

Sa kinezima je uvek muka na početku, a mnogo zavisi i od toga kako ih je (i da li je) bivši vlasnik održavao. Zafrkavaju razni šrafovi, prekidači, sitnice, koje znaju mnogo da nerviraju. Sa agregatom nećeš imati problema, ali sa sitnicama sigurno hoćeš, ako te probleme nije rešio prethodni vlasnik.

Drugar je pre par dana kupio ER 5, 2002.godište, za 1400 evra, sa kojim sigurno neće imati tih problema, obzirom na stanje motora.

Sve zavisi od tvog budžeta i od toga šta želiš sa tim motorom. Ako hoćeš da preguraš ovu sezonu, uz malo love, kinez će ti to omogućiti i lepo ćeš ga bez većih problema izvoziti (uz gornje napomene). 

Za više love, možeš naći dobrog japanca, sa kojim ćeš imati mnogo manje problema sa tim sitnicama.

Lord se sa kinezom lepo izvozao, što možeš pročitati i u njegovim putopisima.

Kao i sve drugo, zavisi od love i šta očekuješ od motora.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

 

1. zvanični nema, parola snađi se :)

2. kod nas izuzetno slabo, aliexpress i slično preko, parola snađi se :)

 

Ali ne daj se obeshrabriti, u praksi nije tako strašno.

znaci bolje gadjati nekog "proverenog" japanca

 

Za sad te muci par stvari a kad ga budes kupio imaces cime da se bavis.

 

sve u svemu veselo

 

I ja sam bio imao takvu dilemu ali sam se ipak odlucio za novog Kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Novih kineza više nema kod nas, desetinu godina stari su druga priča i sve zavisi koliko je model kao nov bio žilav i kako je održavan i vožen. Sa japancima je ista priča samo što su skuplji za kupovinu, skuplji za delove ali duže traju.

Kinezi prave i neuporedivo kvalitetnije stvari od ovih što su bile kod nas u prodaji ali im je tad i cena prikladnija. Kod kineza imaš motor za 500E nov a imaš isti takav i za 1500.

Drugar je pre dve-tri godine kupio 'neuništivu' afriku, nakon nedelju dana prolupala radilica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Mikula je osvedočeni protivnik kineza i jednim delom je u pravu za takav stav :)

Imao sam Kinroad xt 250-16, koji je mene i klince odlično služio. Mala potrošnja, jeftin za održavanje, povozan...

Sećam se da je i tada tada Mikula bio skeptičan prema njima, što je i pisao, upoređujući ih sa japancima.

Sa kinezima je uvek muka na početku, a mnogo zavisi i od toga kako ih je (i da li je) bivši vlasnik održavao. Zafrkavaju razni šrafovi, prekidači, sitnice, koje znaju mnogo da nerviraju. Sa agregatom nećeš imati problema, ali sa sitnicama sigurno hoćeš, ako te probleme nije rešio prethodni vlasnik.

Drugar je pre par dana kupio ER 5, 2002.godište, za 1400 evra, sa kojim sigurno neće imati tih problema, obzirom na stanje motora.

Sve zavisi od tvog budžeta i od toga šta želiš sa tim motorom. Ako hoćeš da preguraš ovu sezonu, uz malo love, kinez će ti to omogućiti i lepo ćeš ga bez većih problema izvoziti (uz gornje napomene). 

Za više love, možeš naći dobrog japanca, sa kojim ćeš imati mnogo manje problema sa tim sitnicama.

Lord se sa kinezom lepo izvozao, što možeš pročitati i u njegovim putopisima.

Kao i sve drugo, zavisi od love i šta očekuješ od motora.  

Sumadinac, prvo hvala, da mnogi su mi predlagali er 5 ili gs500 ili cb 500 pre nego nekog "kineza", izdvoji bih nekih 1300eura (moze da se nategne jos malo  :) ), ne ocekujem ja sad nista tu neku perfekciju, nisam puno zahtevan da bi se provozao, ne treba mi neka specijalna brzina niti snaga, prednost dobija potrosnja ali i odrzavanje, ali pre svega toga kad krenem negde da ne moram da razmisljam dokle cu stici, tj. gde cu stati ...

 

 

 

 

1. zvanični nema, parola snađi se :)

2. kod nas izuzetno slabo, aliexpress i slično preko, parola snađi se :)

 

Ali ne daj se obeshrabriti, u praksi nije tako strašno.

znaci bolje gadjati nekog "proverenog" japanca

 

Za sad te muci par stvari a kad ga budes kupio imaces cime da se bavis.

 

sve u svemu veselo

 

I ja sam bio imao takvu dilemu ali sam se ipak odlucio za novog Kineza.

 

i alex posle tvog iskustva, da li bi ponovo uradio isto ?

 

 

Novih kineza više nema kod nas, desetinu godina stari su druga priča i sve zavisi koliko je model kao nov bio žilav i kako je održavan i vožen. Sa japancima je ista priča samo što su skuplji za kupovinu, skuplji za delove ali duže traju.

Kinezi prave i neuporedivo kvalitetnije stvari od ovih što su bile kod nas u prodaji ali im je tad i cena prikladnija. Kod kineza imaš motor za 500E nov a imaš isti takav i za 1500.

Drugar je pre dve-tri godine kupio 'neuništivu' afriku, nakon nedelju dana prolupala radilica.

na zalost nema  :jok: , i zato imam ovu dilemu, sve zbog delova i servisa, u suprotnom verovatno ne bi puno razmisljao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I ja sam imao ali sam prelomio. Našao sam odličan primerak kineza i nisam se ni malo pokajao. Svestan sam svih njegovih nedostataka ali ima i mnogo prednosti. Kako neko gore napisa, sve zavisi šta očekuješ od motora, tj. za šta ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Da bih,nisam zahtevan vozac,ne volim r motore i iskreno ni za ovaj nemam vremena za voznju,jedino sto bih umesto ovoga voleo da sam kupio neki u kros ili sm stilu posto zivim u selu vise bi mi takav odgovarao (za seoske i njivske puteve,mada sam jednom isao i po njivskim putevima sa njim i odusevio sam se kako ide :) ) nego ovaj moj.

Sto se mog Speeda tice kupio sam ga novog 2008 godine,posle toga sam se zaposlio i radno vreme mi je bilo 12h tako da nisam imao vremena da ga vozim ali sam tada imao para da ga registrujem.Kada sam ostao bez posla nisam imao para za registraciju pa ga nisam ni vozio tako da sve u svemu mislim da imam predjeno svega 2-2500km ne verujem da ima vise a mozda ni toliko.

Svidja mi se sto je cetvorotaktna masina i ima malu potrosnju mana mu je sto samnom moze da izvuce oko 100km/h(sa nekime laksim mozda i vise) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

U vreme kad sam vozio kineze jos uvek je bilo delova, a i ti kinezi su bili vrlo malo vozeni i relativno novi. Sa kinezima najlepse iskustvo, bez kvarova. Od skutera preko kroserice pa do copera. Skuterom presao 5000km za sezonu, turu od 700km u dva dana, par jednodnevnih tura od 300 do 400km, bez greski. Coperom u Bugarsku lagano bez problema. Ali svi su kazem bili relativno novi i kada sam kupovao nisu imali vise od 2000km na satu. Stare sad vec izakane ne bih kupio ni u ludilu, imaj u vidu da su zadnje serije Sprinta izasle 2010 godine, tako mi se cini, sada su vec stari 7+ godina, kroserice su 80% u raspad stanju, ipak moguce je pronaci odrzavan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znači ovaj moj je redak zver, u tih 20% :) Hvala hvala, ide cena gore :D

Sad malo ozbiljnije da odgovorim majstoru-za-parket.

Za servis (za delove se slažemo da se treba snalaziti), imam jednog drugara za agregat i plastike, radi uglavnom kineze a uz put i  sve ostalo i još dvojicu za ozbiljnije zahvate na svemu ostalom što nije agregat, dvojicu sa švajs aparatima za moje izmišljotine, odličnog vulkanizera a struju, lakšu mehaniku, štelovanja i redovan servis isključivo sam radim. Da napomenem da mi je isti raspored održavanja bio i sa sva tri predhodna motora, Jawom i dve Honde.

Znači, što se tiče održavanja i majstorisanja ne moraš da brineš, ima majstora koji se bave kinezima i rade kvalitetno, bez predrasuda i proseravanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Sumadinac, prvo hvala, da mnogi su mi predlagali er 5 ili gs500 ili cb 500 pre nego nekog "kineza", izdvoji bih nekih 1300eura (moze da se nategne jos malo  :) ), ne ocekujem ja sad nista tu neku perfekciju, nisam puno zahtevan da bi se provozao, ne treba mi neka specijalna brzina niti snaga, prednost dobija potrosnja ali i odrzavanje, ali pre svega toga kad krenem negde da ne moram da razmisljam dokle cu stici, tj. gde cu stati ...

 

Чек', Паркетар, кажеш да имаш 1300 ојра за куповину моторчета и да ти нису приоритет перформансе (а ни бренд, јер "имаш пик" и на "Кинезе"), већ скромна потрошња и лако одржавање. Што кажу Амери - "say no more"! Ево не тако давно је неко од екипе поменуо неке Лесковчане који продају, како су они лепо "искривили истину" - "Сакс Икс-роуд" за 2017. годину: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/81523-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B8%D0%B7-%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B5/page-39#entry1930582 .

 

Као што сам и у оној теми написао, ово није "Сакс", већ "Фости" Ф-51. И опет, понављам оно што сам написао - то је обичан "кућа-пос'о" моторин са клоном мотора "Хонде" ЦГ, чију поузданост није успео да осакати ни један кинески произвођач, колико год скрнав могао да буде.

 

О томе како тера моторин у кога је уграђен, колико троши и како се тај агрегат показао, можеш да сазнаш ако прелопаташ тему на овом форуму о "Кивеј Спиду". За моторин намене и цене какав је и тај "Фости" - мени је то ОК агрегат. Ако делове (када и ако у неком моменту били потребни) не можеш да неђеш овде, пошто је тај клон ЦГ мотора поприлично распрострањен, сигурно их имаш по он-лајн продавницама и то за разумне паре. Ово се односи првенствено за делове саме машине, док за "браварију" споља, ипак мораш да се послужиш "грунфовањем" (израз за DIY интервенције, поправке и унапређења).

 

Е сад, можда се теби дизајн овог "Фостија" из огласа не допада, што је потпуно друга ствар. И без обзира на то што је "пољопривредни" карактер агрегата у дискрепанцији са агресивним изгледом моторина, мени је и тај аспект тог "Кинешчета" ОК.

 

Да сам у ситуацији да сада решавам које ново "Кинешче" могу да купим код нас, овај "Фости" би био озбиљна тема за размишљање.

 

И свакако, цењкао бих се за њега баш цигански, да га избоксујем барем 100 евра јефтиније.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Znači ovaj moj je redak zver, u tih 20% :) Hvala hvala, ide cena gore :D

Sad malo ozbiljnije da odgovorim majstoru-za-parket.

Za servis (za delove se slažemo da se treba snalaziti), imam jednog drugara za agregat i plastike, radi uglavnom kineze a uz put i  sve ostalo i još dvojicu za ozbiljnije zahvate na svemu ostalom što nije agregat, dvojicu sa švajs aparatima za moje izmišljotine, odličnog vulkanizera a struju, lakšu mehaniku, štelovanja i redovan servis isključivo sam radim. Da napomenem da mi je isti raspored održavanja bio i sa sva tri predhodna motora, Jawom i dve Honde.

Znači, što se tiče održavanja i majstorisanja ne moraš da brineš, ima majstora koji se bave kinezima i rade kvalitetno, bez predrasuda i proseravanja.

znaci nije bas takva situacija kako se cini na prvo pogled, moglo bi da se izgura nekako  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Sumadinac, prvo hvala, da mnogi su mi predlagali er 5 ili gs500 ili cb 500 pre nego nekog "kineza", izdvoji bih nekih 1300eura (moze da se nategne jos malo  :) ), ne ocekujem ja sad nista tu neku perfekciju, nisam puno zahtevan da bi se provozao, ne treba mi neka specijalna brzina niti snaga, prednost dobija potrosnja ali i odrzavanje, ali pre svega toga kad krenem negde da ne moram da razmisljam dokle cu stici, tj. gde cu stati ...

 

Чек', Паркетар, кажеш да имаш 1300 ојра за куповину моторчета и да ти нису приоритет перформансе (а ни бренд, јер "имаш пик" и на "Кинезе"), већ скромна потрошња и лако одржавање. Што кажу Амери - "say no more"! Ево не тако давно је неко од екипе поменуо неке Лесковчане који продају, како су они лепо "искривили истину" - "Сакс Икс-роуд" за 2017. годину: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/81523-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B8%D0%B7-%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B5/page-39#entry1930582 .

 

Као што сам и у оној теми написао, ово није "Сакс", већ "Фости" Ф-51. И опет, понављам оно што сам написао - то је обичан "кућа-пос'о" моторин са клоном мотора "Хонде" ЦГ, чију поузданост није успео да осакати ни један кинески произвођач, колико год скрнав могао да буде.

 

О томе како тера моторин у кога је уграђен, колико троши и како се тај агрегат показао, можеш да сазнаш ако прелопаташ тему на овом форуму о "Кивеј Спиду". За моторин намене и цене какав је и тај "Фости" - мени је то ОК агрегат. Ако делове (када и ако у неком моменту били потребни) не можеш да неђеш овде, пошто је тај клон ЦГ мотора поприлично распрострањен, сигурно их имаш по он-лајн продавницама и то за разумне паре. Ово се односи првенствено за делове саме машине, док за "браварију" споља, ипак мораш да се послужиш "грунфовањем" (израз за DIY интервенције, поправке и унапређења).

 

Е сад, можда се теби дизајн овог "Фостија" из огласа не допада, што је потпуно друга ствар. И без обзира на то што је "пољопривредни" карактер агрегата у дискрепанцији са агресивним изгледом моторина, мени је и тај аспект тог "Кинешчета" ОК.

 

Да сам у ситуацији да сада решавам које ново "Кинешче" могу да купим код нас, овај "Фости" би био озбиљна тема за размишљање.

 

И свакако, цењкао бих се за њега баш цигански, да га избоксујем барем 100 евра јефтиније.

 

Zorge, prvo hvala, e sad nije da mi nisu bitne perfomanse, mislio sam nije mi bitno dal moze 140km/h ili 150km/h, dal do 100km/h stize za 6s ili 8s, i tog tipa... A brend mi svakako nije prioritet (vozim rumunski auto sest godina, i samo jedan problem sam imao koji me je kostao 20eura, da ti ne pricam o ceni odrzavanja i servisa), kao sto rekoh 1300e bi bilo za novok kineza (tipa kao sto si predlozio ovog "leskovcanina"  :)) a i ne treba mi motor koji ce da mi trosi ko moj rumun (auto) na to sam mislio samo, ako me kapiras  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Са 90-процентном сигурношћу могу да тврдим да са тим "Лесковчанином" неће бити хендикепиран у саобраћају у локалу (лако догура до 80 и са мало стрпљења дохвати 100-тку) и да ће он сркнути 3 до 3,5 литре бенцина на 100 километара.

 

Али мислим да је веће питање постоји ли нешто из Кине што може данас да се купи код нас.

 

Зна ли неко да ли они из Бачке Тополе још увек раде са "Кивејем"?

 

Својевремено су нудили модел "Страјк" 125 са клоном "Сузиног" ГС мотора (то што је на "Ћингћију/Спринт Пулсеру").

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja