Jump to content

Moto Zajednica

Da li kupiti neregistrovani motor iz uvoza

Recommended Posts

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Koliko sam ja upucen, mislim da ne mogu vise da se carine motori iz CH sa smanjenom snagom (mogu da se carine ,ali ne mogu da se registruju)... motori koji su vec uvezeni i registrovani oni mogu i dalje da se registruju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Pa zato sto su pretezno krsevi sklapani stapom i kanapom , naravno mozda ima boljih ali ne koji se uklapa u moj budzet 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Uvezo sam motor iz švajcarske  bez ikakvih problema registrovo pre neki dan  motor je prešao 15000 km sa svim mogućim papirima  izgleda kao da je bio u apoteci , ja stvarno neznam šta ovi ljudi pišu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ako je motor standardan kakav je iz fabrike izašao onda moze bez problema da se carini i registruje, ali ako je smanjivanja konjaza, (inace svajcarci ugradjuju kitove za smanjenje snage) e takve motore nemozes registrovati u Srbiji... 

Znam coveka koji je kupio Harley iz USA uvezen  u CH i kad je hteo da ga registruje isto nemoze a motor je bio preradjen  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

Kupio sam FZ6 uvoz iz Svajcarske u novembru prosle godine i registrovao ga par dana kasnije. Nisam radio neke detaljne provere osim same dokumentacije koja mi je data. U tom trenutku su kod coveka bila jos par motora, svi u stvarno odlicnom stanju pa mi nekako nije delovalo da bi mene zeznuo za taj jedan a da mu ostali stoje. Na kraju sve ispalo OK, bez ikakvog problema. 

 

Cuo sam svakakve price i ljudi imaju dosta problema sa motorima iz uvoza, ali ispade da sam za sada imao srece.

 

Pozdrav,

Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Ima istine u tome oko kilovataze, kupio sam apriliu atlantik 500, koja je uvezena iz Svajcarske i evo već mesec dana čekam na registraciju danas sam saznao da je problem kilovataža, u saobraćajnoj piše da skuter ima 24kw a po svim karakteristikama on ima 29KW  i AMSS neće da mi izda uverenje jer na COC dokumentu piše 29KW i sada navodno se vodi skuter da je prepravljan tj da je agregat menjan i teraju me da radim atest i dostavim račun agregata koji je stavljen, a agregat nije menjena i koliko vidim skuter neće moći da se registruje, još uvek čekam PGS da vidim jel mogu da izdaju COC dokument u kome će pisati 24KW to jedino može da reši problem, tako sam dobio odgovor iz AMSS. 

 

Skuteri za švajcarsko i evropsko tržište nisu isti, tako mi je rečeno iz PGS, oni to znaju a svakako izdaju COC za skuter koji je iz švajcarske kao da je iz EU, PGS je dostavio saglasnost u vezi kilovataže da je sve u redu i da to mora biti tako i da nema problema, međutim iz AMSS kažu da je za njih to problem i ne mogu da izdaju uverenje... Znači dobro pazite kada uvozite skutere, motore iz Švajcarske, baš veliki problem je napravljen uvođenjem homologacije.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

CH zakon omogučuje da svakom motoru bez obzira na ccm možeš reducirati snagu na 25kw, to je zbog A kategorije podijeljene na tri etape.

 

Kad položiš vozački sa motorom od 25kw, odvežeš ga u servis, skinu blokadu a na tehničkom u prometnu dozvolu upišu novu snagu.

Samo to balkanski službenici ne mogu razumit.

Svastika radi u hr osiguranju, jedva skontala švicarske prenosne tablice.

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 7 sati, aca-pn je napisao:

Potreban prevod, sta je PGS ?

 

Piaggio Group Serbia

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja