Jump to content

Moto Zajednica

Da li kupiti neregistrovani motor iz uvoza

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Intruder Volusia VL800

Nasao sam motor koji mi odgovara, u jednom gradu u centralnoj Srbiji ali motor je uvezen iz Svajcarske i nikad nije registrovan jer vlasnik navodno nije imao vremena da se posveti motoru jer zvog prirode posla non stop putuje.

Posto nemam iskustva sa time, ako neko moze da me posavetuje da li je rizicno kupovati neregistrovani motor uvezen iz inostranstva?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Nije rizik ukoliko poseduje svu neophodnu papirologiju za carinu i registraciju motora i naravno da je legalna.
Ukoliko motor nije odjavljen u toj drzavi odakle potice, potrebana ti je saobracajna, tabla, racun izmedju vlasnika motora i kupca, i na sve to ulaz koji mogu da ti naplate od 50 do 150 evra.
Moj ti savet uzmi papire i odnesi u najblizu agenciju za reg vozila ili ako nekog poznajes ko radi na registraciji u policiji ili spediciju.
Ja sam barem tako radio, kad sam kupovao motor iz Amerike koji je tad bio uvezen pre 4 godine.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 Ja takve motore zaobilazim u sirokom krugu, osim ako je u pitanju osoba od poverenja koju poznajem, jer vrlo lako mozes da zavrsis sa motorom koji ne mozes uopste da registrujes ili jos gore sa nelegalnim motorom koji ti na kraju bude oduzet,  zato nemoj da se zaleces, ima u oglasima gomila motora, nace se neki zgodan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Nema vremena za moj... Nasi te puste da uvezes, prevoz, spediteri, ocarine ga, obavis uplate za tehnicki pregled i ostale drumske dazbine a onda ti saopste pred izdavanje tablice da fali samo jos jedan papir. To je SERTIFIKAT O SAOBRAZNOSTI jer se slobodno uvozi i registruje iz E.U. ali Svajcarska, SAD, Japan itd NISU U EVROPSKOJ UNIJI pa zato ni vozila nisu tehnicki saobrazna. Zato savrseni i perfektni motori nemogu biti sada novo registrovani ako su iz Svajcarske, to vazi od 01.01.2016.(kolega Protulsr kaze od marta 2014)  Narod to nezna, nego uvoze pa po...se kada se nadju na salteru pred izdavanjem tablice koju nedobiju. Ako je motor vec ranije uvezen i registrovan kod nas makar i iz Svajcarske pre 01.01.2016 (ili marta 2014). Sve je u savrsenom redu sa njim i to je domace vozilo. Sasvim je ugledan vlasnik i potpuno je savrseno vozilo tog uglednog vlasnika ako je uvezeno i registrovano pre 01.01.2016 (ili marta 2014, po kolegi Protultr). Jadni je i gresan vlasnik pogresnog i nesaobraznog vozila koje uveze posle toga. Procesljaj malo po forumu, ima ovde ljudi koji cupaju kosu sa ozbiljnijim motorima za koje su sve debelo platili osim tablice i tu zavrsavaju kompletnu akciju u besu i ocaju. Coper Harli iz Amerike, Japanci iz Svajcarske... to postalo krs. Nista nevaljaju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Moram dodati da je taj nas propis o tehnickoj saobraznosti preuzet od E.U. a tamo je donesen iz razloga sto se na Americkim motorima razlikuju i signalni uredjaji, rasveta, propisi o kocnicama, zagadjenju, tezine... ima toga jos. Eto na primer Harlijima zajedno sa svetlima sijaju i zmigavci, pa kada ukljuce levi zmigavac, on trepce a desni zmigavac i dalje glumi rasvetu. Kada na Harliju iskljuce taj levi zmigavac, on opet postane narandzasto svetlo. To se u Evropi smatra sejanjem zabune pa su presekli stvar a nasi sve prepisali. Eto to je sa uvozom iz Svajcarske u novije vreme, nisu E.U. pa onda nemaju ni zajednicke tehnicke propise. A narod nezna pa se upusta u uvoz na kome padnu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Nema vremena za moj... Nasi te puste da uvezes, ocarine, obavis uplate za tehnicki pregled i ostale dazbine a onda ti saopste pred izdavanje tablice da fali samo jos jedan papir. To je SERTIFIKAT O SAOBRAZNOSTI jer se slobodno uvozi i registruje iz E.U. ali Svajcarska, SAD, Japan itd NISU U EVROPSKOJ UNIJI pa zato ni vozila nisu tehnicki saobrazna. Zato savrseni i perfektni motori nemogu biti sada novo registrovani ako su iz Svajcarske, to vazi od 01.01.2016. Narod to nezna, nego uvoze pa po...se kada se nadju pred izdavanjem tablice koju nedobiju. Ako je motor vec ranije uvezen i registrovan kod nas makar i iz Svajcarske pre 01.01.2016. sve je u savrsenom redu sa njim i to je domace vozilo. Sasvim je ugledan vlasnik i potpuno je savrseno vozilo tog uglednog vlasnika ako je uvezeno i registrovano pre 01.01.2016. Jadni je i gresan vlasnik pogresnog i nesaobraznog vozila koje uveze posle toga. Procesljaj malo, ima ovde ljudi koji cupaju kosu sa ozbiljnijim motorima za koje su sve platili osim tablice i tu zavrsavaju kompletnu akciju u besu i ocaju. Coper Harli iz Amerike, Japanci iz Svajcarske... to postalo krs. Nista nevaljaju.

Slazem se sa tobom u vezi HD-a, to si u potpunosti u pravu a sto se tice Svajcaraca delimicno, moj trenutni motor je iz CH, uvezen pre 3 meseca i tad ocarinjen, sva papirologija kompletna i regularna za dalju registraciju, sto sam takodje proverio. Zato mislim da je najbolje uzeti kompletnu dokumentaciju i proveriti.

P.S. A sto se tice motora iz Amerike i to cak registruju, tako sto ga ocarine u npr. Austriji i reg na mesec dana a onda uvezu u SRB i reg. u BG-u, provereno, znam o cemu pricam, ali nisam pristalica toga jer pitanje je dokle ce moci tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Tako sada i nove uvezu preko Austrije ili Nemacke. Nadju popust, zimsku cenu ili ciscenje zaliha, kupe jeftino nov motor koji registruju tamo i posle 5-6 meseci uvezu kod nas kao polovan. Nasao se nacin. Inace i moja malenkost je novopeceni vlasnik motora ranije uvezenog iz Svajcarske. Sest-sedam godina motor je vec bio registrovan kod nas i sve je u redu. Kupio sam ga u prvim satima ove godine i Deda Mraz je vitlao oko mene dok sam vozio kuci 256 km od prodavca. Sada je vec na njemu i nova tablica moje opstine, nova saobracajna, sve reseno, kupio sam domace vozilo. Ponudu neregistrovanih a poreklom iz Svajcarske nisam ni razmatrao, mada je bilo sjajnih komada. Mnogi su zbog toga ocelavili u zadnje vreme. Inace, uopste ne smatram da su motori iz Svajcarske nesto pogresni ili seju neku zabunu. Mislim da je problem samo u tome sto nisu clan E.U. pa im tehnicki propisi i zakoni mogu (a nemoraju) biti drukciji od zemalja E.U. Cak neke propise uvode i pre Nemacke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nema vremena za moj... Nasi te puste da uvezes, prevoz, spediteri, ocarine ga, obavis uplate za tehnicki pregled i ostale drumske dazbine a onda ti saopste pred izdavanje tablice da fali samo jos jedan papir. To je SERTIFIKAT O SAOBRAZNOSTI jer se slobodno uvozi i registruje iz E.U. ali Svajcarska, SAD, Japan itd NISU U EVROPSKOJ UNIJI pa zato ni vozila nisu tehnicki saobrazna. Zato savrseni i perfektni motori nemogu biti sada novo registrovani ako su iz Svajcarske, to vazi od 01.01.2016. Narod to nezna, nego uvoze pa po...se kada se nadju na salteru pred izdavanjem tablice koju nedobiju. Ako je motor vec ranije uvezen i registrovan kod nas makar i iz Svajcarske pre 01.01.2016. sve je u savrsenom redu sa njim i to je domace vozilo. Sasvim je ugledan vlasnik i potpuno je savrseno vozilo tog uglednog vlasnika ako je uvezeno i registrovano pre 01.01.2016. Jadni je i gresan vlasnik pogresnog i nesaobraznog vozila koje uveze posle toga. Procesljaj malo po forumu, ima ovde ljudi koji cupaju kosu sa ozbiljnijim motorima za koje su sve debelo platili osim tablice i tu zavrsavaju kompletnu akciju u besu i ocaju. Coper Harli iz Amerike, Japanci iz Svajcarske... to postalo krs. Nista nevaljaju.

S obzirom na sve ovo napisano, dolazim do zaključka da jednako (ni)je moguće uvesti motor iz Rusije, jer nije u eu. Da li sam u pravu i da li postoji neki način da se to obavi da na kraju sve bude legalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Nema vremena za moj... Nasi te puste da uvezes, prevoz, spediteri, ocarine ga, obavis uplate za tehnicki pregled i ostale drumske dazbine a onda ti saopste pred izdavanje tablice da fali samo jos jedan papir. To je SERTIFIKAT O SAOBRAZNOSTI jer se slobodno uvozi i registruje iz E.U. ali Svajcarska, SAD, Japan itd NISU U EVROPSKOJ UNIJI pa zato ni vozila nisu tehnicki saobrazna. Zato savrseni i perfektni motori nemogu biti sada novo registrovani ako su iz Svajcarske, to vazi od 01.01.2016. Narod to nezna, nego uvoze pa po...se kada se nadju na salteru pred izdavanjem tablice koju nedobiju. Ako je motor vec ranije uvezen i registrovan kod nas makar i iz Svajcarske pre 01.01.2016. sve je u savrsenom redu sa njim i to je domace vozilo. Sasvim je ugledan vlasnik i potpuno je savrseno vozilo tog uglednog vlasnika ako je uvezeno i registrovano pre 01.01.2016. Jadni je i gresan vlasnik pogresnog i nesaobraznog vozila koje uveze posle toga. Procesljaj malo po forumu, ima ovde ljudi koji cupaju kosu sa ozbiljnijim motorima za koje su sve debelo platili osim tablice i tu zavrsavaju kompletnu akciju u besu i ocaju. Coper Harli iz Amerike, Japanci iz Svajcarske... to postalo krs. Nista nevaljaju.

 

 

Malo je falilo da ovo bude tacna informacija :) 

Uredba po kojoj vozila moraju imati COC vazi od marta 2014 god.  I dalje se mogu registrovati vozila koja su uvezena iz Svajcarske ako zadovoljavaju Evropske propise, cak i iz Amerike ako imaju E* homologaciju, nije problem zemlja uvoza vec trziste za koje je proizvedeno vozilo.

Moj ti je savet da ipak izbegnes takvo vozilo a ako si bas resio da se maltretiras sa tim posalji mi sliku saobracajne i plocice pa cu ti ja proveriti da li moze da dobije sertifikat o saobraznosti posto ih moja firma izdaje.

darko.stevanovic@dekra.com

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Evo ti + Dare.

I još ako možeš da odgovriš meni? :)

Interesujem me kupovina i uvoz motorcikla predviđenog za Rusko tržište. Dal' da se zaluđujem ili da tražim odnekud jednostavnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Evo ti + Dare.

I još ako možeš da odgovriš meni? :)

Interesujem me kupovina i uvoz motorcikla predviđenog za Rusko tržište.

 

 

Nazalost ako je predvidjen bas za Rusko trziste nema sanse da dobije COC. U svakom slucaju mozemo da proverimo pre nego sto das pare posalji mi na mejl saobracajnu i plocicu i provericu ti da li moze.

Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Nisam još spreman da pazarim, zasad samo istražujem gde da gledam. Hvala.

Šteta, jer su karakteristike apsolutno savršenstvo za mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Protulsr, neka bude tako, uneo sam izmenu svog teksta.  Ako nije problem, koliko se obicno naplacuje S. i koliko se obicno ceka? Verujem da bi mnogi zeleli to da znaju kako bi ukalkulisali pre upustanja u sve komplikacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Protulsr, neka bude tako. Ako nije problem, koliko se obicno naplacuje S i koliko se obicno ceka? verujem da bi mnogi zeleli to da znaju kako bi ukalkulisali pre upustanja u sve komplikacije?

 

 

2800 din za sva vozila do 3,5 tona ukupne mase

6000 din za vozila preko 3,5 tona

 

Nije toliko strasno da bi moralo da se kalkulise :)

 

DEKRA obradjuje zahtev istog dana kad stigne, uglavnom se ne ceka mnogo, nekad bude i isti dan nekad za par dana, zavisi od vozila ako ne mora u Nemacku na proveru uglavnom bude za jedan dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Da me neko ne shvati pogresno ovo nije reklama i ja nemam od ovoga nista (ni procenat :) ) samo pokusavam da pomognem nasim ljudima da ne naprave gresku i kupe motor koji ne mogu posle da registruju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Hvala kolega, i ja sam mislio na druge koji se mozda premisljaju. Ovo ce im znaciti, nekoliko prethodnih dopisa i ovaj poslednji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nisam još spreman da pazarim, zasad samo istražujem gde da gledam. Hvala.

Šteta, jer su karakteristike apsolutno savršenstvo za mene...

 

Neki M1NSK mozda? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Tako sada i nove uvezu preko Austrije ili Nemacke. Nadju popust, zimsku cenu ili ciscenje zaliha, kupe jeftino nov motor koji registruju tamo i posle 5-6 meseci uvezu kod nas kao polovan. Nasao se nacin. Inace i moja malenkost je novopeceni vlasnik motora ranije uvezenog iz Svajcarske. Sest-sedam godina motor je vec bio registrovan kod nas i sve je u redu. Kupio sam ga u prvim satima ove godine i Deda Mraz je vitlao oko mene dok sam vozio kuci 256 km od prodavca. Sada je vec na njemu i nova tablica moje opstine, nova saobracajna, sve reseno, kupio sam domace vozilo. Ponudu neregistrovanih a poreklom iz Svajcarske nisam ni razmatrao, mada je bilo sjajnih komada. Mnogi su zbog toga ocelavili u zadnje vreme. Inace, uopste ne smatram da su motori iz Svajcarske nesto pogresni ili seju neku zabunu. Mislim da je problem samo u tome sto nisu clan E.U. pa im tehnicki propisi i zakoni mogu (a nemoraju) biti drukciji od zemalja E.U. Cak neke propise uvode i pre Nemacke.

Moj motor je uvezen iz Svajcarske pre 3 meseca i tad sam ga kupio, ocarinio, i pripremio za reg, bez ikakvih problema prosao AMS pregled kao i jos 5 motora koji su tad stigli, i svi su spremni za reg koju ce proci bez problema, radim kao saobracajac a jedno vreme sam radio i na registraciji vozila tako da sam sve to detaljno proverio.... Barem u Sapcu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Slusaj Darka iz Dekre. Meni je mnogo pomogao prosle god u ovo vreme. Vec nisam znao sta da radim. Poucen tim iskustvom ja bih takav motor zaobisao ili proverio preko Dekre. Prave ti svacjcarci neke posebne eko norme,smanju snagu motora pa nije kao fabricka onda motor ne odgovara proizvedenom stanju koje je kod nas negde upisano za taj model. Onda te ABS zeza i odbija.trazi homologaciju dopis proizvodjaca...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Nisam još spreman da pazarim, zasad samo istražujem gde da gledam. Hvala.

Šteta, jer su karakteristike apsolutno savršenstvo za mene...

  Pozdrav,

I meni prolaze kroz glavu misli o uvozu M1nska (novog,Belorusija je bliža) ili možda urala sve sa prikolicom...

Nisam istraživao te me zanima da li je to  izvodljivo ili zbog FT1P (fali ti 1 papir) nemoguće.

Unapred zahvalan na odgovoru... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750

...Zato savrseni i perfektni motori nemogu biti sada novo registrovani ako su iz Svajcarske, to vazi od 01.01.2016...

 

Netačno.

Mogu da budu registrovani osim u slučaju u kom se snaga motora razlikuje od podatka iz odgovarajuće baze ili potvrde proizvođača (za vozila L1 i L3), uglavnom Švajcarci.

Objasnio i Punisa par postova ranije.

 

Na sajtu ABS-a imaš sve info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

 

Nisam još spreman da pazarim, zasad samo istražujem gde da gledam. Hvala.

Šteta, jer su karakteristike apsolutno savršenstvo za mene...

Neki M1NSK mozda? :)

 

 

 

 

 

Nisam još spreman da pazarim, zasad samo istražujem gde da gledam. Hvala.

Šteta, jer su karakteristike apsolutno savršenstvo za mene...

Neki M1NSK mozda? :)

 

 

 

Дњепар са приколицом :jee:

 

 

Suzuki Djebel 250 XC 2008.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ajd ovde da pitam , o tome se kao prica .

 

Drugar hoce da kupi jedan motor ali hoce prvo da proveri dal' nije kraden u srb ili inostranstvu , motor registrovan u srb par puta ali naravno to kod nas nista ne znaci pa moguce kad dodje na granicu da bude svasta .

Zvao je AMSS jer oni imaju tu opciju provere legalnosti i ladno mu rekli " trenutno ne pruzamo tu uslugu , aktiviracemo je krajem 2017 god " .

Od nekih se culo da jedino to moze da se proveri u mup "29 novembar" ali koliko je to tacno .

 

el imao neko slican problem ?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Dođete pred bilo koju policijsku stanicu ili zamoliš neku patrolu na ulici da ti po serijskom broju radio vezom proveri da li za vozilom postoji potraga u sistemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja