Jump to content

Moto Zajednica

Marving Moto Servis Novi Sad

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 XT 2022

Evo još jedno iskustvo o Marvingu.

 

Uzeo sam Yamaha X Max 250 2007. Do sada sam vozio Kymco 50cc i u skladu sa tim sam i imao majstora. Odvezao sam Yamahu kod majstora kod kog sam vozio i Kymco (druge nisam znao, čovek rekao da zna) i uradio komplet sve što je moglo od potrošnih stvari da se uradi (sve tečnosti, kočnice, kaiš, rolnice, filteri, svećica...) po preporuci majstora. Prvi put vozim duže ovaj motor pa nemam mnogo iskustva, ali sam osetio blago trzanje pri konstantnom gasu i kočnice su bile čudne. Nije moglo da se dozira lepo. Stari majstor rekao da pokušam da ga vozim, ko zna koliko je stajao i nabrojao nekoliko stvari za koje i sam kaže da nije siguran.

 

Otišao sam u Marving po preporuci prijatelja. Čovek je po zvuku rekao šta može da bude i izbacio i neku cifru 150E. Imao je nekoliko pitanja vezano za održavanje i što nisam odmah došao i td. Posle mog pitanja da li je ok da prebacim održavanje kod njega je rekao da nema ništa protiv i sva priča je završena.

 

Za pola sata sam dobio i tačnu ukupnu cifru 130eur, na koju sam pristao. Motor ostavljen, hladno vreme i rekoh da mi se ne žuri. Posle par dana Čovek javlja sutra je motor gotov u toliko i toliko sati. Pitam da li je još nešto rađeno da znam koliko tačno još novaca da ponesem. 50eur ukupno. Rekoh svaka čast, retko se čovek nađe u ovakvoj situaciji. Došao po motor. Motor opran i prekriven. Seo da probam, kao da sam seo na drugi motor. Nema trzanja, kočnice rade kako treba. Doziraju kako treba (nisu bile dobro sastavljene + što se zadnja čula kao da neki lim nije pričvršćen. Stari majstor je sumnjao na auspuh).

 

Na kraju čovek sve objasnio šta je i zašto radio.

 

Meni je važno da imam poverenja u nekoga sa kim sarađujem. Vukašin je svakako dobio moje poverenje.

 

Za svaku preporuku ako želite da imate redovno i kvalitetno održavanje, a ne samo kada zagusti i kada drugi majstor ne zna šta da radi sa vašim motorom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Veliki deo majstora su "nuklearni fizičari". Sve kao nešto treba da im ladim jaja jer eto oni su moto mehaničari. Imam sreću da sam upoznao  majstor Miću iz Loznice mastor Bokilića i majstor Arakisa. Uglavnom sve oko mojih motora mogu kod njih da   uradim bez mnogo pametovanja ili savetom gde mogu da uradim ako oni ne mogu .   Imao sam problem sa diskovima prednjim . ko to može da ispravi i tako par zvučnih ispravljača , uuu pa to ne može to je đunta sa sitnim nutom . A i ako može to bi bilo oko 150 evra al ne mogu da garantujem . Pozovem mastor Nenada iz kraljeva i čovek ih uradi u dlaku a cena daleko manja. Ima mnogo i do sreće da dobiješ pravu informaciju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Pozdrav drugari...

Ima li neko da mi preporuci neki posten servis za skuter u NS..

Pozeljno je da bude na Naselju ili Satelitu..ali nije obavezno..

U pitanju je Kymco skuter 50ccm 2T..

20201106_205810.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1021 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 20.5.2019. at 11:38, Mandex je napisao:

Podelio bih svoje ne tako davno iskustvo. Odem kod "majstora" pomenutog u temi da mi promeni kais na skuteru. x9 500. Covek to i uradi. Preuzmem skuter, ali prilikom kretanja iz mesta se cuje kako u masini nesto lupa. Vratim se da se pozalim a covek mi kaze da "to tako mora". Znaci motor kad krece MORA da lupa. Vozim dan-dva i ponovo se vrati. On popi... i kaze da ce vratiti stari kais. Tom prilikom mi vrati novce za kais ali ne i za ruke. Neka, ziv bio. Sa skuterom odem kod drugog majstora koji na moj prilazak kaze da mi se cuju ublazivaci na varijatoru. 3x220din=660din. I vise nema lupanja. Nakon toga ponovo dodjem kod njega i on ljut na mene. "MAJSTOR"

 

Druze koji je taj "drugi majstor"?

Moze li preporuka..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Procitah celu temu, pa da pitam da li je neko bio skoro u servisu, odnosno da li servis jos uvek radi? 

Promenio član raps

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Radi,radi.Mogu ti poslati broj tel od u pp ako hoces.

Послато са SM-A336B помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja